Jump to content

DOOGEE TURBO2 DG900 VS Xiaomi MI2S


ilias300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενθουσιασμενος απο τα χαρακτηριστικα των κινητων :D

Πρωτη φορα αγορα κινητου απο εξωτερικο......κ αποφασισα να αγορασω απο Κινα.

κατεληξα σε αυτα τα 2 κινητα.

δεν θελω κατι το πολυ τρελο,απλα εχω ενα Σαμσουνγκ κ απο τα κολληματα εβγαλα σπυρια :cry:

δεν θελω να ΚΟΛΑΕΙΙΙΙΙ :mad:

θα ηθελα να δωσω πιο λιγοτερα χρηματα,αλλα τα θυσιαζω εαν δινουν αυτα που υποσχονται....για ενα τιμιο κινητο!!

οποτε...πιο λετε πιο ποιοτικο,πιο σταθερο,πιο ειλικρινεις!!

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ποσα θα εδινες? εκανες καλη επιλογη με την κινα. κοιτα στα 110 ευρω το xiaomi hongmi 1s, το οποιο θα κολλαει ελαχιστα, και καμια σχεση εννοειται με το σαμμυ σου. υπαρχει και το Lenovo s660 στο ιδιο ποσο, υπαρχει το asus zenfone 5 λιγο πιο πανω.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

mi2s (αν το βρεις) αταιριαστη-μικρη μπαταρια, θα ψαχνεις συχνα πριζα, χωρις card slot, χωρις 4g.

 

αντι 165-200 ευρω (mi2s, dg900), δες a806 €143 www.to2c.com

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

mi2s (αν το βρεις) αταιριαστη-μικρη μπαταρια, θα ψαχνεις συχνα πριζα, χωρις card slot, χωρις 4g.

 

αντι 165-200 ευρω (mi2s, dg900), δες a806 €143 www.to2c.com

 

Ως κάτοχος μπορώ να σου πω πως η μπαταρία του mi2s δεν είναι μικρή. Οχι ότι το κάνει και τέρας αυτονομίας αλλά μια μέρα την έχεις χαλαρά. Χωρίς τα κινητά δίκτυα και πολύ περισσότερο. Άσε που υπάρχει μπαταρία μεγαλύτερη για το τηλέφωνο.

Δύσκολο να το βρει ναι, αλλά τα χρήματά του όταν το πήρα εγώ τα άξιζε με το παραπάνω, τώρα με το ΜΙ3 να είναι μια ανάσα παραπάνω, και γω δεν θα το πρότεινα. Εκτός αν το θέλει για το συμμαζεμένο του μέγεθος.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

mi2s (αν το βρεις) αταιριαστη-μικρη μπαταρια, θα ψαχνεις συχνα πριζα, χωρις card slot, χωρις 4g.

 

αντι 165-200 ευρω (mi2s, dg900), δες a806 €143 www.to2c.com

 

 

 

Lenovo S860 http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S860-t-MTK6592-Octa-Core-1-9Ghz-13-0MP-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/2049241691.html?s=p

Αυτο τι λεει?εχει καλυτερη μπαταρια.....για την ωρα δεν εχω ιντερνετ περα του wifi,οποτε δεν ξερω για το 4g αν μ χρειαζεται-στει.

κ βλεπω αγορες απο Κινα,υπαρχει θεμα με τελωνεια κ ετσι....τι πρεπει να κανω για να αποφυγω τετοια θεματα?

Link to comment
Share on other sites

κ βλεπω αγορες απο Κινα,υπαρχει θεμα με τελωνεια κ ετσι....τι πρεπει να κανω για να αποφυγω τετοια θεματα?

 

Κανενα θεμα δεν υπαρχει αρκει να γινει η αποστολη με απλο ταχυδρομειο.

Link to comment
Share on other sites

Lenovo S860 http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S860-t-MTK6592-Octa-Core-1-9Ghz-13-0MP-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/2049241691.html?s=p

Αυτο τι λεει?εχει καλυτερη μπαταρια.....για την ωρα δεν εχω ιντερνετ περα του wifi,οποτε δεν ξερω για το 4g αν μ χρειαζεται-στει.

κ βλεπω αγορες απο Κινα,υπαρχει θεμα με τελωνεια κ ετσι....τι πρεπει να κανω για να αποφυγω τετοια θεματα?

 

Αν δεν έχεις ίντερνετ από το κινητό (πακέτο δεδομένων κινητής), τότε η μπαταρία όλων των κινητών θα σου κρατάει μια χαρά.

Θέμα με τελωνείο δεν υπάρχει αρκεί να ξέρεις από που θα ψωνίσεις. Τα γνωστά πλέον καταστήματα κάνουν ότι είναι αναγκαίο ώστε το δέμα σου να μην περάσει τελωνείο.

