Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Google Nexus 6 (by Motorola)


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά πήγα και το είδα το κινητό σήμερα το απόγευμα στο public. Όλα μια χαρά αλλά αυτό το μέγεθος με ξενέρωσε λίγο. Είχα αποφασίσει να το αγοράσω αλλά μόλις το έπιασα στο χέρι μου αισθάνθηκα κάπως. Ήταν και ένας φίλος μου μαζί μου που μου έλεγε αυτό δεν είναι κινητό είναι e-reader. Αν το είχαν κάνει 5.5 ή ακόμη και 5.7 ίντσες θα ήταν τέλειο. Τώρα δεν ξέρω, το σκέφτεσαι πολύ να το αγοράσεις. Ίσως εάν πέσει η τιμή του σε κανένα εξάμηνο.

Επίσης, αναρωτιέμαι πως είναι δυνατόν να μην φέρει η Μοτορόλα το Droid Maxx στην Ευρώπη. Είναι δυνατόν; Ελπίζω ότι θα το φέρουν κάποια στιγμή. Αυτή θα είναι η καλύτερη αγορά από όλες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το αγόρασα σήμερα από το Public του Συντάγματος. Δύο είχαν μείνει.

Θήκη για άμεση αγορά από Ελλάδα που θα βρούμε ρε παιδιά;

Αργότερα ψάχνουμε με την ησυχία μας για Spigen...

 

http://www.extreme-mobile.gr/p.Motorola-nexus-6-THiki-Ultra-Slim-0-3mm-TPU-Clear-Transparent.1100983.html

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ της συσκευής εδώ και μερικές μέρες..Θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει παρατηρήσει κανείς καθυστέρηση στην φόρτιση πάνω από το 90% περίπου..Η συνολική διάρκεια της φόρτισης μου είναι περίπου 1 ώρα και 50 λεπτά. Είναι φυσιολογικός αυτός ο χρόνος?Έχω διαβάσει και για καλύτερους χρόνους.. Edited by empire21
Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι.

Εχεις προσέξει στην κατανάλωση της μπαταρίας εαν έχεις wake lock απο το ημερολόγιο ή το Android; Το άφησα το βράδυ στο 70% και σήμερα το πρωί ηταν στο 13%. Το ημερολόγιο ήταν πρώτο στην κατανάλωση και όλο το βράδυ το τηλέφωνο δεν μπήκε καθόλου σε deep sleep.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι.

Εχεις προσέξει στην κατανάλωση της μπαταρίας εαν έχεις wake lock απο το ημερολόγιο ή το Android; Το άφησα το βράδυ στο 70% και σήμερα το πρωί ηταν στο 13%. Το ημερολόγιο ήταν πρώτο στην κατανάλωση και όλο το βράδυ το τηλέφωνο δεν μπήκε καθόλου σε deep sleep.

 

Δεν συμβαίνει σε εμένα αυτό.Τα γνωστά κολλήματα του Android.Επανεκκίνηση και καθάρισες.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μία λειτουργία που με ξάφνιασε ευχάριστα είναι η ambient. (Από ρυθμίσεις->προβολή).

Αντικαθιστά επάξια το double tap του G3.

Απλά σηκώνεις απότομα το Nexus 6 και ενεργοποιείται η οθόνη!

Σε συνδυασμό δε και με το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=en ξεχνάς το power button.

Note 3 είχα μέχρι πριν λίγες μέρες και το οποίο πούλησα καλά .Αν εξαιρέσεις το άχρηστο για μένα πενάκι, το Ν6 είναι πολύ μπροστά...

Edited by spyrdano
Link to comment
Share on other sites

Μία λειτουργία που με ξάφνιασε ευχάριστα είναι η ambient. (Από ρυθμίσεις->προβολή).

Αντικαθιστά επάξια το double tap του G3.

Απλά σηκώνεις απότομα το Nexus 6 και ενεργοποιείται η οθόνη!

Σε συνδυασμό δε και με το https://play.google.com/store/apps/details?id=com.katecca.screenofflock&hl=en ξεχνάς το power button.

Note 3 είχα μέχρι πριν λίγες μέρες και το οποίο πούλησα καλά .Αν εξαιρέσεις το άχρηστο για μένα πενάκι, το Ν6 είναι πολύ μπροστά...

 

Το μόνο κακό για μένα με το ambient είναι ανάβει την οθόνη σε κάθε ειδοποίηση. Ε, μερικές φορές θέλουμε και λίγο διακριτικότητα ;)

Προσωπικά χρησιμοποιώ το double tap με root φυσικά και εύχομαι να ενεργοποιηθεί σαν default στις επόμενες αναβαθμίσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό για μένα με το ambient είναι ανάβει την οθόνη σε κάθε ειδοποίηση. Ε, μερικές φορές θέλουμε και λίγο διακριτικότητα ;)

Προσωπικά χρησιμοποιώ το double tap με root φυσικά και εύχομαι να ενεργοποιηθεί σαν default στις επόμενες αναβαθμίσεις.

Συμφωνώ....

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησα το adaptive brightness ,ανοιχτό το ambient ,untick το nuplayer απο developer options, reboot και εδώ και ~3 ώρες είναι σε deep sleep και η μπαταρία καρφωμενη στο 45%. Θα το δω πως θα πάει στις επόμενες μέρες και ειδικά αύριο που θα είμαι εκτός αρκετές ώρες (δεδομένα φουλ) και θα ξαναποστάρω.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό για μένα με το ambient είναι ανάβει την οθόνη σε κάθε ειδοποίηση. Ε, μερικές φορές θέλουμε και λίγο διακριτικότητα ;)

Προσωπικά χρησιμοποιώ το double tap με root φυσικά και εύχομαι να ενεργοποιηθεί σαν default στις επόμενες αναβαθμίσεις.

