Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

re paidia parathrhsa sthn kamera otan travaw me analish 640x480 kai ths peranaw stp pc fenonte tholes,enw otan travaw me kanonikh analish 1280x960 ths deixnei stp pc mia xara!kserei kaneis giati to kanei ayto?pantws to xerh mou einai stathero!:)

Δεν είμαι ειδήμονας αλλά λογικό δεν είναι στην υψηλή ανάλυση να φαίνονται καλύτερα;

...εκτός κι αν εννοείς το θολές ότι αποδέχεσαι την χαμηλότερη ανάλυση αλλά θέλεις καλύτερη ποιότητα ακόμα και σε αυτήν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

kalhspera,exw ena problhma me to Quick Office Premier!katarxhn,otan pernaw kapoio arxeio .xls h .pps me bluetooth,to minima den mou to anoigei,giati leei not suported file,alla apo kei oute na apothikeysw to arxeio mporw kapou alou!!!Meta paw sthn suite kai pernaw ena arxeio .pps sthn karta mnhmhs,apo thn ekthesh den fenete ayto to arxeio,san na mhn yparxei,telika to blepw mono apo to ProfiExplorer,alla otan paw na to anoixsw me to QuickSheet mou leei : Files contents not suported!!!Mhpws xsereis kaneis ti paizei???eyxaristw!

 

Λογικο να μην στα ανοιγει απο τα μηνυματα αφου το κινητο δεν τα αναγνωριζει.

Οπως επισης δεν θα φαινονται και απο την εκθεση.Θα πρεπει να τα βαλεις σε εναν αλλο φακελο με το profiexplorer (π.χ. E:\Documents\Unfiled τα εχω εγω) και μετα μεσω του προγραμματος θα μπορεις να τα ανοιξεις χωρις προβλημα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

εννοει προφανως να μετραει γενικα ποσα στελνει και δεχεται χωρις να πρεπει να τα αποθηκευει.

 

Αυτο ακριβώς εννοώ , σε καπια series 40 υπήρχε μεσα στα μενου , ενω για τα 60 υπήρχε μια εφαρμογή που δε θυμάμαι όμως πια ειναι.

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν λεμε υποστηριζει hot swap τι ακριβως εννοουμε? μπορουμε μονο να αφαιρουμε την καρτα μνημης ή και να προσθετουμε καποια αλλη καρτα ταυτοχρονα? ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ!! εχω νευριασει παρα πολυ. στην αρχη ειχα μεσα στο κινητο μια καρτα 128mbs, την βγαζω και αμεσως βαζω την καρτα που εδινε μαζι με το κινητο 32mbs. ξαφνικα ολες οι εφαρμογες δεν λειτουρουν, τα παιχνιδια εχουν κατι παραξενα ονοματα και κανει οτι θελει! κανω restart αλλα τιποτα. οποτε και κανω format την καρτα. απο τοτε μου λεει συνεχεια memory card corrupted , θελετε να κανετε format. κανω format και παλι ειναι corrupted! δλδ παει η καρτα απ' το τιποτα?? ΕΛΕΟΣ!! οποιος μπορει ας με βοηθεια παρακαλω!

 

τωρα φοβαμαι να βαλω και την αλλη καρτα μην μου πει τα ιδια και πληρωσα τζαμπα 30 ευρω!!

 

 

* παρατηρησα οτι οταν ειχα την μια καρτα και εβλεπα μεσω appman τα εγκατεστημενα πραγματα, ειχε και αυτα της αλλης mmc ως application remains. και αντιστοιχα οταν ειχα την αλλη καρτα ειχε τα προγραμματα της αλλης καρτας ως application remains.. γιατι?

 

τα 28mbs που βρισκονται στον Z ειναι σαν ενας δισκος, του οποιο δεν μπορω να σβησω ή να προσθεσω τιποτα?

