Jump to content

HP iPAQ hx4700


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι που δεν θα την βγάζανε και free :P

 

Κανένας που την έχει βάλει να ποστάρει κανένα

screenshot και να πει εντυπώσεις!

:)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 640
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το ActiveSync 4.1 πρεπει να προυπαρχει της εγκαταστασης του upgrade η πρεπει να υπαρχει το 3.8 και το κανει upgrade μονο του ??
Link to comment
Share on other sites

Dowgrade ROM for HP hx4700:

HP iPAQ hx4700 Pocket PC Series ROM Update

version 1.10 (10 May 05)

 

Link: ftp://ftp.compaq.com/pub/softpaq/sp29501-30000/SP29841.exe

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο? Το μηνυμά σου έχει περίεργους χαρακτήρες και δε βγαζω άκρη...

Ακυρο... ΟΚ

From China :ninja: with love...:D

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Με το upgrade εξαφανίζεται το IPAQ FileStore ή μου φαίνεται?

Αρκετά πιο αργό πάντως από τα 2003

 

Ναι, δεν υπαρχει πλεον οπως το ξεραμε. Στη ROM αποθηκευονται πλεον ολα (το OS και οποιες εφαρμογες θελουμε, εχουμε φυσικα και το option να τις εγκαταστησουμε και στις καρτες).

 

Η RAM ειναι τωρα οπως και στα pc, χρησιμοποιειται δηλ. μονο για application loading και οχι οπως πριν που μπορουσαμε να "σωσουμε" πραγματα εκει.

 

ΕΙναι πιο αργο ναι,οχι βεβαια εκνευριστικα αλλα σιγουρα πιο αργο...

Link to comment
Share on other sites

Με το upgrade εξαφανίζεται το IPAQ FileStore ή μου φαίνεται?

Αρκετά πιο αργό πάντως από τα 2003

 

 

Αρκετα? Μονο? :O :mad:

ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΡΓΑ ΟΛΑ....

 

Σου βγαζει το λαδι ακομα και για να φορτωσει το απλο kolocalendar. Τα εβαλα, τα εστησα... και αυτη την στιγμη τα ξηλωνω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.

 

Κοιτα να δεις που το πουλανε κιολας το upgrade... Παλι καλα, δεν την πατησα.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα? Μονο? :O :mad:

ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΡΓΑ ΟΛΑ....

 

Σου βγαζει το λαδι ακομα και για να φορτωσει το απλο kolocalendar. Τα εβαλα, τα εστησα... και αυτη την στιγμη τα ξηλωνω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.

 

Κοιτα να δεις που το πουλανε κιολας το upgrade... Παλι καλα, δεν την πατησα.

Ti egine me thn epanafora?

ola kala?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα? Μονο? :O :mad:

ΤΡΑΓΙΚΑ ΑΡΓΑ ΟΛΑ....

 

Σου βγαζει το λαδι ακομα και για να φορτωσει το απλο kolocalendar. Τα εβαλα, τα εστησα... και αυτη την στιγμη τα ξηλωνω ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ.

 

Κοιτα να δεις που το πουλανε κιολας το upgrade... Παλι καλα, δεν την πατησα.

 

Δε νομιζω οτι ειναι και τοσο χαλια τα πραγματα, εγω φορτωσα σχεδον ολα τα προγραμματα που ειχα και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα (ακομα). Το συστημα με το boot εχει 36ΜΒ free, οσα δηλ. ειχα και πριν. Δεν εχω φορτωσει κανενα third party today plugin , παρα μονο αυτα με τα οποια ερχεται το wm5.

 

Σιγουρα υπαρχει καποιο delay στο ppc, αλλα οχι τοσο ωστε να πω οτι θα το βγαλω, αν μαλιστα αληθευει οτι ειναι πολυ σταθερο τοτε εγω ειμαι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορα εγινε το ιδιο ευκολα με το UPGRADE.

