Jump to content

Sony Ericsson V800i


Nosferatu
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θάθελα έστω και καθυστερημένα (προχθές είχε ζημιά η ΟΤΕΝΕΤ στο ΑDSL και στη συνέχεια το μόντεμ μου δεν επανήλθε αλλά παρέμενε πεισματικά κολλημένο και δεν δεχότανε ούτε καν reset οπότε πήγε για αλλαγή )να ευχαριστήσω τον SuperBilly16v για την βοήθειά του όσον αφορά την διαδικασία αναβάθμισης.

Θάθελα πάντως να ξέρετε ότι όσοι προσπαθήσετε να αναβαθμήσετε το κινητό σας χρησιμοποιήστε Internet Explorer .Εγώ παιδεύτηκα γιατί ο Mozilla δεν τα πήγαινε και πολύ καλά.

Πάντως την επιλογή 2G/3G που λέτε δεν την βρήκα πουθενά.

Στο Ηράκλειο πάντως δεν έχω πρόβλημα με διακοπές και τέτοια που λέτε και κάνω πολύ συχνά (4 - 5 φορές την εβδομάδα) videocall χωρίς κανένα πρόβλημα σε ίδιο κινητό που βρίσκεται στην Αθήνα.

 

Αυτά για την ώρα

Χαιρετώ.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για να βγει το vodafone menu, πρέπει το τηλέφωνο να αναβαθμιστεί με καποιο unbranded firmware. Αυτο που παρέχει μέχρι στιγμής η Sony Ericsson είναι αυτο της Vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όπως είπα και πιο πάνω το πιο σημαντικό σε vodafone live τηλάφωνο είναι το κλείδωμα bt και υπερύθρων που δεν γίνεται πια. όλα τα υπόλοιπα πιστεύω ότι είναι πταίσματα. Κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω αυτό το v-800 τι βάρος έχει; Δεν το γράφει ούτε στο επίσημο site της εταιρείας.

geia sas pedia!

 

eimai kainourgios xrisths tou V800 kai tha huela na matho an mporoume na valoume mp3 gia ringtone kai me poio tropo!!!!!!!!!!!

 

efxaristo

Link to comment
Share on other sites

geia sas pedia!

 

eimai kainourgios xrisths tou V800 kai tha huela na matho an mporoume na valoume mp3 gia ringtone kai me poio tropo!!!!!!!!!!!

 

efxaristo

An diavaseis tis prohgoumenes selides eimai sigouros oti 8a sou lu8ei h aporia :)

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Επειδή με το που θα κυκλοφορήσει το Ζ800-το αντιστοιχο του V800,αλλά σε μη vodafone έκδοση-θα το πάρω,θα ήθελα να μου λύσετε την εξής απορία:Στο site της sony ericsson δοκίμασα το τηλέφωνο,αλλά δεν βρήκα πουθενά το μενού 'Σύνδεση' που μέχρι στιγμής το έχω συναντήσει σε όλα τα κινητά sony που έχω δοκιμάσει.Το μενού αυτό όπως γνωρίζετε αφορά το bluetooth,τις υπέρυθρες,το internet και όλα τα σχετικά.Στο V800 που βρίσκονται αυτές οι επιλογές;Ευχαριστώ προκαταβολικά! :)
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Υπάρχει στο κινητό το menu "Σύνδεση" το οποιο περιέχει τις υπερυθρες και το bluetooth. :)
Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!Στο Ζ800 το μενού 'Σύνδεση' φαίνεται να έχει αντικατασταθεί από το μενού 'Κλήσεις'.Περιττό θα έλεγα αφού πρόσβαση στις κλήσεις υπάρχει και από το κουμπί από πάνω...Αντε να βρεις τώρα που έχουν βάλει τη 'Σύνδεση' :mad:

 

 

EDIT:Επίσης παρατήρησα ότι πατώντας το δεξί βελάκι σε κατάσταση αναμονής,δεν σου δίνει δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το bluetooth,αλλά μόνο τις υπέρυθρες....Τι βλακείες είναι αυτές.... :wacko: :wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!Στο Ζ800 το μενού 'Σύνδεση' φαίνεται να έχει αντικατασταθεί από το μενού 'Κλήσεις'.Περιττό θα έλεγα αφού πρόσβαση στις κλήσεις υπάρχει και από το κουμπί από πάνω...Αντε να βρεις τώρα που έχουν βάλει τη 'Σύνδεση' :mad:

 

 

