Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή δεν τα πάω ακλά με τα format...Υπάρχει hard kai soft σωστά? Στο hard κλείνουμε το κιν και το ανοίγουμε έχοντας πατημένα μαζί το "*",το πρασινο κουμπί και το "3"? Στο soft πατάμε *#7370# ? Και τι κάνει το καθένα από αυτά?? Υπάρχει περίπτωση να χάσω τις επαφές η' προγράματα του τηλ/νου?

Sorry για την άγνοια και ευχαριστώ γαι τη βοήθεια.. :)

 

 

Αυτό που λέει "μορφοποίηση" Στις επιλογές της κάρτας,τι είναι? Έχει σχέση με το format? (έχω την εντύπωση ότι είμαι ΠΟΛΥ άσχετη!! :zzz: :what: )

 

Edited by nervous,Use edit :) http://www.myphone.gr/forum/images/buttons3/edit.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή δεν τα πάω ακλά με τα format...Υπάρχει hard kai soft σωστά? Στο hard κλείνουμε το κιν και το ανοίγουμε έχοντας πατημένα μαζί το "*",το πρασινο κουμπί και το "3"? Στο soft πατάμε *#7370# ? Και τι κάνει το καθένα από αυτά?? Υπάρχει περίπτωση να χάσω τις επαφές η' προγράματα του τηλ/νου?

Sorry για την άγνοια και ευχαριστώ γαι τη βοήθεια.. :)

 

 

Αυτό που λέει "μορφοποίηση" Στις επιλογές της κάρτας,τι είναι? Έχει σχέση με το format? (έχω την εντύπωση ότι είμαι ΠΟΛΥ άσχετη!! :zzz: :what: )

 

Οτι εχεις στη μνημη του τηλεφωνου χανεται και με τα δυο.

Τσεκαρε το παρακατω θεμα

Series 60 RESET!

Με την "Μορφοποιηση" κανεις φορματ στην καρτα.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format και στην mem card και στο τηλέφωνο. Όλα οκ... τώρα έχω πρόσβαση στην κάρτα,μόνο που υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι... η κάρτα είναι κλειδωμένη και έχω ξεχάσει τον κωδικό!! :lol: :rotfl: :up: :fool: H΄ τλχ δεν είναι αυτός που ήμουν σίγουρη ότι ήταν.

Πού να την πάω για να την ξεκλειδώσω??

Thnx melo175 και nervous

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μεγαλο διαστημα ελεγχου εφαρμογων και παιχνιδιων , κατα καποιο τροπο εχουν απεγκατασταθει προγραμματα και παιχνιδια που ηταν στην συσκευη η στην καρτα των 32mb (τωρα εχω μια των 512mb). Καποιος φιλος ειχε αναφερει καποιο site οπου μπορουμε να τα βρουμε παλι. Αν θυματε ας μου στειλει ενα pm η ας αναφερει σε ποια σελιδα το ειχε γραψει.

loulou, μηπως αναφερει τιποτε το βιβλιο οδηγιων για το ξεκλειδωμα? (δεν το εχω τωρα εδω για να δω).

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format και στην mem card και στο τηλέφωνο. Όλα οκ... τώρα έχω πρόσβαση στην κάρτα,μόνο που υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι... η κάρτα είναι κλειδωμένη και έχω ξεχάσει τον κωδικό!! :lol: :rotfl: :up: :fool: H΄ τλχ δεν είναι αυτός που ήμουν σίγουρη ότι ήταν.

Πού να την πάω για να την ξεκλειδώσω??

Thnx melo175 και nervous

 

Δοκιμασες τον default 12345 ?

 

Φιλε ntanny ,εδω:

http://www.nokia.com/nokia/0,,70003,00.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

φιλε nervous ευχαριστω.Απο κατι σημειωσεις που ειχα απο τις συζητησεις βρηκα τα 3 link και τα κατεβασα παλι.

Κοιτα το box σου !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

φιλε nervous ευχαριστω.Απο κατι σημειωσεις που ειχα απο τις συζητησεις βρηκα τα 3 link και τα κατεβασα παλι.

Κοιτα το box σου !

 

Δειτε στην 1η σελιδα του θεματος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=621787#post621787

μια λιστα παιχνιδιων σε μορφη excel που εφτιαξε ο φιλος ntanny για το 3230 ,Mπραβο ! :cool:

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

H pio ftini timi tou poia einai, kai se ti katastima ???

