Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια οταν χαμηλωνω την φωτεινοτητα στο κινητο ακουγεται ενας παραξενος θορυβος. γιατι γινεται αυτο; μπορει να προκαλεσει ζημια στο κινητο;

βρε συ, επιτηδες το κανεις;:p ξερεις ποσες φορες το'χουμε συζητησει; δεν υπαρχει προβλημα, ειναι φυσιολογικο.

 

@φιλε Tweaked Mind, νομιζω οτι δε μπορει να σου ξαναρθει στο κινητο αλλα αν θυμαμαι σου ερχεται ενα sms που λεει να μπεις σε καποιο site και να το δεις. ετσι δεν ειναι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω ένα πρόβλημα με το miniGPS kai Where I am:) έχω εγκαταστήσει 3 διαφορετικές εκδόσεις στο 3230 μου και καμία δεν δουλεύει σωστά:( (να αλλάζει προφίλ μόνο του κ.λ.π) ενώ το GeoMinder δουλεύει :confused: τέλεια. Τι μπορεί να κάνω λάθος? Κάνω όλες τις ρυθμίσεις ξανά και ξανά αλλά τίποτα.:(

 

Αν έχει αναλυθεί και κάπου αλλού παρακαλώ δώστε μου ένα Link….:)

 

 

:p Έλα ρε σας παρακαλώ δώστε καμιά πληροφορία.:p

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα μηπως θα χαλασει τπτ στο κινητο; γινεται σε ολα τα κινητα;

Δεν χαλαει. Αν και σε μενα που μου αλλαξαν οθονη το κανει παλι...για να ακουστει θελει ησυχια. Αν και ακουγεται λιγοτερο απο πριν.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ποια εκδοση εβαλες??

 

 

Την 4.0537.0

Μην πας ομως τωρα και αποκλειστεις πουθενα με τα χιονια!:lol: :lol:

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

:p Έλα ρε σας παρακαλώ δώστε καμιά πληροφορία.:p

προφανως δεν ειναι συμβατες με το 3230, αυτο ειναι ολο. δε φταιει σε κατι το κινητο σου :O

Link to comment
Share on other sites

Την 4.0537.0

Μην πας ομως τωρα και αποκλειστεις πουθενα με τα χιονια!:lol: :lol:

Καλημερα,

 

1)Αυτή e;inai η τελευταία έκδοση λογισμικού???

2) Μπορείς να αντιγραψεις τα μηνύματα στην κάρτα μνήμης αν έχεις ορίσει να σώζονται στο κινητό???

3)Αν το παραπάνω γίνεται με ένα card reader kai copy paste μεταφέρονται σε άλλη κάρτα μεγαλύτερη???

 

Ρωτώ τα παραπάνω για τι δεν έχω πιά το κινητό και θέλω να κάνω δώρο σε ένα φίλο μια μεγαλύτερη κάρτα μνήμης και παράλληλα να το αναβαθμίσω, δυστυχώς όμως δεν θυμάμαι τα παραπάνω:O

 

Ευχαριστώ:)

ΔΕΝ ΗΞΕΡΕΣ ... ΔΕΝ ΡΩΤΑΓΕΣ...

Nokia 2110, 2600c, 3120c, 3230, 3410, 3510i, 6070, 6110, 6150, 6210, 6220c, 6230, 6310i , 6510, 6600, 7110, 7650, 8110, 8110i, Ν70, E 66, C5, C5-03, 500, 700, Ν 86, C3-00, Lumia 920, Ν8, Lumia 925, Lumia 1020 , ΔΕΝ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ :mad:

Link to comment
Share on other sites

2) δεν εχει επιλογη για αποθηκευση στην καρτα αλλα μπαινουν στην καρτα με το προγραμμα MsvDriveE.

3) νομιζω πως ναι, με την προυποθεση του παραπανω :)

Link to comment
Share on other sites

οκ το αρχειο εγκαταστηηκε εν τελει...και μου ξαναρ8ε το mms

νικο τι εγινε αλλαξαμε κινητακι???μεγειες!

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ειναι συμβατες με το 3230, αυτο ειναι ολο. δε φταιει σε κατι το κινητο σου :O

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! :)

έχεις να προτείνεις καμία έκδοση που να δουλεύει?:O :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! περιμενω να μου ερθει με κουριερ το 3230 μεθαυριο.

Εχω καποιες αποριες οσο αναφορα το λειτουργικο symbian μιας και

με τα SE που ειχα τοσα χρονια δεν μου δωθηκε η ευκερια να ψαχτω!

