Jump to content

Κινητό μέχρι 180 ευρώ


stefixag
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Εδω και καιρο ενδιαφέρομαι να αγορασω κινητό. Τα χρήματα που διαθετω ειναι μέχρι 180 ευρω το πολύ!

Απο την ελληνική αγορά που λίγο είδα δεν έχω βρεί κατι που να μου αρεσει και έτσι εκανα μια έρευνα στην κινεζικη αγορά. Το θέμα είναι ότι είμαι εντελως άσχετη πάνω στο θέμα όποτε εχω μπερδευτεί με όλα όσα έχω διαβασει. Αυτά που εγώ ζητάω από ένα τηλέφωνο είναι να μην κολλαει σε βασικες λειτουργιες (mail,fb ktl) και να μπορεί να υποστηρίζει παιχνιδια (οχι κατι ιδιαιτερο, απλα που να περνα η ωρα) και απλές εφαρμογες. Από φωτογραφική δεν έχω τρελές απαιτησεις. Απλα να βγαζει νορμαλ, αξιοπρεπεις φωτογραφιες.

Επίσης με την αγορα των κινέζικων έχω μπερδευτει με όλα αυτα που διαβαζω για root κτλ. Μπόρω να ζητησω να μου κάνουν τις απαραίτητες ενεργειες απο εκεί που θα το παραγγειλώ; Και τι ακριβώς πρέπει να ζητήσω;

 

Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας, που ξέρω ότι θα είναι μπόλικη! :)

Link to comment
Share on other sites

lenovo a806 €135 απο http://www.to2c.com.

απο δεξια διαλεξε ολα τα δωρεαν

(screen protector, silicone case, root+google play).

πληρωμη paypal, αποστολη με ταχυδρομειο

σιγκαπουρης (singpost) και παραλαβη σε ~20 μερες.

 

αν λοιπον θες εδω και τωρα, a806.

αν μπορεις να περιμενεις reviews κτλ:

στις 5,5" το zte v5 max και το coolpad f2.

 

επισης σου αναφερω και το ομορφο p4000

της elephone. ομως τωρα ειναι να κυκλοφορησει.

ειναι δικαρτο αλλα δεν ειναι 4G. αν θες δικαρτο και 4G,

το p3000s που ειναι τωρα σε presale, αλλα μη βιαστεις.

να περιμενεις reviews να βεβαιωθεις καθως η elephone

ειχε μερικα μοντελα στο παρελθον με θεματακια.

ομως στη νεα φουρνια (σειρα G και P) φαινεται να εχει βελτιωθει αρκετα.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Α ρε telefoneri..... με πρόλαβες! :p

Δες αν θέλεις και το Lenovo S850 που κυκλοφορεί και Ελλάδα (+100 ευρώ!!!) και μπορείς να το δεις από κοντά.

Link to comment
Share on other sites

κι εσυ το a806 θα προτεινες ε.

 

παντως διαφωνω με το s850.

σε αυτα χρηματα να παει σε 2gb ram.

επισης η μπαταρια του s850 ειναι deal breaker.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να μπλέξεις με κινέζικα πάρε το Motorola Motorola G. Το καλύτερο σε αυτή την κατηγορία.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

ZTE versus 4G Που θα το βρεις στα ελληνικά καταστήματα Γερμανός στην τιμή 160 € περίπου! Με κλειστά τα μάτια.

MODEL: Xiaomi Redmi 5 Plus 4/64gb

MODEL: Samsung Galaxy J5 (6)

MODEL: iPHONE 5 16GB

MODEL: iPHONE 4 16Gb

MODEL: SONY(ericsson)XPERIA Neo V, X8,k770i,k750i,k300i.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θέλεις να μπλέξεις με κινέζικα πάρε το Motorola Motorola G. Το καλύτερο σε αυτή την κατηγορία.

 

Και αυτό πολύ καλή επιλογή αλλά νομίζω το Lenovo είναι λίγο πιο πάνω..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το Elephone P3000s. Πολύ δυνατά χαρακτηριστικά σε πολύ καλή τιμή με το κουπόνι ElephoneHF από Gearbest.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=405077&highlight=Elephone+P3000s

 

Μειονεκτήματα , δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη. (άρα θα πρέπει να περιμένεις , δεν έχουμε ακόμη διαβάσει κάποιο preview).