 

Για να εξηγουμαι ποιο σωστα... μιλαω για delay αρκετο στην αποκριση μετα το πατημα για ξεκινημα ενος application. Θα ελεγα ενα 30-40% καθυστερηση σε σχεση με τα 2003. Το να περιμενεις ειναι αρκετα εκνευριστικο.... οχι πως με τα 2003 ολα ανοιγαν αμεσα... αλλα σιγουρα ηταν πολυ αποδεκτος ο χρονος αποκρισης. Εδω σε κουραζει γρηγορα αυτο το πραγμα... Εκανα υπομονη μερικες ωρες, εκανα τα στραβα τα ματια... στο τελος δεν την παλεψα.

 

Περι σταθεροτητας.... χμμμ ενα-δυο ψιλα κολληματακια που μπορει να φαω στα 2003, τα ειδα και στα 2005. Σε γενικες γραμμες και τα 2 σταθερα τα βρισκω.

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος με τα συνηθισμένα plugins στην today screen, ας πει πόση ram έχει μετά το soft-reset :)

 

Εγω στο πρωτο soft reset, εδειχνε 37mb free.

 

Τωρα, για οσους θελουν να δοκιμασουν κατι, πριν γυρισουν σε 2003 (για μενα, αυτο δεν χρειαζεται):

Διαβασα αρκετα στο νετ (κυριως στο brighthand) και βρηκα 2 πολυ ενδιαφεροντα tips. το ενα ειναι να κανουμε disable το "error reporting" και το δευτερο να αφαιρεσουμε το today plugin,αυτο δηλ. που δειχνει τις μετρησεις για την μπαταρια,τον διαθεσιμο χωρο στις καρτες κτλ. Αυτα τα δυο, ειναι νουμερο 1 λογοι για να κανουν slow down το συστημα. Εγω, απο τη στιγμη που τα αλλαξα, βλεπω πραγματικα μεγαλες διαφορες στο συνολικο performance!!

Link to comment
Share on other sites

kai to trito pou leitourgei sta axim opote 8a leitourgei k sta hx:

start->programs->activesync

i]menu -> add server source

ii] server address:fake -> next

iii] username,pword,domain ola fake -> next

iv] dn afinete tpt gia synchronize -> finish

v] menu -> schedule

vi] peak times: manually , off-peak times manually

vii] menu -> options -> exchange server -> Delete

 

D0ne

mallon molis kanate to pda sas arketa pio grigoro :)

Link to comment
Share on other sites

kai to trito pou leitourgei sta axim opote 8a leitourgei k sta hx:

start->programs->activesync

i]menu -> add server source

ii] server address:fake -> next

iii] username,pword,domain ola fake -> next

iv] dn afinete tpt gia synchronize -> finish

v] menu -> schedule

vi] peak times: manually , off-peak times manually

vii] menu -> options -> exchange server -> Delete

 

D0ne

mallon molis kanate to pda sas arketa pio grigoro :)

 

Σωστο και αυτο! Παντως το δικο μου πραγματικα "πηγαινει" πολυ ωραια, κανενα παραπονο (so far)...

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την ερώτηση για τα plugins στην today screen και την ελεύθερη μνήμη, στο δικό μου είναι 33,5 μετά το soft reset με pocket weather και spb pocket plus. Αυτό βέβαια αυξάνει σημαντικά τον χρόνο refresh της today οθόνης.

 

Σχετικά με την ταχύτητα, χρησιμοποιώντας τις περισσότερες από τις ρυθμίσεις που αναφέρθηκαν, είναι αρκετά γρήγορο. Πριν από αυτές έδειχνε να σέρνεται. Τώρα, μάλλον η ταχύτητά του είναι παρόμοια με αυτή που είχε με το προηγούμενο λειτουργικό. Και το έχω φορτώσει αρκετά από εφαρμογές. Βέβαια δεν το έχω τεστάρει ακόμη σε ικανοποιητικό βαθμό γιατί την αναβάθμιση την έκανα την Κυριακή.

