Jump to content

LG G3s mini


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 696
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εκανες facory reset μετα την εγκατασταση της 5.0.2;

επισης downgade εκανε κανενας; πως;

factory reset εκανα (εργοστασιακες ρυθμισεις)

Downgade τι ειναι? Πως γινεται?

Link to comment
Share on other sites

factory reset εκανα (εργοστασιακες ρυθμισεις)

Downgade τι ειναι? Πως γινεται?

Downgade ειναι το αντιθετο του update ;)

Update= Αναβαθμιση λογισμικου

Downgade= Υποβαθμιση λογισμικου

Με λιγα λογια, στην προκειμενη περιπτωση, επιστροφη σε Kit Kat!

Γινεται με περασμα official rom Kit Kat με το flash tool.....

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια καλημερα καποια εφαρμογη για να βλεπουμε και λιγο τηλεοραση υπαρχη ελληνικα καναλια εννοειται ευχαριστω?
Link to comment
Share on other sites

Μολις τωρα έκανα αναβάθμιση (την επισημη, ετσι;) μεσω Wi-Fi σε 5.0.2!

Το ίδιο το κινητο μου έβαλε το dialogue box για να κατεβάσω την αναβαθμιση.

Διηρκεσε περίπου 30 λεπτα.

Πρωτα-πρωτα respect στην LG που εδωσε αναβαθμιση σε ένα "ταπεινό" midrange τηλεφωνο. Σοβαρα τωρα.

Το λεω διότι τόσα χρόνια στη Samsung (την οποία βέβαια τιμώ και εκτιμώ), αν δεν είχες S ή Note αναβαθμιση σοβαρη ΔΕΝ επαιρνες.

 

Θα πρεπει να δουμε εντυπωσεις οσον αφορα επιδόσεις και μπαταρία τις επομενες ημερες

 

Αυτό που με "ενοχλεί" είναι ότι τώρα μου "πεταει" στην Lockscreen ό,τι έχω από εφαρμογες (όχι μόνο ειδοποιήσεις δηλαδή) "καρφωμενες" στην Notification area. Ενοχλητικό, αλλα νομιζω ότι είναι θέμα εφαρμογών να κάνουν update και να σου δωσουν την δυνατότητα να της "βγαζεις" από την lockscreen αν δεν τις θέλεις. Ετσι νομίζω.

Καποιος άλλος εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια συν την μπαταρια που ξανα ανεφερα

Ψαχνω απεγνωσμενα την κιτ κατ

 

Και γω την ψαχνω αλλα δυσκολο να το καταφερω,οποιος μπορει ας μας βοηθησει,ευχαριστουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει και σε μένα αλλά όπως είπα δεν ξέρω αν θα την κάνω με αυτά που ακούω... Μια διευκρινίσει... Έχει αλλάξει το κιν σε εμφάνιση ; πχ τα πλήκτρα ;... Δεν έχει τίποτα θετικό;
Link to comment
Share on other sites

Αλλαξε η εμφανιση των κατω πληκτρων

Η μπαρα καταστασης που σερνεις κατω.αυτα...σαν εμφανιση ωραια ειναι αλλα μεχρι εκει

Link to comment
Share on other sites

Εμφανισιακα ειναι καλο. Αλλα οι φωστηρες τα θαλασσωσαν με τις ειδοποιησεις στην lockscreen.

Συμφωνω με τις ειδοποιησεις (αναπαντητες μηνυματα κλπ), αλλα στην lockscreen εμφανιζεται και οτιδηποτε αλλο υπαρχει στην notification area. Aν τωρα πας να τα βγαλεις απο την lockscreen (υπαρχει η επιλογη) τοτε χανονται και απο την notification area, οταν συρεις την μπαρα ειδοποιησεων απο lockscreen (οχι απο homescreen) και χανονται και οι εοδοποιησεις για χαμενες κλησεις κλπ. Μανταρα τα εχουν κανει οι τυποι αυτοι. Δεν υπαρχει γιατρεια. Χωρια που πολλες εφαρμογες ΔΕΝ δουλευουν ακομα με lollipop.

Edited by Nikos1972
Link to comment
Share on other sites

Το να γυρίσει κανείς στις "εργοστασιακές ρυθμίσεις" πόσο κακό είναι δηλαδή; Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή;
Link to comment
Share on other sites

Το να γυρίσει κανείς στις "εργοστασιακές ρυθμίσεις" πόσο κακό είναι δηλαδή; Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή;

Τι σχεση εχει αυτο τωρα με το downgrade σε κιτ κατ ???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δειτε λιγο τον οδηγο για το g3... Χρησιμοποιειται το lg flash tool το οποιο εχω την εντυπωση οτι δουλευει σε ολα τα lg...
Link to comment
Share on other sites

Τι σχεση εχει αυτο τωρα με το downgrade σε κιτ κατ ???

