Jump to content

Stephen King


monica
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 399
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Exposed_Bone (21 Οκτ. 2004 , 23:35)

 

το Insomnia ειναι το st. King ?

 

 

Ναι,καταπληκτικο βιβλιο,εχει μεταφραστει ως "Αυπνια"

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

garfield είμαι του 78 :p

 

exposed bone: ναι το Insomnia είναι του Stephen King αλλά ελπίζω να μην το μπερδεύεις με την ταινία που ήταν (νομίζω) με τον Robin Wiliams

 

monica το συγκεκριμένο βιβλίο που διαβάζεις είναι ένα απο τα 3 αγαπημένα μου. Πρόσεχέ το και διάβασε το καλά και θα δεις να σου ανοίγεται ένας κόσμος άλλος απο αυτόν που νόμιζες. Ο τρόμος και η αγωνία σε μια διάσταση που νόμιζες πως δεν υπήρχε....

ε τι να κάνω το λατρεύω το συγκεκριμένο ;)

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (22 Οκτ. 2004 , 00:33)

exposed bone: ναι το Insomnia είναι του Stephen King αλλά ελπίζω να μην το μπερδεύεις με την ταινία που ήταν (νομίζω) με τον Robin Wiliams

χμ δλδ υπαρχει βιβλιο του St .King με τον τιτλο insomnia που δεν εχει καμια σχεση με την ταινια ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει κανένας το The Stand σε dvd/divx; Το ψάχνω απεγνωσμένα εδώ και καιρό :wacko:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι σοβαρα να το κατεβασω, αλλα κολλαω στους υποτιτλους.... εχει βγει σε dvd?

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

exposed bone : ναι υπάρχει και δεν έχει καμία σχέση με την ταινία...τώρα το βιβλό του SK δεν γνωρίζω ακόμα αν θα γυριστεί σε ταινία

 

 

garfield: για ποιό ατύχημα λες? αααααα λές αυτό που τον χτύπησε τον SK φορτηγό και παραλίγο να πεθάνει? Είχε βγάλει τον σκύλο του βόλτα το βράδυ και πέρναγε ένα φορτηγό και τον χτύπησε άσχημα πολύ χρειάστηκε να μείνει πολλές μέρες στο νοσοκομείο....και το συγκεκριμένο ατύχημά του του έδωσε έμπνευση για να γράψει το Autopsy Room 4 και νομίζω και το Bag Of Bones αλλά για το δεύτερο δεν είμαι και τόσο σίγουρη

 

princess το The Stand έχει βγει σε DVD στα videoclub αλλά νομίζω μόνο σε ζώνη 1 και μπορώ να σου πω οτι το δικό μου που το αγόρασα μόλις βγήκε δεν είχε καν αγγλικούς υπότιτλους....αλλά τώρα άμα το ψάξεις θα το βρεις με αγγλικούς

 

Ο Stephen King έχει και μια πολύ άσχημη πάθηση με τα μάτια του η οποία μπορεί και να τον οδηγήσει και σε τύφλωση. Πριν απο μερικά χρόνια σκεφτόταν σοβαρά να τα παρατήσει καθώς φοβόταν αλλά συνέχισε. Πριν απο λίγο καιρό μπήκε πάλι στο νοσοκομείο απο πνευμονία αλλά όλα καλά τώρα. Απο όσο ξέρω ετοιμάζει καινούριο βιβλίο μόλις μάθω κάτι σίγουρο θα σας πω

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

http://www.stephenking.com/index_flash.php

αν υπαρχει σε dvd τοτε λογικα πολλα μπορουν να γινουν......

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (22 Οκτ. 2004 , 00:56)

 

garfield: για ποιό ατύχημα λες? αααααα λές αυτό που τον χτύπησε τον SK φορτηγό και παραλίγο να πεθάνει? Είχε βγάλει τον σκύλο του βόλτα το βράδυ και πέρναγε ένα φορτηγό και τον χτύπησε άσχημα πολύ χρειάστηκε να μείνει πολλές μέρες στο νοσοκομείο....και το συγκεκριμένο ατύχημά του του έδωσε έμπνευση για να γράψει το Autopsy Room 4 και νομίζω και το Bag Of Bones αλλά για το δεύτερο δεν είμαι και τόσο σίγουρη

χμ , εγω νομιζω οτι το ατυχημα του εδωσε εμπνευση για το βιβλιο ονειροπαγιδα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (22 Οκτ. 2004 , 00:56)

 

για ποιό ατύχημα λες? αααααα λές αυτό που τον χτύπησε τον SK φορτηγό και παραλίγο να πεθάνει? Είχε βγάλει τον σκύλο του βόλτα το βράδυ και πέρναγε ένα φορτηγό και τον χτύπησε άσχημα πολύ χρειάστηκε να μείνει πολλές μέρες στο νοσοκομείο....και το συγκεκριμένο ατύχημά του του έδωσε έμπνευση για να γράψει το Autopsy Room 4 και νομίζω και το Bag Of Bones αλλά για το δεύτερο δεν είμαι και τόσο σίγουρη

 

 

 

Ποιό είναι ρε συ το autopsy room 4? Ξεχωριστό βιβλίο ή ιστορία σε συλλογή μυθιστορημάτων?

Ούτε που το έχω ξανακούσει, παρ'όλο που ασχολούμαι με τον King. Είναι στα αγγλικά μήπως?

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

To Autopsy Room 4 είναι στο Everythings Eventual, μια συλλογή ιστοριών.

