Jump to content

Tellas: ΔΩΡΕΑΝ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spartak (27 Νοέ. 2004 , 07:46)

 

Tα 211, 212 μπορούν να κληθούν από εναλλακτικούς μόνον εαν τα έχουν οι ίδιοι. Για παράδειγμα όσοι έχουν τελλας μπορούν να καλέσουν μόνο τα 211 που έχει η ίδια η εταιρία και τα οποία δε μπορούν να κληθούν από τους υπόλοιπους παρά μόνο από ΟΤΕ.

 

οσον αφορά στα παραπάνω νούμερα που δώσατε για tellas, μπορώ να καλέσω μόνο αυτό τις Λάρισας από vivodi dsl phone. Γιατί δεν ξέρω, αλλά με βλέπω να το χρησιμοποιώ σύντομα με το χάλι της dsl σημερα...

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 152
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα 1 σχετικό άγχος για τη πρόσφορα αλλά ήρθε ο λογαριασμός να με επιβεβαιώσει πανηγυρικά !1,15h τηλέφωνο στη Κέρκυρα μόνο με 0,14 (χωρίς ΦΠΑ ) ανάλογα φαινόμενα υπήρχαν βέβαια σε όλο το λογαριασμό !tellas ole !

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 5 Ιαν. 2005 , 10:50)

 

Είχα 1 σχετικό άγχος για τη πρόσφορα αλλά ήρθε ο λογαριασμός να με επιβεβαιώσει πανηγυρικά !1,15h τηλέφωνο στη Κέρκυρα μόνο με 0,14 (χωρίς ΦΠΑ ) ανάλογα φαινόμενα υπήρχαν βέβαια σε όλο το λογαριασμό !tellas ole !

 

ΟΛΕ!! Κι εγώ τον περιμένω με σχετική επιφύλαξη τον λογαριασμό γιατί αν είναι να πληρώσω όλες τις ώρες δε με βλέπω καλά... :confused:

Έμπαινες και με αστικό ISP poseidon2004;

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε έχετε σύνδεση UPnet (University Patras) ή αν έχετε κάποιον γνωστό που έχει κωδικούς και δεν τους χρησιμοποιεί ο αστικός αριθμός κλήσης είναι 2610960500

Μπορεί να άργησα να το βρώ αλλά τελικά το βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 5 Ιαν. 2005 , 11:25)

 

ΟΛΕ!! Κι εγώ τον περιμένω με σχετική επιφύλαξη τον λογαριασμό γιατί αν είναι να πληρώσω όλες τις ώρες δε με βλέπω καλά... :confused:

Έμπαινες και με αστικό ISP poseidon2004;

 

 

τι εννοείς?εαν έκανα αστικές κλήσεις ή εαν έμπενα στο νετ απο τελάς ?

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 5 Ιαν. 2005 , 14:51)

 

τι εννοείς?εαν έκανα αστικές κλήσεις ή εαν έμπενα στο νετ απο τελάς ?

 

 

Αν έμπαινες στο internet χρησιμοποιώντας το αστικό νούμερο του ISP σου μέσω Τellas, και όχι τον ΕΠΑΚ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Ιαν. 2005 , 16:29)

 

Αν έμπαινες στο internet χρησιμοποιώντας το αστικό νούμερο του ISP σου μέσω Τellas, και όχι τον ΕΠΑΚ.

 

 

Δηλαδή μπορώ να μπαίνω μέσω τελας και μετά το 3 ο λεπτό του ντε να είναι τζάμπα?

(αυτό μου θυμίζει διαφήμιση της ΤΙΜ αλλά τέλος πάντων ! )

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 6 Ιαν. 2005 , 18:55)

 

Δηλαδή μπορώ να μπαίνω μέσω τελας και μετά το 3 ο λεπτό του ντε να είναι τζάμπα?