 

τελος, εμειναν 1400kbs ελευθερα στο κινητο. τι μπορει να ειναι? τα παιχνιδια δεν πρεπει να ειναι, γιατι βρισκονται αποθηκευμενα στον Z, νομιζω. ( οποτε και δεν μπορουμε να τα σβησουμε με τιποτα, ετσι?? οπως και τους ηχους. ) *

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια οταν λεμε υποστηριζει hot swap τι ακριβως εννοουμε? μπορουμε μονο να αφαιρουμε την καρτα μνημης ή και να προσθετουμε καποια αλλη καρτα ταυτοχρονα? ΓΙΑΤΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΙΝΕ ΧΑΜΟΣ!! εχω νευριασει παρα πολυ. στην αρχη ειχα μεσα στο κινητο μια καρτα 128mbs, την βγαζω και αμεσως βαζω την καρτα που εδινε μαζι με το κινητο 32mbs. ξαφνικα ολες οι εφαρμογες δεν λειτουρουν, τα παιχνιδια εχουν κατι παραξενα ονοματα και κανει οτι θελει! κανω restart αλλα τιποτα. οποτε και κανω format την καρτα. απο τοτε μου λεει συνεχεια memory card corrupted , θελετε να κανετε format. κανω format και παλι ειναι corrupted! δλδ παει η καρτα απ' το τιποτα?? ΕΛΕΟΣ!! οποιος μπορει ας με βοηθεια παρακαλω!

 

τωρα φοβαμαι να βαλω και την αλλη καρτα μην μου πει τα ιδια και πληρωσα τζαμπα 30 ευρω!!

 

 

* παρατηρησα οτι οταν ειχα την μια καρτα και εβλεπα μεσω appman τα εγκατεστημενα πραγματα, ειχε και αυτα της αλλης mmc ως application remains. και αντιστοιχα οταν ειχα την αλλη καρτα ειχε τα προγραμματα της αλλης καρτας ως application remains.. γιατι?

 

τα 28mbs που βρισκονται στον Z ειναι σαν ενας δισκος, του οποιο δεν μπορω να σβησω ή να προσθεσω τιποτα?

 

τελος, εμειναν 1400kbs ελευθερα στο κινητο. τι μπορει να ειναι? τα παιχνιδια δεν πρεπει να ειναι, γιατι βρισκονται αποθηκευμενα στον Z, νομιζω. ( οποτε και δεν μπορουμε να τα σβησουμε με τιποτα, ετσι?? οπως και τους ηχους. ) *

 

Yposthrizei Hot Swap, kai mporeis na baleis allh karta, alla oi efarmoges, pou einai egkatesthmenes sthn prohgoumenh den mporoun na trexoun,giati logiko einai na mhn tis briskei,mia kai thn ebgales.

 

O diskos "Z" einai h R.O.M toy kinhtoy kai den mporeis na ton peiraxeis.

 

An exeis Card reader kane format sthn karta, kai dokimase to.

Gia ta 1400Kb koita mhpws exeis egkatasthsei kati sth mnhmh toy thlefvnoy, tipota fwtografies kai hxoys, (koita sthn ek8esh)

 

Elpizw Na boh8hsa..

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

οταν λεω οτι δεν τρεχει τα προγραματα εννοω αυτα της καρτας που εβαλα και οχι της προηγουμενης.. εχει καποια σχεση οτι και στις δυο καρτες ειχα ορισμενες εφαρμογες που ηταν οι ιδιες , ή οχι?

 

ο δισκος Z λεει οτι εχει 28mbs. σε αυτα περιλαμβανονται και τα παιχνιδια?

δεν εχω εγκαταστησει τιποτα στο κινητο. δικο μου λαθος που ειπα πανω. 1400 kbs ειναι σε χρηση. ολα τα αλλα ειναι ελευθερα. αλλα και παλι θελω ολα τα kbs να ειναι ελευθερα. τι μπορει να τρωει την μνημη?

 

και ο card rader σε τι θα βοηθησει? αφου κανω format την καρτα στο κινητο και δεν γινεται τιποτα! και γιατι εγινε αυτο το πραγμα!!

