Jump to content

ZTE V5 Max


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδεια ενδιαφερομαι για το κινιτο το v5 max αλλα θα ηθελα να μου πειτε αν γνωριζετε για καποιο site εδω στην ευρωπη που να μπορω να το παραγγειλω γιατι δεν πολυγουσταρω να περημενω εναν μηνα.. ευχαρηστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδεια νομιζω βρηκα ενα αλλα δεν ξερω αν ειναι αξιοπιστο site.. τι λετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.grossoshop.net/zte-1271752540/zte-v5-max-smartphone-dual-sim-android-4-4-snapdragon-quad-core-4g-lte-white.html

 

Αλήθεια τώρα, τρολλάρεις; Τόσα καταστήματα εκπροσωπούνται στο Forum και πήγες βρήκες ένα με όνομα grosso shop :lol::lol::lol::lol: που το βρήκες;

 

(Επειδή είναι γραπτός λόγος και μπορεί να παρεξηγηθεί εύκολα, τα λέω εντελώς φιλικά)

 

Εδώ μπορείς να δεις τα καταστήματα που εκπροσωπούνται

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

 

Στην Ευρώπη δεν νομίζω να το βρείς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 128
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι δεν τρολαρα απλα δεν ειμαι στα κολπα οπως εσεις δεν τα ξερω καλα.. οχι ενταξει δεν παρεξηγουμε :P.. απλα ρε γαμοτο επειδη ειχα παραγγειλει απο το alliexpress ενα και καλα ''lenovo s860t'' το οποιο δεν υπαρχει διοτι η lenovo βγαζει s860 και οχι s860t και το διαπιστωσα αφου το ειχα ειδη παραγγειλει και μου ηρθε.. τωρα εχω ξενερωσει αρκετα αλλα μαλον θα το πουλησω σε αγγελιες.. τεσπα παντος ψαχνω ενα σαιτ το οποιο ακομα και ευροπαικο να μην ειναι και να ειναι κινεζικο τουλαχιστον να ειναι πιο γρηγορο 15-20 και ας δωσω και λιγα παραπανω.. παντος ευχαρηστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενοουσα να ειναι ποιο γρηγορη η παραγγελια απο 15-20 μερες

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν τρολαρα απλα δεν ειμαι στα κολπα οπως εσεις δεν τα ξερω καλα.. οχι ενταξει δεν παρεξηγουμε :P.. απλα ρε γαμοτο επειδη ειχα παραγγειλει απο το alliexpress ενα και καλα ''lenovo s860t'' το οποιο δεν υπαρχει διοτι η lenovo βγαζει s860 και οχι s860t και το διαπιστωσα αφου το ειχα ειδη παραγγειλει και μου ηρθε.. τωρα εχω ξενερωσει αρκετα αλλα μαλον θα το πουλησω σε αγγελιες.. τεσπα παντος ψαχνω ενα σαιτ το οποιο ακομα και ευροπαικο να μην ειναι και να ειναι κινεζικο τουλαχιστον να ειναι πιο γρηγορο 15-20 και ας δωσω και λιγα παραπανω.. παντος ευχαρηστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενοουσα να ειναι ποιο γρηγορη η παραγγελια απο 15-20 μερες

Μα και από Ευρώπη να παραγγείλεις τις 10 μέρες τις έχεις στο τζεπακι

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Έχουν βγει μερικές custom roms και αναβαθμίζονται συνεχώς. Δείτε το thread στο XDA που τις έχει όλες μαζεμένες μαζί με άλλες χρήσιμες πληροφορίες για το κινητό.

  • CyanogenMod 11 4.4.4 RC2 based on latest official 1.31
  • CyanogenMod 11 100% working
  • New MIUI6 5.1.19
  • FIUI 2.5.0 beta

 

Πέρασα σήμερα την MIUI6 5.1.19. Φαίνεται πολύ γρήγορη και σταθερή.

Την έκανα κανονικά install από CWM, πέρασα GAPPS και απέκτησα root access απλά flashάροντας το supersu από το CWM.

