Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Orone ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ και ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΑ. ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ Σ`ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗ ΖΩΗ

 

THX!!!!!! :D :D :D :D :D :D

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα πηγα παλι και περασα την νεοτερη αναβαθμιση 4.0537.0 19-09-05 RM51.Εγεινε και εκει προσπαθεια απο τον υπαλληλο για μορφωποιηση καρτας, αλλα τιποτε.Δεν γινοταν ακομη και οταν την εβαζε σε αλλα μοντελα.Ξανα δικη μου προσπαθεια στο σπιτι αλλα ολα νεκρα.

Ευτυχως βλεπει την 32αρα, αλλα δεν μπορω να τις περασω εφαρμογες γιατι εχει προστασια εγγραφης λεει !

Κανενας μαστορας για να δωσει λυση στην προστασια εγγραφης υπαρχει ???

Τα προβληματα που δημιουργησε η προηγουμενη αναβαθμιση (εκδοση Αυγουστου) προηλθαν γιατι στο pc της alpha copy δεν εκατσε ολη,οποτε το προβλημα βγηκε σε μενα.

...............

..............

..............

Τελικα αν δεν βρεξεις κ..ο, ψαρι δεν τρως !

Ο,τι και να εκανα η 512 δεν δουλευε.Νεκρη φυση.

Καταφερα και εγκατεστησα με την 32αρα το MMC Fixer 1.0 beta στην μνημη του τηλεφωνου.Εβαλα μετα την 512 και εκανα ελεγχο με την εφαρμογη αυτη.Του εκανε και ενα φορματ και ....ολα ΟΚ.Δουλευει κανονικα.Της φορτωσα και αρχεια με το card reader και πλεον εμφανιζονται στην συσκευη.Απο Δευτερα θα πω και στον υπαλληλο το πως ξεπερασα το προβλημα (μου ζητησε να του το πω αν καταφερω κατι)

Τι τραβαω ο μαστορας :D

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα ο προσωπικος κοπος αλλα&η τελικη ευχαριστηση δεν συγκρινεται με τιποτα ;)

How long? Not long, 'cause

what you reap is what you sow

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το αγορασα πριν απο 4 μηνες και χτες το βραδυ επαιζα με τον εκατομμυριουχο που μου εστειλε ο songless bird (thanks).Ξαφνικα η οθονη μαυρισε (δεν εσβησε το κινητο) και δεν ανταποκρινοτανε κανενα πληκτρο.Εκλεισα το κινητο με το μοναδικο τροπο που γινοτανε, βγαζοντας την μπαταρια και το ανοιξα παλι.Δεν εβλεπε την καρτα μνημης και μου ελεγε οτι ειναι καταστραμμενη.Σκεφτηκα να κανω format στην καρτα.Προσπαθησα 4-5 φορες και δεν μπορουσε να την κανει.Το κινητο κολλουσε και το εκλεινα παλι βγαζοντας την μπαταρια.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ???Δεν εχο card reader.Νταnny αυτο το προγραμμα το mmc fixer θα βοηθησει?Και γιατι εγινε αυτο?Μπορει ενα αρχειο να καψει την καρτα μνημης?

Συγνωμη που θα το πω, αλλα τις τελευταιες μερες διαβαζω στο forum ολο προβληματα και το συμπερασμα δυστυχως ειναι οτι προκειται για εμπαιγμο της Νokia προς το αγοραστικο της κοινο (παντα Nokia ειχα)

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ :cry: :!: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το αγορασα πριν απο 4 μηνες και χτες το βραδυ επαιζα με τον εκατομμυριουχο που μου εστειλε ο songless bird (thanks).Ξαφνικα η οθονη μαυρισε (δεν εσβησε το κινητο) και δεν ανταποκρινοτανε κανενα πληκτρο.Εκλεισα το κινητο με το μοναδικο τροπο που γινοτανε, βγαζοντας την μπαταρια και το ανοιξα παλι.Δεν εβλεπε την καρτα μνημης και μου ελεγε οτι ειναι καταστραμμενη.Σκεφτηκα να κανω format στην καρτα.Προσπαθησα 4-5 φορες και δεν μπορουσε να την κανει.Το κινητο κολλουσε και το εκλεινα παλι βγαζοντας την μπαταρια.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ???Δεν εχο card reader.Νταnny αυτο το προγραμμα το mmc fixer θα βοηθησει?Και γιατι εγινε αυτο?Μπορει ενα αρχειο να καψει την καρτα μνημης?

