Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βλακειες απλος οι ανθρωποι ειναι ανιδεοι

 

Τέλος πάντον. Κράτησα την 512. Δεν νομίζω να χρειαστώ παραπάνω!

 

Δεν μπορώ όμως να εξηγήσω κάτι παράξενο που συμβαίνει!!!

Σε μια συγκεκριμένη επαφή δεν μου βγάζει με τίποτα το όνομα παρα μόνο τον αριθμό!!! Δοκίμασα να το σβήσω απο το κινητό και να το ξαναγράψω σαν νέα επαφή αλλά τίποτα!!! Βγάζει μόνο νούμερο. όλες οι άλλες επαφές δουλευουν κανονικά :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τέλος πάντον. Κράτησα την 512. Δεν νομίζω να χρειαστώ παραπάνω!

 

Δεν μπορώ όμως να εξηγήσω κάτι παράξενο που συμβαίνει!!!

Σε μια συγκεκριμένη επαφή δεν μου βγάζει με τίποτα το όνομα παρα μόνο τον αριθμό!!! Δοκίμασα να το σβήσω απο το κινητό και να το ξαναγράψω σαν νέα επαφή αλλά τίποτα!!! Βγάζει μόνο νούμερο. όλες οι άλλες επαφές δουλευουν κανονικά :blink:

μηπως υπαρχει κι αλλη φορα αυτη η επαφη; ισως με αλλο ονομα και το ξεχασες :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα το παιχνιδι sonic μπορω να το βρω για 3230???το εχει μηπως κανεις γιατι δεν το βρίσκω πουθενα????
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα μια mmc με πατέντα (οχι rs) 1gb και την διάβασε μια χαρά ;)

 

http://img142.imageshack.us/img142/1073/1254xw.th.jpg

Ναι,τις δουλευει κανονικα.Το ειχα δοκιμασει

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ όμως να εξηγήσω κάτι παράξενο που συμβαίνει!!!

Σε μια συγκεκριμένη επαφή δεν μου βγάζει με τίποτα το όνομα παρα μόνο τον αριθμό!!! Δοκίμασα να το σβήσω απο το κινητό και να το ξαναγράψω σαν νέα επαφή αλλά τίποτα!!! Βγάζει μόνο νούμερο. όλες οι άλλες επαφές δουλευουν κανονικά :blink:

 

Έλεγξε αν έχεις το συγκεκριμένο αριθμό καταχωρημένο και σε άλλη επαφή. Από τη στιγμή που ο συγκεκριμένος αριθμός είναι "δηλωμένος" και σε άλλη επαφή, όταν σε καλεί θα βλέπεις μόνο τον αριθμό., επειδή το κινητό μπερδεύεται και δεν μπορεί να καταλάβει ποια επαφή καλεί.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει ενα προγραμματακι που αν εχεις το κινητο σου με ενεργοποιημενο bluetooth

να εποικοινωνει με τον υπολογιστη σου, οτι μηνημα σου ερθει την ωρα που ειναι συνδεδμενο με το pc, το εμφανιζει στον υπολογιστη

και μπορεις να απαντας με ενα κλικ επανω του κτλ.. ειναι προγραμμα για υπολογιστη αυτο.

γνωριζει κανεις τα περετερω και που μπορω να το βρω??

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

2) Οι φωτογραφίες μέσω bluetooth σε ποιό φάκελο αποθηκεύονται?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=102578 :)

Link to comment
Share on other sites

1) Υπάρχει file manager για pc για το 3230? ποιός?

