Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα παιδια.Εχει κανεις μαυρη συσκευη με Samsung S-View Classic Flip Cover Gold;Αν μπορει ας βαλει κανα 2 φωτογραφιες να δουμε πως δειχνει η συσκευη;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks..αν πάρω και άλλη μάλλον από εδώ θα παραγγείλω. Την flip cover την βρήκα 30€ και την πήρα από φίλο μέσα από το φόρουμ!

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και μία spigen από μέρα σε μέρα:

 

https://www.youtube.com/watch?v=11GywYJUG94

 

Αν και κάτι λέγετε ότι δεν έχει καλή επαφή με τα μικρόφωνα της συσκευής και ότι τα καλύπτει στο video όμως βλέπω ότι έχει τα αντίστοιχα κενά.Anyway μόλις την παραλάβω και πάρω το κινητό στα χέρια μου θα ξέρω...:D

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω και μία spigen από μέρα σε μέρα:

 

https://www.youtube.com/watch?v=11GywYJUG94

 

Αν και κάτι λέγετε ότι δεν έχει καλή επαφή με τα μικρόφωνα της συσκευής και ότι τα καλύπτει στο video όμως βλέπω ότι έχει τα αντίστοιχα κενά.Anyway μόλις την παραλάβω και πάρω το κινητό στα χέρια μου θα ξέρω...:D

 

Έχουν θέμα κάποιες συσκευές φτιαγμένες για verizon στην Αμερική, που έχουν τα μικρόφωνα σε άλλη θέση από τα άλλα μοντέλα απ'οτι διάβασα στο xda.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Θηκες εγώ έχω 2 .

Μια τύπου πουγκι puro universal leather 6.3 για να χωράει άνετα το νοτελι 15€ από τα public.(παρόμοια με αυτή που έχω στο link)

Και για καλοκαίρι όπου δεν έχουμε μπουφάν κτλ έχω μια flip cover black

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-universal-63-puro-slim-essential-pcslimblkxxl-mayro/prod5480134pp/

 

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EF-CN910BCESTA

 

Στην 1η μπαίνει τελείως μέσα το κινητό γιατί απ'ότι βλέπω στις γωνίες είναι στρογυλλεμένη και σε πτώση μπορεί να βρίσκει. Πάντως είναι καλή σε ποιότητα, την είχα δοκιμάσει στο S4.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στην 1η μπαίνει τελείως μέσα το κινητό γιατί απ'ότι βλέπω στις γωνίες είναι στρογυλλεμένη και σε πτώση μπορεί να βρίσκει. Πάντως είναι καλή σε ποιότητα, την είχα δοκιμάσει στο S4.

 

 

Ναι μπαινει εντελως μεσα και υπαρχει κ χωρος ελευθερος...δεν ειναι οριακα δηλαδη, αλλα εαν το γυρισω αναποδα ξαναβγαινει λιγο εξω μεχρι να το κρατησει το λαστιχο/σκρατς που χει, ευτυχως δηλαδη γιατι αλλιως θα φυγει απο την θηκη. Σαν ποιοτητα ειναι πολυ καλη... τωρα το χειμωνα που εχουμε και μπουφαν ειναι οτι πρεπει, το καλοκαιρι ειναι πιο αβολη απο οτι το flip cover , οπότε θα χρησιμοποιω αυτο!!

Link to comment
Share on other sites

θηκη ζωνης νοτε4

 

http://www.ebw.gr/el/Product/283866/HORIZONTAL-LEATHER-CASE-HECTOR-KRUSELL-BLACK-5XL

 

ειχα την ιδια για το s3. πολυ ποιοτικη. θα την τσιμπησω για το νοτε3 μια και κανει και για αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω αναφορες σε διαφορα site για ευαισθησια του αλουμινιου bezel και σημαδια μετα απο χρηση με καποιες spigen θηκες ....οσοι κατοχοι εχουν χρησιμοποιησει θηκες νομιζω οτι αξιζει να πουν την αποψη τους...

 

scratching the chamfered aluminum edge Note 4:

 

Note 4, Chrome, scratching, flaking, scratchgate,:

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

μερικοί δεν παίζεστε :lol:

Δίνετε 700-800€ για αγορά συσκευής και αγοράζετε θήκες μαϊμού η τσιπικες κλπ. κλπ.