 

εκει που λεω για τα applications remains ειχα σβησει το bounce και το manualvideoeditor ( χωρις να ξερω οτι ηταν οι εφαρμογες απο τνη αλλη καρτα ). αλλα δεν πρεπει να φταιει αυτο για αυτα που εγιναν. εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τιποτα δεν λειτουργουσε αφοτου εβαλα την καρτα. εκανα και restart αλλα και παλι δεν γινοταν τιποτα. εβγαιναν μηνυματα που ελεγαν οτι εφαρμογες κλεινουν. μηπως ηταν προβληματικια η καρτα? φταιει οτι την ειχα πολυ καιρο εξω απο το κινητο και σε εναν ανταπτορα? ( που τον ειχα παρει με μια αλλη καρτα μνημης. δεν πιστευω ο καθε ανταπτορας να μπαινει σε συγκεκριμενς καρτες μνημης, ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!! )

Link to comment
Share on other sites

οταν λεω οτι δεν τρεχει τα προγραματα εννοω αυτα της καρτας που εβαλα και οχι της προηγουμενης.. εχει καποια σχεση οτι και στις δυο καρτες ειχα ορισμενες εφαρμογες που ηταν οι ιδιες , ή οχι?

 

ο δισκος Z λεει οτι εχει 28mbs. σε αυτα περιλαμβανονται και τα παιχνιδια?

δεν εχω εγκαταστησει τιποτα στο κινητο. δικο μου λαθος που ειπα πανω. 1400 kbs ειναι σε χρηση. ολα τα αλλα ειναι ελευθερα. αλλα και παλι θελω ολα τα kbs να ειναι ελευθερα. τι μπορει να τρωει την μνημη?

 

και ο card rader σε τι θα βοηθησει? αφου κανω format την καρτα στο κινητο και δεν γινεται τιποτα! και γιατι εγινε αυτο το πραγμα!!

 

εκει που λεω για τα applications remains ειχα σβησει το bounce και το manualvideoeditor ( χωρις να ξερω οτι ηταν οι εφαρμογες απο τνη αλλη καρτα ). αλλα δεν πρεπει να φταιει αυτο για αυτα που εγιναν. εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι τιποτα δεν λειτουργουσε αφοτου εβαλα την καρτα. εκανα και restart αλλα και παλι δεν γινοταν τιποτα. εβγαιναν μηνυματα που ελεγαν οτι εφαρμογες κλεινουν. μηπως ηταν προβληματικια η καρτα? φταιει οτι την ειχα πολυ καιρο εξω απο το κινητο και σε εναν ανταπτορα? ( που τον ειχα παρει με μια αλλη καρτα μνημης. δεν πιστευω ο καθε ανταπτορας να μπαινει σε συγκεκριμενς καρτες μνημης, ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΩ!! )

 

 

Τα 1400 kbs που σου τρωει ειναι οι μαμα εφαρμογες της Nokia.Οσο για το format της καρτας,καλυτερα να κανεις Format στην καρτα μεσο card reader.

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το πηρα την παρασκευη και μεχρι στιγμης δεν μου εχει προκαλεσει κανενα προβλημα.Ακομα και η δονηση των μηνυματων στο αθορυβο λειτουργει!!!! :blink: Επισης το πακετο ειχε μια 64ΜΒ καρτα και οχι 32!?!?:tease:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το πηρα την παρασκευη και μεχρι στιγμης δεν μου εχει προκαλεσει κανενα προβλημα.Ακομα και η δονηση των μηνυματων στο αθορυβο λειτουργει!!!! :blink: Επισης το πακετο ειχε μια 64ΜΒ καρτα και οχι 32!?!?:tease:

??? Τι εγινε ρε παιδια? Πασχαλινο δωρο απο την Nokia :w00t: Τυχερουλη.

