Jump to content

InFocus M2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας βρε παιδια. Θελω να το τσιμπησω το τηλ. και εγω και εχω μια απορια? Το κιν. εχει notification led? Με τα προβληματα στο proximity sensor που εχει αναφερει ο φιλος πιο πανω εχει διορθωθει με την καινουργια ρομ? Το εχει παρει κανεις απο Vickmall European stockhouse? Λενε οτι υπαρχει και το στελνουν σε 2-3 μερες χωρις τελωνειο και δασμους? Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 78
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει notification, μπλε και πράσινο. Τα προβλήματα του proximity φαίνεται να ήταν κάποια system εφαρμογή που είχε προεγκατεστημένη, γιατί από χτες έβαλα την 2210, έκανε τα ίδια και μετά rootαρα και ξεκίνησα να ξηλώνω ότι εφαρμογή μου καθόταν στραβά. Νομίζω την δουλειά την έκανε το Clean Master (αν και ξήλωσα αρκετές και δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος για αυτό). Τώρα το κινητό δουλεύει μιά χαρά και αν δεν σας πειράζει το μέγεθος και το ότι τα capacitive keys τα έχει μέσα στην οθόνη, σε στυλ tablet, είναι μιά χαρά για τα λεφτά του...
Link to comment
Share on other sites

Έχει notification, μπλε και πράσινο. Τα προβλήματα του proximity φαίνεται να ήταν κάποια system εφαρμογή που είχε προεγκατεστημένη, γιατί από χτες έβαλα την 2210, έκανε τα ίδια και μετά rootαρα και ξεκίνησα να ξηλώνω ότι εφαρμογή μου καθόταν στραβά. Νομίζω την δουλειά την έκανε το Clean Master (αν και ξήλωσα αρκετές και δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος για αυτό). Τώρα το κινητό δουλεύει μιά χαρά και αν δεν σας πειράζει το μέγεθος και το ότι τα capacitive keys τα έχει μέσα στην οθόνη, σε στυλ tablet, είναι μιά χαρά για τα λεφτά του...

 

Κάποια οδηγία για το root;

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφυγε παραγγελια και απο μενα απο vickmall ημουν αναμεσα σε αυτο και στο BE x αλλα με πεισανε.Καμια θηκη εχει παρει κανεις open window?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας το παρελαβα και εγω το κινητο πολυ καλο για τα λεφτα του μια ερωτηση το εκανα root μπορει κανεις να μου πει πως να κανω back up και να του περασω μια καινουργια rom τωρα εχει 00WW-2-040.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει αυτό, διάβασα και τα σχόλια και φοβήθηκα. Εκεί που λέει για usb drivers κατεβάζει MTK drivers ενώ εμείς είμαστε snapdragon.

Μια και υπάρχει και συσκευή με ΜΤΚ σταμάτησα μην το κάνουμε και τούβλο.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα δει αυτό, διάβασα και τα σχόλια και φοβήθηκα. Εκεί που λέει για usb drivers κατεβάζει MTK drivers ενώ εμείς είμαστε snapdragon.

Μια και υπάρχει και συσκευή με ΜΤΚ σταμάτησα μην το κάνουμε και τούβλο.

Εαν διαβασεις στα σχολια το αναφέρει πιο κάτω οτι ειναι για το snapdragon μονο.

Στο μεταξύ βρήκα και αυτο απλος καν το γκουγκλ μεταφραση http://app42day.blogspot.gr/2015/05/root-cwm-recovery-for-infocus-m2-4g.html

μια απορία εχω:το κινητό σου εχει έρθει ρουταρισμενο? Εμενα ναι απο Vickmall αλλά χωρίς cmw.

Edited by Alexandros2666
Link to comment
Share on other sites

όχι εγώ του έκανα root (το πήρα από minideal)

 

Edit: Οι οδηγίες στο λινκ είναι μέχρι το ρούτ. Στα αρχεία όμως υπάρχει cwm recovery Μόλις βρω χρόνο θα το κάνω.

Edited by john_who
Link to comment
Share on other sites

όχι εγώ του έκανα root (το πήρα από minideal)

 

Edit: Οι οδηγίες στο λινκ είναι μέχρι το ρούτ. Στα αρχεία όμως υπάρχει cwm recovery Μόλις βρω χρόνο θα το κάνω.

το προσπάθησα εγω εχθες απο της οδηγίες του εβραϊκόυ σαιτ.ολλα καλα μεχρι την επαναφορά μετα δεν ξαναμπαίνει στο cwm. Ξενυχτησα και κουράστηκα,θα ξαναπροσπαθησω σημερα-αυριο. Με πιο πρόγραμμα του εκανες ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

kingoroot κατέβασα στον υπολογιστή το apk και το εγκατέστησα.

