Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα.. μπορει καποιος να με βοηθησει ωστε να ανοιξω το μπρικαρισμενο μου κινητο ?

 

Κατά 99% θα μπαίνει σε download mode, δεν πιστεύω ότι CM σου το brickαρε τελείως.

Οπότε, κατεβάζεις τα απαραίτητα αρχεία από εδώ και στη συνέχεια, βάζοντας το IMEI της συσκευής σου, κατεβάζεις από εδώ το κατάλληλο firmware για να flashάρεις

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% θα μπαίνει σε download mode, δεν πιστεύω ότι CM σου το brickαρε τελείως.

Οπότε, κατεβάζεις τα απαραίτητα αρχεία από εδώ και στη συνέχεια, βάζοντας το IMEI της συσκευής σου, κατεβάζεις από εδώ το κατάλληλο firmware για να flashάρεις

 

 

τα εχω κανει ολα... απλα δεν ανοιγει και οχι δεν μπαινει σε download mode.. φυσικα το flashtool σταματαει στο λεπτο και λεει retry..

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα στο Flashtool κόλλαγε άλλα στο κινητό φόρτωνε κανονικά

 

 

εμενα αναβοσβηνει η οθονη του και γραφει 0% καιμου δειχνει το οικονιδιο της μπαταριας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά 99% θα μπαίνει σε download mode, δεν πιστεύω ότι CM σου το brickαρε τελείως.

Οπότε, κατεβάζεις τα απαραίτητα αρχεία από εδώ και στη συνέχεια, βάζοντας το IMEI της συσκευής σου, κατεβάζεις από εδώ το κατάλληλο firmware για να flashάρεις

 

αυτο που εδωσες δεν περιεχει τοτ και dll απο d722.. μονο για d855..

Link to comment
Share on other sites

τα εχω κανει ολα... απλα δεν ανοιγει και οχι δεν μπαινει σε download mode.. φυσικα το flashtool σταματαει στο λεπτο και λεει retry..

 

Αν όπως το χεις κλειστό πατήσεις το vol up και βάλεις το USB, δεν θα μπει σε Download Mode?

To TOT το ξεχνάς! Είναι για αμερικάνικα κινητά, μόνο το flashtool σε ενδιαφέρει και εκεί, οι drivers είναι generic, δηλαδή για όλα τα μοντέλα. Βάζοντας τους συγκεκριμένους driver και το πρόγραμμα της LG, μπορείς να φλασάρεις και το G3s και το μεγάλο και το G2 etc. Αυτό που έχει σημασία είναι να βρεις τη ROM του κινητού σου, αυτή καθορίζει όλο το "παιχνίδι"

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αν όπως το χεις κλειστό πατήσεις το vol up και βάλεις το USB, δεν θα μπει σε Download Mode?

 

οχι μου δειχνει την μπαταρια και 0%.. τι συμβαινει ? αφου το βαζω στην φορτιση και δεν φορτιζει

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ θα κατεβασω την ρομ του κινητου απο το ιμει.

Link to comment
Share on other sites

Καλώδιο άλλαξες; βγάλε την μπαταρία κάνα 10πτο και μετά βάλτο για φόρτιση στο ρεύμα όχι στο pc κι άστο ένα 2πτο να δεις αν φορτίζει
Link to comment
Share on other sites

ναι δουλευει γιατι το συνδεσα και ολα καλα.. εχω την εντυπωση πως για να μην φορτιζει εχει μπρικαρει. ελεος

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν όπως το χεις κλειστό πατήσεις το vol up και βάλεις το USB, δεν θα μπει σε Download Mode?

To TOT το ξεχνάς! Είναι για αμερικάνικα κινητά, μόνο το flashtool σε ενδιαφέρει και εκεί, οι drivers είναι generic, δηλαδή για όλα τα μοντέλα. Βάζοντας τους συγκεκριμένους driver και το πρόγραμμα της LG, μπορείς να φλασάρεις και το G3s και το μεγάλο και το G2 etc. Αυτό που έχει σημασία είναι να βρεις τη ROM του κινητού σου, αυτή καθορίζει όλο το "παιχνίδι"

 

 

την βρικα την ρομ μου.. τι θελειςνα κανω τωρα ??

Link to comment
Share on other sites

Κάρτα sd έχεις αν ναι βγαλτη και δοκίμασε να μπεις σε download mode vol up και σύνδεση usb

Όλα είναι πιθανά

 

για δες λίγο

είναι για το g3 ακολουθείς την ίδια διαδικασία Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Κάρτα sd έχεις αν ναι βγαλτη και δοκίμασε να μπεις σε download mode vol up και σύνδεση usb

Όλα είναι πιθανά

 

για δες λίγο

είναι για το g3 ακολουθείς την ίδια διαδικασία

 

τι προγραμματα δουλευει αυτος για να το ανοιξει ????