 

Μαμα εφαρμογες εννουμε αυτες που ειναι απο την αρχη εγκατεστημενες απο τη Nokia.Αλλα οι τρεις που εδινε στην αρχη ειναι μεσα στην καρτα αν δεν κανω λαθος...Αρα την μνημη σου την πιανουν αρχεια των αλλων προγραμματων που ειναι στη καρτα και αφηνουν και καποια στοιχεια στο c , μαλλον απαραιτητα για την λειτουργια τους. Βαλε sms τηλ.καταλογος, καμια ξεχασμενη εικονα στο c ή βιντεακι...Εγω εχω εχω στο c 4.3Μb ελευθερα και τα αλλα δεν ξερω που πανε...Εχω σκαλισει ολους τους φακελους...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδια το πηρα την παρασκευη και μεχρι στιγμης δεν μου εχει προκαλεσει κανενα προβλημα.Ακομα και η δονηση των μηνυματων στο αθορυβο λειτουργει!!!! :blink: Επισης το πακετο ειχε μια 64ΜΒ καρτα και οχι 32!?!?:tease:
κατσε τωρα γιατι θα τρελαθουμε!εννοεις οτι οταν βαλεις το προφιλ silent με ringtone στο off και στον ηχο μηνυματος βαλεις off το μηνυμα δονειται???γραψε μας πλιζ ακριβως τις ρυθμισεις που εχεις σε εκεινο το προφιλ που εχεις δονηση σε αθορυβη λειτουργια!
Link to comment
Share on other sites

κατσε τωρα γιατι θα τρελαθουμε!εννοεις οτι οταν βαλεις το προφιλ silent με ringtone στο off και στον ηχο μηνυματος βαλεις off το μηνυμα δονειται???γραψε μας πλιζ ακριβως τις ρυθμισεις που εχεις σε εκεινο το προφιλ που εχεις δονηση σε αθορυβη λειτουργια!
δεν καταλαβαινω που υπαρχει το προβλημα. βαζετε αθορυβο,ringing tone off, ringing type silent , message alert tone off , vibrating alert on και alert for all calls

 

με λετε να κανω format την mmc με card reader.. δλδ αλλιως την φορμαρει το κινητο και αλλιως το card reader??

 

to quick office gia 3230 pou tha to bro
θα το βρεις εδω

 

Εγω εχω εχω στο c 4.3Μb ελευθερα και τα αλλα δεν ξερω που πανε...Εχω σκαλισει ολους τους φακελους...
εγω εχω 5.02 mbs ελευθερα και χωρις να σβησω το μητρωο!! αλλα και παλι τα αλλα 1140 που πανε? παντως απ'οτι βλεπω τα περισοτερα βρισκονται στο c/system/data.. τα οποια μαλλον ειναι απαραιτητα για την λειτουργια του κινητου..

 

εχω μια process την kms.exe τι ειναι? δεν την εχει σαν system process και δεν ξερω καποιο προγραμμα που να σχετιζεται με αυτην..

 

επισης αν ενεργοποιησω τα mms θα μπορω να εχω και προσβαση σε gprs? ή θελει αλλες ρυθμισεις εκει? tim εχω. και υπαρχει περιπτωση αν εχω ενεργο το positioning να με χρεωνει απο μονο του?

Link to comment
Share on other sites

εμενα με αυτες τις ρυθμισεις νοκκια ΔΕΝ δονειται στα εισερχομενα μηνυματα!!αυριο παω σερβις γαμωτο!που ειναι καλυτερα να το παω?
Link to comment
Share on other sites

εμενα με αυτες τις ρυθμισεις νοκκια ΔΕΝ δονειται στα εισερχομενα μηνυματα!!αυριο παω σερβις γαμωτο!που ειναι καλυτερα να το παω?

 

club nokia ....

M E L O :innocent:
Link to comment
Share on other sites

αντε ρε και εγω ημουν ετοιμος να παω να βρισω στα σερβις!καλα που ανοιξα το κομπιουτερ να δω αν μου απαντησες!lolτο γλυτωσαν το βρισιδι!

 

@manosΧΧΙΙΙ μανο πες μου και εσυ αν εννοεις για κληση η μηνυμα πριν το παω για σερβις!

Link to comment
Share on other sites

με λετε να κανω format την mmc με card reader.. δλδ αλλιως την φορμαρει το κινητο και αλλιως το card reader??