 

Μα οταν το αγορασα το κινητο, ηταν kitkat. Η ROM του δεν ειναι kitkat?

Αν γυρισω σε εργοστασιακες ρυθμισεις, δεν θα γυρισω σε kitkat?

Τι δεν εχω καταλαβει καλα?

Link to comment
Share on other sites

Μα οταν το αγορασα το κινητο, ηταν kitkat. Η ROM του δεν ειναι kitkat?

Αν γυρισω σε εργοστασιακες ρυθμισεις, δεν θα γυρισω σε kitkat?

Τι δεν εχω καταλαβει καλα?

Όχι, με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δε θα σε γυρίσει σε Kit Kat.

Η επαναφορά δεν είναι δυνατόν να σου αλλάξει έκδοση λογισμικού.....

Link to comment
Share on other sites

Όχι, με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων δε θα σε γυρίσει σε Kit Kat.

Η επαναφορά δεν είναι δυνατόν να σου αλλάξει έκδοση λογισμικού.....

 

Ναι, εχεις δικιο. Εκανα λαθος.

 

Δεν ειμαι ευχαριστημενος με την lollipop.

Ουτε εμφανισιακα, (αυτο που εκαναν στην οθονη κλειδωματος, να την γεμισουν με ασχετες ειδοποιησεις, ειναι ασυγχωρητο), αλλα και ουτε απο αποψης αποδοσης. Ειμαι τωρα 1-2 κλικ πιο αργος. Ισως επρεπε να κανω factory reset ΠΡΙΝ παρω την αναβαθμιση (καπου το διαβασα). Αραγε θα βοηθουσε αν την εκανα τωρα, για να μην ειναι αργο τοσο αργο το κινητο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εχεις δικιο. Εκανα λαθος.

 

Δεν ειμαι ευχαριστημενος με την lollipop.

Ουτε εμφανισιακα, (αυτο που εκαναν στην οθονη κλειδωματος, να την γεμισουν με ασχετες ειδοποιησεις, ειναι ασυγχωρητο), αλλα και ουτε απο αποψης αποδοσης. Ειμαι τωρα 1-2 κλικ πιο αργος. Ισως επρεπε να κανω factory reset ΠΡΙΝ παρω την αναβαθμιση (καπου το διαβασα). Αραγε θα βοηθουσε αν την εκανα τωρα, για να μην ειναι αργο τοσο αργο το κινητο?

Αν δεν έχεις κάνει ούτε μετά, κάνε την τώρα. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει! Καλό θα κάνει, κακό δε θα κάνει ;)

Μόνο ότι θα σβήσουν τα πάντα απ' το κινητό σου! Πάρε τα απαραίτητα backup και "ρίχτου" μία!

Αν πάλι δεν γίνει όπως θα ήθελες, τότε μάλλον ψάχνεις τρόπο για downdrade σε Kit Kat......

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Εγω του εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αφου πρωτα εβαλα την 5.0.2 αλλα τζιφος...ας ελπισουμε η lg να κανει εκ νεου νεα αναβαθμιση γιατι το βλεπω να φευγει απο το μπαλκονι και να μπαινει τριποντο στον καδο!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις κάνει ούτε μετά, κάνε την τώρα. Πιστεύω ότι θα βοηθήσει! Καλό θα κάνει, κακό δε θα κάνει ;)

Μόνο ότι θα σβήσουν τα πάντα απ' το κινητό σου! Πάρε τα απαραίτητα backup και "ρίχτου" μία!

Αν πάλι δεν γίνει όπως θα ήθελες, τότε μάλλον ψάχνεις τρόπο για downdrade σε Kit Kat......

 

Σ ευχαριστω, Θα το κανω μολις βρω χρονο.

Παντως, δεν ειναι και τοσο χαλια με lollipop. Για να σας δωσω μια ταξη μεγεθους, ξερετε τι θα πει iOs 8 σε iPad2 ? Αυτο ναι, ειναι το απολυτο χαλια!

Και θα γινω παλι κουραστικος με αυτες τις ειδοποιησεις στην lockscreen. Δεν μπορω να καταλαβω ποιος εγκεφαλος πηγε και εβαλε στην lockscreen μαζι με τις ειδοποιησεις (σωστο) και οτιδηποτε αλλο υπαρχει στην notification area (εφαρμογη μπαταριας, εφαρμογη προφιλ κλπ, notification toggle κλπ). Και μαλιστα χωρις να μου δινει την δυνατοτητα να κανω customize. Διοτι, ο,τι αφαιρω απο τη lockscreen, αφαιρειται και απο την μπαρα ειδοποιησεων και απο την notification area.

Ποιος φωστηρας το σκεφτηκε αυτο αραγε?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG G3s mini

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...