 

Ένα ακόμη tip: Αν κάποιος χρησιμοποιούσε πριν spb pocket plus (ή άλλη εφαρμογή που διαχειρίζεται το button x) και τώρα με WM5 δεν τη χρησιμοποιεί (λόγω της νέας λειτουργικότητας της today screen), τότε θα πρέπει να θυμάται να κλείνει από τον task manager τις εφαρμογές γιατί πατώντας το x δεν κλείνουν. Ίσως είναι και αυτός ένας λόγος καθυστέρησης.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ακόμη tip: Αν κάποιος χρησιμοποιούσε πριν spb pocket plus (ή άλλη εφαρμογή που διαχειρίζεται το button x) και τώρα με WM5 δεν τη χρησιμοποιεί (λόγω της νέας λειτουργικότητας της today screen), τότε θα πρέπει να θυμάται να κλείνει από τον task manager τις εφαρμογές γιατί πατώντας το x δεν κλείνουν. Ίσως είναι και αυτός ένας λόγος καθυστέρησης.

 

Ισα-ισα που αυτος ειναι λογος να...πηγαινει πιο γρηγορα!

Εξηγω: Το OS ειναι σχεδιασμενο ετσι που οταν παταμε το Χ, να μην κλεινει το application αλλα απλα να το "διωχνει" απο μπροστα σου, αυτο παραμενει στο background ετσι ωστε εσυ οταν το ξαναζητησεις να σου το φερει στιγμιαια και με το screen που ειχες οταν το χρησιμοποιησες τελευταια φορα.

 

Ετσι ουτε οταν το κλεινεις με το Χ εχεις καθυστερηση (πολλα προγραμματα τρεχουν καποιο κωδικα οταν κλεινουν με αποτελεσμα να βλεπεις ενα μικρο delay στο close) αλλα ουτε οταν το ανοιγεις (ξαναφερνεις μπροστα ουσιαστικα).

 

Το μονο κακο ειναι οτι επειδη μενουν στη μνημη τα προγραμματα, αυτη γινεαι ολο και λιγοτερη με αποτελεσμα οταν ενα application την χρειαστει και δεν την εχει, τοτε το OS θα "αναγκαστει" να κλεισει αλλα προγραμματα για να ελευθερωσει μνημη. Και τοτε σιγουρα υπαρχει ενα "κοστος"...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο objectref.

Μιλούσα μόνο για ξεχασμένες ανοικτές εφαρμογές (και για αυτό γράφω ίσως) και όχι για αυτές που χρησιμοποιούνται συνεχώς ή θα χρησιμοποιηθούν ξανά σε 5 λεπτά.

 

Παρόλα αυτά το OS, κατά την άποψή μου πάντα, είναι λάθος σχεδιασμένο σε αυτό το σημείο. Θα έπρεπε να μου δίνει τη δυνατότητα να κρατάω όποια εφαρμογή θέλω εγώ ανοικτή και να μη με αναγκάζει να πηγαίνω σε task managers.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο objectref.

Μιλούσα μόνο για ξεχασμένες ανοικτές εφαρμογές (και για αυτό γράφω ίσως) και όχι για αυτές που χρησιμοποιούνται συνεχώς ή θα χρησιμοποιηθούν ξανά σε 5 λεπτά.

 

Παρόλα αυτά το OS, κατά την άποψή μου πάντα, είναι λάθος σχεδιασμένο σε αυτό το σημείο. Θα έπρεπε να μου δίνει τη δυνατότητα να κρατάω όποια εφαρμογή θέλω εγώ ανοικτή και να μη με αναγκάζει να πηγαίνω σε task managers.

 

Εχεις κι εσυ δικιο, ειμαι κι εγω σκεπτικος με αυτο το μοντελο και απο τοτε που ειχα μπλεξει με το Symbian.

Γι'αυτο και τα commercial applications εχουν (σχεδον) ολα επιλογη για Close.

To αστειο ειναι οτι (σχεδον) ολα τα apps του OS, δεν το εχουν...:wacko:

 

Για να λεμε ομως και τα πραγματα οπως εχουν, ο λογος που το εφτιαξαν ετσι ειναι οτι το ανοιξε/κλεισε των applications επιβαρυνει την καταναλωση (και το performance) και τα OS αυτα (μιας και απευθυνονται σε mobile devices) κανουν οτι μπορουν για να εχεις οσο το δυνατον περισσοτερη αυτονομια (και καλυτερο performance).

