Jump to content

iNew V3 Plus


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή και εγώ το ζαχαρώνω θα ήθελα να ρωτήσω η φωτογραφική του μηχανή τι λέει;; NFC τελικά έχει;; Το gearbest τι λέει;; έχει αισθητή διαφορά από τα δοκιμασμένα(minideal, vickmal κτλ) ή θα μπούμε σε περιπέτειες;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 150
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λοιπον παιδια...το κινητο εφτασε...

Εξωτερικα ειναι ομορφο οπως το εχετε δει.

*Wifi..ειναι δυνατο καλυτερο απο το thlt100s που ειχα πριν.

*Gps..Κλειδωσε σχετικα γρηγορα

*Καμερα..η πισω ειναι καλη η μπροστα

καλουτσικη

*NFC .στο antutu λεει οτι υποστηριζει αλλα μαλλον η rom που εχει λειπει απο το μενου της

*Ηχειο ειναι δυνατο,δεν παραμορφωνει,το εκανα root και ανεβασα λιγο την ενταση απο μια εφαρμογη.

*οθονη ωραια φωτεινη

*η μπαταρια ειναι στο 47% με μιση μερα χρησης(θα δειξει στη συνεχεια ποσο θα αντεξει)

* φλας δυνατο

Ενα προβληματακι βρηκα ,ποτε λειτουργει καλα ποτε οχι,οταν κανω κλεισει απο την cosmote sim που εχω δεν ακουω τον αλλον ενω εκεινος με ακουει,την εβαλα και στις δυο θυρες sim που εχει και παλι το κανει η αλλη sim μου ειναι Vodafone και δουλευει μια χαρα.αυτα προς το παρον οτι αποριες εχετε ρωτηστε να το δοκιμασω.

Σε γενικες γραμμες ειναι καλο για τα λεφτα του αν δεν θελεις πολλα εξτρα και λειτουργιες,αλλιως δινεις 20-30 ευρω και περνεις κατι πιο καλο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια...το κινητο εφτασε...

Εξωτερικα ειναι ομορφο οπως το εχετε δει.

*Wifi..ειναι δυνατο καλυτερο απο το thlt100s που ειχα πριν.

*Gps..Κλειδωσε σχετικα γρηγορα

*Καμερα..η πισω ειναι καλη η μπροστα

καλουτσικη

*NFC .στο antutu λεει οτι υποστηριζει αλλα μαλλον η rom που εχει λειπει απο το μενου της

*Ηχειο ειναι δυνατο,δεν παραμορφωνει,το εκανα root και ανεβασα λιγο την ενταση απο μια εφαρμογη.

*οθονη ωραια φωτεινη

*η μπαταρια ειναι στο 47% με μιση μερα χρησης(θα δειξει στη συνεχεια ποσο θα αντεξει)

* φλας δυνατο

Ενα προβληματακι βρηκα ,ποτε λειτουργει καλα ποτε οχι,οταν κανω κλεισει απο την cosmote sim που εχω δεν ακουω τον αλλον ενω εκεινος με ακουει,την εβαλα και στις δυο θυρες sim που εχει και παλι το κανει η αλλη sim μου ειναι Vodafone και δουλευει μια χαρα.αυτα προς το παρον οτι αποριες εχετε ρωτηστε να το δοκιμασω.

Σε γενικες γραμμες ειναι καλο για τα λεφτα του αν δεν θελεις πολλα εξτρα και λειτουργιες,αλλιως δινεις 20-30 ευρω και περνεις κατι πιο καλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς το έκανες root;;;

 

Λοιπον παιδια...το κινητο εφτασε...

Εξωτερικα ειναι ομορφο οπως το εχετε δει.

*Wifi..ειναι δυνατο καλυτερο απο το thlt100s που ειχα πριν.

*Gps..Κλειδωσε σχετικα γρηγορα

*Καμερα..η πισω ειναι καλη η μπροστα

καλουτσικη

*NFC .στο antutu λεει οτι υποστηριζει αλλα μαλλον η rom που εχει λειπει απο το μενου της

*Ηχειο ειναι δυνατο,δεν παραμορφωνει,το εκανα root και ανεβασα λιγο την ενταση απο μια εφαρμογη.

*οθονη ωραια φωτεινη

*η μπαταρια ειναι στο 47% με μιση μερα χρησης(θα δειξει στη συνεχεια ποσο θα αντεξει)

* φλας δυνατο

Ενα προβληματακι βρηκα ,ποτε λειτουργει καλα ποτε οχι,οταν κανω κλεισει απο την cosmote sim που εχω δεν ακουω τον αλλον ενω εκεινος με ακουει,την εβαλα και στις δυο θυρες sim που εχει και παλι το κανει η αλλη sim μου ειναι Vodafone και δουλευει μια χαρα.αυτα προς το παρον οτι αποριες εχετε ρωτηστε να το δοκιμασω.