 

Μερικά Screenshots:

 

  1. http://oi61.tinypic.com/259bt3b.jpg
  2. http://oi59.tinypic.com/w7g5m1.jpg
  3. http://oi58.tinypic.com/2ur9tzl.jpg
  4. http://oi61.tinypic.com/29diyq1.jpg
  5. http://oi60.tinypic.com/v47xvm.jpg
  6. http://oi62.tinypic.com/2csgxds.jpg
  7. http://oi60.tinypic.com/149ryw0.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αφού δουλέψεις την miui μπορείς να κανεις ενα mini review να μας πει πως παει?? Ξέρεις σταθερότητα, bugs,lags,διαχείρηση ram,μπαταρία, σήμα, κάμερα,ελληνικά κτλ.ξέρω σου εβαλα πολλά αλλά μου αρέσει πολύ η miui κ ενδιαφερομαι.... Φαντάζομαι κ άλλοι βέβαια. Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι ανάμεσα στο V5 max και στο Xiaomi Redmi Note 4G (το μοντέλο με τον snapdragon 400), τα κινητά είναι σχεδόν παρόμοια με το V5 max να υπερτερεί (κατά την άποψη μου) στα εξής :

 

design, camera (έχει ελαφρώς καλύτερη ποιότητα απ'ότι έχω δει σε συγκριτικά), dual sim

και χαρακτηριστικά ( ZTE : snapdragon 410, adreno 306 / Xiaomi : snapdragon 400, adreno 305 )

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πιάσει στα χέρια του και τις δύο συσκευές, έτσι ώστε να μπορεί να εκφέρει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη..!

 

Εκτός αυτού, αν μπορεί ένας κάτοχος να πει για : την μέση διάρκεια μπαταρίας της συσκευής, την λειτουργία των dual sim (κατά καιρούς έχω δει πολλά dual sim android να αντιμετωπίζουν διάφορα προβλήματα) αλλά και αν η συσκευή έχει διπλό μεγάφωνο (stereo) διότι με έχουν προβληματίσει κάπως οι 2 τρύπες κάτω χαμηλά στην πλάτη.. :p

 

και φυσικά διάφορα θέματα που του έχουν τύχει με την συσκευή (αν υπάρχουν)..!

 

Σε γενικές γραμμές, ο μόνος λόγος που σκέφτομαι και το Xiaomi είναι λόγω υποστήριξης-miui, αλλιώς θα πήγαινα απευθείας σε V5 max..! :X :cool:

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Αφού δουλέψεις την miui μπορείς να κανεις ενα mini review να μας πει πως παει?? Ξέρεις σταθερότητα, bugs,lags,διαχείρηση ram,μπαταρία, σήμα, κάμερα,ελληνικά κτλ.ξέρω σου εβαλα πολλά αλλά μου αρέσει πολύ η miui κ ενδιαφερομαι.... Φαντάζομαι κ άλλοι βέβαια. Ευχαριστώ πολύ

 

Δε θα τη δουλέψω πολύ φίλε γιατί έχει κάποια bugs που δε μου αρέσουν προς το παρόν.

 

  • Δε δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα της οθόνης.
  • Προφανώς δε δουλεύει και η αυτόματη φωτεινότητα του breath light αλλά ούτε μπορείς να την κάνεις adjust σε αυτό. Δουλεύει με δικό του τρόπο.
  • Δε δουλεύουν οι ρυθμίσεις οθόνης για Colors & saturation.
  • Δεν μπορεί να ανοίξει η stock εφαρμογή για alarm.
     

 

Κατά τα άλλα είναι πολύ σταθερή ROM χωρίς καθόλου lags και μάλιστα μου φαίνεται περισσότερο smooth από την stock 1.25 που είχα πριν. Κατανάλωση μπαταρίας μου φαίνεται παρόμοια με την στοκ αλλά δε μπορώ να πω ακόμα με σιγουριά την άποψή μου επειδή την έχω μόνο μία μέρα.

 

Καλημέρα σε όλους!