Link to comment
Share on other sites

διαβασε κι εδω

 

κανε απεγκατάσταση τους driver απ το pc και και ξανά προσπάθησε να συνδεσεις το κινητό σε download mode

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

geo29 δυστυχως τα τοτ και dll files δεν βγαινουν για d722.. μονο για d855.. κοιτα δοκιαμσα τα παντα.. αλλα να μην λειτουργει με το vol + ???? τι στο καλο την εκαψα τελειως ?
Link to comment
Share on other sites

Αφού η μπαταρία είναι στο 0%, πώς να ανοίξει το κινητό έστω και σε download mode? Θα πρέπει να είναι ήδη φορτισμένη και για ασφάλεια τουλάχιστον να έχεις 60%. Ξέχνα το TOT, μόνο το flashtool και τη ROM θες, όλα τα υπόλοιπα για το φλασάρισμα είναι στο άρθρο του XDA. Το θέμα είναι να μπει σε download mode, μόλις μπει, ενημέρωσέ μας.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αφού η μπαταρία είναι στο 0%, πώς να ανοίξει το κινητό έστω και σε download mode? Θα πρέπει να είναι ήδη φορτισμένη και για ασφάλεια τουλάχιστον να έχεις 60%. Ξέχνα το TOT, μόνο το flashtool και τη ROM θες, όλα τα υπόλοιπα για το φλασάρισμα είναι στο άρθρο του XDA. Το θέμα είναι να μπει σε download mode, μόλις μπει, ενημέρωσέ μας.

 

δυστυχως το ειχα ολη μερα το κινητο σχεδον στην φορτιση και τπτ.. ειναι σιγουρο ομως οτι αυτο ειναι η μπαταρια ? ειναι ακριβως το ιδιο εικονιδιο με της φορτισης.. οχι δεν εκανα κατι με τους drivers μονο ενημερωσεις.. το προβλημα ειναι οτι η συσκευη φαινεται στο πσ σαν QHSUSB_BULK

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως το ειχα ολη μερα το κινητο σχεδον στην φορτιση και τπτ.. ειναι σιγουρο ομως οτι αυτο ειναι η μπαταρια ? ειναι ακριβως το ιδιο εικονιδιο με της φορτισης.. οχι δεν εκανα κατι με τους drivers μονο ενημερωσεις.. το προβλημα ειναι οτι η συσκευη φαινεται στο πσ σαν QHSUSB_BULK

 

Για να ανοίξει γενικά το τηλέφωνο χρειάζεται όπωσδηποτε μπαταρία, και ειδικά για φλασάρισμα ROM κάτω από 50% δεν συστήνεται γιατί υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που ενώ το κινητό είναι συνδεδεμένο σε USB, δεν φορτίζει (είχα παρατηρήσει όταν περνούσα custom ROM σε G1 (Optimus G) και G2 ότι σε κάποιες περιπτώσεις όπως φλασάρισμα stock ROM, recovery etc, το κινητό δεν φόρτιζε). Έτσι, αν πας αν φλασάρεις με 30% πχ, υπάρχει ο κίνδυνος να σου κλείσει εν ώρα φλασαρίσματος και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το brickάρεις τελείως, είτε μετά το flash να σου πέσει σε bootloop (είναι σύνηθες φαινόμενο - δεν γίνεται λόγω προβλήματος συσκευής ή ROM), να χρειαστεί να κάνεις factory reset μέσω συνδυασμού πλήκτρων και εκεί να κλείσει το κινητό και να γίνει ακόμα μεγαλύτερη ζημιά.

 

Δες αν μπορείς να το φορτίσει κάπως αλλιώς, είτε με άλλο φορτιστή, είτε να φορτίσεις την μπαταρία σε άλλο κινητό, αλλιώς το service είναι η μόνη σου λύση. Αν το κινητό δεν ανοίγει, δεν υπάρχει τρόπος να ξέρουν αν είχε ξεκλείδωτο bootloader ή/και custom recovery, οπότε μπορεί να περάσει στην εγγύηση αν έχει χτυπήσει πχ πλακέτα.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

δλδ αυτοι δεν εχουν διαγνωστικο για να καταλαβαινουν τι συμβαινει ? δεν μπορουν να δουν τι εχει συμβει στο κινητο ? ρωταω επειδη το εχω 14 μηνες και εχει εγγυηση.. ο συζυγος λλει να μην το στειλω γιατι θα δουνε οτι το λογιμικο λειπει απο εκει μεσα και οτι εγω εβαλα το χερακι μου.....
Link to comment
Share on other sites

δλδ αυτοι δεν εχουν διαγνωστικο για να καταλαβαινουν τι συμβαινει ? δεν μπορουν να δουν τι εχει συμβει στο κινητο ? ρωταω επειδη το εχω 14 μηνες και εχει εγγυηση.. ο συζυγος λλει να μην το στειλω γιατι θα δουνε οτι το λογιμικο λειπει απο εκει μεσα και οτι εγω εβαλα το χερακι μου.....

 

Έχεις PM. :p

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

 

Δες αν μπορείς να το φορτίσει κάπως αλλιώς, είτε με άλλο φορτιστή

 

αυτό είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις βρες κάποιον να έχει το ίδιο κινητό η πήγαινε σε κανένα μαγαζί με κινητά να δεις αν μπορούν να σου φορτίσουν την μπαταριά και μη το σκαλίζεις για την ώρα :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...