Jump to content

Ρ910: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή κάτι αναφέρει και η SonyEricsson στις οδηγίες αναβάθμισης , θα μπορούσες να μου πεις τι ακριβώς έκανες για να απενεργοποιήσεις το USB Sync του PC Suite;

Πως βλέπω την έκδοση που έχω στο τηλέφωνο και ποια είναι η τελευταία που κυκλοφορεί;

Επειδή έχω αγοράσει διάφορες εφαρμογές από Handago που για εγκατάσταση απαιτούν ΙΜΕΙ και S/N που δεν κράτησα , με αυτές τι γίνεται; Αρκεί το restore για να τις επαναφέρει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επειδή κάτι αναφέρει και η SonyEricsson στις οδηγίες αναβάθμισης , θα μπορούσες να μου πεις τι ακριβώς έκανες για να απενεργοποιήσεις το USB Sync του PC Suite;

Πως βλέπω την έκδοση που έχω στο τηλέφωνο και ποια είναι η τελευταία που κυκλοφορεί;

Επειδή έχω αγοράσει διάφορες εφαρμογές από Handago που για εγκατάσταση απαιτούν ΙΜΕΙ και S/N που δεν κράτησα , με αυτές τι γίνεται; Αρκεί το restore για να τις επαναφέρει;

 

Ευχαριστώ

 

Για την αναβάθμιση, απλά το συνδέεις με την βάση και ξεκινάς την διαδικασία αναβάθμισης και θα σου πεί αν υπάρχει νεότερη.

Όσο αναφορά τις εφαρμογές, με το restore θα επιστρέψουν.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

μου παρουσιαστηκε ενα ενοχλητικο προβλημα ενας φιλος μου οταν μου στελνει μηνυμα και παταω απαντηση για να απαντησω μετα το μηνυμα δε το στελνει και πρεπει να παταω νεο μηνυμα και μετα να βαζω τον αριθμο του για να το στειλει το θεμα ειναι οτι το κανει μονο στο συγκεκριμενο αριθμο καποια λυση?
Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχας ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε ολους:lol: :p :lol:

Στο θεμα μας τωρα......

Μηπως ξερει καποιος αν απο το test toυ κινητου απενεργοποιηται ο φωτισμος οθονης και πληκτρων?????

 

υγ:μου εχει χαλασει το jog dial

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ρε παιδια πρωσπαθω να κανω update το Ρ910i κ δεν κανει το εχω βαλει στη βαση κ ολο λεει τι διαδικασια που περιγραφει (απενεργοποιηστε το τηλ,βγαλτε την σιμ,αντικαταστηστε την μπαταρια,βαλτε το τηλ στη βαση) δεν προχωραει:cry: :cry: :cry: !!ασ κανει το καλο καποιοσ να βοηθησει λιγακι:) :) :) !!!:!:

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ρε παιδια πρωσπαθω να κανω update το Ρ910i κ δεν κανει το εχω βαλει στη βαση κ ολο λεει τι διαδικασια που περιγραφει (απενεργοποιηστε το τηλ,βγαλτε την σιμ,αντικαταστηστε την μπαταρια,βαλτε το τηλ στη βαση) δεν προχωραει:cry: :cry: :cry: !!ασ κανει το καλο καποιοσ να βοηθησει λιγακι:) :) :) !!!:!:

 

Ευχαριστω!!

 

Πρίν το βάλεις στην βάση δεν αναφέρει να έχεις πατημένο το πλήκτρο c;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Όχι...αυτό είναι για το P990 :)

 

Ναι, το ήξερα αυτό, αλλα επειδή η τελευταία αναβάθμιση που είχα κάνει με το Ρ910 ήταν πρίν απο αρκετό καιρό, δεν θυμόμουν...:O

 

 

oxi αυτο ειναι για το 990,μηπωσ ξερει καποιος αλλος?πρεπει να το κανω οπωσδηποτε!!!:!: :!: :!:

 

Μήπως τρέχει παράλληλα στο pc κάποιο antivirus; Αν ναι, καλό θα ήταν να το απενεργοποιήσεις. Επίσης χρησιμοποιείς την τελευταία έκδοση του προγράμματος αναβάθμισης;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα την αναβαθμιση:!: :!: ,τωρα ομωσ το βαζω στη βαση κ δεν το βλεπει;) ενω το λαμπακι στη βαση ειναι αναμενο!! πωσ θα βαλω τωρα τα aplications??
Link to comment
Share on other sites

τελικα την εκανα την αναβαθμιση:!: :!: ,τωρα ομωσ το βαζω στη βαση κ δεν το βλεπει;) ενω το λαμπακι στη βαση ειναι αναμενο!! πωσ θα βαλω τωρα τα aplications??

 

Μέσω bluetooth??

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μεσω bluetooth πωσ?να τα στειλω κ να τα κανω απ το κινιτο?δεν ειναι το ιδιο,το προβλημα ειναι γιατι η βαση δεν βλεπει το τηλεφωνο!!
Link to comment
Share on other sites

Μεσω bluetooth πωσ?να τα στειλω κ να τα κανω απ το κινιτο?δεν ειναι το ιδιο,το προβλημα ειναι γιατι η βαση δεν βλεπει το τηλεφωνο!!

 

Ναι, με το bluetooth γίνεται έτσι όπως το λές. Όσο για την βάση, καλό θα ήταν να ξαναπεράσεις την τελευταία έκδοση του pc suit. Επίσης τι ήταν αυτό που εμπόδιζε το update;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας:) Μηπως γνωριζει καπιος αν ειναι δυνατη η αναβαθμιση του 910 με τη βαση του 800;:!:

 

 

 

ναι γινεται!!!!! περασα οδηγους για dss25 και το βρηκε. Ειχε την τελευταια ενημερωση.

