Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ με τον συphorumητη πιο πάνω! Μετά την αναβάθμιση το γυρισες εργοστασιακές ρυθμίσεις ? Αυτό πρέπει να κάνεις για να φτιάξουν τα προβληματα!!!!!! Θα χάσεις τα πάντα από μέσα όμως να ξερεις!! Οτιδήποτε σημαντικό κράτησε το σε έναν υπολογιστή σε πούμε για να μη το χάσεις.

Υπάρχει δυνατότητα να γυρίσεις πίσω στην κιτκατ αλλά θέλει τρελή βαβουρα. Άσε που δεν υπάρχει και λογος! Γυρνά το μια εργοστασιακές και θα φτιάξουν ολα!! Θα σου μείνει και η λολιποπ !! Τις μεγάλες αναβαθμίσεις αν τις περναμε από πάνω χωρίς factory αφήνει ασυμβατότητες!!! Και η λολιποπ ήταν μεγάλη αναβάθμιση.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν ρωτας στο θέμα της συσκευής σου;

 

Γιατί δεν αφορά μόνο την δική μου συσκευή όπως έγραψα, αλλά σχεδόν όλες τις mid-range Android συσκευές που αναβαθμίστηκαν από το verrsion 4.x.x. στο version 5.0 ...

 

 

πρέπει να κάνεις factory reset γιατί η αναβάθμιση είναι αρκετά μεγάλη και φέρνει σημαντικές αλλαγές

 

Συμφωνώ με τον συphorumητη πιο πάνω! Μετά την αναβάθμιση το γυρισες εργοστασιακές ρυθμίσεις ? Αυτό πρέπει να κάνεις για να φτιάξουν τα προβληματα!!!!!! Θα χάσεις τα πάντα από μέσα όμως να ξερεις!! Οτιδήποτε σημαντικό κράτησε το σε έναν υπολογιστή σε πούμε για να μη το χάσεις.

Υπάρχει δυνατότητα να γυρίσεις πίσω στην κιτκατ αλλά θέλει τρελή βαβουρα. Άσε που δεν υπάρχει και λογος! Γυρνά το μια εργοστασιακές και θα φτιάξουν ολα!! Θα σου μείνει και η λολιποπ !! Τις μεγάλες αναβαθμίσεις αν τις περναμε από πάνω χωρίς factory αφήνει ασυμβατότητες!!! Και η λολιποπ ήταν μεγάλη αναβάθμιση.

 

Σοβαρά;! Θα το δοκιμάσω το βράδυ που θα κάνω backup και θα σας πω!!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν αφορά μόνο την δική μου συσκευή όπως έγραψα, αλλά σχεδόν όλες τις mid-range Android συσκευές που αναβαθμίστηκαν από το verrsion 4.x.x. στο version 5.0 ...

 

 

 

 

 

 

Σοβαρά;! Θα το δοκιμάσω το βράδυ που θα κάνω backup και θα σας πω!!

Κατά 98% θα σου στρώσουν τα προβλήματα!!!! Δες το και πες μας τις εντυπώσεις Όταν μπορεσεις !

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να κανω downgrade την συσκευη μου,τελικα ηταν παρα πολυ ευκολο με βαση διαφορους οδηγους κ βιντεο που ειδα,επιτελους το κινητο μου πεταει,ξανα ζωντανεψε με την 4.4.2.προτεινω να το ρισκαρετε,ειναι αρκετα ευκολο! Κατι αλλο,μου ηρθε μια ενημερωση 17.8mb v10g ενω εχω την v10d τωρα πλεον,ξερει καποιος τι ειναι κ αν πρεπει να την κανω?
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα έκανε μια ενημέρωση σήμερα που δεν κατάλαβα τι ήταν γιατί ήμουν στη δουλειά , εμενα γραφή τώρα 'V20a-ΕUR-XX'
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 3 μηνων με το κινητο, το μονο θεμα που αντιμετοπιζω ειναι η μεγαλη θερμοκρασια που ανεβαζει οταν ειναι ενεργοποιημένα τα δεδομενα (3g-4g) Τότε ρίχνει τη φωτεινότητα της οθονης στο 50% και δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα.

