Jump to content

Umi Zero


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδωhttps://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/8818-Miui-V6-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Umi-Zero-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE/?postID=41730#post41733
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμένα δε δουλεύει με τίποτα το GPS. Είσαι στους τυχερούς! Σκέφτομαι να τους το στείλω πίσω μπας και φτιάξουν τίποτα από αυτό το διαλυμένο τηλέφωνο. Άντε και να μου κολλήσουν καλύτερα τα τζάμια μπρος, πίσω, τη μπαταρία να μου την αλλάξουν λογικά, για το ρημάδι το GPS τι θα κάνουν;;;; Έχουμε 1 χρόνο εγγύηση, κάποια στιγμή πρέπει να το στείλω.

 

 

Ps: Προσοχή! Σε όσους θέλουν να δουλέψει και η δεύτερη sim με miui και δεν τους την αναγνωρίζει απενεργοποιήστε τελείως το pin της δεύτερης sim!

Edited by trtr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε δουλεύει με τίποτα το GPS. Είσαι στους τυχερούς! Σκέφτομαι να τους το στείλω πίσω μπας και φτιάξουν τίποτα από αυτό το διαλυμένο τηλέφωνο. Άντε και να μου κολλήσουν καλύτερα τα τζάμια μπρος, πίσω, τη μπαταρία να μου την αλλάξουν λογικά, για το ρημάδι το GPS τι θα κάνουν;;;; Έχουμε 1 χρόνο εγγύηση, κάποια στιγμή πρέπει να το στείλω.

 

 

Ps: Προσοχή! Σε όσους θέλουν να δουλέψει και η δεύτερη sim με miui και δεν τους την αναγνωρίζει απενεργοποιήστε τελείως το pin της δεύτερης sim!

Αλλαγη τζαμιων η Umi εδωσε το δικαιωμα και στην carglass για να μην τα στελνουμε πισω :lol: Οσο για το gps σου σε miui μηπως δεν βλεπει δορυφορους γιατι ψαχνει για κινεζικο ουρανο? ενω εισαι ευρωπη?!! το εχω παθει σε feiteng H9500 με Miui rom, δεν εβλεπε τιποτα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια… σημερα μολις εβγαλα το πισω τζαμακι χωρις να μου σπασει καθολου… για οποιον ενδιαφερεται χρησιμοποιησα ενα εξαρτημα που καθαριζεις τα νυχια δε ξερω πως λεγεται και το πιστολακι… το πιστολακι βοηθαει αρκετα.. Μολις ζεσταθει η κολα ξεκολαει ευκολα..
Link to comment
Share on other sites

Ήταν beta version που μου τη στειλαν από την Umi κατ αποκλειστικοτητα για να την τεστάρω!

 

Την έβαλα και εγώ να δοκιμάσω, έχει σημεία που μου αρέσουν σε σχέση με βασική Android και σημεία που όχι. Πάντως τα Ελληνικά ΟΚ περασμένα. Thanx. Κινεζιές βέβαια σε favorites & apps έχει πολλές για σκούπισμα. Πάντως σε χρήση μπαταρίας και ταχύτητα γενική δεν είδα και πολλές διαφορές. Ανάλογα την κάθε εφαρμογή. Αλλού πιο γρήγορο το απλό Android αλλού η MIUI6.

 

Αλλαγη τζαμιων η Umi εδωσε το δικαιωμα και στην carglass για να μην τα στελνουμε πισω :lol: Οσο για το gps σου σε miui μηπως δεν βλεπει δορυφορους γιατι ψαχνει για κινεζικο ουρανο? ενω εισαι ευρωπη?!! το εχω παθει σε feiteng H9500 με Miui rom, δεν εβλεπε τιποτα.

 

Μπορει να συμβαίνει αυτό. Γιατί ούτε εμένα βγάζει δορυφόρους τώρα ενώ έβγαζε. Μάλλον θέλει κάποια εγγραφή/δήλωση στους servers της Xiaomi ότι είναι Ευρώπη;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ να δοκιμάσω, έχει σημεία που μου αρέσουν σε σχέση με βασική Android και σημεία που όχι. Πάντως τα Ελληνικά ΟΚ περασμένα. Thanx. Κινεζιές βέβαια σε favorites & apps έχει πολλές για σκούπισμα. Πάντως σε χρήση μπαταρίας και ταχύτητα γενική δεν είδα και πολλές διαφορές. Ανάλογα την κάθε εφαρμογή. Αλλού πιο γρήγορο το απλό Android αλλού η MIUI6.

