Jump to content

[Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε περίμενε να το πιάσεις στο χέρι σου. Μπορεί να αλλάξεις γνώμη.

Mα τι, απο φώτος έβγαλα το συμπέρασμα πως είναι πλαστικό; Φυσικά και το έχω πιάσει για να το λέω και γι'αυτό θέλω κάτι σε δέρμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι το σνομπαρεις;Αυτα,τα λενε οι κολλημενοι με αλλα τηλεφωνα,που ειναι φτιαγμενα με "πριμιουμ" υλικα,ονόματα δε λεμε...

Το 3 και το 4,στη μαυρη εκδοχη τους,εχουν μια χαρα αισθηση.Στην ασπρη,οχι.

Εγω,καμια φορα μαλιστα, πιανω στα χερια το 3,(μαυρο εχω),και αφηρημενα, αγγιζω την πλαστικουρα οπως λες εσυ,και νοιωθω πολυ ευχαριστα.

 

Α όπα, το μαύρο δεν το έχω πιάσει. Ε που να περιμένω οτι βάση χρώματος έχουν διαφοροποιήσει το υλικό!!!! Όσο για το σνομπάρισμα, ξεκολλάτε βρε παιδιά με τις εταιρίες, εγώ σε 2 μέρες θα έχω αυτό το τέλειο κινητό. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως θα το βάλω κάτω και θα το προσκυνώ. Θα με υπηρετεί, δεν θα γίνω οπαδός - ταλιμπάν της εταιρίας.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει δοκιμασει κανεις κανα MHL?

 

Εγω δοκιμασα ενα κινεζικο (MHL 1.0) και εχει πολυ delay ενω στο 3 δεν ειχε τοσο.

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Mα τι, απο φώτος έβγαλα το συμπέρασμα πως είναι πλαστικό; Φυσικά και το έχω πιάσει για να το λέω και γι'αυτό θέλω κάτι σε δέρμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Α όπα, το μαύρο δεν το έχω πιάσει. Ε που να περιμένω οτι βάση χρώματος έχουν διαφοροποιήσει το υλικό!!!! Όσο για το σνομπάρισμα, ξεκολλάτε βρε παιδιά με τις εταιρίες, εγώ σε 2 μέρες θα έχω αυτό το τέλειο κινητό. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως θα το βάλω κάτω και θα το προσκυνώ. Θα με υπηρετεί, δεν θα γίνω οπαδός - ταλιμπάν της εταιρίας.

 

Ποιος σε είπε να το προσκυνάς και να γίνεις ταλιμπάν.:confused:

Να το δοκιμάσεις σε είπαμε.:lol:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω βγει στη γύρα στα μαγαζιά για μία θήκη πουγκί καθότι θέλω να έχω τελείως ελεύθερο το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ αλλά δεν έχω βρει πολλές επιλογές. Βρήκα μία θήκη του πλαισίου στα 18€ κάτι σε δερματίνη και σε Puro στα Public από οργανικό δέρμα. Υπάρχει κάτι καλύτερο πάντα σε πουγκί;
Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω βγει στη γύρα στα μαγαζιά για μία θήκη πουγκί καθότι θέλω να έχω τελείως ελεύθερο το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ αλλά δεν έχω βρει πολλές επιλογές. Βρήκα μία θήκη του πλαισίου στα 18€ κάτι σε δερματίνη και σε Puro στα Public από οργανικό δέρμα. Υπάρχει κάτι καλύτερο πάντα σε πουγκί;

 

Αν θες δες και αυτη http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-N910F-Note-4-Bugatti-SlimFit-leather-case-Dermatini-thiki-Pouch-Black.1082674.html

ειναι πολυ ωραια

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Έχω βγει στη γύρα στα μαγαζιά για μία θήκη πουγκί καθότι θέλω να έχω τελείως ελεύθερο το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ αλλά δεν έχω βρει πολλές επιλογές. Βρήκα μία θήκη του πλαισίου στα 18€ κάτι σε δερματίνη και σε Puro στα Public από οργανικό δέρμα. Υπάρχει κάτι καλύτερο πάντα σε πουγκί;

 

Εγώ παρήγγειλα από δω http://shop.fitbag.de/, το είχε προτείνει κάποιος φίλος εδώ στο νήμα, έχει 10-20 μέρες αναμονή και 5 ευρώ μεταφορικά, όταν παραλάβω θα πω εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω βγει στη γύρα στα μαγαζιά για μία θήκη πουγκί καθότι θέλω να έχω τελείως ελεύθερο το τηλέφωνο όταν το χρησιμοποιώ αλλά δεν έχω βρει πολλές επιλογές. Βρήκα μία θήκη του πλαισίου στα 18€ κάτι σε δερματίνη και σε Puro στα Public από οργανικό δέρμα. Υπάρχει κάτι καλύτερο πάντα σε πουγκί;

