Jump to content

xiaomi redmi note με mtk ή με snapdragon


volaras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αποφάσισα να πουλησω το ZOPO ZP980 2/32 για το redmi note. Με τις δύο εκδόσεις όμως πλέον που υπάρχουν είμαι σε δίλλημα για το πια να προτιμήσω (το 8πύρηνο ή με τον snapdragon). Γνωρίζω οτι σε καθημερινή χρήση ουσιαστικά δεν υπάρχει διαφορά. Αυτό που με απασχολεί είναι οι επιδόσεις σε gaming, λόγο τέκνων και η χρήση gps. Δεν με απασχολεί αν είναι δικαρτο ή οχι.

Οι απόψεις σας καλοδεχούμενες. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν σε απασχολεί το dual sim, προχώρα με snapdragon.
O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που με απασχολεί είναι οι επιδόσεις σε gaming

να παρεις την εκδοση mtk

 

για την άλλη λαβε υποψιν:

Είναι μονόκαρτο (ειπες δε σε ενδιαφερει τοσο), το 3G δουλεύει κανονικά, το 4G μαλλον όχι(αν επιλεξεις αυτή την εκδοση) και ο επεξεργαστής του δεν εχει τοσο καλες επιδοσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

να παρεις την εκδοση mtk

 

για την άλλη λαβε υποψιν:

Είναι μονόκαρτο (ειπες δε σε ενδιαφερει τοσο), το 3G δουλεύει κανονικά, το 4G μαλλον όχι(αν επιλεξεις αυτή την εκδοση) και ο επεξεργαστής του δεν εχει τοσο καλες επιδοσεις.

Από όσο έχω διαβάσει στο forum πιθανολογώ οτι ο snapdragon 400 δεν είναι πολυ ισχυρός απλά δεν ξέρω εαν ο οκταπύρηνος mtk είναι καλύτερος σε επιδόσεις ή όχι. Σχετικά με το 3g και το 4g δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης η mtk έκδοση έχει κυκλοφορήσει και δουλευτεί περισσότερο με ότι αυτό συνεπάγεται...
Link to comment
Share on other sites

Snapdragon θα ελεγα και εγω,ειναι πιο γνωστο το SoC

 

Αξιόπιστος, το γνωρίζω. Όμως ισχυρότερος από τον συγκεκριμένο mtk 8 πυρήνων;

Link to comment
Share on other sites

Γενικά οι ΜΤΚ είναι λιγότερο ενεργοβόροι απο τους snapdragon. -> μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, λιγότερη θερμότητα

και γρηγορότερο σαφώς απο το 4G

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...