 

Είμαι ανάμεσα στο V5 max και στο Xiaomi Redmi Note 4G (το μοντέλο με τον snapdragon 400), τα κινητά είναι σχεδόν παρόμοια με το V5 max να υπερτερεί (κατά την άποψη μου) στα εξής :

 

design, camera (έχει ελαφρώς καλύτερη ποιότητα απ'ότι έχω δει σε συγκριτικά), dual sim

και χαρακτηριστικά ( ZTE : snapdragon 410, adreno 306 / Xiaomi : snapdragon 400, adreno 305 )

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει πιάσει στα χέρια του και τις δύο συσκευές, έτσι ώστε να μπορεί να εκφέρει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη..!

 

Εκτός αυτού, αν μπορεί ένας κάτοχος να πει για : την μέση διάρκεια μπαταρίας της συσκευής, την λειτουργία των dual sim (κατά καιρούς έχω δει πολλά dual sim android να αντιμετωπίζουν διάφορα προβλήματα) αλλά και αν η συσκευή έχει διπλό μεγάφωνο (stereo) διότι με έχουν προβληματίσει κάπως οι 2 τρύπες κάτω χαμηλά στην πλάτη.. :p

 

και φυσικά διάφορα θέματα που του έχουν τύχει με την συσκευή (αν υπάρχουν)..!

 

Σε γενικές γραμμές, ο μόνος λόγος που σκέφτομαι και το Xiaomi είναι λόγω υποστήριξης-miui, αλλιώς θα πήγαινα απευθείας σε V5 max..! :X :cool:

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!

To ΖTE V5 MAX είναι 16GB αντί για 8 που είναι το NOTE. Έχει dual sim με dual 4g standby. Δεν έχω δοκιμάσει dual sim για να σου πω τυχόν προβλήματα. Επίσης από όσο ξέρω το ZTE δεν έχει καμία προστασία οθόνης ενώ το NOTE έχει corning gorilla glass. (Αν και είχα διαβάσει ότι σε κάποια regions η Xiaomi το έδωσε χωρίς gorilla glass. Kαλύτερα να ρωτήσεις το μαγαζί που θα το αγοράσεις). Εγώ επέλεξα το ZTE για τα 16gb και τον 64bit cpu που ίσως εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του Lollipop. To Χiaomi δεν το έχω δει ούτε από κοντά για να σου πω ολοκληρωμένη άποψη όμως. :)

Edited by eSATA
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , έχω δόση και εγώ παραγγελία για το κηνητακη αυτό , το κινητό μου έρχεται ρουτεντ , θέλω να ρωτήσω έχει προβλήματα με την βερσιόν που έρχεται? ( δεν ξέρω ποια θα έχει πάνω) ας πούμε ότι θα έρθει με την 1.15 έχει bugs η κάτι που να μην δουλεύει καλά ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,ψαχνω και εγω να παρω κινητο και λογω ελλειψης ρευστοτητας ;) και με τα στανταρτς που εχω βαλει (dual sim, 12mp+ , 2gb ram , 4G) κατεληξα στο συγκεκριμενο μοντελο.Καταρχην εχει να προτεινει καποιος κατι αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικα;

 

Οσοι το εχετε αγορασει ειστε της αποψης οτι αξιζει το συγκεκριμενο τηλεφωνο;σας εχει βγαλει προβληματα; ειναι ευκολο να κανω τις παραπανω διαδικασιες (updates κλπ); ρωταω γιατι μεχρι τωρα επαιρνα νοκια (τωρα εχω το Ν8 ).Επισης υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες απο το Ν8 στο Zte ;

 

 

ΥΓ: σκεφτομαι εαν τελικα το αποφασισω να το παρω απο το vickmall, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω;

ΥΓ1:το συγκεκριμενο τηλεφωνο θα παρει Lolipop;

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φιλικα

 

