Jump to content

Z2 η g3 δύσκολη επιλογή.


tsamers
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εν τω μεταξύ και εγώ ανάμεσα σε αυτά τα δύο είμαι αλλά με αυτά που διαβάζω για το G3 μακρυά και αγαπημένοι. Εμπρός καλό μου Ζ2.

Κωνσταντίνε το επεξεργαστηκα τις προάλλες πανω από μια ώρα στον κωτσοβολο στο mall και μου άρεσε πολύ το G3 kai μάλιστα ήταν δίπλα δίπλα στο stand με το Ζ2, εγώ εκείνη την στιγμή θα επέλεγα G3 με κλειστά μάτια, όμως αυτά τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδιά με έχουν κάνει διστακτικό , είναι ένα ρίσκο η επιλογή του ! :(

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνε το επεξεργαστηκα τις προάλλες πανω από μια ώρα στον κωτσοβολο στο mall και μου άρεσε πολύ το G3 kai μάλιστα ήταν δίπλα δίπλα στο stand με το Ζ2, εγώ εκείνη την στιγμή θα επέλεγα G3 με κλειστά μάτια, όμως αυτά τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδιά με έχουν κάνει διστακτικό , είναι ένα ρίσκο η επιλογή του ! :(

 

Αυτό ακριβώς θέλω να αποφύγω. Το ρίσκο. Το Ζ2 είναι δοκιμασμένη και άρτια επιλογή. Το G3 είναι να μην σου κάτσει.. Και άντε ας πούμε ότι λύθηκε το πρόβλημα του ξαφνικού κλεισίματος. Τα lags που διαβάζω συνέχεια όμως; Επίσης η μπαταρία;; Το σημαντικότερο για μένα. Ειδικά σε συνθήκες πραγματικές και όχι σε ένα μαγαζί πάνω στο σταντ. Χρησιμοποιώ 200 εφαρμογές από τις οποίες οι περισσότερες είναι βαριές και ενεργοβώρες (βλ. FB, Messenger, Viber και λοιπά που τρέχουν παρασκήνιο όλη μέρα). Οι χρήστες του Ζ2 κάνουν λόγο για 5+ ώρες οθόνης. Για το G3 διαβάζω κάτι 3,5 ώρες την ίδια στιγμή που με όλα αυτά στο Ζ1 βγάζω 4...:/

Οπότε για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο και για να απολαύσω και τα 3GB μνήμης που αύριο μεθαύριο μπορεί να φανούν πολύ χρήσιμα, θα πάω στο Ζ2 που είναι και ποιοτικότατο εξωτερικά.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

είσαι ωραίος! :) με κάλυψες απόλυτα!...άντε με το καλό να το πάρεις!

 

πάντως η UHD Οθόνη είναι το κάτι άλλο (άμα συνηθίσει το μάτι,έχω πάρει ένα tablet Pro 8.4 και είναι απόλαυση οθονάρα λέμε στα παιχνίδια ουσιαστικά είσαι "μέσα" και συμμετέχεις κανονικά!)

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μα καλά ακόμα το πάλευεται και το σκεφτεστε:lol:

Ειναι προφανές ποια ειναι ανώτερη συνολικά συσκευη!

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβα οταν μου λαγκαρε το G3 στα public.. Ηταν το 16αρι. Ελπιζω το 32αρι να την παλευει..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...