Η bugatti είναι πολύ καλή ου προτείνουν παραπάνω. Ψάξε την στο best price γιατί υπάρχει και καλύτερη τιμή.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές 2 θήκες της spigen. Την neo hybrid και την slim armor. Συνολικά έχω 3 spigen και όλες είναι πολύ καλές .όλες όμως έχουν τα καλά και τα κακά τους .πχ η neo hybrid είναι πολύ όμορφη σφίγγει καλά το κινητό αλλά σου δίνει την αίσθηση πλαστικού στο χέρι παρόλο που το μπεζελ της είναι μόνο πλαστικό. ...από την άλλη η slim armor έχει ωραία αίσθηση στο χέρι αλλά γλυστραει αρκετά λόγο της μεγαλύτερης επιφάνειας πλαστικού (όλη η πλάτη πλαστική εκτός από πάνω και κάτω στις υποδοχές. )μετά έχω και την ultra hybrid η οποία έχει πολύ καλό πιάσιμο αλλά προσθέτει όγκο στην συσκευή και είναι πιο τετραγωνισμενη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το ανεβάσω νωρίτερα.ας μπει κάποιος στην αναμονή νομίζω αξίζει

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00J2BSW9O?ref_=gb1h_tit_c-2_0667_7730f895&smid=A3P5ROKL5A1OLE

 

η τιμή έχει επανέλθει στην παλιά επίπεδα!!ήταν 17 λίρες περίπου

Edited by killer22
Αλλαγή τιμής
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα εχθές 2 θήκες της spigen. Την neo hybrid και την slim armor. Συνολικά έχω 3 spigen και όλες είναι πολύ καλές .όλες όμως έχουν τα καλά και τα κακά τους .πχ η neo hybrid είναι πολύ όμορφη σφίγγει καλά το κινητό αλλά σου δίνει την αίσθηση πλαστικού στο χέρι παρόλο που το μπεζελ της είναι μόνο πλαστικό. ...από την άλλη η slim armor έχει ωραία αίσθηση στο χέρι αλλά γλυστραει αρκετά λόγο της μεγαλύτερης επιφάνειας πλαστικού (όλη η πλάτη πλαστική εκτός από πάνω και κάτω στις υποδοχές. )μετά έχω και την ultra hybrid η οποία έχει πολύ καλό πιάσιμο αλλά προσθέτει όγκο στην συσκευή και είναι πιο τετραγωνισμενη.

 

Πως είναι η αίσθηση στα κουμπιά, γιατί κάποιοι ισχυρίζονται ότι παρά την πολύ καλή ποιότητα των spigen, υπάρχει πρόβλημα στο πάτημα των κουμπιών.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρόλαβα να το ανεβάσω νωρίτερα.ας μπει κάποιος στην αναμονή νομίζω αξίζει

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00J2BSW9O?ref_=gb1h_tit_c-2_0667_7730f895&smid=A3P5ROKL5A1OLE

 

Δεν την έχω ξαναδεί, είναι τόσο καλή; Αν κάποιος την παραγγείλει θα ήθελα να πάρω και εγώ μιας και τα έπαιξε η kingstone.

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω ξαναδεί, είναι τόσο καλή; Αν κάποιος την παραγγείλει θα ήθελα να πάρω και εγώ μιας και τα έπαιξε η kingstone.

 

εγώ έχω αυτή

http://www.ebay.co.uk/itm/Latest-2014-Genuine-Samsung-Pro-64GB-microSDXC-UHS-I-Class-10-Memory-Card/121488305285?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28111%26meid%3D33224ef21f0f403da1a26eddc9399701%26pid%3D100005%26prg%3D11472%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D251652123560&rt=nc

Ανέβασα το λινκ παραπάνω για καποιόν που θέλει κάτι φθηνότερο

 

ggazas στα κουμπιά είναι χάλια μαύρα.ούτε βδόμαδα δεν την κράτησα πάνω στο τηλ

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω αυτή

http://www.ebay.co.uk/itm/Latest-2014-Genuine-Samsung-Pro-64GB-microSDXC-UHS-I-Class-10-Memory-Card/121488305285?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D28111%26meid%3D33224ef21f0f403da1a26eddc9399701%26pid%3D100005%26prg%3D11472%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D251652123560&rt=nc

Ανέβασα το λινκ παραπάνω για καποιόν που θέλει κάτι φθηνότερο

 

ggazas στα κουμπιά είναι χάλια μαύρα.ούτε βδόμαδα δεν την κράτησα πάνω στο τηλ

Τελικά σαν τις original τις Samsung δεν κάθεται καμμιά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

spigen δεν θα πάρω άλλη το μόνο σίγουρο

παράγγειλα αυτή να κάνω δοκιμούλα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121478805099?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=420420225226&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

spigen δεν θα πάρω άλλη το μόνο σίγουρο

παράγγειλα αυτή να κάνω δοκιμούλα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121478805099?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=420420225226&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Θα περιμένουμε και για αυτής εντυπώσεις.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παντως με την original sammy..(την πηρα στο μπλε χρωμα)...η αισθηση ειναι φανταστικη και το αλουμινιο ανεπαφο...