 

Να το ξέρετε όμως. Τα αξεσουάρ είναι που κάνουν την διαφορά :p

 

 

ps

Τελικά οι LED Flip δεν θα κυκλοφορήσουν η τις φυλάνε για αργότερα? (screen shot)

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

μερικοί δεν παίζεστε :lol:

Δίνετε 700-800€ για αγορά συσκευής και αγοράζετε θήκες μαϊμού η τσιπικες κλπ. κλπ.

 

Να το ξέρετε όμως. Τα αξεσουάρ είναι που κάνουν την διαφορά :p

 

 

ps

Τελικά οι LED Flip δεν θα κυκλοφορήσουν η τις φυλάνε για αργότερα? (screen shot)

 

Σαφως (μιλαω απο προσωπικη εμπειρια) οι original θηκες ειναι τσιμπημενες αλλα και αψογες ποιοτικα....

η spigen θεωρειται μια ποιοτικη και σχετικα ακριβη εταιρια ...σε σχεση με τις κινεζικες του ebay..

Το θεμα ειναι οτι το αλουμινιο μπεζελ ειναι ευαισθητο αρκετα...

Εδω γνωμες χρηστων οπου αλλοι χρησιμοποιησαν και αλλοι οχι θηκες...και ειχαν θεματα

 

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/polished-chamfered-edge-t2917524

 

και εγω προσωπικα προσανατολιζομαι...σε κατι τετοιο

 

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EF-PN910BLESTA

 

και αν δω κατι περιεργο να μπορω να κινηθω κατα smartec μερια....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα παρει διαφορα για το κινητο, το πρωτο που ηρθε ειναι τα screen protector. Μπορω να πω οτι εφαρμοζουν καλα. Αφηνουν πολυ λιγο αριστερα και δεξια, αλλα το φυσιολογικο, οπως σε ολα τα κινητα. Το μονο μερος που δεν πατανε καλα ειναι πανω αριστερα και δεξια, στο κομματι που ειναι σαν κερατακι. Αλλα οχι οτι ειναι στον αερα. Πιστευω μια χαρα θα μεινει επανω. Οριστε και πως φαινεται:

https://www.dropbox.com/s/i5g26oihahxngxw/2014-11-07%2002.22.15.jpg?dl=0

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Θηκες εγώ έχω 2 .

Μια τύπου πουγκι puro universal leather 6.3 για να χωράει άνετα το νοτελι 15€ από τα public.(παρόμοια με αυτή που έχω στο link)

Και για καλοκαίρι όπου δεν έχουμε μπουφάν κτλ έχω μια flip cover black

 

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/thikes/thiki-universal-63-puro-slim-essential-pcslimblkxxl-mayro/prod5480134pp/

 

http://www.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/EF-CN910BCESTA

Βλεπω οτι τυπου πουγκι που λες,ειναι αυτη που εχει λουρακι.Αυτη,δεν ειναι καλη,επειδη αμα πεσει απο την ανοιχτη πλευρα,δεν προστετευεται.Θα επρεπε να παρεις μια τετοια,αλλα με καπακι που κλεινει σαν φακελλος και κουμπωνει με κριτς κρατς.Τετοια εχω κι εγω,και τη βαζω πανω απο τη λαστιχενια που ειναι μονιμη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

μερικοί δεν παίζεστε :lol:

Δίνετε 700-800€ για αγορά συσκευής και αγοράζετε θήκες μαϊμού η τσιπικες κλπ. κλπ.

 

Να το ξέρετε όμως. Τα αξεσουάρ είναι που κάνουν την διαφορά :p

 

 

ps

Τελικά οι LED Flip δεν θα κυκλοφορήσουν η τις φυλάνε για αργότερα? (screen shot)

 

Ακριβως ρε παιδια, δε γινεται να δινετε τετοιο ποσο για day 1 αγορα της συσκευης και μετα να ψαχνετε θηκες των 5 ευρω.

Ειναι οξυμωρο...