(αυτό μου θυμίζει διαφήμιση της ΤΙΜ αλλά τέλος πάντων ! )

 

Ε ναι ντε! :p Τι λέγαμε τόσες σελίδες πριν; Αρκεί το μόντεμ να κάνει κλήση σε αστικό αριθμό έστω και υπεραστικό... Α και βασικό να έχεις και προεπιλογή Tellas... :whistle:

 

Ήρθε σε κανέναν λογαριασμός με αστική κλήση ίντερνετ; Να δούμε τι παίζεται τελικά;

 

papajohn τελικά έγινε η προεπιλογή που έλεγες;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 7 Ιαν. 2005 , 02:32)

 

Ε ναι ντε! :p Τι λέγαμε τόσες σελίδες πριν; Αρκεί το μόντεμ να κάνει κλήση σε αστικό αριθμό έστω και υπεραστικό... Α και βασικό να έχεις και προεπιλογή Tellas... :whistle:

 

Ήρθε σε κανέναν λογαριασμός με αστική κλήση ίντερνετ; Να δούμε τι παίζεται τελικά;

 

papajohn τελικά έγινε η προεπιλογή που έλεγες;

 

και αυτό που το βρίσκουμε ? :o

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος poseidon2004 ( 7 Ιαν. 2005 , 15:51)

 

και αυτό που το βρίσκουμε ? :o

 

Με ποια εταιρεία μπαίνεις ιντερνετ; Εξαρτάται από τον provider σου... Πες μας και αν είναι θα σου πούμε. Παραθέτω τα δύο που γνωρίζω:

panafonet: 210-4276100

HOL : 210-6685200

;)

Για λοιπές εταιρείες κανονικά τους παίρνεις ένα τηλέφωνο και το ρωτάς. Είναι υποχρεωμένοι να σου το πουν... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Minovg η προεπιλογή μου έγινε πριν4 μέρες σύμφωνα με το 2111200000. Πήρα στο καπάκι τηλέφωνο στο 138000 και μου είπαν όμως ότι στους δικούσ τουσ υπολογιστές η προεπιλογή μου δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.... Πρέπει αυριο να τους ξαναπάρω να δω τι έγινε τελικα να το εκμεταλλευθω και εγω έστω για 20 μέρες...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η προσφορά είνα άψογη...30 ώρες αστικές κλήσεις χρεώθηκαν μόνο 16,5 ευρώ...και φυσικά η tellas είναι η ακριβότερη...όπως όλοι λένε...όλοι έχουν άποψη
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stavros76 ( 7 Ιαν. 2005 , 22:09)

 

Πάντως η προσφορά είνα άψογη...30 ώρες αστικές κλήσεις χρεώθηκαν μόνο 16,5 ευρώ...και φυσικά η tellas είναι η ακριβότερη...όπως όλοι λένε...όλοι έχουν άποψη

 

 

Το οτι εκανε μια προσφορα δε σημαινει οτι επαψε να ειναι η ακριβοτερη. Ειναι η ακριβοτερη στο προγραμμα χωρις παγιο.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 7 Ιαν. 2005 , 21:37)

 

Minovg η προεπιλογή μου έγινε πριν4 μέρες σύμφωνα με το 2111200000. Πήρα στο καπάκι τηλέφωνο στο 138000 και μου είπαν όμως ότι στους δικούσ τουσ υπολογιστές η προεπιλογή μου δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα.... Πρέπει αυριο να τους ξαναπάρω να δω τι έγινε τελικα να το εκμεταλλευθω και εγω έστω για 20 μέρες...

 

Πω πω ρε φίλε ζόρι κι εσύ... :worry: Σε θυμάμαι από τον Νοέμβρη κιόλας που τρέχεις για την προεπιλογή, κάτι πήγε στραβά, κοντεύει να λήξει η προσφορά και ακόμα να σε βάλουν στο πρόγραμμα... Ψιλοαπάτη μου μυρίζει η διαδικασία προεπιλογή... Γιατί να κάνει δηλαδή 20 μέρες που τελικά στην προσφορά γίναν 30 και 40 μέρες; :mad: Για ξαναδοκίμασε να πάρεις Τελλάς, αυτό πάλι δεν το καταλαβαίνω, τι θα πει το ηχογραφημένο να λέει ενεργοποιήθηκε η προεπιλογή και ο υπάλληλος να σου λέει εγώ δεν το βλέπω ακόμα στο σύστημα; Μου φαίνεται είσαι λιγάκι γκαντεμάκος... Μήπως συνάντησες τελευταία τον Μητσοτάκη; :p