 

Μήπως κανείς ξέρει ποια είναι τα δύο αρχεία ήχου εκκίνησης και τερματισμού του τηλεφώνου γιατί το ανοίγω πολύ πρωί όταν όλοι κοιμούνται και το κλείνω το βράδυ πάλι όταν όλοι κοιμούνται. Βλέπω στο φάκελο system/media/audio/ui αλλά δεν τα βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ρε παιδια εχω πανω απο 2 ωρες προσπαθοντας να του βάλω mobile internet της Q. Απλα δεν τα καταφερνω,με αφήνει στην 2καρτα της cosmote άλλα στη πρώτη που ειναι η Q δεν γίνεται τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα,τα apn settings τα έλεγξα,νομίζω οτι ειναι ενταξει,μήπως κατι παίζει με το σημα 4G στη πρώτη σιμ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω πανω απο 2 ωρες προσπαθοντας να του βάλω mobile internet της Q. Απλα δεν τα καταφερνω,με αφήνει στην 2καρτα της cosmote άλλα στη πρώτη που ειναι η Q δεν γίνεται τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα,τα apn settings τα έλεγξα,νομίζω οτι ειναι ενταξει,μήπως κατι παίζει με το σημα 4G στη πρώτη σιμ?

Ψαξε στις ρυθμισεις για ''περιαγωγη δεδομενων'' ή ''roaming'' και ''τικαρε'' το

Συνηθος ειναι στη διαδρομη ρυθμισεις -->περισσοτερα --> δικτυα κινητης τηλεφωνιας. Δεν εχω το infocus και δεν ξερω ακριβος τη διαδρομη, ψαξε και θα το βρεις :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Karthan7 το εχω κάνει και αυτο,κατέχω αρκετά στα κιν.και της ρυθμίσεις τους αλλά κατι τέτοιο δεν μου εχει τύχη.

 

Τελικα η απαντηση είναι, και το γραφω για εκπαιδευτικους λόγους, η καρτα σιμ δεν κουμπώνει σωστά. Πριν 2 εβδομαδες μου την κόψανε σε μικρο απο κανονική και αμα παρατηρήσεις πολυ προσεκτικά, ειδα οτι διαφέρει 0,5-1 χιλιοστών απο της υπολοιπες. Έτσι για ενα λογο που δεν καταλαβανω, επιδης δεν εχω την απαραίτητη γνώση σε αυτο το θεμα,λειτουργεί μια χαρα στης κλησης και οχι στο ροαμινγκ και mobile internet. Παω για αλλαγή σιμ.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χρήστης του τηλεφώνου εδώ και ένα μήνα. Πέρασα την 00_ WW_2_310. το τηλέφωνο άψογο σε όλα του. Ξέρετε ότι έχει custom isp icatch? Δε χρησιμοποιεί δλδ τον isp της qualcomm στο snapdragon 400. Γιαυτό αν προσέξετε το viewfinder της κάμερας τρέχει "γρήγορα" ουσιαστικά στα 60 fps. Ακαριαιο focus και φοβερές για την τιμή του φωτογραφίες ! Απίστευτο!

 

 

Για του λόγο το αληθές http://www.icatchtek.com/sub_products.html

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Χρήστης του τηλεφώνου εδώ και ένα μήνα. Πέρασα την 00_ WW_2_310. το τηλέφωνο άψογο σε όλα του. Ξέρετε ότι έχει custom isp icatch? Δε χρησιμοποιεί δλδ τον isp της qualcomm στο snapdragon 400. Γιαυτό αν προσέξετε το viewfinder της κάμερας τρέχει "γρήγορα" ουσιαστικά στα 60 fps. Ακαριαιο focus και φοβερές για την τιμή του φωτογραφίες ! Απίστευτο!

 

 

Για του λόγο το αληθές http://www.icatchtek.com/sub_products.html

 

Root Recovery υπάρχουν για τη Rom που αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

Root Recovery υπάρχουν για τη Rom που αναφέρεσαι;

 

Kingroot. Custom recovery δε γνωρίζω. Είναι worldwide rom. Δεν έχει κινεζιες μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι ενσωματωμενη.Εχω ψαξει αλλα δε βρισκω πουθενα στο ιντερνετ καινουρια αν τα φτυσει.Κραταει μια μερα με κανονικη χρηση.Οσο για τις ρομ δενεχω αλλαξει ειμαι με αυτη του βικμαλ.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=677797&view=findpost&p=42334447

Photo Battery on the original infocus M2

live photos Battery analogue.

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=677797&view=findpost&p=42278735

Replacing the battery in the analogue original. (Instruction)

http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=631581&view=findpost&p=42314094

Link to comment
Share on other sites

Εσπασε η οθονη φιλου εχετε δει πουθενα να πουλανε?το κινητο δουλευει μια χαρα.το γυαλι εσπασε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δυστηχως μετα απο 8 μηνες χωρις να εχω το παραμικρο προβλημα παρεδωσε πνευμα η μπαταρια.Υπαρχει στο αλιεχπρεσ μπαταρια αλλα με τα καπιταλ κοντρολ γιοκ μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...