Εγω επελεξα τη χρυση sview για λευκη συσκευη που εχω. Η απολυτη καγκουρια :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ρε παιδια, δε γινεται να δινετε τετοιο ποσο για day 1 αγορα της συσκευης και μετα να ψαχνετε θηκες των 5 ευρω.

Ειναι οξυμωρο...

Εγω επελεξα τη χρυση sview για λευκη συσκευη που εχω. Η απολυτη καγκουρια :lol:

 

Καμια φορα,δε μετραει η τιμη,αλλα η λειτουργικοτητα,και αυτα,δεν ειναι υποχρεωτικως αναλογα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ειχα παρει διαφορα για το κινητο, το πρωτο που ηρθε ειναι τα screen protector. Μπορω να πω οτι εφαρμοζουν καλα. Αφηνουν πολυ λιγο αριστερα και δεξια, αλλα το φυσιολογικο, οπως σε ολα τα κινητα. Το μονο μερος που δεν πατανε καλα ειναι πανω αριστερα και δεξια, στο κομματι που ειναι σαν κερατακι. Αλλα οχι οτι ειναι στον αερα. Πιστευω μια χαρα θα μεινει επανω. Οριστε και πως φαινεται:

https://www.dropbox.com/s/i5g26oihahxngxw/2014-11-07%2002.22.15.jpg?dl=0

 

Αυτο που βλεπω στην φωτο ειναι tempered glass???

Αν εχει κατσει στις ακρες τοσο καλα και εισαι ευχαριστημενος...θα ηταν χρησιμο να μαθουμε απο που το αγορασες:)

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καμια φορα,δε μετραει η τιμη,αλλα η λειτουργικοτητα,και αυτα,δεν ειναι υποχρεωτικως αναλογα.

 

Ισχυει, εχω παρει καλη θηκη απο ebay με 5ευρω, αλλα αυτο ειναι η εξαιρεση...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη βλεπω αναφορες σε διαφορα site για ευαισθησια του αλουμινιου bezel και σημαδια μετα απο χρηση με καποιες spigen θηκες ....οσοι κατοχοι εχουν χρησιμοποιησει θηκες νομιζω οτι αξιζει να πουν την αποψη τους...

 

scratching the chamfered aluminum edge Note 4:

 

Note 4, Chrome, scratching, flaking, scratchgate,:

 

Δεν δικαιολογούνται τέτοιες φθορές από μία θήκη. Είδα τα σημάδια και τρελάθηκα. Δηλαδή φεύγουν κομμάτια κάθε φορά που βάζεις-βγάζεις τη θήκη;;;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν δικαιολογούνται τέτοιες φθορές από μία θήκη. Είδα τα σημάδια και τρελάθηκα. Δηλαδή φεύγουν κομμάτια κάθε φορά που βάζεις-βγάζεις τη θήκη;;;

 

οομποοο αμα γινει ετσι να μου λυπετε θα το δενω με αλυσιδα στο χερι 40 εκατοστα ετσι ωστε και να πεσει να μην φτασει το εδαφος :D:D! καλα κανει η σονη και βαζει ακομα τις παλιες "χαραμαδες" για λουρακι ή κατι τετοιο τεσπα το επιασε το νοημα :D:D

Link to comment
Share on other sites

οομποοο αμα γινει ετσι να μου λυπετε θα το δενω με αλυσιδα στο χερι 40 εκατοστα ετσι ωστε και να πεσει να μην φτασει το εδαφος :D:D! καλα κανει η σονη και βαζει ακομα τις παλιες "χαραμαδες" για λουρακι ή κατι τετοιο τεσπα το επιασε το νοημα :D:D

Η Ισπανικη θηκη για το 3,ειχε χαραμαδα πισω,για λουρακι,που εχω βαλει,και σε βοηθαει κι ολας,να τραβας φωτογραφιες,χωρις να φοβασαι οτι θα σου πεσει απο το χερι.

Οσον αφορα στη θηκη της Σπιγκεν,φαινεται οτι ειναι σκληρη.Και με το ματι φαινεται.

Οταν η Samsung,εβαζε πλαστικα τοσα χρονια,μου φωναζατε οτι και καλα δεν ειναι πριμιουμ υλικα, και αλλα ωραια.Να λοιπον τα πριμιουμ υλικα σας.Οπως και του αιφον ενα πραμα...

