Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω παλι θα εκανα τον "κινεζο" και θα το εστελνα με την δικαιολογια εσβησε στα καλα καθουμενα μονο του να το δουνε τι συμβαινει. Αν η υγρασια εχει φυγει σε μαγαλο βαθμο και δεν το καταλαβουν θα το περασουν εγγυηση και θα εχεις καινουριο κινητο παλι. Ρωτησε τους αν υπαρξει καποιο χρηματικο κοστος επισκευης να σε ειδοποιησουν για να προχωρησουν ή οχι. Παιζεις με την τυχη.

 

Σωστός ο φίλος :lol: Ρίσκαρε το, και που ξέρεις, μπορεί να πέσεις σε κανέναν συμπονετικό τεχνικό (γελάμε εδώ) και να το "κουκουλώσει". Ίσως αν του κλαφτείς και λίγο "Φίλε με απέλυσαν πρόσφατα και το πληρώνω με δόσεις το πολύτιμο μου" κλπ.

Πολύ χλωμό να πετύχει κάτι τέτοιο φυσικά. Ελέγχονται για την δουλειά που κάνουν οι τεχνικοί. Επίσης όλα τα σύγχρονα smartphones πλέον έχουν ειδικές χρωματικές ταινίες που λειτουργούν ως δείκτες υγρασίας. Και είναι το πρώτο που κοιτάζουν με το που ανοίξουν τη συσκευή. Μόλις δουν άλλο χρώμα απ' το κανονικό, χάνεις ακαριαία την εγγύηση. Και είναι πολλά τα λεφτά.

 

Edit: Με πρόλαβαν οι προηγούμενοι.

Edited by johnphone
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω παλι θα εκανα τον "κινεζο" και θα το εστελνα με την δικαιολογια εσβησε στα καλα καθουμενα μονο του να το δουνε τι συμβαινει. Αν η υγρασια εχει φυγει σε μαγαλο βαθμο και δεν το καταλαβουν θα το περασουν εγγυηση και θα εχεις καινουριο κινητο παλι. Ρωτησε τους αν υπαρξει καποιο χρηματικο κοστος επισκευης να σε ειδοποιησουν για να προχωρησουν ή οχι. Παιζεις με την τυχη.

Καλα.. Εδω το στέλνεις μια χαρα και στο βγάζουν με υγρασια.. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό για το χαρτάκι δεν το ήξερα! Καλύτερα να διορθώσετε κάποιον που κάνει λάθος πάρα να τον χλευαζετε...... Αν δεν κάνω λάθος είμαστε εδώ για να βοηθάμε ο ένας τον άλλον και να μαθαίνουμε 5 πράγματα σε αυτούς που δεν ξέρουν!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το κινητο, υπάρχει περίπτωση να ξανα δουλεψει απο μονο του. Βαλτο σσ σεσουαρ μαλιων να φυγει ολη η υγρασια. Ειδικα αν το ειχες κάνει αυτο νωρίτερα.. Ξερω πολοι δεν συμφωνουν με αυτο που λεω, υπαρχει και threat γιατι να μη κανεις αυτο που γραφω. Εγω ομως εχω αναζωογονησει πολλα πεθαμενα κινητα ετσι. Συνήθως ξεβιδωνα ολη την πλακετα, το διελυα τελειως για να κανω σωστη δουλειά. Φυσικα αν εχει χαλασει κατι, τελος.. Δε σε σωζει τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλα.. Εδω το στέλνεις μια χαρα και στο βγάζουν με υγρασια.. :lol:

 

Ετσι ακριβως παιδια. Αν χαλασει το κινητο χωρις πραγματικα να εχεις κανει εσυ κατι, οι πιθανοτητες να μην στο περασουν εγγυηση λογω "υγρασιας" ειναι πανω απο 50%

 

 

Επισης αν το κινητο πεσει στο νερο μια καλη λυση που μπορει να μας σωσει ειναι να το αφησετε αρκετες ωρες βουτηγμενο μεσα σε ρυζι

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό απεβίωσε. Μου έπεσε σε μια λεκάνη με νερό το εβγαλα σχεδόν αμέσως εβγαλα και τη μπαταρία το αφησα 72 ώρες να στεγνώσει και το τοποθετησα σε silica gel. Το ανοιξα δουλεψε για περίπου 6 ώρες και μετά τέλος. Δεν κάνει τπτ μονο καμια φορα όταν πατάω power button ανάβουν τα κάτω φωτάκια. Που να το πάω για service Αθήνα; σώζεται λέτε; φτιάχνεται ή πάω για αλλο κινητο;

 

Όταν παλιότερα η μάνα μου έβαλε στο πλυντήριο το ανοιχτό 2 μηνών ΝΟΚΙΑ Ν73 και αφού πλυθηκε βιολογικά στους 50 βαθμούς έκανα το εξής. Κατέβασα από το YouTube ένα βίντεο αποσυναρμολογησης και βήμα βήμα χωρίς να κάνω ζημιά το έκανα κομμάτια. Ξέπλυνα όλα τα ανταλλακτικά με καθαρό οινόπνευμα και τα άφησα όλα στο ήλιο 2 μέρες.Έπειτα το συναρμολογησα και μετά από 7 με 8 χρόνια ακόμη δουλεύει....