Σε γενικες γραμμες ειναι καλο για τα λεφτα του αν δεν θελεις πολλα εξτρα και λειτουργιες,αλλιως δινεις 20-30 ευρω και περνεις κατι πιο καλο.

Edited by SV9ANJ
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

έχω πάρει στη γυναίκα μου το inew v3 plus και έχει το εξής πρόβλημα. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει μία λογική εξήγηση του τι συμβαίνει!

Και οι 2 sim είναι της Cosmote. Όταν την καλώ στον πρώτο αριθμό δεν μπορεί να με ακούσει ενώ όταν την καλώ στον δεύτερο αριθμό με ακούει κανονικότατα. Το ίδιο συμβαίνει και με άλλους φίλους συγγενείς που την καλούν στον πρώτο αριθμό. Κάποιους μπορεί να τους ακούει και κάποιους άλλους όχι.

Πηγαίνοντας στο σπίτι και δοκιμάζοντας (τουλάχιστον 3 φορές το έχω τεστάρει) να την πάρω στον πρώτο αριθμό που έχει πρόβλημα επικοινωνούμε κανονικότατα (μεσα στο σπίτι και οι 2). Το ίδιο συνέβει και όταν προσπαθούσε να την καλέσει ο αδερφός της. Όταν ήμασταν στον ίδιο χώρο επικοινωνούσαμε κανονικά!!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει??

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα

 

έχω πάρει στη γυναίκα μου το inew v3 plus και έχει το εξής πρόβλημα. Αν υπάρχει κάποιος που μπορεί να μου δώσει μία λογική εξήγηση του τι συμβαίνει!

Και οι 2 sim είναι της Cosmote. Όταν την καλώ στον πρώτο αριθμό δεν μπορεί να με ακούσει ενώ όταν την καλώ στον δεύτερο αριθμό με ακούει κανονικότατα. Το ίδιο συμβαίνει και με άλλους φίλους συγγενείς που την καλούν στον πρώτο αριθμό. Κάποιους μπορεί να τους ακούει και κάποιους άλλους όχι.

Πηγαίνοντας στο σπίτι και δοκιμάζοντας (τουλάχιστον 3 φορές το έχω τεστάρει) να την πάρω στον πρώτο αριθμό που έχει πρόβλημα επικοινωνούμε κανονικότατα (μεσα στο σπίτι και οι 2). Το ίδιο συνέβει και όταν προσπαθούσε να την καλέσει ο αδερφός της. Όταν ήμασταν στον ίδιο χώρο επικοινωνούσαμε κανονικά!!

Ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει??

 

φανταζομαι οτι εχεις ελεγξει κ ρυθμισει τις επιλογες των sim καρτων απο το μενου, και συνεπως το θεμα του οτι δουλεευει στον ιδιο χωρο οκ μαλλον ειναι τυχαιο γεγονος, ή φτιαχνει μετα απο καποιο restart, εκτος και αν εχει πολυ μεγαλη διαφορα το σημα του.

Αρχικα θα πρεπει να δοκιμασεις να αλλαξεις τις θεσεις των sim και να δεις αν το προβλημα παραμενει.

Αν ναι λογικα τοτε ειναι προβλημα της συγκεκριμενης sim και μαλον ειναι παλια κ θα πρεπει να πας να σου την αλλαξουν σε καποιο καταστημα cosmote , αφου απ οτι φαινεται παρουσιαζει προβληματα με conflict και ασυμβατοτητας λειτουργιων

Edited by Thanos_ATH
Link to comment
Share on other sites

Η μια sim είναι κανονική και η δεύτερη micro sim. micro sim παρουσιάζει το πρόβλημα που είναι και καινούρια γιατί μόλις πήραμε το κινητό πήγαμε και την αλλάξαμε. Λετε να την πάω πίσω?
Link to comment
Share on other sites

Η μια sim είναι κανονική και η δεύτερη micro sim. micro sim παρουσιάζει το πρόβλημα που είναι και καινούρια γιατί μόλις πήραμε το κινητό πήγαμε και την αλλάξαμε. Λετε να την πάω πίσω?

 

τοτε αυτο αλλαζει οτι ειπα πριν.

προσπαθησε να την δοκιμασετε (micro sim) σε καποια αλλη συσκευη που να δεχεται micro ή διαφορςετικα με ενα sim adaptor σε κανονικη υποδοχη

Μακαρι να ειναι προβλημα της καρτασ και οχι του hardware.

