Jump to content

Νέο κινητό μέχρι 5"


Giannis_79
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από 2,5 χρόνια και κάτι με το αγαπημένο μου Samsung Galaxy S+ σκεύτομαι σιγά σιγά να το αλλάξω με άλλο ένα Android. Διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα καιρό και ξέρω οτι υπάρχει δυνατό team οπότε please ανασκουμπωθείτε.

Οι προτεραιότητες που βάζω είναι:

1. Το μέγεθος αυστηρά max 5".

2. Να έχει υποστήριξη από σε βάθος χρόνου σε εναλλακτικές rom (XDA) (αυτό επέκτεινε τη ζωη του SGS+ κατά 2 χρόνια)

3. Βάζω ένα όριο τιμής τα 300e καθαρά ψυχολογικά.

4. Lag free και καλή κατά το δυνατό φωτόγραφική.

Θα πήγαινα δαγκωτό στο One+1 αλλά το κάνανε θεριό. Για τα Xiaomi έχω αμφιβολίες ως προς την μελλοντική υποστήριξη αν και κάτι κουνιέται στους XDA. G2 ισως?

Δεν βιάζομαι οπότε αξίζει να περιμένω για κάτι καινούριο?

Όποιος έχει προσωπική εμπειρία από συσκευή που πληρεί τα παραπάνω θα βοηθήσει αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Το xiaomi έχει τέλεια υποστήριξη. Κοίτα όμως και το oneplus one πάλι.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το Xiaomi υποστηρίζεται άριστα. Σε 6 μήνες όμως μοιραία θα το εγκαταλείψουν θα υποστηρίξουν τα νέα μόντέλα. Θα έχω επιλογές σε custom ROM?

One+1. Κορυφή σίγουρα ψήνομαι, αλλά τα 5,5" μου φαίνονται πάρα πολλά. Δεν το έχω δει ζωντανά όμως. Για να καταλάβεις το HTC Μ8 (νομίζω ότι είναι 5") δεν μου αρέσει και μόνο από το μέγεθος. Εχω κάτι γιατρέ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να σταματήσουν να το υποστηρίζουν;Το mi3 θα πάρει κανονικά την MIUI, και κάπου διάβασα σήμερα πως έρχονται και οι πρώτες AOSP ROMS.
Link to comment
Share on other sites

Nexus 5 ναι συμφωνώ. Aλλά ότι σε λίγο θα χρονίσει και ότι διαβάζω βγαίνει το επόμενο της Google. Συνήθως τα Nexus δεν έχουν απαγορευτικές τιμές. Σε κανα 2 μηνάκια από την κυκλοφορία του θα έιναι προσιτό.
Link to comment
Share on other sites

To Nexus από τότε που βγήκε το 4 το γλυκοκοιτάω. Δύο αρνητικά θεωρώ ότι έχει.

1 Μπαταρία την οποία νομίζω ότι θα την παλέψω πολύ άνετα.

2 Δεν έχει ραδιο. Δεν ξέρω γιατί πολλοί το σνομπάρουν εγώ ακόμα το χρησιμοποιώ.

Γιαυτό σχεδόν εγκατέλειψα την ιδέα Νexus και εναλλακτικά βλέπω G2. Ξέρω 5,2". Οριακά ανεκτό.

Επειδή υπάρχουν πολλοί γκουρου της τεχνολογίας εδώ είναι κάποιο πολλά υποσχόμενο μοντέλο που αναμένεται; Ή να στραφώ στα ήδη υπάρχοντα; Νομίζω ότι αυτή την εποχή συνήθως παρουσιάζονται τα νέα κομμάτια τους.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Επανέρχομαι και πάλι. Όποιος έχει να μου πεί άποψη (εμπειρία) ανεξαρτήτως τιμής ποια θεωρεί τα πιο αξιόλογα (καλύτερα) smartphone της αγοράς αυτή τη στιγμή λαμβάνοντας υπόψη με τη σειρά:

1. Το μέγεθος αυστηρά max 5" αντε 5.2".

2. Lag free.

3. Να έχει υποστήριξη από σε βάθος χρόνου σε εναλλακτικές rom (XDA)

 

Όποιος έχει εμπειρία να μου πει και κάτι άλλο. Αγορά μεταχειρισμένου κινητού από εξωτερικό (ΕΕ γιατι μετά μπαινει τελωνίο) τί να προσέξω ή να μη μπλέξω καθόλου; 4G δε με νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι και πάλι. Όποιος έχει να μου πεί άποψη (εμπειρία) ανεξαρτήτως τιμής ποια θεωρεί τα πιο αξιόλογα (καλύτερα) smartphone της αγοράς αυτή τη στιγμή λαμβάνοντας υπόψη με τη σειρά:

1. Το μέγεθος αυστηρά max 5" αντε 5.2".

2. Lag free.

3. Να έχει υποστήριξη από σε βάθος χρόνου σε εναλλακτικές rom (XDA)

 

Όποιος έχει εμπειρία να μου πει και κάτι άλλο. Αγορά μεταχειρισμένου κινητού από εξωτερικό (ΕΕ γιατι μετά μπαινει τελωνίο) τί να προσέξω ή να μη μπλέξω καθόλου; 4G δε με νοιάζει.

χωρίς μπατζετ είναι πολλά βοήθα μας λίγο :P , εκτός αν το όριο των 300 από το πρώτο post ισχύει

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Πάντα μιλάμε για android και το όριο των 300 ναι μεν αλλά θα δόσω και παραπάνω έως και αρκετά παραπάνω αν πραγματικά η συσκευή το αξίζει. Μπορούν να μπουν και τα μεταχειρισμένα στο παιχνίδι οπότε ναι μετά παίζουν πολλά. Όποιος μπορεί ας βοηθήσει.
Link to comment
Share on other sites

Motorola Moto G 2014 Edtition

Θα μείνεις υπερευχαριστημένος !!

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ή το moto X 2014, ή το oneplus one με υπέρβαση στην οθόνη. Αλλιώς το αξιόπιστο LG g 2 που θα σου μείνουν και λεφτά.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Nexus 5 και τα μυαλά στα κάγκελα!

 

nexus 5 είναι ιδανική επιλογή όχι όμως με τα μυαλά στα κάγκελα :p:D Το nexus 5 παίζει να είναι και καλύτερο από το nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Αραγε με συμφέρει να πάρω μεταχειρισμένο HTC M8 από (ebay) εξωτερικό στα 360e? Θα δουλεύει στην Ελλάδα? [GSM 850/900/1800/1900 (Quadband)]

Αξίζει αυτά τα λεφτά;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τα link και για το χρόνο που διέθεσες. Προφανώς και αν τα καταλαβαίνω σωστα θα λειτουργεί κανονικά..
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για τα link και για το χρόνο που διέθεσες. Προφανώς και αν τα καταλαβαίνω σωστα θα λειτουργεί κανονικά..

 

Ναι δεν έχεις πρόβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...