Jump to content

Tellas: ΔΩΡΕΑΝ ΚΛΗΣΕΙΣ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 152
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

PARA POLY KALH PROSFORA ANTE NA ERTHEI H PRVTI TOY MINA NA EYXARISTITHOYME THLEFVNO.ONTVS O H KLHSEIS EPAK EINAI APO TON OTE JEREI KANEIS TO LOGO GIATI DEN DROMOLOGOYNTAI KLHSEIS APO OPOIADIPOTE FOREA H TELLAS PANTA PROTOPORA
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος halfprice2 (31 Οκτ. 2004 , 14:12)

 

PARA POLY KALH PROSFORA ANTE NA ERTHEI H PRVTI TOY MINA NA EYXARISTITHOYME THLEFVNO.ONTVS O H KLHSEIS EPAK EINAI APO TON OTE JEREI KANEIS TO LOGO GIATI DEN DROMOLOGOYNTAI KLHSEIS APO OPOIADIPOTE FOREA H TELLAS PANTA PROTOPORA

 

 

1ον Μην ΦΩΝΑΖΕΙΣ γράφοντας με κεφαλαία.

 

2ον Η Tellas απο την αρχή πρωτοπορούσε με τις υψηλότερες τιμές στην βασική υπηρεσία :alien:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος halfprice2 (31 Οκτ. 2004 , 14:12)

ONTVS O H KLHSEIS EPAK EINAI APO TON OTE JEREI KANEIS TO LOGO GIATI DEN DROMOLOGOYNTAI KLHSEIS APO OPOIADIPOTE FOREA

Από οποιονδήποτε φορέα μπορείς να καλέσεις έναν ISP στο κανονικό του νούμερο (πχ. 210.......). Ο ΕΠΑΚ αποτελεί έναν ειδικό αριθμό που χρησιμοποιεί ο ΟΤΕ ειδικά για τις κλήσεις itnernet για να τις χρεώνει λιγότερο (είδατε τι καλός που είναι; :whistle: ), αν θέλει μπορεί κάποιος εναλλακτικός να προχωρήσει σε ειδική συμφωνία με κάποιον ή κάποιους ISP για κάτι αντίστοιχο.

Αυτό που πραγματικά δεν έχω καταλάβει είναι γιατί εταιρίες που ασχολούνται και με τη σταθερή τηλεφωνία και με το internet δεν προσφέρουν μια τέτοια υπηρεσία συνδιασμένη (πχ η Forthnet να σε χρώνει ειδικά για internet μέσω Forthnet λιγότερο για να σε δέσει πελάτη σταθερής).

H TELLAS PANTA PROTOPORA

Έτσι! :p

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει σύνδεση panafonet ποιον εναλλακτικό αριθμό μπορεί να καλέσει για να έχει αστική χρέωση 210...??? Μήπως ξέρει κανένας??

Πήρα την Vodafone και μου είπαν δεν υπάρχει εναλλακτικός αριθμός...

Η προσφορά της Tellas είναι πρωτοποριακή,εγω το έμαθα χθες, γράφτηκα και αν ισχύει και για internet αυτό έχουμε σωθεί πολλοί...

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι ISP's εχουν αριθμο μη-ΕΠΑΚ. Ξανακαλεσε και μιλα με καποιον αλλον,αν και αυτος ειναι ασχετος επεμενε να ενημερωθει.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 4 Νοέ. 2004 , 01:56)

 

Ολοι οι ISP's εχουν αριθμο μη-ΕΠΑΚ. Ξανακαλεσε και μιλα με καποιον αλλον,αν και αυτος ειναι ασχετος επεμενε να ενημερωθει.

 

 

Ξαναπήρα αλλά πάλι τα ίδια μου είπαν... Επέμενα και μόνο που δε με διαολόστειλαν με κόσμιο βέβαια τρόπο... Και άκουσα βέβαια και το ειρωνικό στο τέλος "ευχαριστούμε που μας καλέσατε". Τι βλακεία και αυτό πια!!