Κι εγω θα προτιμουσα να ειχα την επιλογη και να επρατα αναλογα. Τωρα βεβαια, επειδη εχω πιασει απειρες φορες τον εαυτο μου να χανει χρονο πηγαινοντας στον task manager για να κλεινω ολα τα ανοικτα, ε, ειπα να το αφησω στην ησυχια του και πλεον δεν ασχολουμαι και πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,

 

χθες βραδυ σπαταλησα πανω απο 2 ωρες ψαχνοντας στο net για το performance των Windows Mobile 2005

στο 4700 μας, ειδα και πολλα παραπονα απο το site των Axim (X50) που εχουν κανει το upgrade.

 

Με το που εβαλα το upgrade στο δικο μου, το performance ηταν εμφανως υποδεεστερο σε σχεση με τα 2003SE που ειχα πριν και

γι'αυτο ειναι υπευθυνοι πολλοι παραγοντες. Μπορει ομως το συστημα να ερθει "στα μετρα μας" και να γινει το ιδιο γρηγορο

οσο και αυτο των 2003 που ειχαμε.

 

Εξηγω:

Το OS βρισκεται στην ROM στην οποια πλεον μπορουμε κι εμεις να γραφουμε (data, applications κτλ).

Αντιγραφω απο εδω http://blogs.msdn.com/windowsmobile/ για να καταλαβεται που βρισκεται το κυριως "προβλημα":

 

-----------------

"Flash ROM is divided up into "blocks." Each block is then subdivided into "sectors." Sectors tend to be 512 bytes each.

Blocks vary in size, but are often around 128K. The most difficult thing to do with flash is to get it to forget what it

knows. In most storage systems (hard drives, RAM, pencil and paper, etc) you can erase as much or as little as you want.

That's not the case with flash ROM. If you want to erase one bit of information in flash, you need to erase the entire block

that it's in. On NOR flash, erasing one block can take up to two seconds (NAND is much faster at erasing).

As if the long erase time weren't motivation enough to not do it very often, there's an added problem that a flash block can

only be erased so many times before it wears out and stops working.

Here's how we deal with these problems. Whenever we need to change something that's in a sector, we copy the sector into RAM,

change whatever needs to be changed, and then write it back to a new spot in flash. Then we mark the old sector as invalid.

This does a few things. First, it makes most writes much faster (we don't need to wait two seconds for the block to erase

before we write the new data). Second it spreads the data around, which results in spreading the erases around. Rather than

erasing one block ten times, you erase ten blocks one time each. (This is called "wear leveling.")"

------------------

 

Υπαρχει λοιπον ενα service του OS, το filesys.exe, το οποιο οποτε νομισει εκεινο αρχιζει να κανει μια συγκεκριμενη δουλεια,

να μαζευει δηλ. ολα τα marked as invalid blocks, να δημιουργει χωρο αλλα και να κανει compact στην ROM.

 

Η ROM του 4700 ειναι Intel StrataFlash κατι το οποιο σημαινει οτι μπορει να διαβαζει γρηγορα αλλα γραφει (πολυ) αργα...Οποτε

οταν αυτο το service (που τρεχει σε low priority thread) "ξυπνησει", τρεχει για αρκετη ωρα με αποτελεσμα να βλεπουμε εμεις

στο ppc μας να σερνονται ολα. Αυτο δεν το βλεπαμε παλαιοτερα γιατι απο τη μια η RAM δεν δουλευει ετσι και απο την αλλη δεν

μπορουσαμε να γραψουμε στη ROM οποτε τα περιεχομενα της δεν αλλαζαν ποτε...(Ok, εκτος απο το FileStore αλλα μικρο το κακο)

Το πρωτο πραγμα που πρεπει να κανουμε ειναι να εγκαθιστουμε οποιοδηποτε application γραφει δεδομενα συνεχως, σε SD καρτα και

οχι στην ROM. (Αυτα που διαβαζουν μονο ειναι λιγοτερο "επιβλαβη")