αν ειναι ευκολο ενημερωσε οταν μπορεις τι γινεται να ξερουμε.

Link to comment
Share on other sites

τοτε αυτο αλλαζει οτι ειπα πριν.

προσπαθησε να την δοκιμασετε (micro sim) σε καποια αλλη συσκευη που να δεχεται micro ή διαφορςετικα με ενα sim adaptor σε κανονικη υποδοχη

Μακαρι να ειναι προβλημα της καρτασ και οχι του hardware.

αν ειναι ευκολο ενημερωσε οταν μπορεις τι γινεται να ξερουμε.

Το ιδιο θεμα εχω κι εγω μονο με την cosmote αυτο που εκανα ηταν να απενεργοποιησω το 3G και νομιζω οτι δουλευει.η αλλη μου καρτα ειναι vodafone και δουλευει μια χαρα σε αυτη εβαλα το 3G και ολα φαινονται οκ φταιει το κινητο και οχι οι καρτες αν ειναι micro η οχι

Link to comment
Share on other sites

Για εσας που εχετε προβλημα με τη καρτα sim της cosmote και δεν ακουτε οταν σας καλουν, το προβλημα οφειλεται οταν ενεργοποιω το 3G και ανοιγω τα δεδομενα, η αλλη sim που εχω ειναι vodafone και δεν εχει κανενα προβλημα.το δοκιμασα πολλες φορες εναλαξ το 3G και κατεληξα σε αυτο το συμπερασμα(στο δικο μου κινητο τουλαχιστον)
Link to comment
Share on other sites

ποια sim από τις 2 είναι η micro sim της vodafone ή της cosmote? Λέτε να παίζει ρόλο το γεγονός ότι η micro sim γράφει επάνω 4G? Είμαι και λίγο άσχετος από αυτά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα.

Μάλλον είναι κάποιο λάθος της inew γιατί και εγώ

έχω τα ίδια. Οταν γυρίζω σε 3g παπαλα.

Όταν το απενεργοποιώ μια χαρά με τις κλήσεις.

Έχω cosmote.

Δοκίμασα και με άλλη πιο νέα sim, τα ίδια.

Δοκίμασα όμως με Micro sim cosmote και δεν το έκανε.

Κάτι διάβασα σε ξένα forae και έλεγαν κάτι για mui που μου φάνηκαν κινέζικα.

Εχει κάποιος κάποιο νέο?

Link to comment
Share on other sites

Εχθές που απενεργοποίησα εντελώς το 3G μίλησα και εγώ κανονικά!! τώρα μένει να δούμε πως διορθώνεται αυτό το θέμα

 

Έτσι, επικοινώνησα και με τους Κινέζους (όσο μπορεί να είναι αυτό εφικτό :) ) και μου έλεγαν ότι πρέπει να φταίει το κινητό και να το στείλω πίσω.

Αλλά κάπου πέτυχα κάποιον σε ξένο site που λέει το έλυσε με κάποιο τρόπο και έπρεπε να φορέσουμε την ROM του.

Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να φορέσω κανενός ROM μάλλον πρέπει να περιμένουμε την inew ΜΠΑΣ και βγάλει τίποτα.

ερώτηση.

Το κιν μου ήρθε με την CXQ_V3A_INEW_V06 και έκανα στο καπάκι αναβάθμιση στην V07 χωρίς να ξέρω αν και η 6 είχε το ίδιο πρόβλημα.

Ποια έκδοση φοράτε?

Link to comment
Share on other sites

Απο μπαταρια παντως ισα- ισα βγαζει την μερα 9 το πρωι με 9 το βραδυ με χαλαρη χρηση, καμια φορα το φορτιζω κι ενδιαμεσα....για τα αναθεμα ειναι....
Link to comment
Share on other sites

Για μπαταρία περιμένω από thl w8 για να κάνω την γνωστή πατέντα (2000).

----

εδώ συζητάνε το πρόβλημα με τις κλήσεις και το 3g.

http://www.chinaphonearena.com/forum/Thread-iNew-V3-problems

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, επικοινώνησα και με τους Κινέζους (όσο μπορεί να είναι αυτό εφικτό :) ) και μου έλεγαν ότι πρέπει να φταίει το κινητό και να το στείλω πίσω.

Αλλά κάπου πέτυχα κάποιον σε ξένο site που λέει το έλυσε με κάποιο τρόπο και έπρεπε να φορέσουμε την ROM του.

Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να φορέσω κανενός ROM μάλλον πρέπει να περιμένουμε την inew ΜΠΑΣ και βγάλει τίποτα.

ερώτηση.

Το κιν μου ήρθε με την CXQ_V3A_INEW_V06 και έκανα στο καπάκι αναβάθμιση στην V07 χωρίς να ξέρω αν και η 6 είχε το ίδιο πρόβλημα.