 

Δεν ξέρει κανένας τον αριθμό μη-ΕΠΑΚ της panafonet?? Πολλοί είναι? Ένας δεν είναι λογικά??

Link to comment
Share on other sites

Μα τι στοκοι επιτελους :mad: Αφου ο ΕΠΑΚ κανει προωθηση σε κανονικο αριθμο πως ειναι δυνατον να μην εχουν? :eek: Ελπιζω να ξερει καποιος να σε βοηθησει.

 

 

Edit: Για δοκιμασε αυτο 210-4276100

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 4 Νοέ. 2004 , 02:21)

 

Φίλε σε ευχαριστώ πολύ! Μπαίνει μια χαρά κανονικά! Είναι όντως στόκοι αυτοί στη Vodafone!!

 

 

Τιποτα,τους αγωνιστικους μου χαιρετισμους και κλωτσιες στον ταρζαν ;) :lol:

Link to comment
Share on other sites

telika isxuei sta sigoura to mhdeniko kostos meta to prwto trilepto se astika thlefwna pou antistixoun se modem isp?ginete na doume ti mas xrewnei h tellas?

 

apo thn stigmh pou zhthsw proepilogh tellas kai thn yperisia me thn ektwsh se poses meres 8a mporw na thn xrhsimopoiw?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danton ( 5 Νοέ. 2004 , 00:43)

 

telika isxuei sta sigoura to mhdeniko kostos meta to prwto trilepto se astika thlefwna pou antistixoun se modem isp?ginete na doume ti mas xrewnei h tellas?

 

apo thn stigmh pou zhthsw proepilogh tellas kai thn yperisia me thn ektwsh se poses meres 8a mporw na thn xrhsimopoiw?

 

 

Φίλε κι εγώ τώρα με το σύστημα της αστικής χρέωσης μπαίνω net, δεν είμαι σίγουρος, κι εγώ την ίδια απορία έχω αν ξέρει κάποιος στα σίγουρα ας μας πει...

 

Η προεπιλογή φορέα κάνει κάπου 20 μέρες για ενεργοποίηση, η υπηρεσία 50% χρησιμοποιείται σε 1 εργάσιμη μέρα αφού στείλεις πρώτα λέει ένα φαξ με τα στοιχεία σου και το αίτημά σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ρε παιδιά ξέρει κανένας? Η προσφορά της αστικής χρέωσης ισχύει και για ιντερνετ αστικές κλήσεις??? Μπορούμε να είμαστε σίγουροι για αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 6 Νοέ. 2004 , 12:27)

 

Εγω θα σας πω ΣΙΓΟΥΡΑ σε περίπου 20 μέρες που θα ενεργοποιηθεί η προεπιλογή μου. Μόλις χθες έστειλα τα συμβόλαια.

 

 

Οι υπόλοιποι φοβάστε ρε παιδιά να μιλήσετε? Νομίζετε ότι κάνουμε κανά κόλπο? Προσφορά είναι, ας πρόσεχαν! Όταν τους τα ακουμπάμε καλά είναι? Καιρός να εκμεταλλευτούμε κι εμείς τις δυνατότητες της προσφοράς. Η λογική λέει ΒΟΥΡ! Τώρα αν υπάρχει κανένας όρος με ψιλά γράμματα ρωτάω και εφόσον είναι κάποιος ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟΣ για το θέμα ας μας δώσει μια ΣΑΦΗ απάντηση για να μη βρεθούμε προ απροόπτου με υπέρογκες χρεώσεις!!! :eek:

Link to comment
Share on other sites

egw 8a 8esw ena allo erwtima.. i prosfora me ta free astika yperastika meta ta 3 lepta, arxizei na isxyei meta pou 8a egkri8ei i proepilogi, i mporeis na ekmetalleyteis tin prosfora kai sto diastima pou eisai grammenos sto 50%,se anamoni gia proepilogi??

katalavainete oti an isxyei to prwto,se syndyasmo me to gegonos oti i prosfora ligei stis 31/01,oti xreiazetai 20-30 meres gia na ginei i proepilogi,oti ka8e mina exeis pagio 3 eyro,+10euro gia ti diakopi meta ti li3i tis prosforas..

ti na pw!! an eseis to 8ewreite eykairia..