 

θα το βρεις εδω

 

εγω εχω 5.02 mbs ελευθερα και χωρις να σβησω το μητρωο!! αλλα και παλι τα αλλα 1140 που πανε? παντως απ'οτι βλεπω τα περισοτερα βρισκονται στο c/system/data.. τα οποια μαλλον ειναι απαραιτητα για την λειτουργια του κινητου..

φιλε μου μη δινεις αν γινεται απυθειας link σε εφαρμογες κλπ γιατι απαγορευεται.

 

οπως και να το κανεις μια απο τις δουλειες του card reader ειναι και αυτη, φορματ απο το κινητο ειναι σαν μια λυση αναγκης εφοσον δεν εχει προβλημα η καρτα.

 

ο φακελος data στη μνημη τηλεφωνου ειναι ο πιο βαρυς αυτης της μνημης με αρχεια απαραιτητα για τη λειτουργεια του κινητου ;)

Link to comment
Share on other sites

exo to dvd to mobile (nokia edition) ver 1.0.Exo episis to kinito 3230 tis nokia.Stis arxikes rithmiseis siskeyon den yparxei auto to modelo para mono 6600,sx1.3650,6260 klp.Ti na kano?Me poio modelo moizoyn oi rithmiseis toy 3230?Eyxaristo
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό σαν ένα entry level smartphone (να μου επιτραπεί η έκφραση) με τις δυνατότητες που έχει, είναι αξιόλογη αγορά ή όχι?
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό σαν ένα entry level smartphone (να μου επιτραπεί η έκφραση) με τις δυνατότητες που έχει, είναι αξιόλογη αγορά ή όχι?

Ειναι οτι καλυτερο εχει να προσφερει η Νοκια μετα το 6630 σε παρα πολυ προσιτη τιμη(350 euro)Επισης εχει ραδιοφωνο που δεν εχουν τα αλλα μοντελα symbian της Νοκια :w00t:

m@n05 XXIII

May the Force be with you

 

Καλο χειμωνα μαγκες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Paidia ,dokimasa to route66 kai pros to parwn ola deixnoun na benoun kalos!arketa grigorh apokrish,alla den exw kamia efarmogh sthn mnhmh tou kinitou,mono katalogo kai minimata!Dokimasa mia ekdosh QuickOffice kai eixe kapoia problhmata,opws episeis ena poly kalo paixnidaki pou legete Martial Arts 3D,trexei alla den deixnei ta swsta xrwmata!!
:)
Link to comment
Share on other sites

...σε εμενα παντως το martial arts 3D παιζει με τα κανονικα του χρωματα!

Ειναι πολυ καλο παιχνιδι!

Εχει κανενας νεοτερα για αναβαθμιση software?

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το κινητό σαν ένα entry level smartphone (να μου επιτραπεί η έκφραση) με τις δυνατότητες που έχει, είναι αξιόλογη αγορά ή όχι?

 

Φίλε echidna μην το σκεφτεσαι κοθολου το πραγμα.ΤΡΕΞΕ ΠΑΡ'ΤΟ αν εχεις τα λεφτα.'Εχω διαβασει όοοοολα τα posts και πραγματικα δεν αντεχω να περιμενω εναν μηνα να το παρω και εγω στα χερακια μου!!!! :angry: :knife:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Χθες δημιουργήθηκε το πρώτο προβληματάκι στο κινητό μου μετά απο 1,5 μηνα χρήσης....

Για κάποιο λόγο την ώρα που πήγα να στείλω ένα μήνυμα το κινητό έκανε ένα ρεσταρτ απο μόνο του και το βελάκι που βγάζει πάνω δεξιά στην οθόνη όταν στέλνει μήνυμα, έχει κολλήσει τώρα εκεί και δεν φεύγει με τίποτα....

Πως θα μπορούσα να το διώξω;;;;

Και αλλη μια ερώτηση, με το reset τι δεδομένα θα χάσω;;;;

 

Ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...