Jump to content

Κινητά Clones


_danai_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!

βλέπω συνεχώς τον τελευταίο καιρό κινητά clones τόσο της apple , όσο κι τσ samsung με πολύ καλές τιμές κι ολόιδια με τα αυθεντικά!!.

πιστεύετε αξίζει??

 

κι συγκεκριμένα από αυτό το σαιτ.

http://eshopcy.net/smartphones.html

 

κάποιος που να γνωρίζει λίγα παραπάνω πράγματα...:rolleyes::) γιατί και τα χαρακτηριστικά που βλέπω δε καταλαβαίνω κι πολλά :p

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός μου έχει αγοράσει κλώνο του s4. Το έχει λίγο καιρό αλλά δεν έχει ιδιαίτερες διαφορές. Έτσι όπως το είχα δει τα χρώματα ήταν διαφορετικά από άποψη φωτεινότητας στις στάνταρ ρυθμίσεις. Τώρα στο μέλλον δεν ξέρω αν θα παρατηρήσει ο ίδιος άλλες διαφορές. Για φθηνή πάντως λύση είναι μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Μπες εδώ :

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=22

 

γίνονται αναλύσεις επί αναλύσεων πάνω στα κινητά , απομιμήσεις ή μη.

 

Πάντως μην περιμένεις το κινητό που βγαίνει σαν κλώνος μοντέλου να είναι εφάμιλλων δυνατοτήτων. Συνήθως είναι πιο κάτω.

 

Όπως είπα δες τι σε ενδιαφέρει, καθώς απ'την Κίνα μας έρχονται πλέον πολύ σοβαρές προτάσεις κινητών, κατέληξε σε κάποια κι έλα να το ξανασυζητήσουμε όλοι

Link to comment
Share on other sites

οι σχεδιαστικοι κλωνοι που δε βαζουν τη μαρκα της πραγματικης κατασκευαστριας, αλλα τη μαρκα της γνωστης εταιριας που αντιγραφουν, απλως προσπαθουν να ικανοποιησουν τη ματαιοδοξια οποιου θεωρει το κινητο συσκευη status. συχνα υστερουν σε ποιοτητα ενω με ιδια χρηματα μπορει κανεις να βρει συσκευες απο πιο "αξιοπιστες" εταιριες. αν απλως αντιγραφουν το design αλλα γραφουν τη δικη τους μαρκα (ή οποια εχει να επιδειξει κι αλλες συσκευες) τοτε για μενα ειναι οκ.

 

αν θες να σου προτεινουμε κατι να αγορασεις, πες μας μεχρι ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις και 2-3 πραγματα που προτιμας-θες (πχ μεγεθος οθονης, λειτουργικο συστημα, αγορα απο εσωτερικο ή εξωτερικο κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Από παλαιότερη εμπειρία θα σου πρότεινα να τα αποφύγεις. Πολύ κακή ποιότητα κατασκευής και καμία σχέση με το πρωτότυπο που αντιγράφουν, πέρα από την εμφάνιση.

Δύο πράγματα σ' αυτή την ζωή δεν έχουν τέλος, το σύμπαν και η ηλιθιότητα των ανθρώπων αν και για το πρώτο δεν είμαι απόλυτα βέβαιος.

Α.Einstein

Link to comment
Share on other sites

Απλά μην μπλέξεις με κλόουνς. Στο γράφει αυτός που έχει αγοράσει 4-5 κλώνους. Και ξέρω πλέον ότι για κανέναν δεν αξίζει να ασχοληθείς.. Μόνο μπλέξιμο χωρίς ανταλλακτικά και υποστήριξη software.
Link to comment
Share on other sites

γιατι να παρεις ενα κινητο που προσπαθει να αντιγραψει ανεπιτυχως καποιο αλλο ενω υπαρχουν τοσα αξιολογα φτηνα κινεζικα?
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας. :)με καλύψατε πλήρως κι επιβεβαιώσα τις αμφιβολίες μου. κι εγώ το σκεφτόμουν γιατί το περιμένα ότι θα έχει 'κακές' διαφορές!