 

Ε ναι ετσι ειναι.Εγω θα τους στειλω μηνυμα για να τσεκαρουν:

1. To fast battery draining.

2.βελτιωση στο focus της καμερας και των λειτουργιων της.

3. και τον μινιμουμ χρονισμο του επεξεργαστη.

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και εγώ να δοκιμάσω, έχει σημεία που μου αρέσουν σε σχέση με βασική Android και σημεία που όχι. Πάντως τα Ελληνικά ΟΚ περασμένα. Thanx. Κινεζιές βέβαια σε favorites & apps έχει πολλές για σκούπισμα. Πάντως σε χρήση μπαταρίας και ταχύτητα γενική δεν είδα και πολλές διαφορές. Ανάλογα την κάθε εφαρμογή. Αλλού πιο γρήγορο το απλό Android αλλού η MIUI6.

 

 

 

Μπορει να συμβαίνει αυτό. Γιατί ούτε εμένα βγάζει δορυφόρους τώρα ενώ έβγαζε. Μάλλον θέλει κάποια εγγραφή/δήλωση στους servers της Xiaomi ότι είναι Ευρώπη;

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Οχι φιλε μου, δεν θελει δηλωση στην xiaomi, απλα πρεπει η rom του κινητου σου να καταλαβει οτι ειναι ευρωπη, γιατι αν νομιζει οτι ειναι στην κινα τοτε το EPO του (enhanced predicted orbit) δινει εντολη για θεσεις δορυφορων κινας και το gps σου ψαχνει ματαια να δει κατι που δεν υπαρχει, εκτος και αν το αφησεις πολυ ωρα χωρις DATA και WIFI ανοιχτα και χωρις sim μεσα, δηλαδη μονο τον δεκτη του, ετσι θα κλεισει το AGPS και θα βασιστει μονο στα σηματα που λαμβανει απο τους δορυφορους, τωρα καποιοι δορυφοροι ειναι επιλεγμενοι να εκπεμπουν ενα ειδικο σημα καθε δεκα λεπτα, τοτε θα αρχισει πιστευω να κλειδωνει σιγα σιγα. πειραξε και το αρχειο gps.conf για server ευρωπης :)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ετσι ειναι.Εγω θα τους στειλω μηνυμα για να τσεκαρουν:

1. To fast battery draining.

2.βελτιωση στο focus της καμερας και των λειτουργιων της.

3. και τον μινιμουμ χρονισμο του επεξεργαστη.

 

Σωστά σημεία. Ειδικα το τρίτο δεν το έχουν κοιτάξει ούτε στις 4.4.2 ROM τους. Κάτω από 2002 ΜΗΖ δεν πέφτει. Θα πρόσθετε αρκετή αυτονομία άν το έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά σημεία. Ειδικα το τρίτο δεν το έχουν κοιτάξει ούτε στις 4.4.2 ROM τους. Κάτω από 2002 ΜΗΖ δεν πέφτει. Θα πρόσθετε αρκετή αυτονομία άν το έκανε.

Δε λεω, καλα θα κανεις, αλλα μολις λαβουν το μηνυμα σου θα αρχισουν να τρεχουν λεμε!!!! Σιγα, τιποτα δεν προκειται να κανουν, οι μονοι που μπορουν να τους κουνησουν ειναι τα κινεζομαγαζα, που αν αρχισουμε και στελνουμε ολα τα ελλατωματικα πισω και παιρνουμε τα χρηματα μας πισω τοτε απλα θα τους λιωσουν.....ετσι μονο βαζει μυαλο ο κινεζος, ζητα του τα φραγκα πισω και θα δεις......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Δε λεω, καλα θα κανεις, αλλα μολις λαβουν το μηνυμα σου θα αρχισουν να τρεχουν λεμε!!!! Σιγα, τιποτα δεν προκειται να κανουν, οι μονοι που μπορουν να τους κουνησουν ειναι τα κινεζομαγαζα, που αν αρχισουμε και στελνουμε ολα τα ελλατωματικα πισω και παιρνουμε τα χρηματα μας πισω τοτε απλα θα τους λιωσουν.....ετσι μονο βαζει μυαλο ο κινεζος, ζητα του τα φραγκα πισω και θα δεις......

