Jump to content

Κινέζικο κινητό μέχρι 70€


zaf_4
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να πάρω ένα κινητό απ' τα κινεζομάγαζα για δώρο. Θα το χρησιμοποιεί ως δεύτερο κινητό, οπότε έχετε κάτι να προτείνετε;

Θέλω να έχει 5' οθόνη, εννοείται 1GB RAM, 4πύρηνο και να έχει καλή οθόνη. Δεν με ενδιαφέρει η φωτ. μηχανή.

Βρήκα αυτό και με 20$ έκπτωση, βγαίνει κοντά στα 65 ευρώ (τι λέτε;)

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_88930.html

 

Υπάρχει κατι καλύτερο απ' αυτό ή όμοιο για να συγκρίνω;

Το Gearbest έχω δει 7/10 κριτικές.

 

Ευχαριστώ:):)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάρω ένα κινητό απ' τα κινεζομάγαζα για δώρο. Θα το χρησιμοποιεί ως δεύτερο κινητό, οπότε έχετε κάτι να προτείνετε;

Θέλω να έχει 5' οθόνη, εννοείται 1GB RAM, 4πύρηνο και να έχει καλή οθόνη. Δεν με ενδιαφέρει η φωτ. μηχανή.

Βρήκα αυτό και με 20$ έκπτωση, βγαίνει κοντά στα 65 ευρώ (τι λέτε;)

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_88930.html

 

Υπάρχει κατι καλύτερο απ' αυτό ή όμοιο για να συγκρίνω;

Το Gearbest έχω δει 7/10 κριτικές.

 

Ευχαριστώ:):)

 

Y.Γ. είδα και το THL T6S.... Τι απ τα δυο; ή κάποιο άλλο; Βοήθεια κανείς;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Απο το ιδιο εξαιρετικο καταστημα,το Cubot S200 με HD οθονη και μπαταρια 3300mah στα 96$.Θα ξεκινησουν να στελνουν οπου να ναι και φαινεται εξαιρετικη ευκαιρια.

Επειτα,παλι απο το Gearbest το Landvo L200 στα 83$ λογω ελαφρως καλυτερης μπαταριας (2000mah) απο το S168 και vanilla android.

Και τελος,το πολυ καλο S168.

Το THL T6s ξεχνα το,δεν αξιζει οταν εχεις τις παραπανω επιλογες.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Απο το ιδιο εξαιρετικο καταστημα,το Cubot S200 με HD οθονη και μπαταρια 3300mah στα 96$.Θα ξεκινησουν να στελνουν οπου να ναι και φαινεται εξαιρετικη ευκαιρια.

Επειτα,παλι απο το Gearbest το Landvo L200 στα 83$ λογω ελαφρως καλυτερης μπαταριας (2000mah) απο το S168 και vanilla android.

Και τελος,το πολυ καλο S168.

Το THL T6s ξεχνα το,δεν αξιζει οταν εχεις τις παραπανω επιλογες.

 

Είχα στο νου μου για το S200 απλά είδα ότι είναι λίγο πιο παχυ όμως έχει καλύτερη ανάλυση. Το S168 φαίνεται ότι το προτιμούν. To Gearbest όμως το φοβάμαι λιγάκι.

Και όσον αφορά το Landvo L200 θα το τσεκ... δεν το έχω ξανακούσει ούτε ξαναδεί:O

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Απολυτα αξιοπιστο το Gearbest.Αναμεσα στα S168 και L200 οι διαφορες ειναι ελαχιστες.Ειναι ιδιας ποιοτητας και εξαιρετικες συσκευες και οι δυο.Ειναι δικο σου θεμα ποιο θα διαλεξεις.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

To μπάτζετ είναι αυστηρά μέχρι 80€, οπότε προς το παρόν τείνω προς το S168. H παραγγελία θα γίνει σε μια εβδομάδα, οπότε αρκετός καιρός για ψάξιμο και διάβασμα. Ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σας, παιδιά.

 

υ.γ. Δεν τρελαίνομαι καθόλου για THL...!

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε το εφερα πριν κανα δυο βδομαδες για έναν γνωστό. Το είχα ελάχιστα στα χέρια μου, μου φάνηκε πολυ καλό. Ο κάτοχος είναι πολυ ικανοποιημενος, ελπίζω να βοηθησα. Είναι καλη τιμη πάντως. Το κατάστημα αυτό άργησε λίγο να το στείλει, αλλά το έστειλε ολα οκ. Ρωτα αν υπάρχει στοκ, πριν κάνεις παραγγελία, γιατι αν αργήσουν να το στείλουν, δεν θα προλάβει ο Άγιος Βασίλης να στο φέρει :) :)
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε το εφερα πριν κανα δυο βδομαδες για έναν γνωστό. Το είχα ελάχιστα στα χέρια μου, μου φάνηκε πολυ καλό. Ο κάτοχος είναι πολυ ικανοποιημενος, ελπίζω να βοηθησα. Είναι καλη τιμη πάντως. Το κατάστημα αυτό άργησε λίγο να το στείλει, αλλά το έστειλε ολα οκ. Ρωτα αν υπάρχει στοκ, πριν κάνεις παραγγελία, γιατι αν αργήσουν να το στείλουν, δεν θα προλάβει ο Άγιος Βασίλης να στο φέρει :) :)

 

Με χιουμοριστική διάθεση, γιατί προδικάζεται ότι θα πρέπει να απαντάτε σε αδελφό;

Αδελφή Ζαφείρα!

 

Σε ευχαριστώ, μάλλον εκεί πάει το πράγμα. Απλά ακόμα δεν είμαι σίγουρη για το Gearbest ως κινεζομάγαζο.