Δεν ειναι με lolipop.

Μπορει να διορθωθεί αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο χρηση 3 μηνων με το κινητο, το μονο θεμα που αντιμετοπιζω ειναι η μεγαλη θερμοκρασια που ανεβαζει οταν ειναι ενεργοποιημένα τα δεδομενα (3g-4g) Τότε ρίχνει τη φωτεινότητα της οθονης στο 50% και δεν βλέπεις σχεδόν τίποτα.

Δεν ειναι με lolipop.

Μπορει να διορθωθεί αυτο;

 

Δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμ.αλλιως επιστροφη,ειναι στην εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να κανεις επαναφορα εργοστασιακων ρυθμ.αλλιως επιστροφη,ειναι στην εγγυηση!

Δεν εγινε κατι, αλλα αδειαζει πολυ πιο γρηγορα η μπαταρία με 4G

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μου έκανε τις απαραίτητες ενημερώσεις τη στιγμή που επανεκκινήθηκε η συσκευή, αλλά πάλι τα ίδια. Άντε, ίσως να είδα μια πάρα μα πάρα πολύ μικρή αύξηση της ταχύτητας.. Κατά τα άλλα η συσκευή καθυστερεί αρκετά πάλι, αργεί πολύ να τρέξει τις εφαρμογές κ.τ.λ., γενικά "σέρνεται" ακόμα... Καμία σχέση με το 4.4.2..

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω για να την κάνω πιο γρήγορη; Να απενεργοποιήσω κάποιες υπηρεσίες ίσως; Υπάρχει κάποιος online οδηγός που να έχει τίποτα tweaks;

 

Μετα απο πολυ σκεψη αποφασισα να κανω downgrade την συσκευη μου,τελικα ηταν παρα πολυ ευκολο με βαση διαφορους οδηγους κ βιντεο που ειδα,επιτελους το κινητο μου πεταει,ξανα ζωντανεψε με την 4.4.2.προτεινω να το ρισκαρετε,ειναι αρκετα ευκολο! Κατι αλλο,μου ηρθε μια ενημερωση 17.8mb v10g ενω εχω την v10d τωρα πλεον,ξερει καποιος τι ειναι κ αν πρεπει να την κανω?

 

Σε αυτήν την σκέψη τείνω κι εγώ σιγά σιγά αν δε βρω λύση για να κρατήσω το 5.0 ... Να σε ρωτήσω Λάμπρο, με αυτή τη διαδικασία που έκανες (downgrade) δεν επηρεάζεται η εγγύηση της συσκευής; Είναι ασφαλής διαδικασία; Το λογισμικό είναι γνήσιο από την LG;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, μου έκανε τις απαραίτητες ενημερώσεις τη στιγμή που επανεκκινήθηκε η συσκευή, αλλά πάλι τα ίδια. Άντε, ίσως να είδα μια πάρα μα πάρα πολύ μικρή αύξηση της ταχύτητας.. Κατά τα άλλα η συσκευή καθυστερεί αρκετά πάλι, αργεί πολύ να τρέξει τις εφαρμογές κ.τ.λ., γενικά "σέρνεται" ακόμα... Καμία σχέση με το 4.4.2..