Link to comment
Share on other sites

Επισης αν το κινητο πεσει στο νερο μια καλη λυση που μπορει να μας σωσει ειναι να το αφησετε αρκετες ωρες βουτηγμενο μεσα σε ρυζι

 

Αυτό με το ρύζι όντως δουλεύει. Έρχονται το βράδυ μικροί Κινέζοι νίντζα και μέσα στη νύχτα στο φτιάχνουν. Αν όμως είσαι και εσύ στο ίδιο χώρο δεν έρχονται, κάπως όπως συμβαίνει και με τον άγιο Βασίλη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ρύζι όντως δουλεύει. Έρχονται το βράδυ μικροί Κινέζοι νίντζα και μέσα στη νύχτα στο φτιάχνουν. Αν όμως είσαι και εσύ στο ίδιο χώρο δεν έρχονται, κάπως όπως συμβαίνει και με τον άγιο Βασίλη.

 

Οποτε πρεπει να εχεις και τζακι. Μου ειχε διαφυγει

Link to comment
Share on other sites

λυση για βρεγμενο κινητο ειναι καποια ειδικα σακουλακια που πουλανε για τετοιες περιπτωσεις.δεν ξερω αν δουλευουν
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό δεν φτιάχνετε σύμφωνα με τους τεχνικούς της smartec έχει οξειδωθεί σε η κύρια πλακέτα, μέρος της οθόνης αλλά και η κάμερα. Συνολικό κόστος επισκευής λίγο πάνω από 500 ευρώ. Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί είχα ακόμη ένα χρόνο εγγύηση και επιπλέον το κινητό αυτό το λάτρεψα. τώρα έρχεται το ερώτημα δίνω 450 για καινούριο note 4 ή περιμένω για note 5 ή 6? απο τη μία ήμουν ικανοποιημένος με το τηλέφωνο απο την άλλη δεν θέλω να δώσω 450 για ένα κινητό τεχνολογίας 2 χρόνων. γι αυτό σκέφτομαι κάτι φτηνό προς το παρών μέχρι να δω τι θα κάνει και αν κάνει κάτι η samsung με νέο note.

πραγματικά να χάνεις ένα τέτοιο κινητό είναι απλά μλκια.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το κινητό δεν φτιάχνετε σύμφωνα με τους τεχνικούς της smartec έχει οξειδωθεί σε η κύρια πλακέτα, μέρος της οθόνης αλλά και η κάμερα. Συνολικό κόστος επισκευής λίγο πάνω από 500 ευρώ. Στεναχωρήθηκα πάρα πολύ γιατί είχα ακόμη ένα χρόνο εγγύηση και επιπλέον το κινητό αυτό το λάτρεψα. τώρα έρχεται το ερώτημα δίνω 450 για καινούριο note 4 ή περιμένω για note 5 ή 6? απο τη μία ήμουν ικανοποιημένος με το τηλέφωνο απο την άλλη δεν θέλω να δώσω 450 για ένα κινητό τεχνολογίας 2 χρόνων. γι αυτό σκέφτομαι κάτι φτηνό προς το παρών μέχρι να δω τι θα κάνει και αν κάνει κάτι η samsung με νέο note.

πραγματικά να χάνεις ένα τέτοιο κινητό είναι απλά μλκια.

 

Εγώ δεν θα έδινα για φτιάξιμο ούτε για αγορά πλέον το Νοτε 4 (εκτός αν το λάτρεψες τόσο πολύ και το πάρεις μεταχειρισμενο ) διάβασα στο Sammobile μάλλον θα παρουσιάσουν Note 6 τώρα !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κατεβαζω τραγούδια από το YouTube σε mp3 αλλά να μένουν στο κινητό μετά ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κατεβαζω τραγούδια από το YouTube σε mp3 αλλά να μένουν στο κινητό μετά ευχαριστώ

snaptube.ogyoutube.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου πει αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κατεβαζω τραγούδια από το YouTube σε mp3 αλλά να μένουν στο κινητό μετά ευχαριστώ

Κατεβασε αυτο, πολυ ψαγμενο και τσαμπα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

Μετατρέπει και σε πραγματικό mp3 το αρχείο που κατεβαζει ωστε να παιζει σίγουρα σε όλα τα car mp3 player. (Τα περισσότερα απλα μετονομαζουν το mp4 σε mp3 και στα μισα car mp3 δεν παιζει το αρχείο).

Επίσης συνεργάζεται με το findthatsong απο playstore ωστε αν θες πχ ακους ενα τραγουδι, το αναγνωρίζει το Shazam και με κανα 2 κλικ σου κατεβάζει το mp3 το utube downloader..

