Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση σας!

 

Τελικά πήγα σε ένα Club Nokia όπου ο υπάλληλος ως γνήσιος

Hommo Formatius μου έκανε format στην κάρτα και όλα λειτουργούν

φαινομενικά καλά. Εννοείτε ότι έχασα όλα μου τα δεδομένα (της MMC)

και την εμπιστοσύνη μου στο κινητό. Αααα και μια εκνευριστική

πληροφορία: μπορεί τα κινητά τηλέφωνα να καλύπτονται από 2ετή

εγγύηση αλλά οι εργοστασιακές κάρτες μνήμης (που μόνο Nokia δεν είναι…)

καλύπτονται μόνο για 3μήνες!!!

 

Και μια τελευταία ερώτηση: Φταίει το κινητό ή η κάρτα για όλη

αυτή την υπόθεση; Γιατί αν φταίει η κάρτα αγοράζω μια καινούργια

MMC-RS 512ΜΒ και γλιτώνω αλλιώς μάλλον θα πρέπει να ψαχτώ για

άλλη συσκευή…

 

Όσο για το Filerecovery for MultiMediaCard στερνή μου γνώση...

Και πάλι ευχαριστώ!

1ον)Περιεργο που σου εκαναν format.Εφω οταν πηγα με την δικια μου την παλια μου ειπαν πως δεν διορθωνεται τιποτα.Επρεπε λεει να αλλαξω καρτα.

2ον)το file recovery δεν ειναι τιποτα το σπουδαιο, ειναι ευκολο στην χρηση.Θα σου προτεινα να παρεις οποσδηποτε εναν card reader. Ειναι αρκετα φτηνοι(εγω τον πηρα 16€)

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο ειναι ιδιαιτερα επικυνδηνο γιατι αν παθει κατι η καρτα :rolleyes: :rolleyes: ...... bye bye mobile

Kαι ενα αντιγραφο της καρτας στο pc , ενοειτε...

Link to comment
Share on other sites

Τα default προγράμματα που ήταν στην MMC ποιά ήταν και που θα τα ξαναβρώ;

Δεν είχα προλάβει να ασχολειθώ και πολύ μαζί τους... Format γαρ!

Link to comment
Share on other sites

Τα default προγράμματα που ήταν στην MMC ποιά ήταν και που θα τα ξαναβρώ;

Δεν είχα προλάβει να ασχολειθώ και πολύ μαζί τους... Format γαρ!

 

Τσεκαρε αυτο http://www.nokia.com/nokia/0,,70003,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Τα default προγράμματα που ήταν στην MMC ποιά ήταν και που θα τα ξαναβρώ;

Δεν είχα προλάβει να ασχολειθώ και πολύ μαζί τους... Format γαρ!

Τα default προγραμματα θα τα βρεις μονο στο site της νοκια. δεν νομιζω να τα βρεις πουθενα αλλου :) :lol:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαι ενα αντιγραφο της καρτας στο pc , ενοειτε...
Τιποτα δεν εννοειται φιλε μου :X :)

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Aν εγκαταστησει το pc suite(πρεπει να το κατεβασεις και αυτο...)μπαινουν αυτοματα και οι drivers.

 

 

Ευχαριστώ φίλε,δεν το ήξερα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας ,μέχρι τη δευτέρα πιστεύω ότι θα είναι στα χέρια μου και θα ξεκινήσω τους πειραματισμούς
Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ οποτε παω να ανοιξω το κινητο ειτε απλα δειχνει το λογοτυπο της Nokia και μετα ξαναξεκιναει (μεχρι να σβησει τελειως) ειτε καταφερνει να ανοιξει...εως οτου κανει restart οταν παω να ανοιξω το μενου/επαφες/οτιδηποτε... :mad: :(

Προτεινετε καποια λυση; Soft format, hard format, Nokia Service ή κατι αλλο;

 

Υ.Γ: Κατι παρομοιο ειχε ξαναπαθει οταν ειχα βαλει μια νεα 128 Mb καρτα Kingston αλλα απο τοτε δεν το ειχα ξαναεμφανισει (τωρα το εμφανιζει ειτε εχει μεσα καποια καρτα μνημης ειτε οχι)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ οποτε παω να ανοιξω το κινητο ειτε απλα δειχνει το λογοτυπο της Nokia και μετα ξαναξεκιναει (μεχρι να σβησει τελειως) ειτε καταφερνει να ανοιξει...εως οτου κανει restart οταν παω να ανοιξω το μενου/επαφες/οτιδηποτε... :mad: :(

Προτεινετε καποια λυση; Soft format, hard format, Nokia Service ή κατι αλλο;

 

Υ.Γ: Κατι παρομοιο ειχε ξαναπαθει οταν ειχα βαλει μια νεα 128 Mb καρτα Kingston αλλα απο τοτε δεν το ειχα ξαναεμφανισει (τωρα το εμφανιζει ειτε εχει μεσα καποια καρτα μνημης ειτε οχι)

 

Φιλε PMNEDM περασες τελευταια ,καμμια εφαρμογη στο τηλεφωνο ?

