Jump to content

Μπλέ οθόνες !


stoilas2312
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Ο υπολογιστής μου μου βγάζει μπλε οθόνες. Η συνθεσή μου είναι ΚΟΥΤΙ: IN WIN GRIFFIN BLACK, ΜΗΤΡΙΚΗ: Gigabyte F2A88XM-D3H, ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ: AMD A8 6600K 3.90GHZ, RAM: G.SKILL F3-17000CL11D-8GBXL 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-17000 2133MHZ, ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ: Deer 600W 14cm Fan DR-8600BTX . Του έκανα φορμάτ αλλά τίποτα πάλι τα ήδια. Τον πήγα σε ένα τεχνικό στην γειτονιά μου, αποτέλεσμα, μηδέν ! Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων. Καλές γιορτές σε όλους ! ! !:help:
Link to comment
Share on other sites

Error Code της BSOD αλλιως δεν μπορουμε να βοηθησουμε.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Error Code της BSOD αλλιως δεν μπορουμε να βοηθησουμε.
Ο κωδικός είναι STOP: 0X000000B (0X00000000C0000005, XFFFFF8000C4DBD97, 0FFFFF88006CBD050, 0X0000000000000000)
Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφεις τι λειτουργικό έχεις. Το πιο πιθανό είναι να έχεις πρόβλημα με κάποιον driver συσκευής.

Από εδώ ή εδώ κατέβασε το WinDbg (Debugging Tools for Windows) για το λειτουργικό σου και δες εδώ πως θα το χρησιμοποιήσεις .

Δεν είναι δύσκολο, φορτώνεις το .dmp αρχείο που βρίσκεται στο C:\WINDOWS\Minidump και το WinDbg σου λέει τι πιθανότατα φταίει για το bsod.

Αν είναι κάποιος driver βάλε μια πιο νεώτερη ή πιο παλιά έκδοση του ή γκουγκλαρε το σφάλμα για να πάρεις μια ιδέα τι μπορεί να φταίει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γράφεις τι λειτουργικό έχεις. Το πιο πιθανό είναι να έχεις πρόβλημα με κάποιον driver συσκευής.

Από εδώ ή εδώ κατέβασε το WinDbg (Debugging Tools for Windows) για το λειτουργικό σου και δες εδώ πως θα το χρησιμοποιήσεις .

Δεν είναι δύσκολο, φορτώνεις το .dmp αρχείο που βρίσκεται στο C:\WINDOWS\Minidump και το WinDbg σου λέει τι πιθανότατα φταίει για το bsod.

Αν είναι κάποιος driver βάλε μια πιο νεώτερη ή πιο παλιά έκδοση του ή γκουγκλαρε το σφάλμα για να πάρεις μια ιδέα τι μπορεί να φταίει.

Windows 7 64 bit
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι απο φρεσκο format ή καποιος driver δεν εχει κατσει καλα ή ειναι θεμα hardware. Τσεκαρε και τις μνημες σου με κανα memtest.

 

Επισης το μηχανημα ειναι full update; Αν ναι κανε κανα restore σε προηγουμενo point.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχω το εξής πρόβλημα. Ο υπολογιστής μου μου βγάζει μπλε οθόνες. Η συνθεσή μου είναι ΚΟΥΤΙ: IN WIN GRIFFIN BLACK, ΜΗΤΡΙΚΗ: Gigabyte F2A88XM-D3H, ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ: AMD A8 6600K 3.90GHZ, RAM: G.SKILL F3-17000CL11D-8GBXL 8GB (2X4GB) DDR3 PC3-17000 2133MHZ, ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΟ: Deer 600W 14cm Fan DR-8600BTX . Του έκανα φορμάτ αλλά τίποτα πάλι τα ήδια. Τον πήγα σε ένα τεχνικό στην γειτονιά μου, αποτέλεσμα, μηδέν ! Ευχαριστώ για την βοήθεια εκ των προτέρων. Καλές γιορτές σε όλους ! ! !:help:

 

Ανέφερες όλα τα σχετικά (κουτί) ενώ δεν μας είπες την κάρτα γραφικών σου και τον δίσκο σου.

Δες το τροφοδοτικό σου καθώς ο επεξεργαστής σου θέλει καθαρά 100 watt για να δουλέψει.

Τι κάνεις όταν σου πετά οθόνες μπλέ?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Θεέ μου, κάθε φορά που φτιάχνεις ένα @##@#$@ δώσε και οδηγίες χρήσεως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...