 

α) Το 3230 ειναι series 60, αρα ΟΤΙ προγραμμα βρω που να ειναι για κινητα

series 60 ακομα και αν ειναι αλλο μοντελο, θα πεζει και στο 3230?

β) επιτελους ενα site με FREE applications? οτι καλο βρισκω εχει περιορισμο! :(

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

νικο τι εγινε αλλαξαμε κινητακι???μεγειες!
μπααα, μονο στο avatar αλλαξαμε :p
έχεις να προτείνεις καμία έκδοση που να δουλεύει?
εν οιδα, οτι ουδεν οιδα :). δε γνωριζω δυστυχως, δεν εχω το 3230 :O
α) Το 3230 ειναι series 60, αρα ΟΤΙ προγραμμα βρω που να ειναι για κινητα

series 60 ακομα και αν ειναι αλλο μοντελο, θα πεζει και στο 3230?

β) επιτελους ενα site με FREE applications? οτι καλο βρισκω εχει περιορισμο!

α) οχι ακριβως. θεωρητικα κανουν αλλα βεβαια υπαρχουν και ασυμβατοτητες. δε θα'χεις προβλημα ομως.

β) κοιταξε στο thread "Links και δικτυακοι τοποι..." στην τελευταια σελιδα, εδω στα series 60 ;)

Link to comment
Share on other sites

στο 3230 δεν μπορείς να φτιάξεις mms μεγαλύτερο των 100kb? ήμουν στα 80kb πήγα να βάλω και 3η εικόνα, θα πήγαινε στα 110kb αλλά μου έλεγε ότι υπερβαίνει τα 100kb και δεν την έπαιρνε... Δεν αλλάζει αυτό; Κρίμα γιατί στην τιμ τουλάχιστον το όριο μεγέθους είναι 500kb (υποτίθεται τουλάχιστον)... Ούτε να λάβει δεν μπορεί πάνω από 100kb?
Link to comment
Share on other sites

στο 3230 δεν μπορείς να φτιάξεις mms μεγαλύτερο των 100kb? ήμουν στα 80kb πήγα να βάλω και 3η εικόνα, θα πήγαινε στα 110kb αλλά μου έλεγε ότι υπερβαίνει τα 100kb και δεν την έπαιρνε... Δεν αλλάζει αυτό; Κρίμα γιατί στην τιμ τουλάχιστον το όριο μεγέθους είναι 500kb (υποτίθεται τουλάχιστον)... Ούτε να λάβει δεν μπορεί πάνω από 100kb?

Στα 100kb σταματαει και εμενα :confused: Το παραξενο ξερεις πιο ειναι? Οτι πριν την αναβαθμιση ειχα κανει πανω απο 200kb MMS...Και νομιζω στα specks ελεγε max 300kb...

 

Εγω ειδα κατι αλλο. Στο forum.nokia.com μπηκα να δω για το κινητο μας και προσεξα οτι αλλαξαν ενα spec (απο λαθος? :D ) Και στην καμερα αντι για 1.2mp και 3.3x που ελεγε απο την ημερα που κυκλοφορισε, τωρα λεει 1.3 και 6x ζοομ :lol: Ή ετοιμαζουν μια πολυ ωραια αναβαθμιση ή αυτο το κινητο δεν θα το αφησουν ποτε σε ησυχια με τα speck του απο την ημερα ανακοινωσης του...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

φιλε μυλωνα εκτιμαμε το ενδιαφερον σου να βοη8ησεις πασα ενδιαφερομενο...το καλυτερο που εχεις να κανεις μεσω του φορουμ ειναι να 8εσεις στη δια8εση σου το email σου(εαν δεν το εχεις κανει ηδη δηλ.)μεσω απο το οποιο 8α σου ζηταμε το οποιο πι8ανο προγραμμα χρειαζομαστε ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

και μη δινεις ετσι το κινητο σου. ξερεις ποσα ατομα μπαινουν εδω μεσα καθημερινα; ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παραγγειλα το 3230 μιας και το βρηκα σε καλη τιμη!

Μου ειπαν οτι θα το παρω μεταχειρισμενο με 6 μηνες εγγυηση που μενουν

ακομα..

 

Ψαχνοντας σε μαγαζια ειδα οτι εχει 24 μηνες εγγυηση..

Δηλαδη ο τυπος το ειχε 1,5 χρονο πριν?

 

α)Πως γινετε αυτο?

 

β)αμα εχω προβληματα τα κλασσικα με τα μπιπ στον ηχο κλησης κτλ,

εχει βγει αναβαθμηση για να την κανω?

