Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που ειναι η λειτουργεια τσεπης για τον ηχο που υπηρχε στην 5.0.2.?

στην 5.1.1 δεν την βρισκω..

 

εδω μια βοηθεια..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να το ποσταρω και εδώ εκτός από το C φρέσκα νέα http://www.phonearena.com/news/Heres-Android-6.0-Marshmallow-on-the-Samsung-Galaxy-Note-4-in-action-video_id76468

 

Γνωρίζουμε πότε θα δοθεί στις συσκευές μας;

Link to comment
Share on other sites

Να το ποσταρω και εδώ εκτός από το C φρέσκα νέα http://www.phonearena.com/news/Heres-Android-6.0-Marshmallow-on-the-Samsung-Galaxy-Note-4-in-action-video_id76468

 

Πάντως ήθελα Themes απο τα Note 5 (αν και δύσκολο, σιγα μην έδιναν Note 5 apps+Framework) και κάμερα.

Τότε βέβαια, θα ήταν ένας ακόμη λόγος να μην πάει κανείς στο Note 5, οπότε :lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ήθελα Themes απο τα Note 5 (αν και δύσκολο, σιγα μην έδιναν Note 5 apps+Framework) και κάμερα.

Τότε βέβαια, θα ήταν ένας ακόμη λόγος να μην πάει κανείς στο Note 5, οπότε :lol:

 

Έτι και αλλιώς δεν έδωσε NOTE 5 Ευρώπη οπότε....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ήθελα Themes απο τα Note 5 (αν και δύσκολο, σιγα μην έδιναν Note 5 apps+Framework) και κάμερα.

Τότε βέβαια, θα ήταν ένας ακόμη λόγος να μην πάει κανείς στο Note 5, οπότε :lol:

 

Εννοείς μάλλον official rom, γιατί οι ρουταρισμένοι τα έχουμε αυτά εδώ και αρκετό καιρό, εκτός φυσικά από το hardware της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς μάλλον official rom, γιατί οι ρουταρισμένοι τα έχουμε αυτά εδώ και αρκετό καιρό, εκτός φυσικά από το hardware της κάμερας.

 

Καλά ναι!

Εννοείται είμαι custom :lol:

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω οταν αποθηκεύω κάτι μου γράφει οτι πήγε στο πρόχειρο.

Αυτό το πρόχειρο που ακριβώς είναι ρε παίδια γιατι το έχω λίγο καιρό κ έχω πελαγώσει λίγο μέχρι να τα μάθω όλα ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους θα ήθελα να σας ρωτήσω οταν αποθηκεύω κάτι μου γράφει οτι πήγε στο πρόχειρο.

Αυτό το πρόχειρο που ακριβώς είναι ρε παίδια γιατι το έχω λίγο καιρό κ έχω πελαγώσει λίγο μέχρι να τα μάθω όλα ευχαριστώ

Καλημέρα, άνοιξε κάποια εφαρμογή της Samsung όπως π.χ. τον browser/internet και πάτησε παρατεταμένα στο πεδίο αναζήτησης, μια εκ των επιλογών είναι το πρόχειρο. Επέλεξε το για να δεις τι έχεις αποθηκευμένο εκεί.

Γενικότερα κρατάει κείμενα που έχεις κάνει αντιγραφή, αν λέμε για το ίδιο πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

'Η, στην περίπτωση που χρησιμοποιείς το πληκτρολόγιο της samsung, πάτα παρατεταμένα το κουμπί αριστερά από το space bar και εκεί μέσα βρίσκεται η επιλογή για το πρόχειρο.
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο μενα! Πηρε κανεις με Ελληνικο unbranded καμια αλλη αναβαθμιση μετα την 5.1.1?

 

Οχι, καμια αλλη αναβαθμιση.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το παραγγειλα και εγω ελπιζω να μην εχω προβληματακια
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Παρατηρω τη τελευταια εβδομαδα πως 2 φορες το κινητο εσβησε και ανοιξε μονο του...ειχε κολλησει η οθονη και εκανε επανεκκινηση μονο του...

Τι λετε να ειναι?

Εχω ανησυχησει αρκετα...ουτε παραφορτωμενο ειναι με εφαρμογες...με sam 64gb micro αγορασμενο τον Απριλιο απο γερμανο...με 5.1.1..

Ακουω γνωμες...ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Παρατηρω τη τελευταια εβδομαδα πως 2 φορες το κινητο εσβησε και ανοιξε μονο του...ειχε κολλησει η οθονη και εκανε επανεκκινηση μονο του...

Τι λετε να ειναι?

Εχω ανησυχησει αρκετα...ουτε παραφορτωμενο ειναι με εφαρμογες...με sam 64gb micro αγορασμενο τον Απριλιο απο γερμανο...με 5.1.1..

Ακουω γνωμες...ευχαριστω.

