Jump to content

Τι Φυλλομετρητή (Browser) Χρησιμοποιείτε;


astrolabos
 Κοινοποίηση

Τι Φυλλομετρητή Ιστού Χρησιμοποιείτε;  

388 members have voted

  1. 1. Τι Φυλλομετρητή Ιστού Χρησιμοποιείτε;

    • Internet Explorer 6
      175
    • Internet Explorer 4, 5, 5.5
      15
    • Netscape
      19
    • Mozilla
      83
    • Opera
      70
    • Άλλο (παρακαλώ προσδιορίστε)
      26


Recommended Posts

Πως γίνεται τα links που ανοίγουν σε νέο παράθυρο, να ανοίγουν σε νέο tab;

Με την επέκταση SingeWindow. Πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει την εγκατάσταση επεκτάσεων από Tools->options->advanced->Allow sites to install (κάτι τέτοιο, έχω τα ελληνικά εγώ)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 694
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ούτε το signle window δουλεύει παρόλο που εγκαταστάθηκε σωστά.

Το URLfix κατεβαίνει κανονικά κι αυτό, αλλά δεν εμφανίζεται πουθενά στη λίστα με τα extensions, έπειτα από το restart του browser. wtf? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Άλλη ερώτηση: Η google bar που έχει, γίνεται να μεγαλώσει οριζόντια εις βάρος της adress bar; Θέλω να φαίνονται και μερικά από τα κουμπιά που έχω στην αντίστοιχη του IE6.

Υποθέτω εννοείς αυτό που έκανα και γω (δες screenshot)

Κατέβασε την επέκταση ChromEdit και το αρχείο UserChrome.css γράψε το παρακάτω

/* Make Google search bar wider */
#search-container { -moz-box-flex: 400 }

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το signle window δουλεύει παρόλο που εγκαταστάθηκε σωστά.

To ενεργοποίησες; Από τη λίστα με τα extensions, δεξί κλίκ, options->enable

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 ( 9 Ιούλ. 2004 , 19:45)

 

Τα ξέρω ρε παιδιά αυτά, απλά ρώτησα μήπως μπορεί να γίνεται και αυτόματα :p

 

 

Αν έχεις ροδάκι στο ποντίκι και κάνεις κλικ στο λινκ με αυτό,στο ανοίγει σε νεο tab και στην ουσία δεν κάνεις κάτι παραπάνω από το αριστερό κλικ :)

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xourxoulitsos (10 Ιούλ. 2004 , 00:53)

 

Ξέρουμε τι νέο έχει ή αν γίνεται update απο τον 0.9.1?

 

Όσοι έχουν Ffox 0.9.1 ή Mozilla 1.7 μπορούν να εγκαταστήσουν αυτό και είναι οκ. Το 0.9.2 διορθώνει ένα κενό ασφαλείας του 0.9.1. Το κενό αυτό ούτε επικίνδυνο είναι, ούτε η εκμετάλλευσή του συνηθισμένη.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Xourxoulitsos ( 9 Ιούλ. 2004 , 20:27)

 

Αν έχεις ροδάκι στο ποντίκι και κάνεις κλικ στο λινκ με αυτό,στο ανοίγει σε νεο tab και στην ουσία δεν κάνεις κάτι παραπάνω από το αριστερό κλικ :)

 

 

Εμένα το click με το ροδάκι κάνει ότι το alt+tab. Και δεν ρυθμ/ιζεται... :(

Link to comment
Share on other sites

Windows έχεις?Γιατί εμένα alt+tab ακόμα και με ανοιχτό τον μοζιλλα μου βγάζει ενα παραθυρο απ'τα windows.Το κλικ με το ροδάκι δεν το ρύθμισα απο πουθενά,έτσι ήταν default
http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για να ανοίγετε τα links με αριστερό κλικ πηγαίνετε εδώ και κατεβάστε το Tabbrowser extensions.

 

Αν πάτε στο Advanced και επιλέξετε το "New windows opened by links" θα είστε οκ. Αφήστε που έχει και ένα σωρό άλλες δυνατότητες.

Είναι πολύ καλό... ;)

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Revan (10 Ιούλ. 2004 , 14:41)

 

Παιδιά για να ανοίγετε τα links με αριστερό κλικ πηγαίνετε εδώ και κατεβάστε το Tabbrowser extensions.

 

Αν πάτε στο Advanced και επιλέξετε το "New windows opened by links" θα είστε οκ. Αφήστε που έχει και ένα σωρό άλλες δυνατότητες.