Συγνωμη που θα το πω, αλλα τις τελευταιες μερες διαβαζω στο forum ολο προβληματα και το συμπερασμα δυστυχως ειναι οτι προκειται για εμπαιγμο της Νokia προς το αγοραστικο της κοινο (παντα Nokia ειχα)

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ :cry: :!: :cry:

Το mmc fixer αν δεν κανω λαθος ειναι προγραμμα για τον card reader και οχι για το κινητο :worry: Αρα σου ειναι αχρηστο. Πηγαινε σε καποιο φωτογραφειο, Γερμανο ή καταστημα με pc και ζητα να σου την κανουν αυτοι φορματ με τον card reader τους. Ξερεις ,τα παιχνιδια που σου εστειλα ειναι jar. Σε μενα δεν εχουν δημιουργησει προβλημα, αλλα ειναι λιγο παραξενες εφαρμογες οσες ειναι γραμμενες σε java. Καθολου παραξενο να σου εκανε ο εκατομμυριουχος τη ζημια. Sorry :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο το αγορασα πριν απο 4 μηνες και χτες το βραδυ επαιζα με τον εκατομμυριουχο που μου εστειλε ο songless bird (thanks).Ξαφνικα η οθονη μαυρισε (δεν εσβησε το κινητο) και δεν ανταποκρινοτανε κανενα πληκτρο.Εκλεισα το κινητο με το μοναδικο τροπο που γινοτανε, βγαζοντας την μπαταρια και το ανοιξα παλι.Δεν εβλεπε την καρτα μνημης και μου ελεγε οτι ειναι καταστραμμενη.Σκεφτηκα να κανω format στην καρτα.Προσπαθησα 4-5 φορες και δεν μπορουσε να την κανει.Το κινητο κολλουσε και το εκλεινα παλι βγαζοντας την μπαταρια.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟ???Δεν εχο card reader.Νταnny αυτο το προγραμμα το mmc fixer θα βοηθησει?Και γιατι εγινε αυτο?Μπορει ενα αρχειο να καψει την καρτα μνημης?

Συγνωμη που θα το πω, αλλα τις τελευταιες μερες διαβαζω στο forum ολο προβληματα και το συμπερασμα δυστυχως ειναι οτι προκειται για εμπαιγμο της Νokia προς το αγοραστικο της κοινο (παντα Nokia ειχα)

ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ :cry: :!: :cry:

Βρες τροπο να περασεις το mmc fixer 1.0 beta στην μνημη του κινητου.Απο τις επιλογες κανε ενα φορματ στην καρτα.Θα στρωσει.Στο φορματ μεσω κινητου , κολλαει το κινητο,και στην διαμορφωση στο pc μεσω card reader σου λεει οτι η καρτα εχει προστασια εγγραφης.Πιστευω οτι θελουν να πουν οτι η καρτα κλειδωθηκε - μπλοκαρισε ,αλλα το λενε με τον δικο τους τροπο.Εμενα αυτη η ιστορια με πεδεψε 2 μερες.Ουτε το apha copy δεν ηξερε να κανει κατι.Το προβλημα σε μενα εγεινε απο κακη εγκατασταση του νεου firmware στο pc του apha copy.Προσπαθησε να το περασεις με υπερυθρες αν εχεις.Δυσκολα καιγεται η καρτα.Και δεν πιστευω για τον εμπαιγμο που αναφερεις, και το λεω αν και δεν εχω κανενα συμφαιρων.Απλα μια κακη εφαρμογη , ενα κακο παιχνιδι, μια σπασμενη εγκατασταση μπορουν να προξενισουν πολλα προβληματα.Υπαρχουν κυκλοφοριες σπασμενων firmware που δημιιουργουν προβληματα.Απο εξυπναδα ισως καποιοι τις εγκαθιστουν και μετα τρεχουν.

Αν θελεται θα το ανεβασω στην ιστοσελιδα παλι.