Ειπες οτι το κανει και χωρις την καρτα ,ετσι ?

Δοκιμασε πρωτα Soft και μετα hard format.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ οποτε παω να ανοιξω το κινητο ειτε απλα δειχνει το λογοτυπο της Nokia και μετα ξαναξεκιναει (μεχρι να σβησει τελειως) ειτε καταφερνει να ανοιξει...εως οτου κανει restart οταν παω να ανοιξω το μενου/επαφες/οτιδηποτε... :mad: :(

Προτεινετε καποια λυση; Soft format, hard format, Nokia Service ή κατι αλλο;

 

Υ.Γ: Κατι παρομοιο ειχε ξαναπαθει οταν ειχα βαλει μια νεα 128 Mb καρτα Kingston αλλα απο τοτε δεν το ειχα ξαναεμφανισει (τωρα το εμφανιζει ειτε εχει μεσα καποια καρτα μνημης ειτε οχι)

Δοκίμασε να το ανοίξεις χωρίς την κάρτα μνήμης. Αν συνεχίσει να το παρουσιάζει κάνε hard format (πράσινο ακουστικό + 3 + *) ;). Υπ'οψιν, οτιδήποτε έχεις στη μνήμη του τηλεφώνου θα χαθεί :!:

 

EDIT: nervous με πρόλαβες :D

Link to comment
Share on other sites

Φιλε PMNEDM περασες τελευταια ,καμμια εφαρμογη στο τηλεφωνο ?

Ειπες οτι το κανει και χωρις την καρτα ,ετσι ?

Δοκιμασε πρωτα Soft και μετα hard format.

 

Ολο το διαστημα που εχω την συσκευη αυτη και με τα τοσα παιχνιδια και εφαρμογες που του περασα για ελεγχο , ειδα και εγω πολλες φορες παραξενη συμπεριφορα ,ειτε εχοντας μεσα εφαρμογες ειτε οχι.Απο ενεργοποιηση καποιας ρυθμισης απεγκατεστημενης εφαρμογης,μεχρι και το μηνυμα της μη εγγυρης SIM.Διαγραφοντας καταλοιπα η κανοντας ενα soft ολα επανερχονται.(Παιδικες ασθενειες ενος pc !)

 

Να θεσω και ενα ερωτημα για καποιο προβλημα που εχω (02.20 ωρα που βρηκα !) ενας φιλος μου μετεφερε με υπερυθρες καποια βιντεος απο το 6220 για να του τα περασω σε δισκακι μια και ο ιδιος δεν εχει υπολογιστη.Η αποθηκευση εγεινε στην καρτα φυσικα.Στον υπολογιστη βλεποντας τα βιντεο,στις λεπτομερειες αναφερονται μονο ως αρχεια, ενω καποιο αλλο δικο μου τραβιγμενο με το 3230 ως αρχειο Nokia Multimedia Player.Μεσω του pc suite αυτο παιζει κανονικα ενω τα αλλα δεν αναγνωριζεται ο τυπος του αρχειου και φυσικα δεν παιζουν.

Καποια λυση - απαντηση ???

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

εγω νομιζω εισαι καλυμενος ετσι.

αν θες γραψτα και σε cd .....

Αν ειναι για cd τοτε αλλαζει το πραγμα :secret: :rtfm:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ οποτε παω να ανοιξω το κινητο ειτε απλα δειχνει το λογοτυπο της Nokia και μετα ξαναξεκιναει (μεχρι να σβησει τελειως) ειτε καταφερνει να ανοιξει...εως οτου κανει restart οταν παω να ανοιξω το μενου/επαφες/οτιδηποτε... :mad: :(

Προτεινετε καποια λυση; Soft format, hard format, Nokia Service ή κατι αλλο;

 

Υ.Γ: Κατι παρομοιο ειχε ξαναπαθει οταν ειχα βαλει μια νεα 128 Mb καρτα Kingston αλλα απο τοτε δεν το ειχα ξαναεμφανισει (τωρα το εμφανιζει ειτε εχει μεσα καποια καρτα μνημης ειτε οχι)

Μαλλον εγκατεστησες κατι στο κινητο και σου δημιουργησε το προβλημα. Δυστηχως προβλεπεται format :( :(

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ολο το διαστημα που εχω την συσκευη αυτη και με τα τοσα παιχνιδια και εφαρμογες που του περασα για ελεγχο , ειδα και εγω πολλες φορες παραξενη συμπεριφορα ,ειτε εχοντας μεσα εφαρμογες ειτε οχι.Απο ενεργοποιηση καποιας ρυθμισης απεγκατεστημενης εφαρμογης,μεχρι και το μηνυμα της μη εγγυρης SIM.Διαγραφοντας καταλοιπα η κανοντας ενα soft ολα επανερχονται.(Παιδικες ασθενειες ενος pc !)