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Η Ισπανικη θηκη για το 3,ειχε χαραμαδα πισω,για λουρακι,που εχω βαλει,και σε βοηθαει κι ολας,να τραβας φωτογραφιες,χωρις να φοβασαι οτι θα σου πεσει απο το χερι.

Οσον αφορα στη θηκη της Σπιγκεν,φαινεται οτι ειναι σκληρη.Και με το ματι φαινεται.

Οταν η Samsung,εβαζε πλαστικα τοσα χρονια,μου φωναζατε οτι και καλα δεν ειναι πριμιουμ υλικα, και αλλα ωραια.Να λοιπον τα πριμιουμ υλικα σας.Οπως και του αιφον ενα πραμα...

 

θυμαμαι παλια που περναμε κατι λουρακια που στην ακρη ειχαν η μπρελοκ να βαζεις τα κλειδια να τα κρεμας στο λαιμο η αυτο για τα κινητα ! χαχαχ θα ψαχνω το σπιτι να τα βρω δλδ :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η Ισπανικη θηκη για το 3,ειχε χαραμαδα πισω,για λουρακι,που εχω βαλει,και σε βοηθαει κι ολας,να τραβας φωτογραφιες,χωρις να φοβασαι οτι θα σου πεσει απο το χερι.

Οσον αφορα στη θηκη της Σπιγκεν,φαινεται οτι ειναι σκληρη.Και με το ματι φαινεται.

Οταν η Samsung,εβαζε πλαστικα τοσα χρονια,μου φωναζατε οτι και καλα δεν ειναι πριμιουμ υλικα, και αλλα ωραια.Να λοιπον τα πριμιουμ υλικα σας.Οπως και του αιφον ενα πραμα...

 

Συνυπογραφω φιλε μου...υπαρχουν και μπορουν να κατασκευαστουν πλαστικα με καινουργια υλικα που τυφλα να χει το αλουμινιο!!!

 

Αλλωστε οι περισσοτεροι που ειμαστε στην σειρα note δεν ειχαμε ποτε την super ντουπερ ουαου κατασκευη σαν πρωτη προτεραιοτητα....

 

Καλη συναρμογη , συμπαγη κατασκευη και αντοχη οσο το δυνατο στις κακουχιες...εγω αυτα ζηταω τουλαχιστον....

 

Και εγω εχω την Ισπανικη στο 3 η οποια ειναι super (ειχα παρει και μια s view 40 κατι€ καλη κατασκευη ...αλλα πολυ εκτεθειμενο το κινητο)

 

Εχω βρει αντιστοιχη για το 4...αλλα μ αυτα που διαβαζω και με την λογικη οτι εχει σκληρο υλικο την ξεχναω....:(

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχεις πάρει κάποιος την κοκκινη (Red wine) s view έχοντας το note σε μαυρο;Εάν ναι,θα μπορούσε να ανεβάσει καμιά φώτο να το δουμε;Δυστυχώς η μαύρη δεν υπάρχει πουθενά διαθέσιμη.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Εγω επελεξα τη χρυση sview για λευκη συσκευη που εχω. Η απολυτη καγκουρια :lol:

:D

Bαγγελη εχεις ακουσει κατι για τις LED Flip?

Θα κυκλοφορησουν τελικα?

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

:D

Bαγγελη εχεις ακουσει κατι για τις LED Flip?

Θα κυκλοφορησουν τελικα?

 

Δυστυχως τιποτα. Κριμα κι ειναι πολυ ωραιες, πολυ πιο γουστοζικες απο τις "μασκες οξυγονοκολλησης" που εχουμε τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω στην φωτο ειναι tempered glass???

Αν εχει κατσει στις ακρες τοσο καλα και εισαι ευχαριστημενος...θα ηταν χρησιμο να μαθουμε απο που το αγορασες:)

 

Οχι, μην χαιρεσαι :p screen protector ειναι. Ενα απο τα tempered που παρηγγειλα θα το παραλαβω την Δευτερα. Θα το βαλω και θα ενημερωσω!

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...