Για το νεο μελος τον DRAMINO θα ελεγα απο τις επιλογες στην καμερα να βαλει off στην εμφανιση της φωτο μετα την ληξη της.Ο χρονος θα μειωθει σημαντικα.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Το mmc fixer αν δεν κανω λαθος ειναι προγραμμα για τον card reader και οχι για το κινητο QUOTE]

Το mmcmedic ειναι για το pc και μαλιστα ουτε σε μενα λειτουργισε.Κολλουσε.Ισως κανει δουλεια μονο σε Ngage οπως το λεει κιολας.

Το mmcfixer ειναι σε αρχειο sis και σας το ειχα δωσει στις λιστες.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Για το νεο μελος τον DRAMINO θα ελεγα απο τις επιλογες στην καμερα να βαλει off στην εμφανιση της φωτο μετα την ληξη της.Ο χρονος θα μειωθει σημαντικα.

 

Θα γινεται πραγματικα ακαριαια,αλλα δεν θα ξερεις αν η φωτο που εβγαλες ειναι καλη.. :O

Οποτε ειναι μια η αλλη.. :(

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Θα γινεται πραγματικα ακαριαια,αλλα δεν θα ξερεις αν η φωτο που εβγαλες ειναι καλη.. :O

Οποτε ειναι μια η αλλη.. :(

Πας απο τις επιλογες στη εκθεση και βλεπεις.Και αν χρειαστει τραβας αλλη !

Με μια μονο δεν γινεσε ρεπορτερ !!!

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! :)

Αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το συγκεκριμενο κινητο και αναρωτιεμαι αν το εχει συναντησει και καποιος αλλος απο δω η αν ξερει καποιος πως λυνεται.

Here we go:

Εδω και μερικες μερες οποτε ερχονταν νεο sms εκανε reboot και συνεχιζε κανονικα τη λειτουργια του.

Παρ΄ολα αυτα μερικα μυνηματα αργουσαν να ερθουν οπως και μερικες κλησεις ηταν αδυνατον να γινουν ενω υπηρχε κανονικα καλυψη σηματος.

Χθες λοιπον ηρθαν 10 sms μαζεμενα (προφανως αυτα που ειχαν καθυστερησει συν αυτα απο την υπηρεσια "χαμενων" κλησεων) και απο τοτε οποτε ανοιγω τη συσκευη μετα απο λιγα δευτερολεπτα και μολις εμφανισει το tab με το "10 νεα μυνηματα" κλεινει και κανει reboot.

Σε καποια φαση πεταξε και ενα "δεν υπαρχει αρκετος χωρος στη μνημη για αλλη μηνυματα διαγραψτε αλλα πρωτα".

Μου φαινεται δυσκολο να εχει γεμισει η μνημη του κινητου απο sms, εχετε υπ'οψιν σας καποια λυση η θα πρεπει να το παω σε καποιο καταστημα (αν ναι ποιο);

Ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

Με μια μονο δεν γινεσε ρεπορτερ !!!

 

Πλάκα-πλάκα,ξερεις ποοόσες φωτογραφιες τραβαω καθημερινως?? :lol:

Ολοι οι φιλοι μου με κορο'ι'δεύουν,γιατι οτι και να γινει το απαθανατιζω!

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα! :)

Αντιμετωπιζω ενα προβληματακι με το συγκεκριμενο κινητο και αναρωτιεμαι αν το εχει συναντησει και καποιος αλλος απο δω η αν ξερει καποιος πως λυνεται.

Here we go:

Εδω και μερικες μερες οποτε ερχονταν νεο sms εκανε reboot και συνεχιζε κανονικα τη λειτουργια του.

Παρ΄ολα αυτα μερικα μυνηματα αργουσαν να ερθουν οπως και μερικες κλησεις ηταν αδυνατον να γινουν ενω υπηρχε κανονικα καλυψη σηματος.

Χθες λοιπον ηρθαν 10 sms μαζεμενα (προφανως αυτα που ειχαν καθυστερησει συν αυτα απο την υπηρεσια "χαμενων" κλησεων) και απο τοτε οποτε ανοιγω τη συσκευη μετα απο λιγα δευτερολεπτα και μολις εμφανισει το tab με το "10 νεα μυνηματα" κλεινει και κανει reboot.