EDIT:Επίσης παρατήρησα ότι πατώντας το δεξί βελάκι σε κατάσταση αναμονής,δεν σου δίνει δυνατότητα να ενεργοποιήσεις το bluetooth,αλλά μόνο τις υπέρυθρες....Τι βλακείες είναι αυτές.... :wacko: :wacko: :wacko:

 

Υπαρχει αυτη η επιλογη οταν πατησεις τις συντομευσεις μπορεις να ενεργοποιήσεις και το bluetooth και τα ξυπνητηρια και διαφορα αλλα.Μονο που εγω το εχω κανει να γινεται με το πανω βελακι αλλα αυτο ειναι θεμα το πως βολευει τον καθενα

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Υπαρχει αυτη η επιλογη οταν πατησεις τις συντομευσεις μπορεις να ενεργοποιήσεις και το bluetooth και τα ξυπνητηρια και διαφορα αλλα.Μονο που εγω το εχω κανει να γινεται με το πανω βελακι αλλα αυτο ειναι θεμα το πως βολευει τον καθενα
Βρε εγώ μιλάω για το Ζ800 που είναι το ίδιο με το v800,αλλά όχι vodafone και που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και δοκίμασα το μενού από το site της sony,όχι για το V800! :)
Link to comment
Share on other sites

Βρε εγώ μιλάω για το Ζ800 που είναι το ίδιο με το v800,αλλά όχι vodafone και που δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα και δοκίμασα το μενού από το site της sony,όχι για το V800! :)

 

Το καταλαβα αλλα δεν βρισκω εναν λογο για τον οποιο να αφαιρεσουν κατι τοσο βολικο.Εξαλλου απο οτι ξερω η μονη διαφορα τους ειναι οτι το Ζ800 απλως δεν θα εχει το σημα της vodafone οπως αναφερεις και εσυ.Μαλλον ο χρονος θα δειξει

ΤΡΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΓΥΡΙΖΟΥΝ ΠΙΣΩ

ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΙΠΩΘΗΚΑΝ

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ

ΚΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΕ

Link to comment
Share on other sites

Xairetw.einai i prwti fora pou grafw sto forum paides.kathomoun k diavaza tis (polles einai i alitheia!)selides tou forum gia to v800,dioti m endiaferei i apoktisi tou,k evgala

ta eksis symperasmata:to kinito einai super(symfwna k me to review) alla ysterei sta:

1.den exei kali kamera

2.yparxoun provlimata me to diktyo 3g tis vodafone('anavosvinei' to kin ktl)

 

Lamvanontas ypopsi oti exw to nokia 6600 me vodafone karta,tha aksize na parw to v800?Einai kalytero ap to 6600?M endiaferoun oi 3g dynatotites tou se k as min mporw twra na tis xrisimopoiisw eparkws.Elpizw na me voithisete!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου στείλει το DRM Packager προκειμένου να βάλω στο κινητό μου ως ήχους κλήσης ΜΡ3; Το mail μου είναι milanmaniac7@yahoo.gr.

Που μπορώ να βρω θέματα και εικόνες για το V800? Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση, το κινητό δεν ξαναέσβησε απο μόνο του, και απο την Δευτέρα που την έκανα δεν έχω κανένα πρόβλημα με τις κλήσεις. Επίσης η αυτονομία της μπαταρίας έχει βελτιωθεί πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Κάνω την αναβάθμιση και μου ζητάει να πατήσω το πλήκτρο < και το start button. Εννοεί το power button ή καποιο άλλο????Γιατί πατάω το power κολάει δεν κάνει τίποτα...

 

Ευχαριστώ...

 

Επίσης μερικές φορές όταν κλείνω το καπάκι σβήνει εντελώς και χρειάζεται επανεκίννηση.Θα λυθεί με την αναβάθμιση αυτό το πρόβλημα?????Είσαι σίγουρος :O :O ??

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να κρατήσεις πατημένο το < και μετά να πατήσεις το start (power) button. To τηλέφωνο σε αυτην την φάση θα είναι κλειστό, και αν όλα πάνε καλά θα ξεκινήσει η αναβάθμιση. Αν όχι κοίταξε να δεις αν έχεις εγκαταστήσει τον driver για το usb καλώδιο σωστά. :)
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εδω και μερικες ημερες ειμαι κατοχος του V800...

Πρωτες εντυπωσεις....πολυ θετικες!!

Να πω για τους μελλοντικους κατοχους οτι με το τελευταιο fw εχουν λυθει μερικα προβληματακια...

Πιο συγκεκριμενα: Οταν γινεται αλλαγη απο 3G δικτυο σε 2,5G δεν αναβοσβυνει η οθονη.Υπαρχει επισης η επιλογη να μην ψαχνει καθολου για 3g δικτυο με αποτελεσμα να βελτιωνεται αισθητα η αναμονη του!

