Jump to content

Νέα συσκευή DVD rom στο Pc.Ποιά να προτιμήσω??


xerolas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από τον mcde

 

Δεν συμφωνώ! Ούτε τα δισκάκια γρατζουνάει ούτε χαλάει ο μηχανισμός. Πως να τα γρατζουνίσει με το μαλακό υλικό που έχει στη σχισμή; Είναι αδύνατον! Επίσης το να λες ότι έβαλες στραβά ένα δισκάκι και χάλασε ο μηχανισμός παραείναι τραβηγμένο. Αυτά τα πράγματα χρειάζονται και λίγη προσοχή. Με την ίδια λογική και ένα cd/dvd με συρτάρι μπορει να πάθει ζημιά. Εγώ και τόσοι άλλοι που ξέρω και το έχουν και δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα, απλά το χρησιμοποιούμε με την ίδια προσοχή που θα χρησιμοποιούσαμε οποιοδήποτε άλλο cd/dvd με συρτάρι. Επίσης έναν χρόνο τώρα που το έχω, το έχω βρει πολύ πιο βολικό από μια συσκευή με συρτάρι.

 

 

Με βρισκεις απολυτα συμφωνω.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που έχω στο αυτοκίνητο σλοτ ιν της pioneer cd player παρατήρησα ότι με όση προσοχή κι αν τα 'βαζα τα cd με τον καιρό αποκτούσαν γρατσουνιές. Παρ'όλα αυτά επιφυλάσσομαι ότι ίσως να 'ναι λάθος εντύπωση μου.

 

Όσο για το θόρυβο δεν είναι προσωπική εμπειρία (πως θα μπορούσα άλλωστε να ακούσω θόρυβο σε audio cd player που περιστρέφεται με 1χ!) αλλά το 'χα διαβάσει σε review σε κάποιο από τα γνωστά sites (tomshardware, anandtech κτλ) για computers που μπαίνω, και το είχα βρει λογικό.

Link to comment
Share on other sites

Για τα cd αυτοκινήτου δεν ξέρω. Εδώ λέμε για τα dvdrom για υπολογιστή. Όσο για τον θόρυβο, το cdr μου που έχει συρτάρι δεν κάνει λιγότερο σε καμία περίπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη αυτοκινητου ειναι εντελως διαφορετικη απο αυτην του υπολογιστη. Δεν μπορεις να τα συγκρινεις.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...