Σε καποια φαση πεταξε και ενα "δεν υπαρχει αρκετος χωρος στη μνημη για αλλη μηνυματα διαγραψτε αλλα πρωτα".

Μου φαινεται δυσκολο να εχει γεμισει η μνημη του κινητου απο sms, εχετε υπ'οψιν σας καποια λυση η θα πρεπει να το παω σε καποιο καταστημα (αν ναι ποιο);

Ευχαριστω ;)

 

Καλως ηρθες Ace_Sonic7!!

Προσωπικα,δεν το εχω αντιμετωπισει το συγκεκριμενο προβλημα,αλλα προσπαθησες να κανεις soft ή hard format?Ίσως καποια εφαρμογη να σου κανει την ζημια.

There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες Ace_Sonic7!!

Προσωπικα,δεν το εχω αντιμετωπισει το συγκεκριμενο προβλημα,αλλα προσπαθησες να κανεις soft ή hard format?Ίσως καποια εφαρμογη να σου κανει την ζημια.

Καλως σε βρηκα!

Κοιτα, πολυ πιθανο να μου εκανε καποια εφαρμογη τη ζημια καθως 2-3 μερες πριν εμφανιζε το μυνημα για μια προβληματικη εφαρμογη που εκλεινε (wapserv κατι τετοιο)

Ειναι δυσκολο να γραψεις περιληπτικα τις διαφορες soft/hard format και τις διαδικασιες (ενα url θα βοηθουσε εξισου :) )

υ.γ.: αληθεια γινεται φορματ ενω ειναι κλειστο το κινητο :ο

Link to comment
Share on other sites

Καλως σε βρηκα!

Κοιτα, πολυ πιθανο να μου εκανε καποια εφαρμογη τη ζημια καθως 2-3 μερες πριν εμφανιζε το μυνημα για μια προβληματικη εφαρμογη που εκλεινε (wapserv κατι τετοιο)

Ειναι δυσκολο να γραψεις περιληπτικα τις διαφορες soft/hard format και τις διαδικασιες (ενα url θα βοηθουσε εξισου :) )

υ.γ.: αληθεια γινεται φορματ ενω ειναι κλειστο το κινητο :ο

Εβαλες κανενα προγραμμα που να εχει σχεση με τα sms? Πχ MsvdriveE, MumSms, EzSms?...Αν εχεις σε χρηση την μνημη του τηλεφωνου για sms (δηλαδη δεν εχεις βαλει το MsvDriveE) για πες λιγο ποση ειναι η ελευθερη μνημη στο C:/. (menu-> επιλογες->στοιχεια μνημης)

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εβαλες κανενα προγραμμα που να εχει σχεση με τα sms? Πχ MsvdriveE, MumSms, EzSms?...Αν εχεις σε χρηση την μνημη του τηλεφωνου για sms (δηλαδη δεν εχεις βαλει το MsvDriveE) για πες λιγο ποση ειναι η ελευθερη μνημη στο C:/. (menu-> επιλογες->στοιχεια μνημης)

Οχι δεν εχω βαλει τετοιου ειδους προγραμματα (αν και ημουν ετοιμος :P )

Δεν ειναι δυνατον να δω ποση ελευθερη μνημη εχω καθως το κινητο κλεινει λιγα δευτερολεπτα αφου κανει login :mad:

Προφανως ουτε φορματ θα μπορω να κανω ε; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω βαλει τετοιου ειδους προγραμματα (αν και ημουν ετοιμος :P )

Δεν ειναι δυνατον να δω ποση ελευθερη μνημη εχω καθως το κινητο κλεινει λιγα δευτερολεπτα αφου κανει login :mad:

Προφανως ουτε φορματ θα μπορω να κανω ε; :confused:

Με το που ανοιξει το κινητο σου πατας *#7370# θα σου ζητησει κωδικο ασφαλειας. Αν δεν τον αλλαξες ειναι 12345 και θα κανει soft format. Να ξερεις οτι τηλεφωνα,σημειωσεις,sms ,γενικα ρυθμισεις και ο,τι εχεις στο c: θα σβηστουν :O