 

γ)Ποιο προγραμα χρησημοποιειτε μαζι με bluetooth σαν manager του

3230? Εχω παρει εναν καινουριο ανταπτορα bluetooth(ΜΑ-730) και

ακομα και το λογισμικο που ερχοταν στο σιντι δεν δουλευε με το

κ700ι μου. Οταν εβαλα το floats mobile agent που ειναι για sony

ericsson μονο, τοτε δουλεψε!

Φοβαμε οτι θα πρεπει να ανακαλυψω προγραμα μονο για νοκια τωρα

που θα παρω το 3230

 

δ) προγραμμα για να φτιαχνω themes για το 3230?

 

Συγνωμη εαν σας κουρασα!

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παραγγειλα το 3230 μιας και το βρηκα σε καλη τιμη!

Μου ειπαν οτι θα το παρω μεταχειρισμενο με 6 μηνες εγγυηση που μενουν

ακομα..

 

Ψαχνοντας σε μαγαζια ειδα οτι εχει 24 μηνες εγγυηση..

Δηλαδη ο τυπος το ειχε 1,5 χρονο πριν?

 

α)Πως γινετε αυτο?

 

β)αμα εχω προβληματα τα κλασσικα με τα μπιπ στον ηχο κλησης κτλ,

εχει βγει αναβαθμηση για να την κανω?

 

γ)Ποιο προγραμα χρησημοποιειτε μαζι με bluetooth σαν manager του

3230? Εχω παρει εναν καινουριο ανταπτορα bluetooth(ΜΑ-730) και

ακομα και το λογισμικο που ερχοταν στο σιντι δεν δουλευε με το

κ700ι μου. Οταν εβαλα το floats mobile agent που ειναι για sony

ericsson μονο, τοτε δουλεψε!

Φοβαμε οτι θα πρεπει να ανακαλυψω προγραμα μονο για νοκια τωρα

που θα παρω το 3230

 

δ) προγραμμα για να φτιαχνω themes για το 3230?

 

Συγνωμη εαν σας κουρασα!

α) Αυτος που σου το πουλαει θα επρεπε να ειναι απο τους ατυχους(οπως και εγω :( ) που αγορασαν το κινητο πριν τις 1 απριλιου του 2005 που απο'κει και μετα η nokia εδινε 24 μηνες εγγυηση. Το κινητο βγηκε 19 Μαρτιου...Αρα δεν εχει κλεισει στην αγορα ουτε 1 χρονο...Αρα ο φιλος σου το εχει αγορασει Αυγουστο και ετσι εχει αλλο 1,5 χρονο εγγυηση επισημα απο τη nokia :) Αρκει ο φιλος σου να σου δωσει την αποδειξη αγορας.

 

β)Η τελευταια αναβαθμιση βελτιωνει τον ηχο με τα ακουστικα και μειωνει το μπιπ σε κατι τελειως μη παρατηρησιμο (προσωπικα...:( ) Ειναι δωρεαν οσο ειναι στην εγγυηση.

 

γ) Δεν ξερω :) Η νοκια δινει το pc suite στο site της για αυτη τη δουλεια, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα δουλευει με τον ανταπτορα σου. Δοκιμασε. Σε ενα αντιστοιχο BT ειχα βαλει οτι εχω το 7610 και δουλεψε...

 

δ) Με το theme studio της nokia που θα βρεις στο forum.nokia.com και θα μπορεσεις να το κατεβασεις μετα απο εγγραφη (δωρεαν).

Συμβουλη: Μην ασχοληθεις...Ειναι δυσχρηστο και βαρυ και θα σου σπασει τα νευρα. Υπαρχουν εκατονταδες θεματα στο internet που θα ικανοποιησουν τα γουστα σου.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω παραγγειλα το 3230 μιας και το βρηκα σε καλη τιμη!

Μου ειπαν οτι θα το παρω μεταχειρισμενο με 6 μηνες εγγυηση που μενουν

ακομα..

 

Ψαχνοντας σε μαγαζια ειδα οτι εχει 24 μηνες εγγυηση..

Δηλαδη ο τυπος το ειχε 1,5 χρονο πριν?

 

α)Πως γινετε αυτο?

 

β)αμα εχω προβληματα τα κλασσικα με τα μπιπ στον ηχο κλησης κτλ,

εχει βγει αναβαθμηση για να την κανω?

