Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγω c εχω,λες να έφταιγε το τέλειο σήμα της cosmote? Θα το δοκιμάσω άυριο πάλι εκτός

**edit τελικα δεν εχω άδικο με τα 3 modem που δοκί.ασα δεν ξεπέρασα τα 68/70 kb/s σε 3g..

Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενας φιλος εχει το 910l το κορεάτικο ενταξει μεσα δεν εχει ελληνικα κτλ μπορουμε να του βαλουμε την ελληνικη ρομ και αν ναι πια?επισης ο knox ειναι 0χ1.

Εχει καμια αλλη διαφορα μεταξι του 910f me to 910l?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έχω ανεβάσει αυτό τον οδηγό στο νήμα του G2, με εξαίρεση το κομμάτι του bloatware εφαρμόζεται σε όλες τις συσκευές..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=430037

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα boys,

έχετε κάνα modem προτεινόμενο?910c με sixperience κ συνεχεια δν βαραει το τηλ αλλα μου ερχονται οι κλησεις μαζεμένες σε μηνύματα.έχω τρελαθεί..

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το xxu1coh4 αυτό δουλεύω σε Cosmote

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω.έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με το σήμα(vodafone) κ δν καταλαβαίνω τον λόγο.είχα κάποια θεματάκια με την μαμά version αλλα με τα custom note 5 roms εχει παραγίνει.
Link to comment
Share on other sites

θα το δοκιμασω.έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με το σήμα(vodafone) κ δν καταλαβαίνω τον λόγο.είχα κάποια θεματάκια με την μαμά version αλλα με τα custom note 5 roms εχει παραγίνει.

Μια από τα ίδια. Χθες μόλις και το παρέλαβα αμέσως φλασσαρα custom και το σήμα τηλεφώνου και το 3g πραγματικά σέρνεται.

Νομίζω ότι φοράω modem COJ3 που το ζητούσε η rom. ...με Vodafone είμαι και εγώ.

Οποίο δοκιμάσεις και πάει καλά πες μου η δώστε κάποιος ένα Link Dropbox etc για κατέβασμα σκέψου modem μην κατεβάζουμε ολόκληρα zip.

Ευχαριστώ!

 

Psychology πάντως η ρόμπα φυσάει και με την edge οθόνη! !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε το xxu1coh4 αυτό δουλεύω σε Cosmote

Αυτό δεν είναι για το 910c?

Εγώ που έχω το F ποιο προτείνετε?

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Και εγω c εχω,λες να έφταιγε το τέλειο σήμα της cosmote? Θα το δοκιμάσω άυριο πάλι εκτός

**edit τελικα δεν εχω άδικο με τα 3 modem που δοκί.ασα δεν ξεπέρασα τα 68/70 kb/s σε 3g..

 

Καλησπέρα boys,

έχετε κάνα modem προτεινόμενο?910c με sixperience κ συνεχεια δν βαραει το τηλ αλλα μου ερχονται οι κλησεις μαζεμένες σε μηνύματα.έχω τρελαθεί..

 

Kαλημερα υστερα απο 2 Ν910c κινητα συνειδητοποιησα οτι υπαρχει μαλλον καποιο θεμα με το modem.

Τωρα με το Ν910F δεν εχω κανενα προβλημα χωρις να εχω αλλαξει εταιρεια και sim (Wind )

 

Υ.Γ. και τα 2 octa με custom rom , kernel κτλ.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα υστερα απο 2 Ν910c κινητα συνειδητοποιησα οτι υπαρχει μαλλον καποιο θεμα με το modem.

Τωρα με το Ν910F δεν εχω κανενα προβλημα χωρις να εχω αλλαξει εταιρεια και sim (Wind )

 

Υ.Γ. και τα 2 octa με custom rom , kernel κτλ.

 

N910c εδώ και 1 χρόνο και κάτι μήνες με stock rom και wind δεν είχα ούτε έχω κάποιο θέμα με το σήμα…

Philips Savvy/Sony Ericsson T28s/Nokia 6510/Nokia N93/Nokia N95 8GB/Blackberry Storm 2 9520/Samsung Galaxy S PLUS/Samsung Galaxy SΙΙ{NeatROM_v6.4 & Apolo-4.15b_ExtrV0}/Samsung Galaxy A5{2016}/Samsung Galaxy Note 4 {Exynos}/Xiaomi Mi Max 3{Global Version}

Φιλικά, Ανδρέας

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγω με το C εχω θέμα σε συγκεκριμένο νούμερο φίλου με cosmote που αρχίζουν κάτι τρελά μπί μπίπ που σου τρυπάει το τύμπανο.Κατα τα άλλα οκ

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: αν φλασσαρω μονο modem τωρα οπως ειμαι με την custom rom θα εχω κανενα προβλημα ενω το pda ειναι διαφορετικο?

Τελαυται φορα που το εκανα αυτο ηταν στο samsung s2 και εκει δεν υπηρχε προβλημα κανενα...