Σε πρώτη φάση κάνε έναν έλεγχο στις εφαρμογές που εγκατέστησες τελευταία, αν επαναληφθεί δοκίμασε και χωρίς την εξωτερική κάρτα (εάν πιο παλιά δεν είχε πρόβλημα με αυτήν μην μπεις στη διαδικασία).

Αν το πρόβλημα επιμένει μπες σε recovery mode και κάνε wipe cache μόνο.

Αν και πάλι δεν διορθωθεί πάρε backup προσωπικά δεδομένα (μηνύματα, επαφές κλπ.) και προχώρησε σε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Αν μια στις χίλιες το πρόβλημα επιμένει θα πρέπει να πας τη συσκευή σε κάποιο αναγνωρισμένο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σήμερα μου ήρθε ενημέρωση περίπου 80 mb COK1 σε γερμανικό branded. Έλεγε ότι έχει βελτιώσεις κτλπ. Τρόμαξα μόλις είδα ενημέρωση μήπως μας ήρθε Android 6.
Link to comment
Share on other sites

Θα τα δοκιμασω ολα οσα μου ειπες...νομιζω οτι ολη τη δουλεια τη κανει ο browser ο CM που εχω...

Σε ευχαριστω πολυ...το wipe cache πως το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Θα τα δοκιμασω ολα οσα μου ειπες...νομιζω οτι ολη τη δουλεια τη κανει ο browser ο CM που εχω...

Σε ευχαριστω πολυ...το wipe cache πως το κανω?

Μπαίνεις σε recovery mode (με κλειστή τη συσκευή πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμένα κουμπί κλειδώματος - κεντρικό - επάνω πλήκτρο έντασης) και λογικά θα σου εμφανιστεί ένα νέο μενού καθώς και η επιλογή. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει αυτή η λειτουργία και σε stock android recovery που έχουν γενικότερα οι συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ..τα εκανα αυτα που μου ειπατε και μεχρι στιγμης ολα καλα....για να πω την αληθεια αλλαξε πολυ η κατασταση προς το καλυτερο..

ειναι τρομερα γρηγορο το κινητο...δεν μου εσβησε καποια αλλη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό θέμα αλλά ρε παιδιά μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό tempered glass δοκιμασμένο γιατί πήρα από ένα μαγαζί και είναι πιο μικρό κομμένο από την οθόνη και με εκνευριζει..είπαμε τα κάνουνε όσο είναι η οθόνη πλέον αλλά όχι και πιο μικρο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό θέμα αλλά ρε παιδιά μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό tempered glass δοκιμασμένο γιατί πήρα από ένα μαγαζί και είναι πιο μικρό κομμένο από την οθόνη και με εκνευριζει..είπαμε τα κάνουνε όσο είναι η οθόνη πλέον αλλά όχι και πιο μικρο.

Αμα δεν είναι μικρότερο,δεν κάθεται καλά γιατί έχει κλίση στα άκρα. το τηλέφωνο.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν είναι το σωστό θέμα αλλά ρε παιδιά μήπως έχετε να μου προτείνετε κανένα καλό tempered glass δοκιμασμένο γιατί πήρα από ένα μαγαζί και είναι πιο μικρό κομμένο από την οθόνη και με εκνευριζει..είπαμε τα κάνουνε όσο είναι η οθόνη πλέον αλλά όχι και πιο μικρο.

 

To σωστό μέρος για το post σου είναι εδώ.

Τα περισσότερα tempered glasses είναι λίγο πιο μικρά περιμετρικά, γιατί η οθόνη είναι ελαφρότατα κυρτή στις άκρες. Αυτό δεν είναι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν είναι μικρότερο,δεν κάθεται καλά γιατί έχει κλίση στα άκρα. το τηλέφωνο.

Ναι το ξέρω αυτό αλλά αυτή που έχω είναι μάλλον από ελάττωμα ακόμη πιο μικρή και από την οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες...μπορει να με βοηθησει καποιος?Εχει μερικες μερες που ενω ειμαι κανονικα συνδεδεμενος στο wifi στο σπιτι......αν αφησω το κινητο για καποιο χρονικο διαστημα σε αδρανεια ,χανω την συνδεση στο ιντερνετ.Δν κλεινει το wifi στο κινητο.Δειχνει οτι ειναι κανονικα συνδεδεμενο στο ρουτερ,αλλα δεν λειτουργει τιποτα.Ουτε browser ουτε viber-facebook κλπ.Πρεπει να κλεισω και να ξαναανοιξω το wifi στο κινητο.Εχω το ρουτερακι το ZTE της forthnet.

Δν εχω ενεργοποιημενο τιποτα σχετικο με εξοικονομηση ενεργειας κ εχω ρυθμισμενο το wifi να μενει παντα ενεργοποιημενο.

 

Καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...