 

Τσέκαρε τον FExplorer (www.gosymbian.com). Από τους πιο καλούς file managers/explorers για Series 60, αν όχι ο καλύτερος. Επίσης, τσεκάρισε και τον FileMan της Symbianare (www.symbianware.com), ο οποίος για μένα προσωπικά είναι ο πιο πρακτικός. Αν σε ενδιαφέρει να στέλνεις παιχνίδια, εφαρμογές και πολυφωνικούς ήχους κλήσης (.mid) σε άλλα κινητά μέσω bluetooth και υπερύθρων, κοίτα και την εφαρμογή Profimail (www.lonelycatgames.com). Βασικά είναι e-mail client, αλλά όταν το εγκαταστήσεις, μαζί εγκαθίσταται και ο ProfiExplorer, ο οποίος δεν έχει τόσες δυνατότητες όσες οι δυο πιο πάνω file managers, αλλά η αποστολή προστατευμένων αρχείων είναι κάτι που δεν το κάνουν πολλά προγράμματα στην αγορά (Ούτε ο FExplorer ούτε ο FileMan).

 

Edit:

Περισσότερα φυσικά στις Εφαρμογές

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αλλα ζητουσε ο φιλος....προγραμμα που να τρεχει σε πισι και να διαχειριζεται το 3230 του ;)δεν σου κανει το πισι σουιτ??εμενα προσωπικα με εχει βολεψει τα μεγιστα

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια καπου ειχα διαβασει οτι υπαρχει ενα προγραμματακι που αν εχεις το κινητο σου με ενεργοποιημενο bluetooth

να εποικοινωνει με τον υπολογιστη σου, οτι μηνημα σου ερθει την ωρα που ειναι συνδεδμενο με το pc, το εμφανιζει στον υπολογιστη

και μπορεις να απαντας με ενα κλικ επανω του κτλ.. ειναι προγραμμα για υπολογιστη αυτο.

γνωριζει κανεις τα περετερω και που μπορω να το βρω??

 

αν μπορει και εμενα να με βοηθησει καποιος :p

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

αν μπορει και εμενα να με βοηθησει καποιος :p

αποστολη παντως κανει και το PC suite. δε ξερω για αναγνωση. :)

Link to comment
Share on other sites

μαλλον αλλα ζητουσε ο φιλος....προγραμμα που να τρεχει σε πισι και να διαχειριζεται το 3230 του ;)δεν σου κανει το πισι σουιτ??εμενα προσωπικα με εχει βολεψει τα μεγιστα

 

Ναι. θέλω ενα πρόγραμμα για το pc που να μου δίνει πρόσβαση σε όλους τους φακέλους και αρχεία του 3230.Υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Ναι. θέλω ενα πρόγραμμα για το pc που να μου δίνει πρόσβαση σε όλους τους φακέλους και αρχεία του 3230.Υπάρχει?

 

Από ότι ξέρω δεν υπάρχει πρόγραμμα που να έχει πρόσβαση σε όλους τους φακέλους και τα αρχεία της μνήμης του τηλεφώνου. Πρόσβαση σε όλους τους φακέλους και τα αρχεία της κάρτας μνήμης μόνο μπορείς να έχεις, φυσικά μόνο με card reader. Το Nokia PC Suite δεν έχει πρόσβαση στους φακέλους συστήματος ούτε της μνήμης του τηλεφώνου ούτε της κάρτας μνήμης, όταν αυτή είναι μέσα στο κινητό.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι. θέλω ενα πρόγραμμα για το pc που να μου δίνει πρόσβαση σε όλους τους φακέλους και αρχεία του 3230.Υπάρχει?
Vdisk ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσβαση σε ολο το κινητο ειτε μνημη τηλεφωνου

ειτε καρτα μνημης εχουμε απτον Nokia Βroswer!

 

@nikoskat υπηρχε ενα προγραμματακι που οταν ειναι συνδεδεμενο

το κινητο και σκαει μηνημα, βγενει notification στο tray του υπολογιστη.

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσβαση σε ολο το κινητο ειτε μνημη τηλεφωνου

ειτε καρτα μνημης εχουμε απτον Nokia Βroswer!

 

Στο system που είναι το βασικότερο δεν σου δίνει προσβαση

 

Vdisk ;)

 

Δεν μου δούλεψε και είναι μόνο bluetooth. Κάτι με καλώδιο υπάρχει???

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσβαση σε ολο το κινητο ειτε μνημη τηλεφωνου

ειτε καρτα μνημης εχουμε απτον Nokia Βroswer!