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξε εμένα το 50% έτσι και αλλιώς είναι το μονο προγραμμα εναλλακτικού που με συμφαίρει πραγματικα. Οπότε σε συνδυασμό με αυτη τη προσφορα ήταν ότι καλυτερο για μένα και θα το έβαζα έτσι και αλλιως.

 

Όσο για την άλλη σου ερωτηση, αυτη τη στιγμη είμαι με προενεργοποιήση του 50%. Μπορώ να το χρησιμοποιώ κανονικα, δεν έχω όμως το δωρεαν που θα ισχύσει μόλις μου ενεργοποιήσουν την προεπιλογή (χθες εστειλα τα χαρτιά).

 

Μολις μου ενεγοποιηθεί η προεπιλογή θα κάνω δοκιμαστικα κάποια τηλέφωνα σε αστικο ISP, θα τους πάρω στο τμημα λογαριασμών να ελενξω τη χρέωση και θα σας ειδοποιήσω υπέυθυνα... Ως τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος papajohn ( 6 Νοέ. 2004 , 19:31)

 

Κοιταξε εμένα το 50% έτσι και αλλιώς είναι το μονο προγραμμα εναλλακτικού που με συμφαίρει πραγματικα. Οπότε σε συνδυασμό με αυτη τη προσφορα ήταν ότι καλυτερο για μένα και θα το έβαζα έτσι και αλλιως.

 

Όσο για την άλλη σου ερωτηση, αυτη τη στιγμη είμαι με προενεργοποιήση του 50%. Μπορώ να το χρησιμοποιώ κανονικα, δεν έχω όμως το δωρεαν που θα ισχύσει μόλις μου ενεργοποιήσουν την προεπιλογή (χθες εστειλα τα χαρτιά).

 

Μολις μου ενεγοποιηθεί η προεπιλογή θα κάνω δοκιμαστικα κάποια τηλέφωνα σε αστικο ISP, θα τους πάρω στο τμημα λογαριασμών να ελενξω τη χρέωση και θα σας ειδοποιήσω υπέυθυνα... Ως τοτε...

 

 

Λοιπόν πήρα παιδιά το τμήμα λογαριασμών της Tellas και ρώτησα αν μπορώ να μάθω τις χρεώσεις και η απάντηση ήταν αποστομωτική: ΔΕΝ μπορούμε να μάθουμε τις χρεώσεις παρά μόνο αν έχει εκδοθεί ο λογαριασμός!!!

Κάποιος είχε πει ότι μπορούμε να ρωτήσουμε τις χρεώσεις του τελευταίου 24ώρου. Αυτό ΔΕΝ ισχύει. Μου απάντησαν κατηγορηματικά.

Οπότε όσοι μπαίνουμε ιντερνετ με αστικό ISP ρισκάρουμε κατά τη γνώμη μου αρκετά, διότι την χρέωση θα την μάθουμε μετά από κανά μήνα και αφού θα έχουμε κάνει άπειρα λεπτά αστικής κλήσης σε ISP...

Όποιος έχει διαφορετική άποψη ας πάρει την Tellas να του πουν. Το μόνο που μπορούν να κάνουν λέει είναι να επιβεβαιώσουν ότι πραγματοποιήθηκε μια κλήση, όχι όμως να σου πουν και το κόστος της...