 

[ATTACH]53297[/ATTACH]

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την original sammy..(την πηρα στο μπλε χρωμα)...η αισθηση ειναι φανταστικη και το αλουμινιο ανεπαφο...

 

[ATTACH]53297[/ATTACH]

 

Αυτό είναι το καλό με αυτή τη θηκουλα. Κάθεται τέλεια, προστατεύει απόλυτα το κινητό και δε δημιουργεί το παραμικρό πρόβλημα στο αλουμίνιο της συσκευής. Αυτή και την original sview έχω και τέλος από θήκες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω ξαναδεί, είναι τόσο καλή; Αν κάποιος την παραγγείλει θα ήθελα να πάρω και εγώ μιας και τα έπαιξε η kingstone.

 

Την εχω εγω την EVO. Μια χαρα ειναι για το κινητο. Με Card Reader USB 3.0 εχει περιπου 18ΜΒ/s εγγραφη και 48ΜΒ/s αναγνωση. Ταχυτητες που δεν πιανει ο SD controller του Note 4, οποτε μην σε προβληματιζει. Προχωρα αφοβα.

 

Μια Kingston 64αρα που εχω στην φωτογραφικη, εχει περιπου 68ΜΒ/s εγγραφη και 80MB/s αναγνωση (USB 3.0 Reader). Eννοειται πως στο Note 4 δεν βλεπεις καμια μα καμια διαφορα σε σχεση με την Samsung 64GB Evo.

Edited by Shadowjump

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παντως με την original sammy..(την πηρα στο μπλε χρωμα)...η αισθηση ειναι φανταστικη και το αλουμινιο ανεπαφο...

 

[ATTACH]53297[/ATTACH]

 

Αυτό είναι το καλό με αυτή τη θηκουλα. Κάθεται τέλεια, προστατεύει απόλυτα το κινητό και δε δημιουργεί το παραμικρό πρόβλημα στο αλουμίνιο της συσκευής. Αυτή και την original sview έχω και τέλος από θήκες...

 

Και εγώ την original πήρα για την κόρη μου, σε μαύρο, και είναι πολύ ευχαριστημένη.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πρόβλημα στα κουμπιά τι εννοείτε? ?δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα πάρα μόνο το ότι δεν εξεχουν προς τα έξω. Από εκεί και πέρα δεν έχεις θέμα. Επίσης στην neo hybrid είναι ακριβώς όπως είναι και του κινητού. Εξεχουν προς τα έξω. ..
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε πρόβλημα στα κουμπιά τι εννοείτε? ?δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα πάρα μόνο το ότι δεν εξεχουν προς τα έξω. Από εκεί και πέρα δεν έχεις θέμα. Επίσης στην neo hybrid είναι ακριβώς όπως είναι και του κινητού. Εξεχουν προς τα έξω. ..

Κάποιοι είπαν ότι ήταν πολύ σκληρά στο πάτημα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Ειναι περιεργα στην αισθηση.σκληρα δεν ειναι αλλα ειναι λες κ ειναι ψευτικο.εχει και review οπως κ διαφοροι χρηστες στο xda εχουν παραπονεθει
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι είπαν ότι ήταν πολύ σκληρά στο πάτημα.

 

Ειναι περιεργα στην αισθηση.σκληρα δεν ειναι αλλα ειναι λες κ ειναι ψευτικο.εχει και review οπως κ διαφοροι χρηστες στο xda εχουν παραπονεθει

 

Δεν ξερω τι γινεται φετος και ακουγονται ασχημα λογια για τις Spigen θηκες.

 

Καταρχην για ποια θηκη?neo hybrid?slim Armor?tough armor?Ultra hybrid?

 

Οπως και να εχει ΟΛΕΣ οι παραπανω πλυν της tough armor ειναι στα χερια μου και ειναι μια χαρα μαλακες στο πατημα των κουμπιων.

 

Επισης πιο πιθανο μου φαινεται να γρατσουνιστει το μπεζελ απο την θηκη της Samsung παρα απο τις αλλες...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...