Π.χ. το Egress που ειναι newsreader και κατεβαζει συνεχως νεα δεδομενα, αυτο προκαλει το filesys.exe να δουλευει

πολυ πιο συχνα με αποτελσμα performance degradation και μειωμενη αυτονομια. (Το filesys.exe ειναι και ενας λογος που

η μπαταρια διαρκει ισως και λιγοτερο απο οτι στα 2003 και ειναι πολλοι που παραπονιουνται στο net (και) γι'αυτο)

 

Επισης, χρησιμοποιησα το tweaks2k.net και ορισα το temp directory του pie να ειναι στην SD και οχι στην ROM

για τον ιδιο ακριβως λογο. ΜΕ το ιδιο application μπορουμε να μεγαλωσουμε το cache του OS και αυτο πλεον γινεται 2ΜΒ

κι εχει σημαντικο (θετικο) αντικτυπο στο performance (μειωνεται λιγο βεβαια η διαθεσιμη RAM).

 

Τα επομενα, αντιγραφω απο εδω

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fwww.todopocketpc.com%2Fforo%2Fshowthread.php%3Ft%3D96570&langpair=es%7Cen&

 

hl=en&ie=UTF8

 

--------------------

Directory "volatile" (buffer): This folder, located in \Program Files\Volatile, is destined to temporary operations and their

contents, as its name indicates, are perecederos. It is of general use and from factory it comes lodged in ROM We must change

it also to a storage card not to undergo the terrible access times and transference of which it spoke before. For it we created

a new folder in the card that we have decided. We can put for example the name to him "Volatile" to maintain the nomenclature

of the system, although time does not do falta.Una done this, goes to the publisher of the registry, looked for the

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\FileSys key and published the value of the TempPath chain to reflect the route towards the folder

that we finished creating, for example \SD Card\Volatile.

To increase the size of cachés of E/S memory. Modifying the following keys of registry:

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\Cac heSize = 0x1000 (4096)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\Ena bleCache = 0x1 (1)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Filters\f sreplxfilt\ReplStoreCacheSize = 0x1000 (4096)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles \ MSFlash\FATFS\DataCacheSize = 0x1000 (4096)

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Profiles \ MSFlash\FATFS\Flags = 0x28 (40)

 

Start>Settings>System: Error reporting . We will mark "to Disable error reporting" (the opposite to which it comes by defect).

-------------------

 

Επισης, αντιγραφω εδω το trick (για να εινα ολα συγκεντρωμενα) που εδωσε πιο πανω ο φιλος SIRHC για το ActiveSync

 

start->programs->activesync

i]menu -> add server source

ii] server address:fake -> next

iii] username,pword,domain ola fake -> next

iv] dn afinete tpt gia synchronize -> finish

v] menu -> schedule

vi] peak times: manually , off-peak times manually

vii] menu -> options -> exchange server -> Delete

 

 

Υπαρχει και αλλο ενα trick, το οποιο αναφερει οτι σβηνοντας τελειως τα

HKLM\drivers\Builtin\StrataFMD\CompactionPrio256

HKLM\drivers\Builtin\StrataFMD\CompactionCritPrio256

 

η αλλαζοντας τους τις τιμες σε 255, βελτιωνεται κι αλλο η κατασταση μιας και λεμε ουσιαστικα στο filesys.exe να "ξυπναει" πολυ

 

αργοτερα, αλλα στο microsoft link που εδωσα πιο πανω, αναφερεται οτι οτι και να κανουμε εμεις με αυτα τα registry keys, δεν

εχει κανενα αποτελεσμα με το πως το OS θα κανει τελικα αυτη τη δουλεια.

Υπαρχουν μερικοι που ειδαν αποτελεσμα αλλα και πολλοι που δεν ειδαν οποτε δεν ειμαι σιγουρος για το αν αξιζει τον κοπο.

 

Με αυτα τα κολπα, το δικο μου τουλαχιστον 4700 τρεχει το ιδιο γρηγορα οπως και οταν ειχε και τα 2003SE επανω.