Θανος

Edited by smell

LATEAM

Enjoy Your Life!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδεια ας μου πει καποιος που ξερει ενα εμπιστο σαιτ να παραγγειλω αυτο το ZTE και να ειμαι σιγουρος οτι δεν μου φερουν μουφα αντι του αυθεντικου γνωριζω οτι εδω υπαρχουν πολλα σαιτ αλλα θελω να μου πειτε το ποιο αξιοπιστο αν μπορειτε.. ευχαρηστω και παλι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι σχεδόν αποφασισμένος να πάρω το V5 max. Custom ROM κλπ έχω περάσει σε άλλα κινητά οπότε είμαι εξοικειωμένος με τη διαδικασία. Θα μπορούσε κάποιος που το έχει να μου πει από την μέχρι τώρα εμπειρία του αν δουλεύουν κανονικά οι εξής εφαρμογές:

Tapatalk, Viber, Facebook, Facebook Messenger, Swype.

Ψάχνω πιο πολύ για μικροασυμβατότητες όπως σε ένα lenovo φίλου που μετά από ένα λεπτό κοβόταν το μικρόφωνο (εντοπίσαμε το πρόβλημα στην τελευταία αναβάθμιση του Viber). Όσο και να έψαξα δε βρήκα κάτι αρνητικό.

Επίσης, χρησιμοποιώ πολύ το Tasker. Αν τυχόν το έχει εγκαταστήσει κανείς θα εκτιμούσα μια άποψη για το αν λειτουργεί χωρίς προβλήματα.

Thnx!

Link to comment
Share on other sites

To ΖTE V5 MAX είναι 16GB αντί για 8 που είναι το NOTE. Έχει διπλά DTS ηχεία και dual sim με dual 4g standby. Δεν έχω δοκιμάσει dual sim για να σου πω τυχόν προβλήματα. Επίσης από όσο ξέρω το ZTE δεν έχει καμία προστασία οθόνης ενώ το NOTE έχει corning gorilla glass. (Αν και είχα διαβάσει ότι σε κάποια regions η Xiaomi το έδωσε χωρίς gorilla glass. Kαλύτερα να ρωτήσεις το μαγαζί που θα το αγοράσεις). Εγώ επέλεξα το ZTE για τα 16gb, το DTS και τον 64bit cpu που ίσως εκμεταλλευτεί τις δυνατότητες του Lollipop. To Χiaomi δεν το έχω δει ούτε από κοντά για να σου πω ολοκληρωμένη άποψη όμως. :)

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες..!

Μήπως μπορείς να μου πεις και για την διάρκεια της μπαταρίας στο περίπου; :D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι σχεδόν αποφασισμένος να πάρω το V5 max. Custom ROM κλπ έχω περάσει σε άλλα κινητά οπότε είμαι εξοικειωμένος με τη διαδικασία. Θα μπορούσε κάποιος που το έχει να μου πει από την μέχρι τώρα εμπειρία του αν δουλεύουν κανονικά οι εξής εφαρμογές:

Tapatalk, Viber, Facebook, Facebook Messenger, Swype.

Ψάχνω πιο πολύ για μικροασυμβατότητες όπως σε ένα lenovo φίλου που μετά από ένα λεπτό κοβόταν το μικρόφωνο (εντοπίσαμε το πρόβλημα στην τελευταία αναβάθμιση του Viber). Όσο και να έψαξα δε βρήκα κάτι αρνητικό.

Επίσης, χρησιμοποιώ πολύ το Tasker. Αν τυχόν το έχει εγκαταστήσει κανείς θα εκτιμούσα μια άποψη για το αν λειτουργεί χωρίς προβλήματα.

Thnx!

Aν και δεν έχω δοκιμάσει τις εφαρμογές που αναφέρεις (εκτός από το Viber και σε αυτό δεν έχω κάνει κλήση) δε βρίσκω λόγο να μην δουλεύουν κανονικά. Το μοναδικό πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει στην 1.25 stock rom του κινητού ήταν ότι πολλές φορές δε μου έστελνε notification όταν έπαιρνα κάποιο μήνυμα σε εφαρμογές τύπου Telegram, Kik, Whatsapp κτλπ. Με την 1.18 δεν είχα αυτό το πρόβλημα και δεν ξέρω αν λύθηκε στην 1.31 καθώς δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα.