Είναι πολύ καλό... ;)

 

The best! Με έσωσε :)

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο το extension αλλά έχει ένα σοβαρό μειονέκτημα που με οδήγησε στο να το στείλω 2 λεπτά αφότου το έβαλα.

ΑΚόμα και όταν έχεις ένα τtab ανοιχτό βγάζει την μπάρα με τα tabs. Και άμα δουλεύεις σε μικρή οθόνη και με μικρή ανάλυση αυτό είναι ένα σοβαρό μεινονέκτημα.Θα αρκεστώ στο ctrl+click Που είπε ο elektrik πριν. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το μόνο πράγμα που με ενοχλεί με αυτό το extension είναι ότι όταν κάνεις "open in new tab" σε μεταφέρει κατευθείαν στο καινούργιο tab. Αυτό είναι ενοχλητικό γιατί ας πούμε όταν μπαίνω στο forum και θέλω να δω 5 θέματα σε tabs πρέπει συνέχεια να γυρνάω με κλικ στο tab του forum για να ανοίξω το επόμενο tab με thread και βαριέμαι...

 

Αλλά κατά τ'άλλα πολύ καλό extension.

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Φίλιππος ( 8 Ιούλ. 2004 , 20:34)

 

Όσοι γράφετε συχνά εδώ, κατεβάστε την επέκταση BBcode ;)

 

 

Φίλιππε γ@μ@το το link-util...... :p

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς μπορώ πατώντας το λινκ στα email του myphone για καινούριες απαντήσεις να μου ανοίγει στον firefox..?

Γιατί τώρα πατάω το λινκ κ δεν κάνει τίποτα..HELP! :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (11 Ιούλ. 2004 , 20:19)

 

Pragmatika poly kalo toextension me to bbcode. Kai mou xe spasei ta nevra giati otan markares ena kommati tou keimenou kai patages to px den sou kane ekeino to kommati (opws o IE) alla sou zhtouse na valeis ekimeno.

 

 

Πώς το τοποθετείς..? :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος georget (11 Ιούλ. 2004 , 20:01)

 

Εννοείς τη σελίδα από τον e-mail client σου ; Πολύ απλά κάνεις τον firefox τον καθορισμένο φυλλομετρητή σου :) Tools-->Options-->General-->Check Now-->Yes :)

 

 

Τον έχω ορίσει αλλά όταν πατάω τα λινκς των mail του myphone δεν κάνει τίποτα.. :worry:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (11 Ιούλ. 2004 , 20:20)

 

Πώς το τοποθετείς..? :worry:

 

 

Όπως όλα τα extensions. Πατάς στο λινκ που έδωσε ο Φίλιππος, το κατεβάζεις σου πετάει παράθυρο του firefox για να γινει ινσταλλ πατάς οκ. Κατεβάζει ένα αρχειάκι 7ΚΒ μόνο, κανεισ ρεσταρτ στο μοζιλα, και μετά αν κανεις δεκσι κλικ εδώ που γράφοθμε στο εχει στο μενου,

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Bayern7 (11 Ιούλ. 2004 , 20:29)

 

Όπως όλα τα extensions. Πατάς στο λινκ που έδωσε ο Φίλιππος, το κατεβάζεις σου πετάει παράθυρο του firefox για να γινει ινσταλλ πατάς οκ. Κατεβάζει ένα αρχειάκι 7ΚΒ μόνο, κανεισ ρεσταρτ στο μοζιλα, και μετά αν κανεις δεκσι κλικ εδώ που γράφοθμε στο εχει στο μενου,

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ Bayern.. :happy:

 

Any help @ this..μου έχει σπάσει τα νεύρα!

 

πώς μπορώ πατώντας το λινκ στα email του myphone κ κάθε φόρουμ για καινούριες απαντήσεις να μου ανοίγει στον firefox..?Τον έχω ορίσει ως default!

Γιατί τώρα πατάω το λινκ κ δεν κάνει τίποτα..HELP!

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ανοίγει σε νέο tab αυτο το λινκ http://jedbrown.net/dev/Mozilla/bbcode_0_1_2.xpi

και δεν κάνει τίποτα μετά. :worry:

Μου την δίνει στα νεύρα που δε δουλεύουν τα κουμπιά στο forum, και πρέπει να γράφεις με το χέρι τα tags. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gkr41 (11 Ιούλ. 2004 , 19:55)

και δεν κάνει τίποτα μετά.

tools->options->advanced->allow websites to install software <-να είναι ενεργοποιημένο

 

είναι ασφαλές!

Link to comment
Share on other sites

Eννοείται πως είναι ενεργοποιημένο αυτό :)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...