Ποια έκδοση φοράτε?

 

Κι εγω την v06 φοραω, πιστευω ειναι θεμα rom,υπομονη μεχρι να βγαλουν μερικες.εκτος το Needrom υπαρχει και το 4pda που εχει rom ειναι ρωσικο site και τα εχει αναλυτικα ολα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγηλει και γω 26/11 και το περιμενω. Με απασχολουσε να μη χρειαζεται αμεση αλλαγη ρομ , ροοτ κτλ αλλα απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σας θα δουλευει μια χαρα η μανισια...

Θα σας πω και γω εντυπωσεις συντομα...

Μεχρι τωρα ειχα το τ11 πιστευω να κινητε στα ιδια πλαισια...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω παραγγηλει και γω 26/11 και το περιμενω. Με απασχολουσε να μη χρειαζεται αμεση αλλαγη ρομ , ροοτ κτλ αλλα απο οτι καταλαβα απο τα λεγομενα σας θα δουλευει μια χαρα η μανισια...

Θα σας πω και γω εντυπωσεις συντομα...

Μεχρι τωρα ειχα το τ11 πιστευω να κινητε στα ιδια πλαισια...

Κατα την γνωμη κακος αφηνεις το t11

Για το inew, ειχα το t100s και ηταν κορυφη το κινητο, και το t11 το πηρα για τον φιλο μου και το εχει ευχαριστηθει.

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο θεμα εχω κι εγω μονο με την cosmote αυτο που εκανα ηταν να απενεργοποιησω το 3G και νομιζω οτι δουλευει.η αλλη μου καρτα ειναι vodafone και δουλευει μια χαρα σε αυτη εβαλα το 3G και ολα φαινονται οκ φταιει το κινητο και οχι οι καρτες αν ειναι micro η οχι

 

αφου με την vodafone sim δουλεευει σωστα τοτε γιατι σωνει και καλα να ειναι προβλημα sto software της συσκευης και οχι ασυμβατοτητα της cosmote ??

 

Κι εγω την v06 φοραω, πιστευω ειναι θεμα rom,υπομονη μεχρι να βγαλουν μερικες.εκτος το Needrom υπαρχει και το 4pda που εχει rom ειναι ρωσικο site και τα εχει αναλυτικα ολα.

 

αν μπορεσεις βαλε τα σχετικα links απο το ρωσικο

Link to comment
Share on other sites

Έτσι, επικοινώνησα και με τους Κινέζους (όσο μπορεί να είναι αυτό εφικτό :) ) και μου έλεγαν ότι πρέπει να φταίει το κινητό και να το στείλω πίσω.

Αλλά κάπου πέτυχα κάποιον σε ξένο site που λέει το έλυσε με κάποιο τρόπο και έπρεπε να φορέσουμε την ROM του.

Επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να φορέσω κανενός ROM μάλλον πρέπει να περιμένουμε την inew ΜΠΑΣ και βγάλει τίποτα.

ερώτηση.

Το κιν μου ήρθε με την CXQ_V3A_INEW_V06 και έκανα στο καπάκι αναβάθμιση στην V07 χωρίς να ξέρω αν και η 6 είχε το ίδιο πρόβλημα.

Ποια έκδοση φοράτε?

 

Την V07 απο που την κατεβασες;πως την περασες; ειδες καποια διαφορα στο κινητο;

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλεψα καθολου την 06 για να δω διαφορες. Απο το wiress upgrade του κινητου το εκανα απο τις πληροφοριες.

Για το προβλημα. Δοκιμασα νεα καρτα micro sim και κανει τα ιδια. Τζιφος. Κατι ενδιαφερον ειναι οτι δεν ακουω οταν καλω κινητα αλλα ακουω οταν καλω σταθερα....!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν δουλεψα καθολου την 06 για να δω διαφορες. Απο το wiress upgrade του κινητου το εκανα απο τις πληροφοριες.

Για το προβλημα. Δοκιμασα νεα καρτα micro sim και κανει τα ιδια. Τζιφος. Κατι ενδιαφερον ειναι οτι δεν ακουω οταν καλω κινητα αλλα ακουω οταν καλω σταθερα....!!!

Το δοκιμασα κι εγω απο το κινητο το update αλλα δεν υπαρχει διαθεσιμη.κλεισε το 3G και θα ακους κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο το οτι δεν σου σου το βγαζει απο το κιν και εμενα μου το εβγαλε. Για το κλεισιμο το ξερω αλλα εχει μπει ο διαολος μεσα μου τωρα και θελω να το φτιαξω...:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...