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πληροφορίες..!

Μήπως μπορείς να μου πεις και για την διάρκεια της μπαταρίας στο περίπου; :D :D

 

30-35 ώρες μου βγάζει εμένα περίπου με το 80-85% του χρόνου σε wifi και το υπόλοιπο σε 3g/4g.

Link to comment
Share on other sites

30-35 ώρες μου βγάζει εμένα περίπου με το 80-85% του χρόνου σε wifi και το υπόλοιπο σε 3g/4g.

 

Ωραίος..! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για όλα! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έφτασε το κινητό δευτέρα πάω να το πάρω από τα ελτα της περιοχής μου , 14 μέρες συνολικά μια χαρά !! σε σχέση με της 59 μέρες που έκανε να μου έρθει το umi zero , θα γράψω ριβιου μόλις θα το έχω στα χέρια μου :D
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρίνιση. Κάποιος με ρώτησε αν η δεύτερη τρύπα είναι ηχείο και του είπα ναι. Μέχρι τώρα πίστευα επειδή έπαιζα με custom roms ότι το δεύτερο ηχείο δε δουλεύει λόγω κάποιου bug. Ρώτησα στο XDA και μου είπαν ότι η δεύτερη τρύπα είναι απλά για design. Aν ισχύει κρίμα γιατί ήταν ένας από τους λόγους που το επέλεξα αντί του Xiaomi Note. Έβγαλα το συμπέρασμα ότι είναι ηχείο γιατί ακόμη και εσωτερικά φαίνεται να είναι ηχείο.

 

Διόρθωσα και τα ποστ μου για να μην μπερδευτεί κάποιος.

http://www.vickmall.com/media/wysiwyg/ZTE/V5MAX/max-11.jpg

 

Και απάντηση από Vickmall.

 

Hello dear friend,

Thanks for your message,

For the device ZTE V5 MAX, Let me explain to you,

This device has 2 speakers ,but only one speaker works,

The other one is a adornment,*

So there have no problem about it,you can see the User Manual,thanks!!*

Have a nice day!!

 

http://oi57.tinypic.com/ann1gw.jpg

 

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ολα καλα με το κινητο μεχρι στιγμης.Η μπαταρία του ειναι απιστευτη, η 1.25 δουλευει αψογα.Μονο ενα αρνητικο εχει που δν ξερω αν κανω κατι λαθος εγω:οταν βαλεις ενα μεγαλο αρχειο σε εναν φακελο στην sdcard0 που ειναι ο εσωτερικος χωρος αποθηκευσης του τηλ ξεκιναει να τρεχει μια εφαρμογη το mediaserver που ξεσκιζει την μπαταρια απο θεμα καταναλωσης αυτα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,ψαχνω και εγω να παρω κινητο και λογω ελλειψης ρευστοτητας ;) και με τα στανταρτς που εχω βαλει (dual sim, 12mp+ , 2gb ram , 4G) κατεληξα στο συγκεκριμενο μοντελο.Καταρχην εχει να προτεινει καποιος κατι αλλο με αυτα τα χαρακτηριστικα;

 

Οσοι το εχετε αγορασει ειστε της αποψης οτι αξιζει το συγκεκριμενο τηλεφωνο;σας εχει βγαλει προβληματα; ειναι ευκολο να κανω τις παραπανω διαδικασιες (updates κλπ); ρωταω γιατι μεχρι τωρα επαιρνα νοκια (τωρα εχω το Ν8 ).Επισης υπαρχει καποιος τροπος να μεταφερω τις επαφες απο το Ν8 στο Zte ;

 

 

ΥΓ: σκεφτομαι εαν τελικα το αποφασισω να το παρω απο το vickmall, υπαρχει κατι που πρεπει να προσεξω;

ΥΓ1:το συγκεκριμενο τηλεφωνο θα παρει Lolipop;

 

 

ευχαριστω εκ των προτερων

 

Φιλικα

 

Θανος

 