 

εκανα ενα master reset μηπως ενα προβλημα με το φωτισμο διωρθωθει αλλα τιποτα. εσβησαν και τα ελληνικα.....

 

το εβαλα παλι στη βαση για να του περασω τα ελληνικα αλλα τωρα δεν μπαινει στον πινακα που κανει ερευνα για λογισμικο.

 

Μηπως πρεπει να του περασω χωριστα τη γλωσσα;

Η χρειαζεται κατι αλλο μετα απο γενικο φορματ;

Link to comment
Share on other sites

Την γλώσσα θα πρέπει να την περάσεις ξεχωριστά μετά απο το format.
http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε είχα αναφέρει ότι λαμβάμοντας ένα SMS από 2719,(κλήσεις από voda, εάν το τηλ. ήταν απενεργοποιημένο) δεν έβγαζε το όνομα του καλούντος από τις επαφές μου, παρα μόνο τον αριθμό.

Όμως αλλάζοντας την επαφή και προσθέτοντας το όνομα στο πεδίο όνομα και επίθετο στο πεδίο επίθετο, το 2719 δίνει ΚΑΙ το όνομα του καλούντος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!ρε παιδια πρωσπαθω να κανω update το Ρ910i κ δεν κανει το εχω βαλει στη βαση κ ολο λεει τι διαδικασια που περιγραφει (απενεργοποιηστε το τηλ,βγαλτε την σιμ,αντικαταστηστε την μπαταρια,βαλτε το τηλ στη βαση) δεν προχωραει:cry: :cry: :cry: !!ασ κανει το καλο καποιοσ να βοηθησει λιγακι:) :) :) !!!:!:

 

Ευχαριστω!!

 

ΓΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ:

Απενεργοποιησε το usb κανοντας δεξι κλικ

στο εικονιδιο διασυνδεσης (κατω δεξια στην οθονη του Υ/Γ) τηλ. και υπολογιστη απο το παραθυρο που θα σου ανοιξει.

 

ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΕ Υ/Γ:

ξαναεπελεξε usb με τον ιδιο τροπο

 

 

Υ/Γ : ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ UPDATE ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ

ΓΛΩΣΣΑ

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος γιατι δεν μπορω να περασω την CXC162041 R5B01 γλωσσα;;; :!: :!: :!:

 

Εχω την εκδοση CXC162042 R4A006 τηλ.

προγραμμα CXC162041 R2Α17

CDA 162005/3 R2A16

 

η μονη επιλογη γλωσσας που εγκαθιστα ειναι η R1A03

 

Γιατι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος γιατι δεν μπορω να περασω την CXC162041 R5B01 γλωσσα;;; :!: :!: :!:

 

Εχω την εκδοση CXC162042 R4A006 τηλ.

προγραμμα CXC162041 R2Α17

CDA 162005/3 R2A16

 

η μονη επιλογη γλωσσας που εγκαθιστα ειναι η R1A03

 

Γιατι;;;;

 

Γιατί προσπαθείς να περάσεις την R5B01, αφού δεν είναι αυτή έκδοση λογισμικού που έχεις; Δοκίμασες να περάσεις την έκδοση γλώσσας R4A01.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Γιατί προσπαθείς να περάσεις την R5B01, αφού δεν είναι αυτή έκδοση λογισμικού που έχεις; Δοκίμασες να περάσεις την έκδοση γλώσσας R4A01.

 

 

Nai αλλα δεν την περνα.

Βγαζει συνεχεια το μυνημα να προσπαθησω ξανα'

Γνωριζεις ποια ειναι η νεωτερη εκδοση λογισμικου;

Η R5B1 ειναι πιο καινουργια εκδοση γλωσσας απο την R1A03;

 

Παντως στην αναβαθμιση μου λεει οτι εχω περασμενη την νεωτερη εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Nai αλλα δεν την περνα.

Βγαζει συνεχεια το μυνημα να προσπαθησω ξανα'

Γνωριζεις ποια ειναι η νεωτερη εκδοση λογισμικου;

Η R5B1 ειναι πιο καινουργια εκδοση γλωσσας απο την R1A03;

 

Παντως στην αναβαθμιση μου λεει οτι εχω περασμενη την νεωτερη εκδοση

 

Ναι, η R5B01 είναι η τελευταία έκδοση. Δοκίμασε να κάνεις format και μετά να ξεκινήσεις την διαδικασία της αναβάθμισης, αν θές να την περάσεις.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η R5B01 είναι η τελευταία έκδοση. Δοκίμασε να κάνεις format και μετά να ξεκινήσεις την διαδικασία της αναβάθμισης, αν θές να την περάσεις.

 

 

Ναι ετσι ακριβως περασα την γλωσσα. Αλλα ΘΕΛΕΙ ΠΑΝΤΑ ΦΟΡΜΑΤ για να περνας γλωσσα;

Απο πανω δεν περναει μαλλον ε;

 

Το εχω βαλει σε post αλλα δεν εχω παρει απαντηση.......

 

 

εχει σβησει ξαφνικα ο φωτισμος του τηλ. και δεν ειναι απο ρυθμισεις......

μου ειπαν για αλλαγη πλακετας 200 ευρω γιατι κοπηκαν γραμμες στη πλακετα.

μηπως ξερεις τιποτα γιαυτο;

 

δυστυχως δεν μου εχουν απαντησει και ξενα φορουμ για το συγκεκριμενο τηλ. ομως. Για αλλα se εχουν αναλυτικα σχεδια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...