 

Όταν λέμε να έχεις πρόσβαση σε όλους τους φακέλους του κινητού (μνήμη τηλεφώνου και κάρτα μνήμης), εννοούμε και το φάκελο system (C:\system και E:\system για τηλέφωνο και κάρτα αντίστοιχα). Ο Nokia phone browser δεν έχει πρόσβαση σε αυτό το φάκελο. Τελεία και παύλα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

molis pira to kinito kai fortizei.:) poso prepei na einai i proti fortisi???to paketo den exei usb kalodio.einai tipota lathos i exei mono handsfree???

 

Όχι, δεν υπάρχει USB καλώδιο στη συσκευασία (μπορείς να το προμηθευτείς από ένα Nokia Shop), ούτε CD με το Nokia PC Suite (μπορείς να το κατεβάσεις δωρεάν από το website της Nokia: www.nokia.com.gr ). Τα συνοδευτικά στο πακέτο αγοράς είναι περιορισμένα για να κρατηθεί χαμηλά η τιμή. Γι' αυτό είναι (μαζί με το 6260) το πιο φθηνό Symbian phone της Nokia.

 

Όσον αφορά το πόση ώρα να το αφήσεις να φορτίσει για πρώτη φορά, ούτε κι εγώ έχω καταλάβει γιατί όλοι λένε να φορτίσει για 15-20 ώρες για τις 2-3 πρώτες φορές, αφού όσο και να το αφήσεις, μόλις τελειώσει η φόρτιση ο φορτιστής σταματάει να δίνει ρεύμα και μετά από λίγο κρυώνει. Αυτό που πρέπει να προσέξεις μόνο είναι οι 2-3 πρώτες φορτίσεις να γίνουν μετά από πλήρη αποφόρτιση. Δηλαδή να το αφήσεις να αποφορτιστεί και να κλείσει από μόνο του το κινητό και μετά να φορτίσεις τη μπαταρία. Αυτό θα σου συνιστούσα να το κάνεις και γενικά, όχι μόνο στην αρχή. Αν και τις μπαταρίες ιόντων λιθίου μπορείς να τις φορτίζεις και πριν αποφορτιστούν πλήρως, καλό είναι όταν μπορείς να την αφήνεις να αποφορτίζεται πλήρως πριν τη φόρτιση. Έτσι αυξάνεται η διάρκεια ζωής της μπαταρίας.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ok euxaristo.:) mipos xerei kanis na mou pei poso kanei to usb cable kai pos bazo paixnidia kai efarmoges meso tou pc??:rolleyes:

 

Υπάρχουν δύο διαθέσιμα καλώδια USB της Nokia. Το DKU-2 κοστίζει γύρω στα 25Ευρώ και υποστηρίζει ταχύτητες USB 1.1, ενώ το CA-53 κοστίζει γύρω στα 30Ευρώ και υποστηρίζει ταχύτητες USB 2.0 (θεωρητικά έως και 40 φορές πιο γρήγορο).

 

Τα προγράμματα και τις εφαρμογές μπορείς να τις περνάς κυρίως από το Nokia PC Suite, που θα βρεις στο site της Nokia. Ο ένας τρόπος είναι από την εφαρμογή Εγκατάσταση Εφαρμογών του Nokia PC Suite, βρίσκεις ποια από όλες τις εφαρμογές για το κινητό που έχεις στον υπολογιστή σου θέλεις να εγκαταστήσεις, επιλέγεις εγκατάσταση και συνεχίζεις την εγκατάσταση από το κινητό. Ο άλλος τρόπος είναι να περάσεις από το Nokia Phone Browser (εφαρμογή του Nokia PC Suite) ή από τον Windows Explorer στο κινητό σου τα αρχεία των προγραμμάτων ή των παιχνιδιών που θέλεις, και αφού τα περάσεις, κάνεις την εγκατάσταση από το κινητό (θα χρειαστείς τη βοήθεια ενός File Explorer για το κινητό σου). Περισσότερα στο θέμα Εφαρμογές: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=295

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...