 

Να θεσω και ενα ερωτημα για καποιο προβλημα που εχω (02.20 ωρα που βρηκα !) ενας φιλος μου μετεφερε με υπερυθρες καποια βιντεος απο το 6220 για να του τα περασω σε δισκακι μια και ο ιδιος δεν εχει υπολογιστη.Η αποθηκευση εγεινε στην καρτα φυσικα.Στον υπολογιστη βλεποντας τα βιντεο,στις λεπτομερειες αναφερονται μονο ως αρχεια, ενω καποιο αλλο δικο μου τραβιγμενο με το 3230 ως αρχειο Nokia Multimedia Player.Μεσω του pc suite αυτο παιζει κανονικα ενω τα αλλα δεν αναγνωριζεται ο τυπος του αρχειου και φυσικα δεν παιζουν.

Καποια λυση - απαντηση ???

Μηπως μπορεις να μου πεις τι καταληξεις ειχαν αυτα τα αρχεια. Ισως σου βρω λυση :) :) :)

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου θυμισει πως κανουνε soft format????

 

*#7370# :)

Mε μια αναζήτηση θα το εβρισκες ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Xserw oti h erwthsh pou exw kanei exei xsanaypothei,alla epeidh dokimasa to Philips Camcoder kai den trexei sto 3230,kapoia efarmogh pou na beltionei thn oiothta sto video yparxei?Thanks!

Το Philips Camcoder Pro τρεχει μια χαρα. Αλλα η εκδοση του ειναι η 1.03. και οχι μια 3.75 που ειδα στα γνωστα φορουμ...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μηπως μπορεις να μου πεις τι καταληξεις ειχαν αυτα τα αρχεια. Ισως σου βρω λυση :) :) :)

Μακαρι να ειχε καταληξη.Δυστυχως εγραφε μονο πχ. 80 kb Αρχειο.Και ας παει στην ευχη εγω το προσπαθησα με το pc suite 6.5.Στην δουλεια το προσπαθησαμε με το 5.62 που ειχε το δισκακι με την αγορα του κινητου.Ουτε με εκεινο ειδαμε κατι.Το κινητο ηταν δικο μουκαι απλα το πουλησα σε συναδελφο.Ολοι ξεραμε οτι δουλευε κανονικα γιατι πολλες φορες βλεπαμε φωτος και βιντεο που ειχα παρει.Και τα αποθηκευαμε στον υπολογιστη.Απο την μερα πωλησης και μετα δεν ξερω τι επαθε μια και ο φιλος μου δεν ειναι και fun με ολα αυτα τα μπιχλιμπιδια οπως τα λεει..Ελεγξα τις ρυθμισεις της καμερας και ηταν οκ (3 ολες κι`ολες).

 

Ενα αλλο ερωτημα Εχει λαβει κανεις αυτες τις μερες μηνυμα απο την THLEPAREA που λεει, φλογερα φλερτ και σουπερ γνωριμιες σε περιμενουν ολο το 24ωρο!!! Τηλεφωνησε τωρα απο σταθερο στο 9015..... η απο κινητο στο 90116.... ????? Πως στο διαολο βρηκαν τον αριθμο ??? Ποιος κουνιστος τον εδωσε εναντι αμοιβης (ετσι δεν γινεται παντα ?) ??? Μοιαζουμε για τοσο μονοι και ξενερωτοι ωστε να βρουμε λυση σ`αυτους ? Λογω της ενοχλησης που δεχομαστε, εγω κανω μια ευχη γι`αυτους.....Το εταιρον ημισυ της ζωης τους να ειναι η ακρατεια !!!!

 

1 ωρα και 22 λεπτα χρειαστηκαν για να ανεβασω και τις τελευταιες ομαδες παιχνιδιων , συνολο 11.5 Mb (Ελληνικο internet σου λενε μετα !!!!).Μετα απο λιγες μερες θα ακολουθησουν παλι εφαρμογες , νεες η γνωστες αναβαθμισμενες.Οσο για παιχνιδια......μετα απο αυτα τα 470 θα ανεβασω παλι μετα τα μακροβουτια μου !!!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Το Philips Camcoder Pro τρεχει μια χαρα. Αλλα η εκδοση του ειναι η 1.03. και οχι μια 3.75 που ειδα στα γνωστα φορουμ...

 

A ok,kai egw thn 3.75 dokimaza k den mou etrexe!eyxaristw poly!

:)
Link to comment
Share on other sites

Το Philips Camcoder Pro τρεχει μια χαρα. Αλλα η εκδοση του ειναι η 1.03. και οχι μια 3.75 που ειδα στα γνωστα φορουμ...

σαν προγραμμα ειναι καλυτερο σε ποιοτητας βιντεο απο αυτο που τραβαει απο την μανα του???

Link to comment
Share on other sites

σαν προγραμμα ειναι καλυτερο σε ποιοτητας βιντεο απο αυτο που τραβαει απο την μανα του???

 

Na sou pw thn alithia to dokimasa ,yparxei kapoia beltiwsei,alla oxi oti bgazei kai matia!exei perisoteres rithmiseis,alla an baleis megalo video fps exei mexri 7,5,an to baleis sto mikro ftanei mexri 15fps pou nomizw einai poly axsiologo,den ekana akoma polla video na sou pw,alla axsizei na to exeis!

:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...