Jump to content

Spyware


t300
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνωντας να βρω ser**l για το Norton Firewall 2005 σε κακόφημα στέκια, κόλλησα διάφορα spyware, dialers, toolbars κτλ (δυστυχώς είχε τελειώσει η trial περίοδος του firewall και έτσι ήμουν γυμνός στο internet).

Το θέμα είναι ότι καθάρισα τον Η/Υ με adaware, spybot search & destroy , Norton antivirus αλλά και πάλι μόλις συνδεθώ με το internet ενώ ο Η/Υ είναι καθαρός, ξαναεμφανίζονται από το πουθενά όλα τα παραπάνω. Τον ξανακαθαρίζω, ξανασυνδέομαι και πάλι τα ίδια.

Έχω σβήσει όλα τα temporary internet files καθώς και όλα τα temp files.

τι άλλο να κάνω;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή τι θα έλεγες να αγοράζεις από εδώ και μπρος τα προγράμματα που χρησιμοποιείς?????

 

 

[καλά καλά, μη βαράς ένα αστείο έκανα :) ]

Link to comment
Share on other sites

Μα τί καλύτερο από ένα format??? Θα μου πεις οτι έχεις ένα σωρο προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει κλπ κλπ. Αν έχεις οργανώσει τα cd σου και κυρίως άν έχεις και ένα δεύτερο σκληρό δίσκο τότε δέν είναι τίποτα σπουδαίο αφού δέν είναι ανάγκη να τα βάλεις όλα την ίδια μέρα.

 

Και έγω το ίδιο είχα παθεί τελευτάια φορά το καλοκαίρι. Δεν καθάριζε το pc ούτε με adaware, oute me spybot, oyte me CWshredder, oute me Hyjack this (αν και το τελευταίο δεν το πολυέψαξα). Εκανα formatακι, έβαλα και to macaffe και σε συνδυασμό με τα sp2 που βγήκαν θα έλεγα οτι το pc έγινε μονομάχος. Προσοχή αν έχεις Norton και SP2 από οτι έχw ακούσει (προσωπικά τα Norton τα έχω αποκληρώσει) δημιουργούν προβlήματα. Εγώ έχω Macaffe viruscan (antivirus,antihacker) ενώ για firewall έχω των SP2. :)

Χριστόφορος :music:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να γλιτώσω το format το οποίο θα με "σκοτώσει" κυριολεκτικά...

Πάντως αν βοηθάει, εμφανίζεται ένας internet optimizer και σαν αρχική σελίδα μπάινει το

www.slotch.com

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DON (20 Οκτ. 2004 , 13:03)

 

Δοκίμασε και το Spy Sweeper.

Μάλλον θα "καθαρίσει" τους κακούς! :)

 

 

Από ποιά σελίδα; Έψαξα αλλά βρήκα αρκετά προιόντα με το ίδιο όνομα. :o

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Ayth akribws thn stigmh epsaxna ta idia pragmata kai brhka aythn thn selida http://spywarewarrior.com/asw-test-results-1.htm pou kanei test ola ta spyware programata dokimase to Giant pou yo bgazei kalhtero mpas kai se bohthisei!
:)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t300 (20 Οκτ. 2004 , 16:32)

 

Από ποιά σελίδα; Έψαξα αλλά βρήκα αρκετά προιόντα με το ίδιο όνομα. :o

 

 

http://www.webroot.com/products/spysweeper/

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Spy Sweeper το θεωρω κορυφαιο.

Μου καθαρισε το pc μου απο πολλα σκουπιδια σε αντιθεση με το adaware που δεν εβρισκε ουτε τα μισα.

http://img404.imageshack.us/img404/9686/bestiolnv6nd7.gif
Link to comment
Share on other sites

Το spysweeper εχει καμια σχεση με το firewall? Δεν ξερω γι αυτο ρωταω για να μαθω. Εχω το firewall του service pack 2. Πρεπει να εγκαταστησω και το spysweeper για περισσοτερη ασφαλεια? Πειτε τη γνωμη σας...
Link to comment
Share on other sites

το firewall προσέχει να μην μπαίνει ή βγαίνει κάτι απο τον υπολογιστή σου στο ιinternet, που δε ζήτησες.

 

το antivirus σε καθαρίζει από τους ιούς.

 

για το antispyware (μεταξύ αυτών και το spysweeper) διάβασε αυτό το post που έγραψα

Link to comment
Share on other sites

bale mozilla firefox kai telos apo spyware, dialers, toolbars

Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΨΕΥΤΡΑ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΜΟΝΑΧΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΓΛΕΝΤΙΖΕΙΣ

tenten99[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Giantantispyware βρήκε πράγματα (ακόμα και trojans) που δεν έβρισκε ούτε Norton/Adaware/Spybot.

To spysweeper δεν το δοκίμασα ακόμα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...