Jump to content

[Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παίδες,έχετε δοκιμάσει τελευταία καποια lag free ρομ στο C? Έχω μείνει με wannam v3 ακόμα αλλα δέν βλέπω μεγάλη κινητικότητα στο xda Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες,έχετε δοκιμάσει τελευταία καποια lag free ρομ στο C? Έχω μείνει με wannam v3 ακόμα αλλα δέν βλέπω μεγάλη κινητικότητα στο xda

Ο wanam άλλαξε κινητό και σταμάτησε να βγάζει rom για το NOTE....

http://routerutilities.blogspot.com/ - Εργαλεία για routers

http://earthquakesgr.blogspot.com/ - Σεισμοί Ελλάδος

http://sendtogps.blogspot.com/ - google maps -> ανοίξτε με το gps πρόγραμμά σας.

talexop Kernel for Note4 910C

Link to comment
Share on other sites

Για το 910c Best of the best για ταχυτητα/μπαταρία είναι χωρίς δεύτερη κουβέντα η simplite v5c.

Aν θες ΝΌΤΕ5 πορτ πολύ καλή είναι η erobot

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/note-4/themes-apps/app-s-utils-t3268484 πολυ καλη εφαρμογη για να ανοιγει η καμερα με διπλο tap στο home button.
Link to comment
Share on other sites

Τις δοκιμάζω σιγά σιγά,διαφορετικά πράγματα για όλα τα γούστα η slimplite(είχα πιό παλιά)σώβρακο τελείως να την χτίσεις όπως θέλεις (μου έδωσε και πάλι την αίσθηση aosp και cm) οι άλλες κομπλέ out of box για να παίξεις thanks παίδες για τη βοήθεια Edited by alex_n80

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

αλοοοο

καινουργια ΡΟΜ Kyubi v22 την κατεβάζουμε την περναμε στην καρτα μνημης και κανουμε install . πρεπει να κανουμε και clear cach dalvik???

From N9
Link to comment
Share on other sites

αλοοοο

καινουργια ΡΟΜ Kyubi v22 την κατεβάζουμε την περναμε στην καρτα μνημης και κανουμε install . πρεπει να κανουμε και clear cach dalvik???

Αυτος που τη φτιαχνει εχει απάντησει ήδη οτι θελει πληρη διαγραφη, factory reset, οποτε απλα clear dalvik&cash δε φτάνει.. Για να το λεει, κατι θα ξερει. Αμα θες να παιξεις κορονα γράμματα

όμως και δεν κανεις factory reset, δοκιμασε να κανεις wipe το system, και να την φλασαρεις απο πανω μετα με wipe cashe davlik, θα εχεις περισσότερες πιθανότητες να δουλευει σωστα. Το κάνω συχνα..

Επίσης αν μιλαμε για την ιδια, R2 λεει, και οχι v22

Link to comment
Share on other sites

στο κινητο λεει v22 new rom. θα χρειαστούμε αλλα bootloader modem???

Εγω δεν την βαζω, αλλά απο οτι διαβαζω εκει, coj3 λεει, αρα αν έχεις την sdx και το εχεις βαλει τοτε, οχι. Το ιδιο είναι.

Μικροαλλαγες εχει, δεν πολυκαταλαβαινω γιατι ζηταει factory reset, γι αυτες τις αλλαγές, αλλα για να το λέει..

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν την βαζω, αλλά απο οτι διαβαζω εκει, coj3 λεει, αρα αν έχεις την sdx και το εχεις βαλει τοτε, οχι. Το ιδιο είναι.

Μικροαλλαγες εχει, δεν πολυκαταλαβαινω γιατι ζηταει factory reset, γι αυτες τις αλλαγές, αλλα για να το λέει..

Επειδή έχει βαρεθεί να διαβάζει προβλήματα σου λέει καθαρό install για να είναι καλυμμένος. Όσοι ενδιαφέρεστε πάρτε ένα nandroid και δοκιμάστε απλά με wipes cache και dalvik.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχει βαρεθεί να διαβάζει προβλήματα σου λέει καθαρό install για να είναι καλυμμένος. Όσοι ενδιαφέρεστε πάρτε ένα nandroid και δοκιμάστε απλά με wipes cache και dalvik.

Σωστός. Αυτη εείναι η καλύτερη λυση. Και εγω γι αυτο φανταζόμουν οτι θελει καθαρο install, αλλα ειδα την απάντησή του που ηταν κατηγορηματικος. Δεν ελεγε τα γνωστά, αν εχετε προβλήματα τοτε clean install. Λογικα ομως εχεις δικιο.