Θα ρωτήσω πάντως πρώτα για stock.:)

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Με χιουμοριστική διάθεση, γιατί προδικάζεται ότι θα πρέπει να απαντάτε σε αδελφό;

Αδελφή Ζαφείρα!

 

Σε ευχαριστώ, μάλλον εκεί πάει το πράγμα. Απλά ακόμα δεν είμαι σίγουρη για το Gearbest ως κινεζομάγαζο.

Θα ρωτήσω πάντως πρώτα για stock.:)

 

Τώρα πρόσεξα την υπογραφή σου. Συγνώμη για το αδερφέ :)

Link to comment
Share on other sites

Με χιουμοριστική διάθεση, γιατί προδικάζεται ότι θα πρέπει να απαντάτε σε αδελφό;

Αδελφή Ζαφείρα!

 

Σε ευχαριστώ, μάλλον εκεί πάει το πράγμα. Απλά ακόμα δεν είμαι σίγουρη για το Gearbest ως κινεζομάγαζο.

Θα ρωτήσω πάντως πρώτα για stock.:)

 

Για καταστήματα κοίτα και το καλύτερο για εμένα το Vickmall αλλά και το Minideal (που έχει λίγο καλύτερες τιμές).

Τα μοντέλα της Doogee τα είδες καθόλου?

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μπάτζετ ανέβηκε λιγάκι έως 100ευρώ (πιο πάνω δεν πάει με τίποτα!, δώρο είναι κιόλας). Το S168 τελικά μου φαίνεται λίγο... ίσως κάτι καλύτερο. Έχω διαβάσει για Doogee φίλε μου aboulafia, φαίνονται τίμια. Ακόμα σε έρευνα αγοράς είμαι, έχω χρόνο μέχρι 20/12 να το αγοράσω.

Κοιτάζω και για Lenovo...ίδωμεν!

Κάθε εξτρά πρόταση καλοδεχούμενη.

 

Υ.Γ. :Εάν είχα την δυνατότητα για Coolpad F1 ασυζητητί, αλλά τώρα δεν... :whistle:

 

Υ.Γ.2: Για αυτό τι λέτε;

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8926-quad-core-android-4-2-1gb-4gb-13-0mp.html

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το μπάτζετ ανέβηκε λιγάκι έως 100ευρώ (πιο πάνω δεν πάει με τίποτα!, δώρο είναι κιόλας). Το S168 τελικά μου φαίνεται λίγο... ίσως κάτι καλύτερο. Έχω διαβάσει για Doogee φίλε μου aboulafia, φαίνονται τίμια. Ακόμα σε έρευνα αγοράς είμαι, έχω χρόνο μέχρι 20/12 να το αγοράσω.

Κοιτάζω και για Lenovo...ίδωμεν!

Κάθε εξτρά πρόταση καλοδεχούμενη.

 

Υ.Γ. :Εάν είχα την δυνατότητα για Coolpad F1 ασυζητητί, αλλά τώρα δεν... :whistle:

 

Υ.Γ.2: Για αυτό τι λέτε;

http://www.vickmall.com/zte-v5-red-bull-3g-smartphone-snapdragon-msm8926-quad-core-android-4-2-1gb-4gb-13-0mp.html

 

αυτο παρε!ειναι το πιο vfm για τα λεφτα του

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κιόλας, εάν κατάλαβα εννοείς να πάρω το ZTE V5 το οποίο έβαλα στο τέλος;

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή πιστεύω πως το ΖΤΕ θα είναι αρκετά καλό, με μόνο περιορισμό την ποσότητα της μνήμης. Έχει πολύ καλή ανάλυση οθόνης και (θεωρητικά) και πολύ καλή μπαταρία. Αν το τηλέφωνο προορίζεται για απλή χρήση σε καλύπτει, αλλιώς καλύτερα κάτι άλλο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Προορίζεται για δώρο και ως 2η συσκευή. Έχει iphone οπότε δεν μας καίει η χωρητικότητα αρχείων και η κάμερα. Αλλά να είναι γρήγορο σε απόκριση και 5'' οθόνη. Μια τίμια όμως συσκευή...θα έλεγα.

Μετά οι επιλογές για Ελλάδα είναι Moto e ή κανένα Lenovo a680.

Δλδ με λίγα λόγια κάτι καλύτερο απ' αυτά εάν υπάρχει στην κινέζικη αγορά, θα ήθελα, αλλιώς υπάρχει λόγος με τέτοιο μπάτζετ; (μαξ 100€)

 

Καλοβλέπω το Cubot s200 να πω την αλήθεια, έχει όμως ρίσκο γιατί είναι καινούργιο.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Προορίζεται για δώρο και ως 2η συσκευή. Έχει iphone οπότε δεν μας καίει η χωρητικότητα αρχείων και η κάμερα. Αλλά να είναι γρήγορο σε απόκριση και 5'' οθόνη. Μια τίμια όμως συσκευή...θα έλεγα.

Μετά οι επιλογές για Ελλάδα είναι Moto e ή κανένα Lenovo a680.

Δλδ με λίγα λόγια κάτι καλύτερο απ' αυτά εάν υπάρχει στην κινέζικη αγορά, θα ήθελα, αλλιώς υπάρχει λόγος με τέτοιο μπάτζετ; (μαξ 100€)

 

Καλοβλέπω το Cubot s200 να πω την αλήθεια, έχει όμως ρίσκο γιατί είναι καινούργιο.

 

Αφού είναι για δεύτερο πάρε ένα moto e που θα πάρει και lollipop θα έχει και εγγύηση κανονικά εδώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...