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις θεμα αρκει να ειναι για το τηλεφωνο σου

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω την kyubi sdx και θέλω να έχω full screen τις επαφές μου κατά την κλήση!έχετε να προτεινετε καποιο csc feature ή γίνεται μόνο με εφαρμογη?ευχάριστω εκ των προτέρων...
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καινούργιο update τις Kyubi παλι. Ξερει κανείς αν χρειάζεται clean install οπως το προηγούμενο update? Ευχαριστώ
From N9
Link to comment
Share on other sites

Εγω με το C εχω θέμα σε συγκεκριμένο νούμερο φίλου με cosmote που αρχίζουν κάτι τρελά μπί μπίπ που σου τρυπάει το τύμπανο.Κατα τα άλλα οκ

Αρα να κατεβασω και να βαλω αυτο xxu1coh4 και καλυτερα το Ελληνικο? Σωστα!

Ευχαριστω.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καινούργιο update τις Kyubi παλι. Ξερει κανείς αν χρειάζεται clean install οπως το προηγούμενο update? Ευχαριστώ

 

clean install θελει

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/8bf45947d95d2c381240b6c37f2bbe12.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160210/02511436974ae85678a0c1452ae41729.jpg

 

Sixperience V6 με talexop kernel σε 910C

Link to comment
Share on other sites

Αρα να κατεβασω και να βαλω αυτο xxu1coh4 και καλυτερα το Ελληνικο? Σωστα!

Ευχαριστω.

Τα modem ειναι στανταρ δεν εχουν region απλα αν εχεις το F κατέβασε τα αντιστοιχα ,αυτο που αναφέρω ειναι για το exynos

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Τα modem ειναι στανταρ δεν εχουν region απλα αν εχεις το F κατέβασε τα αντιστοιχα ,αυτο που αναφέρω ειναι για το exynos

Τελικα δεμ χρειαστηκε αλλαγη.

Μπηκα και ειδα οτι ηταν διαφορετικα τα στοιχεια στο ονομα σημειου προσβασης....με το που τα αλλαξα ξανα 3g tezaaaa bullet:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε κανένα άλλο Link να κατεβάσω την 5.1.1 EUR εκτός από της sammobile γιατί όσες φορές και να κατέβασα από εκεί είναι "χτυπημένο" το αρχείο?

 

Έχω επάνω σε Ελληνική συσκευή την Γερμανική έκδοση επειδή είχε βγεί πρώτη και έλεγα να περάσω την Ελληνική αφού υπάρχει διαθέσιμη πια και για λόγους εγγύησης. :)

 

Note 4 910F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε κανένα άλλο Link να κατεβάσω την 5.1.1 EUR εκτός από της sammobile γιατί όσες φορές και να κατέβασα από εκεί είναι "χτυπημένο" το αρχείο?

 

Έχω επάνω σε Ελληνική συσκευή την Γερμανική έκδοση επειδή είχε βγεί πρώτη και έλεγα να περάσω την Ελληνική αφού υπάρχει διαθέσιμη πια και για λόγους εγγύησης. :)

 

Note 4 910F

 

ψαξε μεσω google

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζετε κανένα άλλο Link να κατεβάσω την 5.1.1 EUR εκτός από της sammobile γιατί όσες φορές και να κατέβασα από εκεί είναι "χτυπημένο" το αρχείο?

 

Έχω επάνω σε Ελληνική συσκευή την Γερμανική έκδοση επειδή είχε βγεί πρώτη και έλεγα να περάσω την Ελληνική αφού υπάρχει διαθέσιμη πια και για λόγους εγγύησης. :)

 

Note 4 910F

Με τι κατεβαζεις? Σε pc ή κινητο? Δοκιμασε σε pc, με αλλο Browser.

Link to comment
Share on other sites

Με τι κατεβαζεις? Σε pc ή κινητο? Δοκιμασε σε pc, με αλλο Browser.

 

Κατεβάζω σε Pc με Chrome και έχω δοκιμάσει και σε άλλα site όπως προτείνει ο φίλος παραπάνω αλλά συνέχεια το ίδιο πρόβλημα. :(

 

Θα δοκιμάσω άλλον Browser. Πλάκα θα έχει να είναι τίποτα τέτοιο... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Όπως και παλια με το S3 ετσι και με το Νοτε εχω το οδιο προβλημα με το Titanium. Οποτε παιρνω backup και μετα έρχομαι για το restore παντα το Viber ειναι νεκρο. Αν δεν μπω μεσα εγω ο ιδιος δεν βλεπω μηνύματα. Το εκανα εγκατάσταση ξανα και δουλεύει μθα χαρα. Κανω κατι λαθος με το Titanium? Το μονο πραγμα που ξερω να κανω ειναι να δημιουργώ φάκελο μεσα στη εξωτερικη καρτα μνημης και να κρατάω εκει το backup και σε περίπτωση clean install οπως με το update τις Kyubi κανω restore.

From N9
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...