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/9vmp4y

γιατί εχω αυξημενο το "σύστημα Android" σαν την οθονη; ειμαι με την sdx heavy debloat emotion kernel battery profile (με tasker) ενεργοποίημενο και η ρομ clean install . να ξανα περασω τη ρομ; η διορθώνεται με αλλο τροπο;

Edited by mger
Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/9vmp4y

γιατί εχω αυξημενο το "σύστημα Android" σαν την οθονη; ειμαι με την sdx heavy debloat emotion kernel battery profile (με tasker) ενεργοποίημενο και η ρομ clean install . να ξανα περασω τη ρομ; η διορθώνεται με αλλο τροπο;

 

ψαξε μερικες σελιδες πιο πισω

Link to comment
Share on other sites

σχετικά με τι; εχω διαβάσει αρκετες αλλά τι απο ολα; σορυ αν κουραζω

 

ξεκινα να δοκιμαζεις μεχρι να σταματησει το drain που εχεις.στον καθενα δουλευει διαφορετικος τροπος

Link to comment
Share on other sites

http://prntscr.com/9vmp4y

γιατί εχω αυξημενο το "σύστημα Android" σαν την οθονη; ειμαι με την sdx heavy debloat emotion kernel battery profile (με tasker) ενεργοποίημενο και η ρομ clean install . να ξανα περασω τη ρομ; η διορθώνεται με αλλο τροπο;

Αν την εβαλες τωρα, αστω να περασουν 24 ωρες. Στην αρχη μπορει να δειχνει οτι ναναι.

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα τελικα την καινουργια sdx με clean install δεν καταλαβα καμια αλλαγη μέχρι τωρα.
From N9
Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την ν22 Kiuby τελικά απο πανω να τη δοκιμασω.. Δε βλέπω και καμια σοβαρη διαφορα.. Μου βγαζει μαυρα γραμματα σε lockscreen, Touchwiz αντι για λευκα.. Ειναι απο τις αλλαγές που εχει κανει διαβαζω. Ξερει κανεις πως τα ξανα κανω λευκα?

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Αν την εβαλες τωρα, αστω να περασουν 24 ωρες. Στην αρχη μπορει να δειχνει οτι ναναι.

ειμαι στη τριτη φορτιση... θα το αφήσω λιγο ακόμη αλλιως ξανα παω σε simplite με emotion kernel

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στη τριτη φορτιση... θα το αφήσω λιγο ακόμη αλλιως ξανα παω σε simplite με emotion kernel

Εγω στην sdx δεν ειχα τετοιο πρόβλημα παντως..

Στη v22 που πέρασα απο πανω, και οχι με factory reset, η μπαταρια εχει χαλασει αρκετά, και την εκανα και Debloated.. Αμα συνεχισει ετσι θα επαναφερω το recovery και θα επιστρεψω στην sdx.. Δε μπορω να καταλαβω και αυτη τη βλακεια που εχουν κανει και καναν μαυρα τα γράμματα.

Φυσικά με factory reset μπορει να δουλευει πολυ καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω την ν22 Kiuby τελικά απο πανω να τη δοκιμασω.. Δε βλέπω και καμια σοβαρη διαφορα.. Μου βγαζει μαυρα γραμματα σε lockscreen, Touchwiz αντι για λευκα.. Ειναι απο τις αλλαγές που εχει κανει διαβαζω. Ξερει κανεις πως τα ξανα κανω λευκα?

Thanks,

 

υπαρχει στα toggle

 

 

 

 

Εγω στην sdx δεν ειχα τετοιο πρόβλημα παντως..

Στη v22 που πέρασα απο πανω, και οχι με factory reset, η μπαταρια εχει χαλασει αρκετά, και την εκανα και Debloated.. Αμα συνεχισει ετσι θα επαναφερω το recovery και θα επιστρεψω στην sdx.. Δε μπορω να καταλαβω και αυτη τη βλακεια που εχουν κανει και καναν μαυρα τα γράμματα.

Φυσικά με factory reset μπορει να δουλευει πολυ καλυτερα.

η v22 δεν δουλευει σωστα χωρις full wipe.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει στα toggle

η v22 δεν δουλευει σωστα χωρις full wipe.

Ετσι φαίνεται.. Εχει θεματακια χωρις full wipe.. Το toggle αυτο που ειναι? Αν λες στα κλασικα οπου επιλέγουμε wifi, aeroplane mode κλπ, δεν εχω καποιο σχετικο toggle εκει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note 4] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...