 

Ρε φίλε επειδή έχω μπερδευτεί σε ποια περίπτωση και με ποιον τρόπο μπορούμε να ζητήσουμε τα λεφτά μας πίσω από τους κινεζους; Έχω αγοράσει το zero από το to2c.

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε επειδή έχω μπερδευτεί σε ποια περίπτωση και με ποιον τρόπο μπορούμε να ζητήσουμε τα λεφτά μας πίσω από τους κινεζους; Έχω αγοράσει το zero από το to2c.

Aν εισαι μεσα στις 45 μερες και πληρωσες μεσω paypal ανοιξε case-dispute, γυρισε το πισω και παρε ολα τα χρηματα σου πισω. Οτι απορια εχεις ρωτας.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε τα φωτα σου πως να το κανουμε αυτο...

με εφαρμογές όπως το aopk performance manager, setcpu, antutu cpu master κλπ

Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι μεσα στις 45 μερες και πληρωσες μεσω paypal ανοιξε case-dispute, γυρισε το πισω και παρε ολα τα χρηματα σου πισω. Οτι απορια εχεις ρωτας.

 

Εγώ το πήρα από το to2c και τους το γυγύρισα πίσω αυτή τη στιγμή περιμένω το jiayu S3 3gb. Γιατί δεν κάνετε όλοι το ίδιο το τηλέφωνο είναι σκάρτο...Εμένα άνοιξε από πίσω χωριά τα άλλα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα από το to2c και τους το γυγύρισα πίσω αυτή τη στιγμή περιμένω το jiayu S3 3gb. Γιατί δεν κάνετε όλοι το ίδιο το τηλέφωνο είναι σκάρτο...Εμένα άνοιξε από πίσω χωριά τα άλλα

σωστος!!!! το s3 ειναι αστερι, πεταει λεμε!!! ειχα το 2gb ram για πολυ λιγο γιατι επωληθη, πραγματικα πετουσε. Το zero μονο design ειναι.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Aν εισαι μεσα στις 45 μερες και πληρωσες μεσω paypal ανοιξε case-dispute, γυρισε το πισω και παρε ολα τα χρηματα σου πισω. Οτι απορια εχεις ρωτας.

 

και αν το εχουμε πανω απο 45 μερες ,εγω το εχω 2,5 μηνες ποια η σωστη διαδικασια υπαρχη καποιο ποστ που θα μας βοηθησει να το κανουμε ??

Link to comment
Share on other sites

και αν το εχουμε πανω απο 45 μερες ,εγω το εχω 2,5 μηνες ποια η σωστη διαδικασια υπαρχη καποιο ποστ που θα μας βοηθησει να το κανουμε ??

Πανω απο 45 μερες μονο με επικοινωνια με τον πωλητη, ισως σου ζητησει να το γυρισεις πισω για επισκευη, και φυσικα μονο αν του εχεις απολυτη εμπιστοσυνη, πραγμα σπανιο για κινεζο, δεν ειναι να τους εμπιστευεσαι, μολις το στειλεις μπορει μετα να κανει τον "κινεζο" δεν ειναι τυχαια η εκφραση....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό και αγοράζουμε ως επί το πλείστον από "αξιόπιστα" μαγαζιά. Το to2c είναι ένα από αυτά. Όμως μετά από 2.5 μήνες..., από λίγο έως πολύ απίθανο να στο αντικαταστήσουν ή να σου δώσουν τα λεφτά σου πίσω. Εγώ πάντως με πολλά παζάρια κατάφερα να πάρω τα λεφτά μου. Και στο τέλος ισχυρίστηκα αυτό που γράφει αν παρατηρήσεις κάτω κάτω στην ιστοσελίδα τους. " σε 30 ήμερες αντικατάσταση ή αποζημίωση " ,το είχα 20 μέρες . Από εκεί και πέρα αναμονή, αναμονή και αναμονή, από τον Νοέμβριο που παρήγγειλα το zero είμαι με δανεικό τηλέφωνο. Όσο για την σωστή διαδικασία, δεν νομίζω να υπάρχει εφόσον δεν σε καλύπτει κάποια νομοθεσία (τουλάχιστον μετά από 2.5 μήνες) ,(αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος).Οσο για το PayPal όπως ανέφερε ήδη κάποιος από πάνω ισχύει έως 45 ημέρες από την αγορά. Ή εμπιστεύεσαι λοιπόν τον Κινέζο που το βλέπω σαν την μόνη επιλογή ή το παλεύεις μόνος μέσα από φόρουμ κλπ. Αυτά... ..:-*
Link to comment
Share on other sites