Τωρα βεβαια, το γιατι πρεπει να κανουμε ολα αυτα για να δουλευουμε ανετα, ε, ειναι κατι που ουτε εμενα μου αρεσει αλλα

σιγουρα πλεον δεν υοαρχει πιθανοτητα για downgrade!

Link to comment
Share on other sites

Κατι τελευταιο: Οταν κανουμε ολα αυτα τα tricks, κλεινουμε τον registry editor και ΔΕΝ κανουμε soft reset αλλα κλεινουμε το ppc ετσι ωστε οτι υπαρχει στη RAM να γραφτει εκει που πρεπει, το ανοιγουμε παλι και τοτε κανουμε soft reset...
Link to comment
Share on other sites

Paidia HELP

Ekana to 4700-->WM5(einai POLY pio argo, telika)

meta apo 1 mera kai bebaia meta apo fortoma efarmogon molis mou anoigei apo reset mou vgazei:

Notification Error

Cannot execute

\Windows\nrdwakeup.exe

psaxnontas sto \windows\ den to vrisko auto to .exe pouthena.

Mporei kapoios na mou to steilei? prepei na yparxei?

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Paidia HELP

Ekana to 4700-->WM5(einai POLY pio argo, telika)

 

Διαβασε και λιγο παραπανω, θα δεις οτι μπορεις να το κανεις πολυ γρηγορο και μαλιστα αρκετα ευκολα..

 

meta apo 1 mera kai bebaia meta apo fortoma efarmogon molis mou anoigei apo reset mou vgazei:

Notification Error

Cannot execute

\Windows\nrdwakeup.exe

psaxnontas sto \windows\ den to vrisko auto to .exe pouthena.

Mporei kapoios na mou to steilei? prepei na yparxei?

 

Χρησιμοποιεις το προγραμμα NoviiRemote Deluxe ? Αν ναι, τοτε ξαναστειστο και θα εισαι ενταξει.

Link to comment
Share on other sites

gia to NoviiRemote Deluxe THX

Gia thn taxythta...

to tweaks2k.net den to xrisimopoihsa akoma. apo to

"Directory "volatile" (buffer): This folder, located in \Program Files\Volatile, is destined to temporary ......TELOS" ta exo kanei OLA

DEN eida kai toso megalh diafora...paramenei pio argo apo ta wm2003se.

Episis merikes fores den mou vlepei to Microdrive pou exo(Hitachi 4GB)

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

gia to NoviiRemote Deluxe THX

 

no problem...:)

 

Gia thn taxythta...

to tweaks2k.net den to xrisimopoihsa akoma. apo to

"Directory "volatile" (buffer): This folder, located in \Program Files\Volatile, is destined to temporary ......TELOS" ta exo kanei OLA

DEN eida kai toso megalh diafora...paramenei pio argo apo ta wm2003se.

Episis merikes fores den mou vlepei to Microdrive pou exo(Hitatsi 4GB)

 

το hack του tweaks2k.net ειναι το πιο σημαντικο! Αν δεν το κανεις αυτο δεν θα δεις και πολλα πραγματα...

 

Επισης, αυτη τη στιγμη εχω στο δικο μου ανοικτα:

 

- BT συνδεση με το pc και το service Network Access.

- Live Streaming απο τον media player στον Kisss FM

- Internet Explorer οπυ (και καλα) κανω browsing.

- Bluetooth Manager

- Pocket Xl

- Power Point οπου βλεπω slides

- Pocket Word.

 

λοιπον, το συστημα εχει και αλλα 18ΜΒ ελευθερα και συμπεριφερεται ΑΨΟΓΑ. Καμμια καθυστερηση ουτε στην μουσικη απο το live streaming αλλα ουτε και στα υπολοιπα που κανω...

Αν δεν μπαινει "στη μεση" αυτο το filesys.exe που αναφερω στα προηγ. posts το συστημα ΠΕΤΑΕΙ. Οταν μπαινει αυτο η καθυστερηση ειναι εμφανης.

Οπως λεω πιο πανω, καποιοι που αλλαξαν το priority του ειδαν διαφορα, δοκιμασε το και δες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...