Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από το μεσημέρι είμαι και εγώ κάτοχος του hx4700...

Το μηχάνημα απλά ειναι εκπληκτικό και με έχει αφήσει με τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

Μόλις φορτίσει πλήρως θα αρχίσω να περνάω και τα υπόλοιπα προγράμματα που θέλω.

Πάντως τα βασικά που πέρασα δούλεψαν απροβλημάτιστα...

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από gkp

Από το μεσημέρι είμαι και εγώ κάτοχος του hx4700...

Το μηχάνημα απλά ειναι εκπληκτικό και με έχει αφήσει με τις καλύτερες εντυπώσεις.

 

Μόλις φορτίσει πλήρως θα αρχίσω να περνάω και τα υπόλοιπα προγράμματα που θέλω.

Πάντως τα βασικά που πέρασα δούλεψαν απροβλημάτιστα...

 

kaloriziko vre! to iksera oti den tha boruses na adistathis ;)

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αυξανομαστε και πληθαινουμε !! πολυ καλο αυτο .....

 

 

Αντε να γινομαστε ολο και περισσοτεροι...

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

kolpo gia na parakampsete to scroll link ston PIE ke va exete normal scroll: @ registry: ...local_machine->software->Microsoft->internet explorer->navigation-> to 1x0 na to kamete ww value 0 ;) restart ke done :p

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (30 Οκτ. 2004 , 09:34)

 

to 1x0 na to kamete ww value 0

 

 

Τι εννοείς το [to 1x0 na to kamete ww value 0 ] το 1x0 να γίνει 0, δεν κατάλαβα το [ww value 0 ] ?

My mobiles so far: Ericsson T28, T320s, T68i, P800, P900, Siemens SL45, Nokia 7650, Qtek S100, Qtek 9100

My PDAs : HP 620LX, Handspring Visor Prism , iPAQ h3950 , iPAQ h5550, Qtek S100, Qtek 9100

Now using: Smartphone:ETEN X500 (WM™ 6.0) PDA:iPAQ h4700 (WM™ 6.0)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

iparxi ena key pu legete 4-dpad navgation i kapws etsi. allakse tin timi tu apo 1 se 0.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά εγώ έχω το 4700 απο την περασμένη τετάρτη και παρατήρησα ότι και μου κάνει απο μόνο του αρκετά συχνά reset 2-3 φορές την ημέρα χωρίς να έχω εγκαταστήσει κάποιο πρόγραμμα και ότι ακόμη κάποιες φορές δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το wi-fi και έπρεπε να κάνω reset για να δουλέψει. αυτά είναι φυσιολογικά? υπάρχει κάποιο online update?

ή μήπως θα πρέπει να το στείλω πίσω απο εκεί που το πήρα( expansys )

Παρακαλώ τις απόψεις σας ευχαριστώ :worry:

Link to comment
Share on other sites

οταν λες reset εννοεις software reset ? η απλα σβηνει η οθονη ?

 

Καλυτερα να δοκιμασεις (αν δεν το εχεις κανει ηδη) να κανεις hardware reset και μετα να δεις πως συμπεριφερεται..

 

Αληθεια ξερει κανεις πως ( εαν) μπορουμε να εχουμε ενα bluetooth profile συνεχεια ενεργο και να κανει αυτοματα connect με τη συγκεκριμενη bluetooth συσκευη μολις αυτη ενεργοποιηθει?

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από TLG

οταν λες reset εννοεις software reset ? η απλα σβηνει η οθονη ?

 

Καλυτερα να δοκιμασεις (αν δεν το εχεις κανει ηδη) να κανεις hardware reset και μετα να δεις πως συμπεριφερεται..

 

Αληθεια ξερει κανεις πως ( εαν) μπορουμε να εχουμε ενα bluetooth profile συνεχεια ενεργο και να κανει αυτοματα connect με τη συγκεκριμενη bluetooth συσκευη μολις αυτη ενεργοποιηθει?

 

to headset profile isws dulevi etsi alla den to exw psaksi poli. mono akuw mp3 sta ixia tu laptop.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Αντιγράφω μέσα στο 4700 ένα αρχείο του word.. Όμως όταν το ανοίγω με το pocket word toy 4700, δεν μου τα εμφανίζει όλα σωστά... Κάτι "μαθηματικά σύμβολα, παραστάσεις κλπ" παραλείπονται εντελώς. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να μου πει τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από hharis

Παιδιά, έχω ένα πρόβλημα. Αντιγράφω μέσα στο 4700 ένα αρχείο του word.. Όμως όταν το ανοίγω με το pocket word toy 4700, δεν μου τα εμφανίζει όλα σωστά... Κάτι "μαθηματικά σύμβολα, παραστάσεις κλπ" παραλείπονται εντελώς. Μπορεί κανείς να με βοηθήσει να μου πει τι να κάνω?