Ειμουν στην 3.05 και το κινητό δούλευε ρολοι. Τι μου ειρθε και πριν μια εβδομάδα πέρασα την 3.09. Από τότε το GPS αγνοητε. Τίποτα νεκρό. Πέρασα την 3.06 πάλι τα ίδια. Πέρασα την 3.05 τίποτα. Και σε κάθε αναβάθμιση να φανταστιτε έκανα πατά factory reset και πριν και μετά. Πριν βάλω την 3.09 το GPS κλειδωνε το πολύ σε 20 δευτερόλεπτα, τώρα νεκρό ούτε ένα δορυφόρο. Μήπως ξερει κανείς ένα υπάρχει κάποια ρυθμιση που πρέπει να κάνω. Εντωμεταξύ έχω βάλει όλα τα app για test και fix GPS, αλλά τίποτα. Μόνο εάν ταυτόχρονα έχω ανοικτά τα δεδομένα ή το WiFi κλειδώνει μετά από περίπου 2 λεπτά. Χωρίς WiFi ή data απλός δεν λειτουργεί. Edited by agelop
Link to comment
Share on other sites

Ειμουν στην 3.05 και το κινητό δούλευε ρολοι. Τι μου ειρθε και πριν μια εβδομάδα πέρασα την 3.09. Από τότε το GPS αγνοητε. Τίποτα νεκρό. Πέρασα την 3.06 πάλι τα ίδια. Πέρασα την 3.05 τίποτα. Και σε κάθε αναβάθμιση να φανταστιτε έκανα πατά factory reset και πριν και μετά. Πριν βάλω την 3.09 το GPS κλειδωνε το πολύ σε 20 δευτερόλεπτα, τώρα νεκρό ούτε ένα δορυφόρο. Μήπως ξερει κανείς ένα υπάρχει κάποια ρυθμιση που πρέπει να κάνω. Εντωμεταξύ έχω βάλει όλα τα app για test και fix GPS, αλλά τίποτα. Μόνο εάν ταυτόχρονα έχω ανοικτά τα δεδομένα ή το WiFi κλειδώνει μετά από περίπου 2 λεπτά. Χωρίς WiFi ή data απλός δεν λειτουργεί.

Δεν ξερω αν μπορει να γίνει αυτό στο zero αλλά στο topic του inew V3 (το παλιό μου τηλ.) ο γίγαντας batsilos έφτιαξε αυτό:

 

Επίσης για όσους έχουν προβλημα με το GPS , κάντε backup το gps.conf σας , που βρίσκεται στο /system/etc και περάστε τα παρακάτω μέσα του με ένα editor.

 

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=0.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=2.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

 

# DEBUG LEVELS: 0 - none, 1 - Error, 2 - Warning, 3 - Info

# 4 - Debug, 5 - Verbose

DEBUG_LEVEL = 0

 

# Intermediate position report, 1=enable, 0=disable

INTERMEDIATE_POS=1

 

# Accuracy threshold for intermediate positions

# less accurate positions are ignored, 0 for passing all positions

ACCURACY_THRES=0

 

################################

##### AGPS server settings #####

################################

 

# FOR SUPL SUPPORT, set the following

SUPL_HOST=suplcn.sirf.com

SUPL_HOST=supl.nokia.com

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

SUPL_NO_SECURE_PORT=7276

SUPL_SECURE_PORT=7276

 

# FOR C2K PDE SUPPORT, set the following

# C2K_HOST=c2k.pde.com or IP

# C2K_PORT=1234

 

################################

# EXTRA SETTINGS

################################

 

CURRENT_CARRIER=common

DEFAULT_AGPS_ENABLE=TRUE

DEFAULT_SSL_ENABLE=FALSE

 

# TRUE for "User Plane", FALSE for "Control Plane"

DEFAULT_USER_PLANE=TRUE

 

 

Στο δικο μου τηλ. ειχε αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...