Το καλυτερο απο οσα εχω βρει (και πιστεψε με, εχω δοκιμάσει μαλλον οτι υπαρχει).

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκεις το κομμάτι που θες κάνεις αντιγραφή την διεύθυνση ανοίγεις τον chrome πας εδώ http://www.youtube-mp3.org το μετατρέπεις και το κατεβάζεις.
Rules are meant to be broken :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο, πολυ ψαγμενο και τσαμπα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

Μετατρέπει και σε πραγματικό mp3 το αρχείο που κατεβαζει ωστε να παιζει σίγουρα σε όλα τα car mp3 player. (Τα περισσότερα απλα μετονομαζουν το mp4 σε mp3 και στα μισα car mp3 δεν παιζει το αρχείο).

Επίσης συνεργάζεται με το findthatsong απο playstore ωστε αν θες πχ ακους ενα τραγουδι, το αναγνωρίζει το Shazam και με κανα 2 κλικ σου κατεβάζει το mp3 το utube downloader..

Το καλυτερο απο οσα εχω βρει (και πιστεψε με, εχω δοκιμάσει μαλλον οτι υπαρχει).

Εξαιρετικό όντως, κάνω τη δουλειά μου καλύτερα και από το pc. :-)

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε αυτο, πολυ ψαγμενο και τσαμπα

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2137743

Μετατρέπει και σε πραγματικό mp3 το αρχείο που κατεβαζει ωστε να παιζει σίγουρα σε όλα τα car mp3 player. (Τα περισσότερα απλα μετονομαζουν το mp4 σε mp3 και στα μισα car mp3 δεν παιζει το αρχείο).

Επίσης συνεργάζεται με το findthatsong απο playstore ωστε αν θες πχ ακους ενα τραγουδι, το αναγνωρίζει το Shazam και με κανα 2 κλικ σου κατεβάζει το mp3 το utube downloader..

Το καλυτερο απο οσα εχω βρει (και πιστεψε με, εχω δοκιμάσει μαλλον οτι υπαρχει).

Ευχαριστώ πάρα πολύ φίλε μου

snaptube.ogyoutube.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους θα ήθελα Va σας ρωτήσω αν μπορώ να δω μια Ταινία απο το Κινητο μου που Εχω στο bs player στην Τηλεόρασή μου . Η τν μου δεν ειναι Smart τν αλλα Εχω PS 3 Slim μεσω αυτού μπορώ να το δω . Υπάρχει κανενα Προγραμμα 670 Ρ S3 που μπορώ να Κατεβάσω για να το δω ευχαριστώ Περιμενω Τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Όταν είχα το Note 4C πληκτρολογούσα *#34971539# και έδινε πληροφορίες για την κάμερα πχ αν είναι ISOCEL ή Sony IMX .

Δοκιμάζω τον ίδιο κωδικό στον Note F και δεν δίνει αυτήν την πληροφορία.

Ξέρετε κάποιον άλλον τρόπο ;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σημερα διαπιστωσα οτι οταν τραβαω βιντεο ακουγονται μετα που το βλεπω κατι δυνατα κρακ κρακ προφανως απο το μικροφωνο. Ειναι αρκετα δυνατα και ενοχλητικα κυριως στην αρχη του βιντεο στα 10- 20 Δευτερολεπτα. Μετα ψιλοστρωνει αλλα οχι τελειως. Το εχει συναντησει κανεις? Τι κανουμε σε αυτη την περιπτωση? Ειναι 9 μηνων το τηλεφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο παρέλαβα σε λευκό... Ωραία η αίσθηση του και παρα το μέγεθος του κάθεται καλά στο χέρι... Μέχρι στιγμής πολύ καλές εντυπώσεις...

 

Το μεσημέρι έχει στήσιμο και ξεζούμισμα, οπότε θα επανέλθω...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές οι εντυπώσεις από σήμερα που το χρησιμοποιώ σαν βασικό τηλέφωνο... Μόνο δύο απορίες :

Α) Έχετε παρατηρήσει ασθενεστερο σήμα κινητής σε σχέση με άλλες συσκευές... Μου βγάζει μόνο μια γραμμή μέσα στο σπίτι ενώ με καμία προηγούμενη συσκευή δεν είχα τόσο χαμηλά... Πιάνει όμως 4G... Μήπως ο δείκτης έχει κάποιο θέμα?

 

Β) Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος για να κλείσω μια και καλή από το Background όλες τις ******** της Σαμσουνκ (S Finder, S Planner κτλ)? Χωρίς ρουτ...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

@Αlex_gate_7 από που το πήρες?

 

Για το θέμα του σήματος,διαβάζω ότι έχουν σημασία τα modems.

Αν αλλάξεις modem, διορθώνεται και το θέμα με το σήμα.

Μόλις παρέλαβα και γω, δεν ξέρω ακριβώς τι παίζει μ' αυτά, αλλά θα μάθουμε, που θα πάει....;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...