Πλαισιο=354ευρο, Multirama=350ευρο, Οne Way=353ευρο, Γερμανος=353ευρο

Ελπιζω να σε βοηθησα

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

@Nokkia

οποιαδηποτε φωτογραφια με αναλογια μηκος/πλατος=1,222 ταιριαζει ακριβως.(176/144=1,222).στις αλλες ειναι λογικο ν'αφηνει λιγο χωρο γιατι θελει να τη χωρεσει ολη και αφου δεν ταιριαζει ακριβως μενει λιγο κενο(320/240=1,333). στο προγραμμα που εχεις δοκιμασε να βαλεις την αναλυση της φωτο που θες να φτιαξεις με το χερι οταν και αν σε ρωταει τι αναλυση να εχει η νεα που θα φτιαξεις γιατι με το mouse συνηθως κινουνται 2-2.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο ενα μεγαλο διαστημα ελεγχου εφαρμογων και παιχνιδιων , κατα καποιο τροπο εχουν απεγκατασταθει προγραμματα και παιχνιδια που ηταν στην συσκευη η στην καρτα των 32mb (τωρα εχω μια των 512mb). Καποιος φιλος ειχε αναφερει καποιο site οπου μπορουμε να τα βρουμε παλι. Αν θυματε ας μου στειλει ενα pm η ας αναφερει σε ποια σελιδα το ειχε γραψει.

loulou, μηπως αναφερει τιποτε το βιβλιο οδηγιων για το ξεκλειδωμα? (δεν το εχω τωρα εδω για να δω).

Το κοίταξα, αλλά δεν λέει τίποτα, πέρα από τα αυτονόητα, πχ. πατήστε "ξεκλείδωμα" για να την ξεκλειδώσετε..

 

 

nervous,ήταν ο πρώτος που δοκίμασα ο default, αλλά μάταια..

 

Τλς,θα βρεθεί άκρη ελπίζω

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο δεν γραφει τιποτε για τετοιες ατυχιες.Κατεβασα τις οδηγιες απο την νοκια και το ειδα. Μου δημιουργισες ομως μια περιεργια που λεω να πειραματιστω με την καρτα που ειχε (την 32αρα) και να δω τι γινεται.

..........................

(λιγη ωρα μετα)

.........................

κλειδωσα την 32αρα και την εβαλα στο card reader. Για το pc ηταν σαν να μην υπηρχε σχεδον.Επαιζε το λαμπακι αναγνωσης του reader βεβαια αλλα μεχρι εκει.

Παρατηρησα δε οτι αν και κενη η καρτα με μονο την υπαρξη 4 φακελλων (κενων) η καρτα φαινεται να ειναι γεματη με 7 mb.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Έκανα format και στην mem card και στο τηλέφωνο. Όλα οκ... τώρα έχω πρόσβαση στην κάρτα,μόνο που υπάρχει ένα μικρό προβληματάκι... η κάρτα είναι κλειδωμένη και έχω ξεχάσει τον κωδικό!! :lol: :rotfl: :up: :fool: H΄ τλχ δεν είναι αυτός που ήμουν σίγουρη ότι ήταν.

Πού να την πάω για να την ξεκλειδώσω??

Thnx melo175 και nervous

 

xerome pou li8ike to provlima dokimase na valeis opos eipe o filos nervous ton kodiko 12345.mallon 8a kseklidosei. :cool:

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

στο προγραμμα που εχεις δοκιμασε να βαλεις την αναλυση της φωτο που θες να φτιαξεις με το χερι οταν και αν σε ρωταει τι αναλυση να εχει η νεα που θα φτιαξεις γιατι με το mouse συνηθως κινουνται 2-2.
επιλεγω να τις μετατρεψω σε 176x144 αλλα δεν τις μετατρεπει ετσι ακριβως! παει 2,3 Pixles πανω-κατω.. μηπως φταιει το προγραμμα? ξερετε καποιο προγραμμα για μαζικο resizing φωτογραφιων??
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε ,μα μήπως έχει καταφέρει κανείς να χρησιμοποιήσει το flight mode απο το system tools?

 

 

 

Δυστυχως διαπιστωσα οτι το flight mode του system tools v.1.42 δεν δουλευει...

Σωστη παρατηρηση,ελπιζω να βρουμε καποια λυση!