 

γ)Ποιο προγραμα χρησημοποιειτε μαζι με bluetooth σαν manager του

3230? Εχω παρει εναν καινουριο ανταπτορα bluetooth(ΜΑ-730) και

ακομα και το λογισμικο που ερχοταν στο σιντι δεν δουλευε με το

κ700ι μου. Οταν εβαλα το floats mobile agent που ειναι για sony

ericsson μονο, τοτε δουλεψε!

Φοβαμε οτι θα πρεπει να ανακαλυψω προγραμα μονο για νοκια τωρα

που θα παρω το 3230

 

δ) προγραμμα για να φτιαχνω themes για το 3230?

 

Συγνωμη εαν σας κουρασα!

 

α)οποιο κινητο εχει αγοραστει απτον απριλιο του 2005 και μετα εχει 24 μηνες εγγυηση υστερα απο αναπροσαρμογη τακτικης της νοκια οποτε μας "χαρισανε" αλλο ενα χρονο αφου ολοι το αγορασαμε με εγγυηση στα χαρτια 1 χρονου ;)

 

β)εχει βγει αναβα8μιση αλλα το περιοριζει δεν το εξαληπτει το "φαινομενο μπιπ"

 

γ)το κλασικο νοκια σουιτ ειναι οτι πρεπει μονο που 8α πρεπει να κατεβασεις τους πειραγμενους drivers απο το καταλληλο section http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=294 για να δει το νοκια σουιτ το ανταπτορακι σου

 

δ)για να φτιαξεις πρεπει να κατεβασεις ενα προγραμμα του τυπου "theme manager" οι πιο ψαγμενοι να μας διαφωτισουν για το ακριβες του ονοματος

 

ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΟΥΡΑΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΑΝΑΠΕΙΣ:p

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

φιλε songless_bird για να μην παρεξηγη8ουμε ποσταρες κατα την διαρκεια του 3ου μου edit στο post μου οποτε και φαινεται να απανταμε στο ιδιο ποστ (οχι απαραιτητα κακο αλλα δεν 8α ποσταρα μετα απο καποια κατατοπιστηκη απαντηση μελους μας σε αλλο ;))

Το χρονικο των γεγονοτων αποδεικνυει του λογου το αλη8ες

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

φιλε songless_bird για να μην παρεξηγη8ουμε ποσταρες κατα την διαρκεια του 3ου μου edit στο post μου οποτε και φαινεται να απανταμε στο ιδιο ποστ (οχι απαραιτητα κακο αλλα δεν 8α ποσταρα μετα απο καποια κατατοπιστηκη απαντηση μελους μας σε αλλο ;))

Το χρονικο των γεγονοτων αποδεικνυει του λογου το αλη8ες

Τωρα γιατι το ειπες αυτο? :confused: Για να μην παρεξηγηθω? :lol: Αφου ειδα την ωρα των post μας :) Το γραφαμε σχεδον ταυτοχρονα. Οταν ειδες το post του φιλου μας και ξεκινησες να απαντας εγω ειχα ξεκινησει με ελαχιστο προβαδισμα. Και την ωρα που υπεβαλες το pοst σου εχω εκανα edit χωρις να κανω refresh και ετσι δεν ειδα το post σου.:) Αυτα. Δεν πειραζει. Θα το διαβασει εις διπλουν ο φιλος μας και ετσι δεν θα εχει αμφιβολια αν αυτα που του λεμε ειναι ορθα.:)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε καταφερει να αλλαξετε ολα τα εικονιδια στο 3230 με καποιο θεμα?Ακομα και αυτα μεσα στα μνμτα?εμενα αλλαζουν μονο του μενου οχι αυτα μεσα στις ρυθμισεις και τα μνμτα.Ουτε μεσα στην εκθεση και μου τη δινει γιατι τα εικονιδια τα εξ ορισμου ειναι αϊδία(γκρι)
Link to comment
Share on other sites

Χεχε! Ευχαριστω παιδες! με καλυψατε!

 

Με το που το παρω θα το παω για αναβαθμιση! ελπιζω

να μη μου το κρατησουν κανενα χρονο :lol: :lol:

6510 kai ta miala sth dixromia! :cool:
Link to comment
Share on other sites

@dal_kos να σου πω τι κανω εγω οποιο 8εμα 8ελω να κατεβασω κοιταω εαν ειναι μεγαλουτσικο δηλ γυρω στα 400κ και πανω και κατα μεγαλο ποσοστο πετυχαινω πληρη 8εματα με φουλ εικονιδια ;)

@giorgosg εαν πας σε ενα "καλο" nokia shop της περιοχης σου (http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=84928) δεν 8α σου παρουν παρα πανω απο 20 λεπτα απο τον πολυτιμο χρονο σου ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...