Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω εγώ είμαι ο γκαντέμης μάλλον.....θα αλλάξω άλλη μία φορά μπαταρία μήπως και....

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τι να πω εγώ είμαι ο γκαντέμης μάλλον.....θα αλλάξω άλλη μία φορά μπαταρία μήπως και....

 

Όχι ρε φίλε....Δεν είναι έτσι...

Και εγώ με F ..και η γυναίκα μου με C έχουμε μετά την αναβάθμιση προβλήματα...

Στα Γερμανικά φορουμ γίνεται χαμός ...Κολλήματα restart ..

Εγώ το έδωσα στο Servis και περιμένω ...;)

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εγώ είμαι ο γκαντέμης μάλλον.....θα αλλάξω άλλη μία φορά μπαταρία μήπως και....

Φίλε δεν είσαι γκαντέμης.Κι εγω έχω κολλήματα και restart στο ξεκάρφωτο,αλλά δεν το πάω στο servis.Θα το κρατήσω κι όσο πάει.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να το πάω στον Κωτσόβολο γιατί είχα κάνει 5ετές πρόγραμμα total care...αφενός μεν όμως έχει γράψει ο knox (αν και υποτίθεται ότι καλύπτονται βλάβες και με υπαιτιότητά σου) αφετέρου δε αν δεν βρουν κάτι π.χ. πλακέτα θα στερηθώ το κινητό για κάνα μήνα...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα εχω ενα προβλημε με τηλεφωνο ..συγκεκριμενα οταν ειμαι στο ιντερνετ με wi fi k με μπαταρια κατω απο 70% το τηλ αρχιζει τις επανεκκινησεις χωρις ν ανοιγει κανονικα κ ζεσταινεται θπερβολικα.Σταματουν αυτα οταν το βαζω στη φορτιση.Το εχω παρει μεταχειρισμενο προχθες.Ο προηγουμενος ιδικτητης μου λεει οτι σ αυτον δεν εκανε τιποτε αλλα το ειχε 3 μηνες στο συρταρι λογω αλλης συσκευης ποια ειναι η γνωμη σας ?
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Έχει αντιμετωπίσει κανείς πρόβλημα με τη μπαταρία να μη φορτίζει πλήρως? γενικά έχω παρατηρήσει θέματα μετά την αναβάθμιση σε mm.....η μία μπαταρία (1 έτους) δε φορτίζει πάνω από το 88% και η άλλη (8μηνών) μόλις πάει στο 15 % σβήνει...ήμαρτον...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι να παρει ο κολλητος μου το νοτε 4 πως φενεται αν ειναι ροοτ το κινητο στην επανεκκινηση μπορω να το δω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι να παρει ο κολλητος μου το νοτε 4 πως φενεται αν ειναι ροοτ το κινητο στην επανεκκινηση μπορω να το δω?

 

Αν βάλεις το phone info Samsung θα σου δείξει τι παίζει με την συσκευή γενικώς.

Να τσεκάρεις αριστερά στις 3 παύλες που βγάζει το μενου του Refurbishment Check , εκεί θα δεις αν έχει γράψει ο ΚΝΟΧ βασικά και άν είναι γνήσια η συσκευή κλπ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε φίλε....Δεν είναι έτσι...

Και εγώ με F ..και η γυναίκα μου με C έχουμε μετά την αναβάθμιση προβλήματα...

Στα Γερμανικά φορουμ γίνεται χαμός ...Κολλήματα restart ..

Εγώ το έδωσα στο Servis και περιμένω ...;)

 

 

Ειχες νεα απο το service για το προβλημα αυτο ?

 

Ενημερωσε μας οταν σου πουν τι συμβαινει και αν θεμα software.

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε νέα αναβάθμιση. Δείτε μήπως λύνονται τα προβλήματα με τις επανεκκινήσεις και τα κολλήματα.
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε νέα αναβάθμιση. Δείτε μήπως λύνονται τα προβλήματα με τις επανεκκινήσεις και τα κολλήματα.