Τώρα θα πάω να διαβάσω κι το τοπικ :)

 

 

telefoneri απλά είχα ενθουσιαστεί με το s5 το οποίο δε μπορώ να αγοράσω λόγω τιμής :p:p:p βρήκα τσ κλώνους κι είπα να ρωτήσω εδώ που λίγο - πολύ θα ξέρατε περισσότερα . ώστε να μαζέψω γνώμες :rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας. :)με καλύψατε πλήρως κι επιβεβαιώσα τις αμφιβολίες μου. κι εγώ το σκεφτόμουν γιατί το περιμένα ότι θα έχει 'κακές' διαφορές!

Τώρα θα πάω να διαβάσω κι το τοπικ :)

 

 

telefoneri απλά είχα ενθουσιαστεί με το s5 το οποίο δε μπορώ να αγοράσω λόγω τιμής :p:p:p βρήκα τσ κλώνους κι είπα να ρωτήσω εδώ που λίγο - πολύ θα ξέρατε περισσότερα . ώστε να μαζέψω γνώμες :rolleyes:

 

Σας ευχαριστώ πολύ όλους!!

 

 

http://www.minideal.net/catalogsearch/result/?q=no.1+s7

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

μια χαζή ερώτηση........... (το εχω απορία)

Ποιος λόγος να πάρει καποιος έναν κλώνο???????

 

αν θέλετε απο κίνα υπαρχουν άπειρες καλές προτάσεις..... αλλά κλώνο? θα ήθελα πραγματικά να λύσω την απορία....

Link to comment
Share on other sites

Παροτι δηλαδη εχουν, κατα τα αναγραφομενα παντα, κλα χαρακτηριστικα ειναι μουφα?

Η ειναι μουφα γενικα αυτα που γραφουν ?

Link to comment
Share on other sites

μια χαζή ερώτηση........... (το εχω απορία)

Ποιος λόγος να πάρει καποιος έναν κλώνο???????

 

αν θέλετε απο κίνα υπαρχουν άπειρες καλές προτάσεις..... αλλά κλώνο? θα ήθελα πραγματικά να λύσω την απορία....

 

Θα σου απαντήσω εγώ που έχω πάρει κλώνο και έφαγα τη φολα:

  1. Θέλεις να δειχθείς στους οποιουσδήποτε άλλους και να τους δείξεις εμμέσως πλην σαφών "κοιτάξτε τι έχω", Γουστάρεις να βλέπεις τα μάτια των άλλων να γουρλώνουν
  2. Να ικανοποιήσεις το εγώ σου, τι κι αν έχει τρύπιες τσέπες έχει πάρει λίγη από τη δόξα της μεγάλης εταιρείας!
  3. το βλέπεις σα διαμάντι γιατί η πλαστικούρα που έχεις μπροστά σου είναι πιστό αντίγραφο και όπως και να το κάνουμε, μόνο που ότι λάμπει δεν είναι χρυσός
  4. Σε μια βδομάδα δε θα χαίρεσαι γιατί πολύ απλά έχεις καταλάβει τι βλακεία πήρες και χάλασες τα λεφτά σου. Προσωπικά ούτε αυτό πρόλαβα να χαρ

ώ αφού η οθόνη και το ηλίθιο λειτουργικό σύστημα που είχε τα ΄παιξε την τρίτη μέρα. Έμεινα με τη χαρά.