Τι είναι αυτά ρε παιδιά??? Τι σημαίνει τμήμα λογαριασμών τότε?? Τι δουλειά κάνουν εκεί? Να μας λένε πόσο ήρθε ο τελευταίος λογαριασμός μας?? Χαίρω πολύ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος minovg ( 6 Νοέ. 2004 , 20:40)

 

Οπότε όσοι μπαίνουμε ιντερνετ με αστικό ISP ρισκάρουμε κατά τη γνώμη μου αρκετά, διότι την χρέωση θα την μάθουμε μετά από κανά μήνα και αφού θα έχουμε κάνει άπειρα λεπτά αστικής κλήσης σε ISP...

 

 

Η Τελλας εκδιδει λογαριασμο καθε 2 μηνες :worry: Ειναι σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις. Εμενα αλλοι μου εχουν πει αλλοι οχι,ξαναδοκιμασε να παρεις :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 6 Νοέ. 2004 , 20:47)

 

Η Τελλας εκδιδει λογαριασμο καθε 2 μηνες :worry: Ειναι σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις. Εμενα αλλοι μου εχουν πει αλλοι οχι,ξαναδοκιμασε να παρεις :)

 

 

Μου τη δίνουν αφάνταστα οι υπάλληλοι-βλάκες. Λες να γίνεται και να μην ήξερε αυτή?? Μιλάμε για χοντρό λάθος τότε... Τμήμα λογαριασμών είστε κύριοι, δε ξέρετε αν μπορούμε να δούμε το λογαριασμό μας?? Αν όχι τι κάθεσαι στη θέση σου υπάλληλε? Η αλφαβήτα σου είναι να ξέρεις για το λογαριασμό. Δε νομίζω Nrg μάλλον δεν πρέπει να γίνεται... Καλά δε μιλάμε για e-billing... Ούτε καν λόγος για τέτοια πράματα...

Link to comment
Share on other sites

Οπως σου ειπα και πιο πανω ειναι σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις,εγω πχ αν εχω παρει 10 φορες τις 6 μου εχουν πει. Εχω να παρω απο περσι βεβαια :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Nrg ( 6 Νοέ. 2004 , 21:02)

 

Οπως σου ειπα και πιο πανω ειναι σε ποιον υπαλληλο θα πεσεις,εγω πχ αν εχω παρει 10 φορες τις 6 μου εχουν πει. Εχω να παρω απο περσι βεβαια :lol:

 

 

"Ποτέ δεν λέγαμε κύριε μου την χρέωση των τελευταίων ημερών, μόνο τις χρεώσεις εκδοθέντων λογαριασμών..." Τάδε έφη 2η υπάλληλος Tellas. Τώρα παιδιά βγάλτε συμπεράσματα... Τον φίλο Nrg τον πιστεύω αλλά βλέπω δουλειά να μη γίνεται και το αποτέλεσμα μετράει δυστυχώς!! Και έτσι και δω χρεώσεις στον αστικό ISP θα γίνει Ο πανικός στην Tellas! Μέχρι και ΙΝΚΑ, ΕΕΤΤ, ΕΚΠΟΙΖΩ και πώς τα λένε θα φτάσω! Είναι καθαρά αστική κλήση. Δεν υπάρχει καμιά εξαίρεση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατα την εγγραφη μου πληροφορήθηκα πως μπορω αν θέλω μετα απο 24 ώρες να πάρω τηλέφωνο στο τμήμα λογαριασμών και να με ενημερώσουν για την αξια μιας κλήσης.

 

Αν δε το κανουν θα τους πάρω τηλέφωνο θα αρχισω να ΑΠΑΙΤΩ την διαγραφη μου απο την Tellas καθως δεν κάνουν αυτο που μου ειπαν μέχρι που πιστεύω θα υποχωρήσουν...

 

minovg παρ' τους παλι και απαιτησε να σου πουν μια χρέωση. Δεν μπορεί, παιξ' το τρελλος δικαίωμα σου είναι! Πες έχω την εντυπωση πως καποιος έκανε το Σαββατοκυριακο παρανομες κλήσεις απο το σταθερο σου! Παρ' τους και πρηξ' τους!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...