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα το Elephone P3000s. Πολύ δυνατά χαρακτηριστικά σε πολύ καλή τιμή με το κουπόνι ElephoneHF από Gearbest.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=405077&highlight=Elephone+P3000s

 

Μειονεκτήματα , δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμη. (άρα θα πρέπει να περιμένεις , δεν έχουμε ακόμη διαβάσει κάποιο preview).

 

πολυ καλα χαρακτηριστικα αλλα ακομα αδοκιμαστο.

εχε το υποψη αλλα μη βιαστεις να το (προ)παραγγειλεις αν δε δεις καλα reviews.

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό πολύ καλή επιλογή αλλά νομίζω το Lenovo είναι λίγο πιο πάνω..

 

To moto G έχει καλύτερη μπαταρία και θα πάρει σίγουρα και Lollipop.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφε

Σχετικά με το Lenovo A806 που προτείνεις τι είδους προβλήματα είναι αυτά που αναφέρουν οι έλληνες χρήστες στο τέλος της σελίδας?

Αν κατάλαβα καλά το τηλέφωνο έχει την 4,2 και μόλις αναβάθμισαν σε 4,4 εξαφανίστηκαν τα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το Lenovo A806 που προτείνεις τι είδους προβλήματα είναι αυτά που αναφέρουν οι έλληνες χρήστες στο τέλος της σελίδας? Αν κατάλαβα καλά το τηλέφωνο έχει την 4,2 και μόλις αναβάθμισαν σε 4,4 εξαφανίστηκαν τα ελληνικά?

 

 

το a806 δεν εχει 4.2, εχει 4.4.2 out-of-the-box.

στο θεμα της συσκευης εχει 44 σελιδες με 1742 σχολια και συνεχως προστιθενται νεα.

αν μπορεις γραψε αριθμο σχολιων στα οποια αναφερεσαι ή ρωτησε κατευθειαν εκει.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφε

Σχετικά με το Lenovo A806 που προτείνεις τι είδους προβλήματα είναι αυτά που αναφέρουν οι έλληνες χρήστες στο τέλος της σελίδας?

Αν κατάλαβα καλά το τηλέφωνο έχει την 4,2 και μόλις αναβάθμισαν σε 4,4 εξαφανίστηκαν τα ελληνικά?

Τα προβλήματα είναι στην αλλαγή της μαμισιας ROM με κάποια από το needrom χωρίς να ακολουθούν τον οδηγό που έχει γραφτεί γι'αυτό το λόγο.

Άλλος δεν πατάει σωστά τα κουμπιά,άλλος ξεχνάει κάποια παράγραφο,άλλος δεν αποσυνδέει το κινητό από τον υπολογιστή......Τέτοια έκανα και εγώ (:p:p:p) και έμαθα να διαβάζω σωστά τις οδηγίες.

Αρκετοί μένουν στην μαμίσια ROM(4932) και δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα με το κινητό.

Το τηλ. έρχεται με την 4.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σύντροφε

Σχετικά με το Lenovo A806 που προτείνεις τι είδους προβλήματα είναι αυτά που αναφέρουν οι έλληνες χρήστες στο τέλος της σελίδας?

Αν κατάλαβα καλά το τηλέφωνο έχει την 4,2 και μόλις αναβάθμισαν σε 4,4 εξαφανίστηκαν τα ελληνικά?

 

Ο immortal σχεδον με καλυψε. Το κινητο, τωρα που ξερουμε τις αδυναμιες του μπορω να το συστησω και εγω. Πρεπει να φροντισεις απλως να να ΜΗΝ ζητησεις να σου διαγραψουν τις κινεζικες εφαρμογες. Εναλλακτικα, αναβαθμιζεις την ROM στην τελευταια εκδοση και εισαι ενταξει (μαζι με το Locale More για να ξαναβαλεις ελληνικα, αναβαθμιζοντας χανεις τα ελληνικα σαν διαθεσιμη γλωσσα).

 

Τα γραφω ως κατοχος που το εχει αναβαθμισει στην τελευταια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...