 

Για το C μοντελο εννοεις φανταζομαι ε; Εμενα παντως που ειναι Πολωνιας ακομη δεν εχει εμφανισει κατι.

 

EDIT: Ουπς, sorry δικο μου το λαθος. Νομιζα οτι εγραφα στο νημα του C. Τα ειχα και τα δυο ανοιχτα. Κριμα και πηρα μεγαλη χαρα.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

Για το C μοντελο εννοεις φανταζομαι ε; Εμενα παντως που ειναι Πολωνιας ακομη δεν εχει εμφανισει κατι.

 

EDIT: Ουπς, sorry δικο μου το λαθος. Νομιζα οτι εγραφα στο νημα του C. Τα ειχα και τα δυο ανοιχτα. Κριμα και πηρα μεγαλη χαρα.

 

Για το το F μοντέλο...

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Για το το F μοντέλο...

 

εμένα σε γερμανικό unbranded τίποτα...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

εμένα σε γερμανικό unbranded τίποτα...

 

Δείτε ποιά έχουν κυκλοφορήσει μέχρι τώρα...

 

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-N910F

Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Ειχες νεα απο το service για το προβλημα αυτο ?

 

Ενημερωσε μας οταν σου πουν τι συμβαινει και αν θεμα software.

 

Φίλε μου πολύ ευχαρίστως ....θα το έκανα ήδη ...

Δεν μου ήρθε ακόμη, υποψιάζομαι λόγω εορτών ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα εχω ενα προβλημε με τηλεφωνο ..συγκεκριμενα οταν ειμαι στο ιντερνετ με wi fi k με μπαταρια κατω απο 70% το τηλ αρχιζει τις επανεκκινησεις χωρις ν ανοιγει κανονικα κ ζεσταινεται θπερβολικα.Σταματουν αυτα οταν το βαζω στη φορτιση.Το εχω παρει μεταχειρισμενο προχθες.Ο προηγουμενος ιδικτητης μου λεει οτι σ αυτον δεν εκανε τιποτε αλλα το ειχε 3 μηνες στο συρταρι λογω αλλης συσκευης ποια ειναι η γνωμη σας ?

 

Δεν σου φαίνεται λίγο ύποπτη η όλη ιστορία ....Στο συρτάρι 3 μήνες...;

Γνώμη μου είναι να το δώσεις κατευθείαν πίσω...γιατί από ότι καταλαβαίνεις πήγε να το ξεφορτωθεί !!

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου φαίνεται λίγο ύποπτη η όλη ιστορία ....Στο συρτάρι 3 μήνες...;

Γνώμη μου είναι να το δώσεις κατευθείαν πίσω...γιατί από ότι καταλαβαίνεις πήγε να το ξεφορτωθεί !!

 

Δυστυχως το πηρα απο ιντερνετ και τωρα κανει το χαζο ...Θα το στειλω στο service και αν υπαρχει προβλημα κατ ευθειαν καταγγελια στη διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος

Εμενα απο Πορτογαλια ηρθε η αναβαθμιση

Edited by xagios
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα του κάνεις τίποτε, γιατί δεν πρόκειται για ηλεκτρονικό έγκλημα. Πρόκειται για μια κακή αγορά, τα αποτελέσματα της οποίας δυστυχώς θα υποστείς. Πιθανότατα το τηλέφωνο να είχε πρόβλημα και ο τύπος (το λαμόγιο δλδ) να το ξεφορτώθηκε με αυτόν το τρόπο. Μου θυμίζει η ιστορία αυτή τι έπαθα κάποτε, όταν πήρα από μαντρά αυτοκίνητο με κατεβασμένα χιλιόμετρα και τον πιο έντεχνο τρόπο (που μπορείς να φανταστείς) απόκρυψης ότι ήθελε δίσκο συμπλέκτη και ρουλεμάν. Φαντάσου ότι κατάφερε και ξεγέλασε τεχνικό έλεγχο αντιπροσωπείας και φυσικά μου στοίχισε συνολικά άλλα τόσα από την αγορά του για να το κάνω αμάξι. Με έμαθε κάτι σημαντικό όμως: Ποτέ ξανά μεταχειρισμένο από αδιαφανείς πηγές ή δήθεν ευκαιρίες ή χωρίς εγγυήσεις. Εφαρμόζεται και σε προϊόντα τύπου smartphone.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα του κάνεις τίποτε, γιατί δεν πρόκειται για ηλεκτρονικό έγκλημα. : Ποτέ ξανά μεταχειρισμένο από αδιαφανείς πηγές ή δήθεν ευκαιρίες ή χωρίς εγγυήσεις. Εφαρμόζεται και σε προϊόντα τύπου smartphone.

Οταν η αγορα γινεται απο ηλεκτρονικη αγγελια και το προιον δεν ανταποκρινεται σε αυτο που περιγραφει η αγγελια θεωρειται ηλεκτρονικη απατη .Συγνωμη για το :offtopic::offtopic:

Πηρα κ μπαταρια να δω τωρα τι θα γινει

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ αλλα αυτος θα ισχυριστει οτι δεν ειχε προβλημα. Πες μας τι εγινε τελικα, παντως...

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ αλλα αυτος θα ισχυριστει οτι δεν ειχε προβλημα. Πες μας τι εγινε τελικα, παντως...

 

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Τελικα μετα απο δυο με τρεις ημερες που εψαχνα με το service, γιατι δεν ειχε αποδειξη μεσα το τηλεφωνο, σημερα επικοινωνησα με τη samsung η οποια μου ειπε οτι με βαση το ΙΜΕΙ το τηλ ειχε εισαχθει στην Ελλαδα στις 27/12/14 και επομενως δεν ειχα εγγυηση ,παρολο που τους παρακαλεσα λεγοντας οτι αν εγινε εισαγωγη στις 27/12/14 δε γινοταν να εχει πουληθει στις 29.12.14 .

Τελικα επικοινωνησα με την smartec ξανα και δεχθηκαν να το στειλω σημερα και θα κανουν οτι μπορουν, αντε να δουμε

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα να δεις αν υπάρχει ιστορικό επίσκεψης του συγκεκριμένου τηλεφώνου σε κάποιον εξουσιοδοτημένο. Δεν ξέρω αν φαίνεται κάπου αυτό βασικά, αλλά αυτό θα αποδείξει ότι ο τύπος ήταν κακόβουλος.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση για γερμανικό unbranded.. Ας ελπίσουμε σε ενα θαύμα και να λάβουμε και τη nougat το 2017..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονια..

Έχω ενα Note 4 και μίας που πέρασε η εγγύηση το έδωσα σε εναν φίλο μου να το κάνει root γτ μου κολούσε.

έχω το N910F και η ROM που μου πέρασε είναι η Dora ROM S7 Edge Full Port v2

αλλά δυστυχως δεν μου δουλέυει το δακτυλικό αποτύπωμα το Blootooth, και γενικά είναι λλίγο αργό.,

Μήπως έχετε να μου προτείνεται κάποια άλλη ROM

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονια..

Έχω ενα Note 4 και μίας που πέρασε η εγγύηση το έδωσα σε εναν φίλο μου να το κάνει root γτ μου κολούσε.

έχω το N910F και η ROM που μου πέρασε είναι η Dora ROM S7 Edge Full Port v2

αλλά δυστυχως δεν μου δουλέυει το δακτυλικό αποτύπωμα το Blootooth, και γενικά είναι λλίγο αργό.,

Μήπως έχετε να μου προτείνεται κάποια άλλη ROM

Ευχαριστώ

 

Δες καλύτερα σε αυτό το θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=403111

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...