Απο σημερα παρατηρησα οτι ο ηχος εναρξης του κινητου ακουγεται διακεκομμενος οταν το ανοιγω...δεν το εκανε παλιοτερα.

Επισεις δεν το κανει οταν βγαλω την καρτα μνημης...

Ξερει κανενας κατι γι'αυτο?

Μου εχει βγει επισει μερικες φορες το μηνυμα "εφαρμογη mmt proxiserver εκλεισε" (ή καπως ετσι δεν παιρνω ορκο!)

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

loulou, μια κινηση που εγεινε ακομη ηταν να βαλω ενα προγραμμα ανακτησης-εμφανισης κωδικων (με αστερισκο ως συνηθως ***), αλλα αυτο που εχω προχειρο δυστυχως ψαχνει μονο για κωδικο σε εγγραφα. Αν βρω κατι αλλο θα προσπαθησω παλι.Αλλωστε εχει ενδιαφερον το προβλημα σου.

Οσο για το 12345 δεν βλεπω πως θα την ξεκλειδωνε.Δεν ειναι μονο ενας συνηθισμενος κωδικος ασφαλειας ολων των κινητων ?

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα παρατηρησα οτι ο ηχος εναρξης του κινητου ακουγεται διακεκομμενος οταν το ανοιγω...δεν το εκανε παλιοτερα.

Επισεις δεν το κανει οταν βγαλω την καρτα μνημης...

Αυτο συμβαινει γιατι εχεις γεματη την καρτα μνημης και την φορτωνει κατα την διαρκεια του ανοιγματος

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω θα δοκιμασω να την αδειασω λιγακι για να δω αν θα το ξανακανει...αν και εχει ακομα χωρο
I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Το κοίταξα, αλλά δεν λέει τίποτα, πέρα από τα αυτονόητα, πχ. πατήστε "ξεκλείδωμα" για να την ξεκλειδώσετε..

nervous,ήταν ο πρώτος που δοκίμασα ο default, αλλά μάταια..

Τλς,θα βρεθεί άκρη ελπίζω

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

 

Προτεινα τον default κωδικο στην περιπτωση που δεν το ειχες αλλαξει .

Αν δεν ειχες κανει φορματ στο τηλεφωνο υπηρχε καποια λυση .

Τωρα θα πρεπει να πας την καρτα στην νοκια για ξεκλειδωμα.

Αλλη λυση ,αγοραζεις μια καινουργια αφου και δεν ειναι ακριβες .

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

μετα απο προσπαθεια ανακτησης κωδικου με 2-3 ακομη προγραμματα......δυστυχως δεν υπηρξε αποτελεσμα loulou. Ετσι οπως ειπε και ο nervous πηγαινε στην νοκια μηπως και την ξεκλειδωσουν.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια , μηπως ξερει κανεις , τι ρυθμισεις πρεπει να εισαγω στο PTT ( Push To Talk ) για να δουλεψει?

 

Το Push To Talk δεν υποστηριζεται ακομα απο τα ελληνικα δικτυα. :(

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που θα βρω ενα προγραμμα μεταφρασης για το 3230(Αγγλοελληνικο);

Επισης υπαρχει προγραμμα για το υπολογιστη που να μετατρεπει τα MPEG σε 3GP;;;

Link to comment
Share on other sites

Posted: May 17, 2005 - 12:34 PM

 

maninder wrote:

what are emulators

 

 

Emulators are big monsters with 5 eyes and 3 legs that live under your bed and eat dirty socks...

 

 

 

συμβαινουν και σε αλλα sites.....

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γεια χαρά κι από μένα! :) Σκέφτομαι κι εγώ να αλλάξω το 3200 μου με το 3230 και θέλω να ρωτήσω κάτι που δεν ξέρω, όταν λέει "μνήμη τηλεφ. καταλόγου δυναμική" τι εννοεί; δηλαδή πόσα ονόματα χωράει; Και κάτι άλλο, εσείς που το έχετε καιρό πως το βλέπετε είναι αξιόπιστο; Με το 3200 δεν είχα κανένα πρόβλημα, το αλλάζω απλά για να το...αλλάξω! :wacko: Ευχαριστώ για τη βοήθεια :)

Όσο απλό είναι να περιπλέξεις τα πράγματα, τόσο περίπλοκο είναι να τα απλοποιήσεις!

:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...