Ο πωλητής που έβαλες στο aliexpress έχει μεν πολύ καλή τιμή σε σχέση με τα γνωστά καταστήματα , αλλά έχει 68 feedback και ποσοστό 93% τα οποία δεν δηλώνουν και τον πιο αξιόπιστο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Lenovo S860 http://www.aliexpress.com/item/Original-Lenovo-S860-t-MTK6592-Octa-Core-1-9Ghz-13-0MP-Mobile-Phone-2G-RAM-16G/2049241691.html?s=p

Αυτο τι λεει?εχει καλυτερη μπαταρια.....για την ωρα δεν εχω ιντερνετ περα του wifi,οποτε δεν ξερω για το 4g αν μ χρειαζεται-στει.

κ βλεπω αγορες απο Κινα,υπαρχει θεμα με τελωνεια κ ετσι....τι πρεπει να κανω για να αποφυγω τετοια θεματα?

 

σιγουρα καλυτερο απο τα 2 που ειχες αναφερει αρχικα, αλλα στην ιδια τιμη το a806 που εγραψα πιο πανω, ειναι πιο ισορροπημενη-ισχυρη επιλογη. εχει 2gb ram αντι 1, εχει card slot, ειναι πιο νεο (android 4.4 out-of-the-box), οχταπυρηνο κτλ. η μπαταρια του δεν ειναι 4000 αλλα ειναι ικανοποιητικη για την οθονη κ την αναλυση του. ομως κ το s860 ειναι αξιολογη συσκευη και αν πανω απο ολα σε ενδιαφερει η αυτονομια, παρε την.

 

προτιμησε πιο αξιοπιστα καταστηματα, πχ http://www.to2c.com , http://www.vickmall.com , http://www.minideal.net και κατα την παραγγελια διαλεξε ταχ/μειο σιγκαπουρης (singpost).

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Ηλία, για Όχι κολλήματα και πάρα πολλές ρομ και από Ελλάδα η άποψή μου είναι να πας για το moto g της μαμάς Google.θα έχεις με τις αναβαθμίσεις και μόνο, συνεχώς καινούργιο κινητό.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα μαγκες κλεινω προς Κινα κ Lenovo.

ειμαι αναμεσα σε Α806 κ S860

Τωρα,διαβαζω οτι αλλα γραφουνε κ αλλα ειναι στην πραγματικοτητα....ειναι καποιος που εχει παρει κ εχει δει οτι αντιστοιχουν ακριβως τα χαρακτηριστικα σε αυτα που λενε οι κινεζοι?

γιατι απο 8πυρηνα κ 2-3G ram ερχεται με 1,5 πυρηνα :worry: κ ψαχνεις την ραμ με τα κυαλια:ninja:

 

 

Υ.Γ ευχαριστω για τα σχολια αλανια,μεγαλη η βοηθεια σας:D

Link to comment
Share on other sites

τελικα μαγκες κλεινω προς Κινα κ Lenovo.

ειμαι αναμεσα σε Α806 κ S860

Τωρα,διαβαζω οτι αλλα γραφουνε κ αλλα ειναι στην πραγματικοτητα....ειναι καποιος που εχει παρει κ εχει δει οτι αντιστοιχουν ακριβως τα χαρακτηριστικα σε αυτα που λενε οι κινεζοι?

γιατι απο 8πυρηνα κ 2-3G ram ερχεται με 1,5 πυρηνα :worry: κ ψαχνεις την ραμ με τα κυαλια:ninja:

 

 

Υ.Γ ευχαριστω για τα σχολια αλανια,μεγαλη η βοηθεια σας:D

 

Φίλε αυτό δεν ισχύει συνήθως για αγορές "επώνυμου" κινέζικου από αξιόπιστα καταστήματα.

Δηλαδή αν πάρεις ΛΕΝΟΒΟ από τα κινέζικα που ψωνίζουμε όλοι, ότι δεις παίρνεις.

Ισχύει όμως για αντιγραφές και συνήθως από πωλητές στο alliexpress. Και όταν λέω αντιγραφές εννοώ για κινέζικα αντίγραφα των κορυφαίων κινητών από τις γνωστές μάρκες.

Εκει ναι, σου διαφημίζουν κινητά "τούμπανα" με τιμή τα 100$ (δεν θέλει και πολύ μυαλό από κει και πέρα για να καταλάβει και ένας αδαής ότι δεν υπάρχει περίπτωση η αγορά να ανταποκρίνεται στα χαρακτηριστικά).

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

τελικα μαγκες κλεινω προς Κινα κ Lenovo.

ειμαι αναμεσα σε Α806 κ S860

Τωρα,διαβαζω οτι αλλα γραφουνε κ αλλα ειναι στην πραγματικοτητα....ειναι καποιος που εχει παρει κ εχει δει οτι αντιστοιχουν ακριβως τα χαρακτηριστικα σε αυτα που λενε οι κινεζοι?

γιατι απο 8πυρηνα κ 2-3G ram ερχεται με 1,5 πυρηνα :worry: κ ψαχνεις την ραμ με τα κυαλια:ninja:

 

 

Υ.Γ ευχαριστω για τα σχολια αλανια,μεγαλη η βοηθεια σας:D

 

δες το προηγουμενο σχολιο μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...