 

Υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω για να την κάνω πιο γρήγορη; Να απενεργοποιήσω κάποιες υπηρεσίες ίσως; Υπάρχει κάποιος online οδηγός που να έχει τίποτα tweaks;

 

 

 

Σε αυτήν την σκέψη τείνω κι εγώ σιγά σιγά αν δε βρω λύση για να κρατήσω το 5.0 ... Να σε ρωτήσω Λάμπρο, με αυτή τη διαδικασία που έκανες (downgrade) δεν επηρεάζεται η εγγύηση της συσκευής; Είναι ασφαλής διαδικασία; Το λογισμικό είναι γνήσιο από την LG;

 

Οχι η εγγυηση ισχυει κανονικα,αρκει να περασεις το 4.4.2 της χωρας εισαγωγης του κινητου σου! Ασφαλες δεν ειναι αλλα το ρισκαρεις,σπανια να στραβωσει κατι,εγω παντως το σκεφτομουν πολυ καιρο μεχρι που ειπα θα το κανω,τελικα ηταν 5 λεπτακια διαδικασια,οσο για το λογισμικο ειναι γνησιο ναι!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση που μπορεί κάποιος γνώστης να την εκλαβει και χαζή! Το lg g3 s είναι το ίδιο κινητό με το lg g3 mini ; ρωτάω γιατί αγόρασα από πλαίσιο το lg g3 s σε προσφορά στα 169.
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπέρα,

όταν κάνουμε factory reset χάνονται τα πάντα? δλδ εφαρμογές, μηνύματα, φωτογραφίες κλπ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

όταν κάνουμε factory reset χάνονται τα πάντα? δλδ εφαρμογές, μηνύματα, φωτογραφίες κλπ?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

 

Ναι, γίνεται όπως όταν το πρωτοέβγαλες απ το κουτί

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

τελικά έκανα factory reset, λόγω του ότι μετά την αναβάθμιση είχε κάποιες καθυστερήσεις, και μπορώ να πω ότι βελτιώθηκε σημαντικά η κατάσταση!!!

Link to comment
Share on other sites

Οχι η εγγυηση ισχυει κανονικα,αρκει να περασεις το 4.4.2 της χωρας εισαγωγης του κινητου σου! Ασφαλες δεν ειναι αλλα το ρισκαρεις,σπανια να στραβωσει κατι,εγω παντως το σκεφτομουν πολυ καιρο μεχρι που ειπα θα το κανω,τελικα ηταν 5 λεπτακια διαδικασια,οσο για το λογισμικο ειναι γνησιο ναι!

 

υπάρχει κάπου αυτή η διαδικασία που έκανες να την δούμε και εμείς ;

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα να μην την κανεις γιατι και factory reset να κανεις μετα απο λιγες μερες οσο του βαζεις πραγματα βαραινει... πολυ καλυτερα ηταν με την αρχικη Kit kat! η οποια το μονο προβλημα που ειχε στο δικο μου ειναι με το ραδιοφωνο που κολουσε εαν σε καλουσαν την στιγμη που επαιζε.. και επρεπε να μπεις στης εφαρμογες για αν την σταματησεις.

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Βρισκεις και κατεβαζεις το firmware του κινητου σου εδω αναλογα απο ποια χωρα ειναι. και ακολουθεις τον οδηγο απο εδω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Προσοχη μην κατεβασεις στο βημα 1 . απο εκει το firmware ... αυτα ειναι για το G3 οχι το S

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

εδω και 20 λεπτα ειναι στο 0%

δεν εγινε τιποτα , παλι την 5.0.2 περασε

Edited by yo_rover
Link to comment
Share on other sites

εδω και 20 λεπτα ειναι στο 0%

δεν εγινε τιποτα , παλι την 5.0.2 περασε

μαλλον κατεβασες παλι την λολιποπ... ψαξε λιγο μηπως βρεις την Κιτ κατ καπου αλλου

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

εγώ ζήτησα την kit kat , αυτό που μου έδειξες εσύ τι είναι ? lollipop ?

αμάν ρε φιλε , θα ανατινάξουμε το κινητό και δεν θα ξέρουμε γιατί ! :lol::p

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
0.0001% οι πιθανότητες να πάρει περσινό midrange της LG 2η σημαντική αναβάθμιση....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...