τελικά αξίζει να πάρει κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

LATEAM

Enjoy Your Life!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά αξίζει να πάρει κανείς το συγκεκριμένο τηλέφωνο;

 

Εγω εμεινα πολυ ευχαριστημενος! ειμαι στην 1.25 και δουλευουν ολα ρολοι. Επιβεβαιωνω κι εγω οτι εχει ενα ηχειο, αλλα ακομη και με το ενα εχει πολυ καλο ηχο. Ενα πραγμα μου λειπει μονο το χωριστο led notification. αυτο που εχει στο κεντρικο κουμπι δεν με εξυπηρετει και πολυ.

 

επισης να ρωτησω... οσοι δοκιμασατε τη ρομ cm11 την προτεινετε? μου αρεσει πολυ απο αλλες συσκευες που χω δοκιμασει αλλα δεν ξερω αν εχει τιποτα προβληματακια. το κεντρικο κουμπι δουλευει για τις ειδοποιησεις?

Link to comment
Share on other sites

 

επισης να ρωτησω... οσοι δοκιμασατε τη ρομ cm11 την προτεινετε? μου αρεσει πολυ απο αλλες συσκευες που χω δοκιμασει αλλα δεν ξερω αν εχει τιποτα προβληματακια. το κεντρικο κουμπι δουλευει για τις ειδοποιησεις?

 

Δοκίμασα την cm-11-2015 01 21-UNOFFICIAL-n958st. Το breath light δούλευε αλλά είχα κανα δυο κολλήματα που έστρωσαν μόνο με restart και ανακρίβεια στο gps με Google Maps και την έβγαλα. Υπάρχουν βέβαια κι άλλες CM11 based ROMs που δεν έχω δοκιμάσει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω MIUI6_5.1.23. Είναι πολύ smooth με καλή αυτονομία αλλά έχει και αυτή θεματάκια. Δε δουλεύει το default alarm όπως και στην MIUI6 5.1.19, δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις ή να αλλάξεις το default lockscreen (στο οποίο επίσης δε μπορείς να βάλεις κωδικό, pattern κτλπ) και όταν μείνει το κινητό για αρκετή ώρα κλειδωμένο αργεί να ανταποκριθεί όταν το ξεκλειδώσεις.

 

Κατεβάζω την PAC MAN ROM 4.4.4 που είναι based στην CM11. Σε κάνα δυο μέρες θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

εχει η zte καποιο επσημο σαιτ απο οπου μπορω να παραγγειλω το κινητο;;

οχι. μονο μεταπωλητες για εκτος κινας.

Link to comment
Share on other sites

Λιπών έχω το τηλέφωνο 5 μέρες και είμαι 100% ικανοποιημένος σε σχέση με το umi zero που είχα πριν . Η μπαταρία απίστευτα καλή 3 ώρες παιχνίδια την ημέρα και άλλες 5-6 ιντερνέτ βγάζει άνετα 2 μέρες ! Η οθόνη είναι πολύ καλή , η κάμερα στο pro mode κάνει παπάδες μπορείς να βγάλεις απίστευτες φωτογραφίες , ο επεξεργαστής ότι έχω Βάλη να παίξω δεν έχει παρουσιάσει ίχνος λαγκ .

 

το μόνο αρνητικό για μένα τουλάχιστον είναι το UI γιατί δεν είχα ποτέ ποιο πριν κινητό χωρείς μενού του έχω κατεβάσει τον nova launcer , αν και κοιτώ για κάποια stable rom αλλά δεν έχω βρει κάτι ακόμα .

 

επίσης το κινητό ήρθε ρουτεντ αλλά με κινέζικες εφαρμογές μέσα για να της βγάλω απ ότι διάβασα υπάρχει το titanium backup αλλά θέλει την έκδοση που την πληρώνεις για να κάνει δουλεία …

 

επικοινώνησα με την ΖΤΕ για αν θα αναβαθμιστεί σε android 5 lollipop μου απάντησαν πώς δεν γνωρίζουν κάτι ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...