Βασικά πριν κάτι μέρες ξαναδιάβσα το μέρος που λέει οτι εμπνέυστηκε το τάδε βιβλίο απο το ατύχημά του....αλλά όλο το ξεχνάω ρε γμτ

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (20 Οκτ. 2004 , 00:20)

 

princess σου προτείνω για όνειρα γλυκά το εξής site :P

http://www.kingdomhospitalofmaine.com/

 

 

Καταπληκτικό site! Πωπω ρε, αφού να φανταστείς περίμενα να έρθει κάποιος στο σπίτι για να το δω. Είδα και το trailer, θα έρθει το έργο Ελλάδα?

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ismini20 (23 Οκτ. 2004 , 07:27)

 

Καταπληκτικό site! Πωπω ρε, αφού να φανταστείς περίμενα να έρθει κάποιος στο σπίτι για να το δω. Είδα και το trailer, θα έρθει το έργο Ελλάδα?

 

 

Δεν είναι έργο είναι μίνι σειρά σε νομίζω 20 επεισόδια (αν και δεν είμαι σίγουρη).

Πρέπει να έχεο ήδη βγει στην Αμερική σε DVD και εδώ μπορεί μάλλον να το έχουμε Ιανουάριο. Θα τσεκάρω με κάποιους Αμερική και θα σου πω

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Το Misery το έχει γράψει χρόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοονια πριν

Το ατύχημα νομίζω το είχε το 2001

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Η μητέρα μου δεν με αφήνει να διαβάσω το Salems Lot. Ξέρετε γιατί; :down:

Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε αυτό το thred γιατί είναι το πρώτο που άνοιξα και δεν ήξερα αν θα σας αρέσει :o

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος monica (24 Οκτ. 2004 , 15:49)

 

Η μητέρα μου δεν με αφήνει να διαβάσω το Salems Lot. Ξέρετε γιατί; :down:

Χαίρομαι πολύ που σας άρεσε αυτό το thred γιατί είναι το πρώτο που άνοιξα και δεν ήξερα αν θα σας αρέσει :o

 

 

Η αλήθεια είναι ότι εγώ το διάβασα λιγάκι μεγαλύτερη από εσένα, αλλά όχι τίποτα μεγάλη, 15-16 πρέπει να ήμουν. Ειλικρινά, δεν καταλαβαίνω γιατί... :confused:

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

και γω δεν το καταλαβαινω... ειδικα αφου διαβασες τη λαμψη και το it....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος monica (24 Οκτ. 2004 , 15:49)

Ξέρετε γιατί; :down:

εμενα δεν με αφηνε να διαβασω το bag of bone .... και γενικα βιβλια του st. King (αλλα εγω διαβαζω:rolleyes: ) . Οταν εμαθε ποιο ειναι το nick μου .... αρχιζε να μου λεει : ειδες που σου περασε μνμ το βιβλιο :p :rolleyes: :worry: :alien: :whistle: :!: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά τα λένε χωρίς να διαβάσουνε καν ένα βιβλίο του...

και η αιτία...επειδή είναι συγγραφέας των μεγαλύτερων βιβλίων τρόμου στον κόσμο

τσ τσ τσ

Εμένα η μάνα μου μου έλεγε (και μου λέει) μπράβο παιδί μου μπράβο

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος GreekCharmed (24 Οκτ. 2004 , 18:36)

 

Όλα αυτά τα λένε χωρίς να διαβάσουνε καν ένα βιβλίο του...

και η αιτία...επειδή είναι συγγραφέας των μεγαλύτερων βιβλίων τρόμου στον κόσμο

τσ τσ τσ

οντως εχουμε τσακωθει για αυτο το θεμα πολλες φορες αλλα αυτοι ειιναι "κολημενη" με αλλους συγγραφεις
Link to comment
Share on other sites

Eιδα πρόσφατα το "Storm of the century"

 

Δε το είχα δει, το έψαχνα και κατα τύχη το βρήκα σε ένα άσχετο βίντεο κλαμπ.

ΚΑλό ήταν. Αλλά στο τέλος έλεγα (Προσοχή, ακολουθεί spoiler)

 

¨Αν τον ξέρω καλά τον Κινγκ, δε θα δώσει το παιδί του Μπάτσου. Είναι too obvious (Μιας και απο την αρχή καταλαβαίνεις ότι τα παιδάκια θέλει)... Είναι υπερβολικά εύκολο και δε θα τ οκάνει , τουλάχιστον όχι χωρίς ανατροπή... Και όμως... ΜΕ πίκρανε. Το δώσε :P

:X
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mplip^ (24 Οκτ. 2004 , 20:04)

 

Eιδα πρόσφατα το "Storm of the century"

 

Δε το είχα δει, το έψαχνα και κατα τύχη το βρήκα σε ένα άσχετο βίντεο κλαμπ.

ΚΑλό ήταν. Αλλά στο τέλος έλεγα (Προσοχή, ακολουθεί spoiler)

 

¨Αν τον ξέρω καλά τον Κινγκ, δε θα δώσει το παιδί του Μπάτσου. Είναι too obvious (Μιας και απο την αρχή καταλαβαίνεις ότι τα παιδάκια θέλει)... Είναι υπερβολικά εύκολο και δε θα τ οκάνει , τουλάχιστον όχι χωρίς ανατροπή... Και όμως... ΜΕ πίκρανε. Το δώσε :P

 

 

Ως συνήθως ο King δεν αγαπάει τα κλασσικά happy ends. Θέλει να τελειώνει κάθε ιστορία του με ένα τέλος το οποίο θα σε αφήσει με το στόμα ανοιχτό και αυτό απο φόβο, έκπληξη και τρόμο...και όχι με ένα χαμόγελο (συνήθως)

Προσωπικά αν το Storm Of The Century τελείωνε καλά με happy end δεν θα μου άρεσε, ήθελα κάτι να με ταρακουνήσει και να μου κάνει μεγάλη έκπληξη...όπως και έγινε :happy:

Namaste!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...