Αν μάθει κανείς αστικό forthnet θέλω κι εγώ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος stavros76 ( 7 Ιαν. 2005 , 22:09)

 

Πάντως η προσφορά είνα άψογη...30 ώρες αστικές κλήσεις χρεώθηκαν μόνο 16,5 ευρώ...και φυσικά η tellas είναι η ακριβότερη...όπως όλοι λένε...όλοι έχουν άποψη

 

 

Στην πραγματικότητα είναι η δέυτερη ακριβότερη, μετά τον ΟΤΕ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 7 Ιαν. 2005 , 22:58)

 

Αν μάθει κανείς αστικό forthnet θέλω κι εγώ... ;)

 

 

Παρε 801-100 9000 θα στο δωσουν 100% ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 7 Ιαν. 2005 , 23:24)

 

Στην πραγματικότητα είναι η δέυτερη ακριβότερη, μετά τον ΟΤΕ.

 

 

Που όμως αν κάνεις πολλά αστικά με το πρόγραμμα 50% βγαίνει ίσως με διαφορά η φθηνότερη...

Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ενεργοποιήθηκε και η δικιά μου προεπιλογή, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!

...αλλα αφου πέρασαν τα χριστούγεννα και λίγο πριν αρχίσει η εξεταστική...

 

Τεσπα, ας πάω να κατεβάσω καμμια δεκαριά albums! :)

Link to comment
Share on other sites

27 Οκτωβρίου 2004 : Αποστολή αίτησης για προεπιλογή Τellas

 

14 Νοεμβρίου 2004 : Απαντητική έπιστολή απο tellas που ζητούσε να ξαναστείλω την αίτηση γιατι απορρίφθηκε απο ΟΤΕ!

 

16 Νοεμβρίου 2004 : Αποστολή νέας αίτησης για προεπιλογή.

 

15 Δεκεμβρίου 2004 : Σε ερώτηση μου στο κέντρο εξυπηρέτησης της tellas μου είπαν οτι ακόμα δεν είχαν λάβει την αίτηση..!!!

 

25 Δεκεμβρίου 2004 : Χριστούγεννα

 

10 Ιανουαρίου 2005 : Ενεργοποίηση προεπιλογής σύμφωνα με το 2111200000 αλλά ακόμα το σύστημα της tellas δεν εχει ενημερωθεί σύμφωνα με το cc της τελλας....Οπότε αναμονή ακόμα.

 

 

Κατα τα άλλα η προεπιλογή θα ήταν έτοιμη μέσα σε 15-20 μέρες σύμφωνα με την tellas...

Κανένας πιο άτυχος???

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος inel (10 Ιαν. 2005 , 23:17)

 

27 Οκτωβρίου 2004 : Αποστολή αίτησης για προεπιλογή Τellas

 

14 Νοεμβρίου 2004 : Απαντητική έπιστολή απο tellas που ζητούσε να ξαναστείλω την αίτηση γιατι απορρίφθηκε απο ΟΤΕ!

 

16 Νοεμβρίου 2004 : Αποστολή νέας αίτησης για προεπιλογή.

 

15 Δεκεμβρίου 2004 : Σε ερώτηση μου στο κέντρο εξυπηρέτησης της tellas μου είπαν οτι ακόμα δεν είχαν λάβει την αίτηση..!!!

 

25 Δεκεμβρίου 2004 : Χριστούγεννα

 

10 Ιανουαρίου 2005 : Ενεργοποίηση προεπιλογής σύμφωνα με το 2111200000 αλλά ακόμα το σύστημα της tellas δεν εχει ενημερωθεί σύμφωνα με το cc της τελλας....Οπότε αναμονή ακόμα.

 

 

Κατα τα άλλα η προεπιλογή θα ήταν έτοιμη μέσα σε 15-20 μέρες σύμφωνα με την tellas...