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με το που ανοιξει το κινητο σου πατας *#7370# θα σου ζητησει κωδικο ασφαλειας. Αν δεν τον αλλαξες ειναι 12345 και θα κανει soft format. Να ξερεις οτι τηλεφωνα,σημειωσεις,sms ,γενικα ρυθμισεις και ο,τι εχεις στο c: θα σβηστουν :O

Thanks :)

Στην κατασταση που ειναι το mob δεν παιζει να τα backupαρω αυτα eh? :O

Link to comment
Share on other sites

Thanks :)

Στην κατασταση που ειναι το mob δεν παιζει να τα backupαρω αυτα eh? :O

Για backup με το Pc suite πρεπει το κινητο να ειναι ανοιχτο :O

Αν βρολαβεις να το συνδεσεις και να κανεις back up θα εισαι OK αλλα αφου μου λες οτι ουτε στα options δεν μπαινεις, χλωμο...Προσεχουμε για να εχουμε :) Τακτικα back up απο δω και περα και μετα "καψ'το" που λεει ο λογος.

 

Αν δεν λυθει με soft format θα παμε και σε hard..

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Για backup με το Pc suite πρεπει το κινητο να ειναι ανοιχτο :O

Αν βρολαβεις να το συνδεσεις και να κανεις back up θα εισαι OK αλλα αφου μου λες οτι ουτε στα options δεν μπαινεις, χλωμο...Προσεχουμε για να εχουμε :) Τακτικα back up απο δω και περα και μετα "καψ'το" που λεει ο λογος.

 

Αν δεν λυθει με soft format θα παμε και σε hard..

Okie, thanks for the advice :cool:

Link to comment
Share on other sites

Βρες τροπο να περασεις το mmc fixer 1.0 beta στην μνημη του κινητου.Απο τις επιλογες κανε ενα φορματ στην καρτα.Θα στρωσει.

φιλε ntanny περασα μεσω bt το mmc fixer 1.0 beta και το εγκατεστησα στη μνημη του τηλεφωνου.Πηγα να κανω format και μου ελεγε οτι δν γινεται (εγραφε συγκεκριμενα could not set drive name). Οταν διαλεγα την καρτα εγραφε error retriving drive information.Κανενας αλλος τροπος?Θα παω αυριο να ρωτησω και σε nokia club.Ελεγα να παρω card reader (θα το χρειαστω ουτως η αλλως, αν και με το bt περναω αρκετα γρηγορα οτι θελω) και ηλπιζα οτι θα μπορουσα να κανω την καρτα μνημης format απο εκει...help me please...θελω τα φωτα σου και τις γνωσεις σου... :cry: :cry:

 

φιλε songless bird εννοειται οτι δεν φταις εσυ και σε ευχαριστω που μου εστειλες τον εκατομ-trivial...ισως να εφταιγε καποια αλλη εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

φιλε ntanny περασα μεσω bt το mmc fixer 1.0 beta και το εγκατεστησα στη μνημη του τηλεφωνου.Πηγα να κανω format και μου ελεγε οτι δν γινεται.

Μου εμφανισε χωρις λογο παλι το απογευμα το ιδιο προβλημα με την καρτα.Εκανα την ιδια διαδικασια 2 φορες γιατι δεν επιασε που λεμε.Ανοιξε το προγραμμα....select drive > fix mc wizard > start wizard. Εκει αν θυμαμαι θα σου πει να κανεις φορματ.Πατα επιλογη για φορματ.

Οπως περιεγραψες τα συμπτωματα που ειχες, ακριβως ιδια ειναι και σε μενα.Και αν μου το κανει παλι αυριο οταν θελησω να φορτωσω κατι στην καρτα,τοτε θα πρεπει να αρχησω να ψαχνομαι αλλιως :mad:

Οι δε γνωσεις μου ως απλου χρηστη ειναι τοσες οσες και οι ωρες που πηγαν χαμενες απο αλλες δραστηριοτητες :D Πανε οι εποχες που τις ξοδευα στις γ.....ς,τα π....α, και το ξενυχτι :( Το καλο ειναι οτι εδω μεσα εχουμε παιδια που εχουν σπουδασει το αντικειμενο η ασχολουνται επαγγελματικα με αυτο.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Μου εμφανισε χωρις λογο παλι το απογευμα το ιδιο προβλημα με την καρτα.Εκανα την ιδια διαδικασια 2 φορες γιατι δεν επιασε που λεμε.Ανοιξε το προγραμμα....select drive > fix mc wizard > start wizard. Εκει αν θυμαμαι θα σου πει να κανεις φορματ.Πατα επιλογη για φορματ.