Επισης η αποδοση της ψηφιακης ειναι σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο!!Πολυ καλη αποδοση χρωματων και αρκετα καλο night mode!

Aυτα τα λιγα... :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/8090sunnlogoheader1.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Εδω και μερικες ημερες ειμαι κατοχος του V800...

Πρωτες εντυπωσεις....πολυ θετικες!!

Να πω για τους μελλοντικους κατοχους οτι με το τελευταιο fw εχουν λυθει μερικα προβληματακια...

Πιο συγκεκριμενα: Οταν γινεται αλλαγη απο 3G δικτυο σε 2,5G δεν αναβοσβυνει η οθονη.Υπαρχει επισης η επιλογη να μην ψαχνει καθολου για 3g δικτυο με αποτελεσμα να βελτιωνεται αισθητα η αναμονη του!

Επισης η αποδοση της ψηφιακης ειναι σε πολυ ικανοποιητικο επιπεδο!!Πολυ καλη αποδοση χρωματων και αρκετα καλο night mode!

Aυτα τα λιγα... :)

Polu kalh apodosh xrwmatwn??????Emena einai xalia!kai den nomizw na einai to mono...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

Έκανα μια γρήγορη αναζήτηση αλλά δεν μπόρεσα να βρώ κάτι γι΄αύτο και ελπίζω κάποιος να μπορεί να βοηθήσει. Ξέρετε αν υπαρχει τρόπος να εγκαταστήσω το Usb καλώδιο σύνδεσης του κινητού σε Windows XP 64bit γιατί με τους drivers του cd δεν γίνεται η εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

SonyEricsson News

Αναβαθμίζουμε το SonyEricsson V800 σε Z800.

Με την αναβάθμιση αφαιρείται το Vodafone Live menu από το V800.

Η διαδικασία γίνεται άμεσα και στα δύο καταστήματα μας.

 

telika thelo na kano ayto poy grafei edo sto 9volto

 

mipos to exei kanei kaneis ?

 

mporei na mas pei kapios an tha einai kalitera to kinito me ayto to firmware ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

Μολις σημερα απεκτησα και εγω το κινητο...!!!

Πρωτες εντυπωσεις..!

ωραιο εμφανισιακα , πολλες δυνατοτητες , και μπλα μπλα...!!!!

αυτα που δεν με ευχαριστησαν και πολυ ιδιαιτερα ειναι:

1)η καμερα του(το Gx20 που εχω,βγαζει πολυ καλυτερες)

2)οι ηχοι παιζουν πολυ σιγα(εχω περασει μερικα midi μεσα,και οταν παω ν τα βαλω για ηχο κλησεις παιζουν υπερβολικα χαμηλα,ενω το εχω στο full),και σε εσας ετσι ειναι? η μονο σε εμενα?

3)που δεν αλλαζει ο ηχος στα μηνυματα,να βαλεις κανενα δικο σου ηχο κλησεις!

4)και η αναλυση του video ειναι ψιλο χαλια λιγο!!!

5)και που ακομα ειμαι ψιλο χαμενος λιγο με το κινητο :p

============

το ρολοϊ υπνου τι ειναι?

και δεν αλλαζει ο ηχος τις καμερας? ειναι υπερβολικα δυνατος!! να κανει κανα κλικ μονο δεν γινεται???

=======

υπαρχει κανενας τροπος για να βαλεις δικο ηχο για μηνυματα??

και που μπορω να βρω το προγραμμα DRM packager για να το κατεβασω?

και διαβασα κατι για αναβαθμισει να κανεις μονος σου...απο που κατεβαζεις το προγραμμα και ποιο???

 

 

Αλλα γενικα το κινητο μου αρεσε παρα πολυ...!!!

Αν και μετα SE δεν τα πηγαινα ποτε καλα...μπορω να πω οτι αυτο ειναι το μονο κινητο απο SE που συμπαθησα!!!!

Ειχα να σου πω πολλα μα δε μιλσουσα.Ηξερα τη θεση μου καλα και υποχωρουσα. Ενιωσα να χανομαι αλλα χαμογελουσα. Επαιξα το ρολο μου καλα και αδιαφορουσα.Ακουγα για αλλον να μιλας και συμφωνουσα. Παραλιγο να εκλαιγα κι ομως γελουσα. Γιατι δεν μπορουσα να σου πω το ποσο σ'αγαπησα και ποσο σ'αγαπω...!!!

 

 

~~~~!~~~~Livas_D~~~~!~~~~

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson V800i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...