Κανένας πιο άτυχος???

 

Τα ίδια ακριβώς μα ακριβώς πέρασε και ο φίλος papajohn... Προφανώς παιδιά επίτηδες το έκανε αυτό η Τελλάς για να κερδίσει χρόνο από την προσφορά... Έλεος δηλαδή! Καλά ευτυχώς που εγώ είχα προεπιλογή Τελλάς από τους πρώτους εδώ και ένα χρόνο και χάρηκα για τα καλά την προσφορά! :p ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα έχω κι εγώ στα χέρια μου τον λογαριασμό Tellas.

Κλήσεις προς το αστικό panafonet άπειρες. Διάρκεια από 5 ώρες ως και 10ώρες!!! Και χρέωση; 0.072 ευρώ!!!!!!!!!!! :eek: :p ;) :)

Μια χαρά δηλαδή! Όσοι έχετε μπει στο πρόγραμμα επωφεληθείτε της προσφοράς!! 10ώρες ίντερνετ με dial-up μόνο 0.072!! Πού ακούστηκε; Η πρσσφορά του αιώνα! ;)

Εγώ έβαλα DSL από προχθές οπότε δεν μου είναι χρήσιμο. Βέβαια αυτό το είχα χαρεί μόνο για λίγες μέρες γιατί μετά το αστικό της panafonet είχε πάρει "φωτιά" και ήταν συνεχώς κατειλημμένο για ευνόητους λόγους... :whistle:

Happy Downloading everybody! :p

Link to comment
Share on other sites

inel καθρεφτης οι περιπτώσεις μας. Εγω έχω πια επίσημα ενεργοποιημένη προεπιλογή εδω και 3 μερες!

 

Για πρωτη φορά άφησα το PC ανοιχτό στο ιντερνετ όλο το βράδυ! Έτσι! :) Τωρα το μονο μου πρόβλημα είναι η... εξεταστικη και τα slots! :)

 

(α ρε costasv κάποιο απο το 15 slots σου δεν θα ελευθερωθεί;;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn (12 Ιαν. 2005 , 00:09)

 

inel καθρεφτης οι περιπτώσεις μας. Εγω έχω πια επίσημα ενεργοποιημένη προεπιλογή εδω και 3 μερες!

 

Για πρωτη φορά άφησα το PC ανοιχτό στο ιντερνετ όλο το βράδυ! Έτσι! :) Τωρα το μονο μου πρόβλημα είναι η... εξεταστικη και τα slots! :)

 

(α ρε costasv κάποιο απο το 15 slots σου δεν θα ελευθερωθεί;;)

 

 

 

Nαι και σε μένα πανω στην εξεταστικη θα πεσει! :mad:

Παντως απαράδεκτη καθυστέρηση απο τελλας ,ήμουν ετοιμος να ακυρώσω την αίτηση..

Τωρα να δούμε πόσο ακόμα θα περιμένω για να ενημερωθεί το σύστημα..

Είπαν οτι καθυστερεί λίγο ο ΟΤΕ να τους ενημερώσει απο τη στιγμή που τις ενεργοποιεί..

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος inel (12 Ιαν. 2005 , 01:51)

 

Nαι και σε μένα πανω στην εξεταστικη θα πεσει! :mad:

Παντως απαράδεκτη καθυστέρηση απο τελλας ,ήμουν ετοιμος να ακυρώσω την αίτηση..

Τωρα να δούμε πόσο ακόμα θα περιμένω για να ενημερωθεί το σύστημα..

Είπαν οτι καθυστερεί λίγο ο ΟΤΕ να τους ενημερώσει απο τη στιγμή που τις ενεργοποιεί..

 

Το "καθυστερεί λίγο" είναι αυτές οι 15 άντε 20 μέρες. Όχι και 2 μήνες όμως... Εγώ όταν έκανα αίτηση για προεπιλογή Τελλάς κάπου πέρσι μέσα σε 15 μέρες είχε ενεργοποιηθεί. Αλλά βλέπεις τότε δεν είχε καμιά προσφορά να μου το καθυστερούν... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...