Παταω start wizard και μου ζηταει format.Παω να κανω format και μετα την προειδοποιηση οτι θα χαθουν ολα τα αρχεια, αφου επιλεξω να κανει format μου γραφει could not set drive name - error 18 και could not create structure....Τι αλλο να δοκιμασω??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

...... και μετα "καψ'το" που λεει ο λογος.

 

Αν δεν λυθει με soft format θα παμε και σε hard..

Απο αυτα που ειπε ο φιλος μας απο την υπεροχη Χιο (Τα Μεστα ειναι στην καρδια μου !) σκεφτομαι μηπως και του εκατσε κανενα virus.Δεν ξερουμε βεβαια τι χρηση κανει, αλλα τοσες γρηγορες επανεκκινησεις και μαλιστα οταν λαμβανει μηνυμα,δεν ειναι φυσιολογικες.

Σκεφτομαι το hard οπως και`συ,αλλα υπομονη μεχρι να μας πει τι εκανε με το soft.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

 

Παταω start wizard και μου ζηταει format.Παω να κανω format και μετα την προειδοποιηση οτι θα χαθουν ολα τα αρχεια, αφου επιλεξω να κανει format μου γραφει could not set drive name - error 18 και could not create structure....Τι αλλο να δοκιμασω??? :cry:

Στο start wizard εχει 4 επιλογες.Πατοντας την 4 (ποιος την χαρη σου,αυτο κανω τωρα μια και δεν εχω σημαντικα αρχεια μεσα),δεν γινεται τιποτε.παταμε επιλογες και μας λεει fix mc wizard. Δεξια κινηση το πολυπληκτρο και λεει execute και μας λεει για το πρωτο sector.Δευτερη προσπαθεια για το τελευταιο.Εδω βλεπουμε οτι δεν γινεται τιποτε.Βγαινουμε και παμε format drive.κει μας λεει οτι θα χαθουν ολα τα δεδομενα κλπ.Το παταμε και ολα οκ μετα και την αναφορα που δινει.

Αυτες ακριβως ειναι οι κινησεις που κανω.

Το θεμα μας ειναι :offtopic: αλλα ελπιζω να μας συγχωρεσει ο nervous γιατι πιστευω οτι το προβλημα αυτο εχει σχεση με την ολη λειτουργια της συσκευης.

..........

.........

.........

(Λιγη ωρα μετα ....)

Μετα το φορματ που της εκανα παλι μεσω mmc fixer ,πηγα στα προσθετα > καρτα και εδωσα εντολη μορφοποιησης.Περασαν 20 λεπτα και η διαδικασια δεν προχωρουσε.Η ακυρωση δεν δουλευε,το κλεισιμο κινητου επισης οχι.Εβγαλα μπαταρια.Εβαλα την καρτα στο pc για διαμορφωση.Ουτε εκει γινοταν.

Επιστροφη στο 3230.Εκιννηση και μου ζητα ρυθμιση ωρας και ημ/νιας ( ??? ). Παω mmc fixer .Επιλεγω Ε και βγαζει μηνυμα ...error retriving drive infirmation code:20.Παω Fix mc wizard , μου λεει οτι ειναι κατεστραμμενη και να κανω φορματ.Το κανω και παταω εξοδο μετα την αναφορα.Την βαζω στο pc και δειχνει οκ.(images-others-sounds-videos).Την φορτωνω και με αρχεια και ολα οκ.

Ποιος φωστηρας θα μας εξηγηση τι στον κορακα της Νορβηγιας συμβαινει ?

Γιατι δεν προχωρα η μορφοποιηση του κινητου ? Γιατι κολλαει ?

Παρατηρηση ¨Μετα το φορματ με το mmc fixer οχι μορφοποιηση με το κινητο.Της δημιουργει προβλημα που ουτε ο υπολογιστης μπορει να την μορφοποιησει.

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...