Νομίζω ρυθμίζεται αυτό Ηλία .Εννοώ μπορείς από τις ρυθμίσεις τι θα εμφανίζεται.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ρυθμίζεται αυτό Ηλία .Εννοώ μπορείς από τις ρυθμίσεις τι θα εμφανίζεται.

Settings - notifications - notification

Και ρυθμίζεις πότε να σου δείχνει ειδοποιήσεις (μπορείς και καθόλου).

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια για να λειτουργήσει η ενεργοποίηση οθόνης μέσω ambient θα πρέπει το κινητό να είναι ακουμπισμένο σε οριζόντια επιφάνεια.

'Οταν βρίσκεται σε τσάντα ή σε τσέπη, γιοκ!

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Πιθανώς σωστά, δεν το έχω δοκιμάσει. Πάντως σε τσαντακι βγάζοντας το έξω ,ανοίγει η οθόνη (όρθια θέση).
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κακό για μένα με το ambient είναι ανάβει την οθόνη σε κάθε ειδοποίηση. Ε, μερικές φορές θέλουμε και λίγο διακριτικότητα ;)

Προσωπικά χρησιμοποιώ το double tap με root φυσικά και εύχομαι να ενεργοποιηθεί σαν default στις επόμενες αναβαθμίσεις.

Ηλία έχεις battery drain με το double tap?

Γιατί στο Nexus 5 είχε αρκετό θυμάμαι

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ηλία έχεις battery drain με το double tap?

Γιατί στο Nexus 5 είχε αρκετό θυμάμαι

 

Θα σε γελάσω μιας και το έβαλα day one μετά το root....Δε ξέρω άλλωστε τι να πρωτοκοιταω με το battery drain της συσκευής :p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω μιας και το έβαλα day one μετά το root....Δε ξέρω άλλωστε τι να πρωτοκοιταω με το battery drain της συσκευής :p

Αχα,τόσο καλά τα πράγματα, μάλιστα. :D:p:cool:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ενέδωσα και εγώ τελικά και το χτύπησα στα 566 από Γαλλία, αν έχεις κακομάθει με Nexus modding δεν ξεμαθαίνεις εύκολα. Οι μόνοι ενδοιασμοί που έχω είναι στο μέγεθος αν και πήγαινα συνειδητά για > 5,2". Μπορώ να κάνω επιστροφή βέβαια αλλά αμφιβάλλω ότι θα μπορέσω να αντισταθώ ότι θα έχω το κουτί στα χέρια μου...:rolleyes:

 

Άντε να ξεκινάμε το "Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις Nexus 6" σιγά σιγά...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, χωράει στην τσέπη του τζιν;

 

Ανάλογα το τζιν...στου Γαρδέλη Όχι, στου mc hammer Ναι...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα το τζιν...στου Γαρδέλη Όχι, στου mc hammer Ναι...

 

Καταπληκτικό :lol:

Προς Μοδερατορες. Αυτό το "προς κυκλοφορία" πότε θα αλλάξει;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε, χωράει στην τσέπη του τζιν;

 

Με ενα νορμαλ τζιν,ναι χωραει,τωρα αν εσυ φορας τα σουπερ thin με κατι τσεπουλες που ουτε τα κλειδια χωρανε τοτε πως να μπει?!

3310,3510,T65,V600,3650,6600,7710,Qtek 8500,N90,N93,N73,N95,5800,N900,TyTN,Iphone 2G,Iphone 3G,Milestone,Wildfire,Desire HD,Galaxy Nexus,Optimus 3D,Optimus 2X,Galaxy S3,Note,IoceanX7,Thl W200,Optimus G Pro,Huawei Mate,Mega 6.3-Nexus 6/Huawei Mate 7/Huawei Honor X1,Nexus 6,Samsung S8+,Samsung Note 8,Iphone XS Max,Iphone 12 Pro Max
Link to comment
Share on other sites

Με ενα νορμαλ τζιν,ναι χωραει,τωρα αν εσυ φορας τα σουπερ thin με κατι τσεπουλες που ουτε τα κλειδια χωρανε τοτε πως να μπει?!

Ναι αυτό είναι το πρόβλημα, ότι έχω τη συσκευή και φοράω τζιν σε στυλ κολάν και δεν χωράει στην τσέπη μου.. Αυτό κατάλαβες εσύ..

Link to comment
Share on other sites

Ποια κολαν ρε παιδια! Εδω με το 5αρι και μια no name θηκη που μπαινει σαν τσαντακι το κινητο δεν χωραει στην τσεπη. Σε φορμες το κινητο βγαινει εξω απο την τσεπη.

Ευτυχως ειναι χειμωνας και κυκλοφορω με napapijri και το βαζω μπροστα.

Το 6αρι θα χωραει σε τιποτα τζιν αν εισαι κανας ραπας 50 κιλα και φορας 2 νουμερα παραπανω ή ....

στην τσαντα της συζηγου.:lol:

Κινητηρα , κινητηρα , κινηταρα αλλα το μεγεθος απαραδεχτο.

Οτιδηποτε περαν των 14, το πολυ (!!!) 14,5 εκατοστων δεν μπορει να θεωρηθει ευχρηστο για εναν κανονικο ανθρωπο και εναν μεσο χρηστη σε καθημερινη βαση, ειδικα στα χερια! #na_ta_leme_afta

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα στα παντελόνια του Ζαρα χωράει μια χαρά στην τσέπη τους πάντως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...