 

vale to na min ta kami convert apo to pc->ppc akoma an thes MONO na ta diavazis xwris edit vale ton clearvue suite gia doc (exi mono gia pdf sti rom) ke an thelis na ta kamis edit vale ton textmaker pu ine klasis anwteros tu pword.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το παρείγγηλα από το EXPANSYS ~610 Euro τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά και το ΦΠΑ. Περιμένω να έρθει και θα σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις μόλις το πάρω.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για VoIP για το συγκεκριμένο μηχάνημα?

 

Υ.Γ. Είναι το πρώτο μου PPC :)

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

Αρχικό Μήνυμα από pentium_vi

Και εγώ το παρείγγηλα από το EXPANSYS ~610 Euro τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά και το ΦΠΑ. Περιμένω να έρθει και θα σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις μόλις το πάρω.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για VoIP για το συγκεκριμένο μηχάνημα?

 

Υ.Γ. Είναι το πρώτο μου PPC :)

 

to skype paizei arista simfwna me to brighthand.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Alexkass (31 Οκτ. 2004 , 16:02)

 

Wirelessly posted (Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 4.01; Windows CE; PPC; 240x320))

 

 

 

to skype paizei arista simfwna me to brighthand.

 

 

 

Σε ευχαριστώ ALEX :D

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pentium_vi (31 Οκτ. 2004 , 14:39)

 

Και εγώ το παρείγγηλα από το EXPANSYS ~610 Euro τελική τιμή μαζί με τα μεταφορικά και το ΦΠΑ. Περιμένω να έρθει και θα σας πω τις πρώτες μου εντυπώσεις μόλις το πάρω.

 

Ξέρει κανείς αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για VoIP για το συγκεκριμένο μηχάνημα?

 

Υ.Γ. Είναι το πρώτο μου PPC :)

 

 

to skype exi exeretiki piotita fonis den to pirazoun ta firewall kai routers doulevi kai me wifi me gprs mono minima den doulevi meso local ip ine poli eykolo sto setarisma

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά εγώ έχω προβλήματα με το 4700 μου kai μετά και απο hard reset που έχω κάνει , ξαφνικά μου σβήνει μόνο του και κάνει soft reset αρκετά συχνά χωρίς να πειράξω οτιδήποτε, μήπως όμως φταίει η μπαταρία γιατί παρόλο που το είχα φορτήσει πλήρως την τελευταία φορά, μετά το soft reset μου έβγαλε μήνυμα ότι το backup battery ήταν χαμηλό και ακολούθως ανέβηκε απο μόνο του στο 100%.

Τις απόψεις των φίλων παρακαλώ ευχαριστώ. :)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες έβαλα ένα πρόγραμμα που μετράει την ταχύτητα των εξωτερικών μνημών SD, CF σε σχέση με τον δίαυλο του μηχανήματος...Τα αποτελέσματα στο 4700 σε σχέση με ένα 2210 ήταν απογοητευτικά...Το τέστ έγινε με τις ίδιες μνήμες...

Τι γίνεται είναι όντως αργός ο δίαυλος του η συμβαίνει κάτι άλλο;

Ξέρει κανείς κάτι πάνω σε αυτό;

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

απλά πρέπει να πάρεις καλή κάρτα. σύμφωνα με παιδιά στο brighthand το 4700 έχει 'ακριβά' γούστα. για να την μετρήσεις δες το backup program.

 

όσο για τον φίλο μας που του κλείνει το 4700 ας δει εδώ: (ελπίζω να βοήθησα) http://discussion.brighthand.com/showthread.php?s=&threadid=111808

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

κανεις δεν εχει ασχοληθει με το wifi στο 4700 να μου πει πως μπορω να το συνδεσω σε wifi δικτυο η να στελνω απευθειασ για εκτυπωσει σε wifi printer?

:( κλαψ ....

Το παιδευω αλλα τιποτα το ατιμο....

 

 

thanks

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

pigenis programs settings connections advanced select networks my work network edit proxy settings klik this network connects to the internet ta klinis ola me ok kai meta pas wifi configure network adapters choose my network card conncts to : work meta hp wireless adapter klik use server assigned ip address an ise se dhcp server alios use specific ip opos analoga kai tous name servers gateway kltp iparxi kai to streethawk pou mpori na sou pi pia ap sou dinoun net access analoga me tis rithimisis pou exis kani

 

ps.molis ta kanis ola kane kai ena soft reset giati to klisimo kai anigma tou wifi gia na pari rtis alages den doulevi panda ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...