 

Μετά την είδα αλλιώς τη δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου απαντήσω εγώ που έχω πάρει κλώνο και έφαγα τη φολα:

  1. Θέλεις να δειχθείς στους οποιουσδήποτε άλλους και να τους δείξεις εμμέσως πλην σαφών "κοιτάξτε τι έχω", Γουστάρεις να βλέπεις τα μάτια των άλλων να γουρλώνουν
  2. Να ικανοποιήσεις το εγώ σου, τι κι αν έχει τρύπιες τσέπες έχει πάρει λίγη από τη δόξα της μεγάλης εταιρείας!
  3. το βλέπεις σα διαμάντι γιατί η πλαστικούρα που έχεις μπροστά σου είναι πιστό αντίγραφο και όπως και να το κάνουμε, μόνο που ότι λάμπει δεν είναι χρυσός
  4. Σε μια βδομάδα δε θα χαίρεσαι γιατί πολύ απλά έχεις καταλάβει τι βλακεία πήρες και χάλασες τα λεφτά σου. Προσωπικά ούτε αυτό πρόλαβα να χαρ

ώ αφού η οθόνη και το ηλίθιο λειτουργικό σύστημα που είχε τα ΄παιξε την τρίτη μέρα. Έμεινα με τη χαρά.

 

Μετά την είδα αλλιώς τη δουλειά.

καλά είπα δεν καταλαβαίνω.... τέτοιες σκέψεις ποτέ δεν μου έχουν περάσει από το μυαλό..

όταν υπάρχουν από Κίνα προτάσεις διαμάντια είναι το λιγότερο χαζό να κοιτάς κάποιο κλώνο... εκτός και αν αυτός είναι από τα star wars :p

Link to comment
Share on other sites

οι σχεδιαστικοι κλωνοι που δε βαζουν τη μαρκα της πραγματικης κατασκευαστριας, αλλα τη μαρκα της γνωστης εταιριας που αντιγραφουν, απλως προσπαθουν να ικανοποιησουν τη ματαιοδοξια οποιου θεωρει το κινητο συσκευη status. συχνα υστερουν σε ποιοτητα ενω με ιδια χρηματα μπορει κανεις να βρει συσκευες απο πιο "αξιοπιστες" εταιριες. αν απλως αντιγραφουν το design αλλα γραφουν τη δικη τους μαρκα (ή οποια εχει να επιδειξει κι αλλες συσκευες) τοτε για μενα ειναι οκ.

 

αν θες να σου προτεινουμε κατι να αγορασεις, πες μας μεχρι ποσα χρηματα μπορεις να διαθεσεις και 2-3 πραγματα που προτιμας-θες (πχ μεγεθος οθονης, λειτουργικο συστημα, αγορα απο εσωτερικο ή εξωτερικο κτλ).

 

Θα σου απαντήσω εγώ που έχω πάρει κλώνο και έφαγα τη φολα:

  1. Θέλεις να δειχθείς στους οποιουσδήποτε άλλους και να τους δείξεις εμμέσως πλην σαφών "κοιτάξτε τι έχω", Γουστάρεις να βλέπεις τα μάτια των άλλων να γουρλώνουν
  2. Να ικανοποιήσεις το εγώ σου, τι κι αν έχει τρύπιες τσέπες έχει πάρει λίγη από τη δόξα της μεγάλης εταιρείας!
  3. το βλέπεις σα διαμάντι γιατί η πλαστικούρα που έχεις μπροστά σου είναι πιστό αντίγραφο και όπως και να το κάνουμε, μόνο που ότι λάμπει δεν είναι χρυσός
  4. Σε μια βδομάδα δε θα χαίρεσαι γιατί πολύ απλά έχεις καταλάβει τι βλακεία πήρες και χάλασες τα λεφτά σου. Προσωπικά ούτε αυτό πρόλαβα να χαρ

ώ αφού η οθόνη και το ηλίθιο λειτουργικό σύστημα που είχε τα ΄παιξε την τρίτη μέρα. Έμεινα με τη χαρά.

 

Μετά την είδα αλλιώς τη δουλειά.

 

Απλά τα είπατε όλα! Ίσως θα έπρεπε να μπει στο τόπικ των κλώνων.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...