Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις ενεργο εντοπισμο σφλαματων USB ; τρεχεις το προγραμμα σαν administrator;; δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα μπου μπορει να φταει αμα τα κανεις ολα σωστα

ναι ταεχω κανει ολα κομπλε..εχω ξαναχρησιμοποιησει odin....γενικα στο εξωτερικο ειχαν πολλοι αυτο το θεμα..απορω πως εδω δεν εχει αναφερθει..

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά για βοηθήστε.Πώς μπορώ να περάσω στην αρχική οθόνη στις κλήσεις έκτακτη ανάγκης κάποιο τηλέφωνο ?

Πρέπει πρώτα να προσθέσεις την επαφή που θέλεις στην ομάδα επαφών που ονομάζεται "ICE- Επαφές έκτακτης ανάγκης". Πήγαινε στις επαφές και επέλεξε αυτό που σημειώνω στην εικόνα:

https://www.dropbox.com/s/h928rsh5ggvy7u5/Screenshot_2015-10-29-17-10-08.jpg?dl=0

Αφού μπεις στις ομάδες επέλεξε την ομάδα που σου σημειώνω:

https://www.dropbox.com/s/wl3l44b17wshn0e/Screenshot_2015-10-29-17-16-31.jpg?dl=0

Πρόσθεσε τις επαφές που θέλεις και μετά τις προσθέτεις στον dialer του κλειδωμένου τηλεφώνου.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν μου φέρει το τηλέφωνο γνωστός μου ο οποίος θα ταξιδέψει Ντουμπάι και θα το πάρει απο κει θα εχω κάποιο πρόβλημα; Θα δουλέψει κανονικά με την ελληνική sim μου; Ελληνικά μέσα θα έχει;

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχω δοκιμάσει και της vodafone και της cosmote και μετα μου βγάζει fail στον odin kκαι μηνυμα "file too large" στο κινητο..διαβασα σε ξενα σαι οτι ειναι το pitfile που φταιει...

 

δοκιμασε την γερμανικη

Link to comment
Share on other sites

απο εδω μπορεις να δεις ποιες χωρες εχουν παρει 5.1.1

 

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-N910F/

 

 

Οκ ευχαριστώ πολύ. Απ'ότι βλέπω, έχουν πάρει τα ελληνικά της Vodafone και της Cosmote. Όντως ισχύει;

 

Επίσης μπορείτε να μου πείτε κατά προσέγγιση, από ποια μαγαζιά και ποιάς προέλευσης είναι οι συσκευές που έχετε ;

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε την γερμανικη

 

Μπορεις να μου πεις μηπως ποια απο ολες τις γερμανικες?

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις μηπως ποια απο ολες τις γερμανικες?

 

οποια θες εσυ.και μην δοκιμασεις stock rom απο παροχους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα γερμανικό (DBT) ενώ είχε πάρει την 5.1.1 συν μια μικρή γύρω στα 150 mb προχτές πήρε άλλη 1.7GB μια build 14 Οκτωβρίου είναι η coj3 το κινητό πετάει σφαιρατο παντού και νομίζω και αρκετά βελτιώνει την μπαταρία επίσης έχει στο μενού "μπαταρια" κάτι που το λέει βέλτιστοποιηση εφαρμογών και είναι κάτι σαν το Greenify που τις σταματάει από το παρασκήνιο να τρέχουν. Πάντως πολύ καλή δουλειά αυτή φορά από τη Samsung πρέπει να πω.
Link to comment
Share on other sites

οποια θες εσυ.και μην δοκιμασεις stock rom απο παροχους

Οκ, κατέβασα την γερμανική DBT και θα την περασω σημερα στο δικο μου ελληνικο unbranded και θα πω εντυπωσεις εφόσον δε βγαλει fail παλι...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Οκ, κατέβασα την γερμανική DBT και θα την περασω σημερα στο δικο μου ελληνικο unbranded και θα πω εντυπωσεις εφόσον δε βγαλει fail παλι...

 

Εχω αποφασισει να περιμενω μονο και μονο απο πεισμα να δω ποτε θα δωσει το update στα ελληνικα unbranded. Ηταν πιο ευκολο μαλλον να δωσει στα branded cosmote-vodafone απ οτι στα "σκετα":lol:.. ας οψεται που δε τη παλευω με το IOS...

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εχω αποφασισει να περιμενω μονο και μονο απο πεισμα να δω ποτε θα δωσει το update στα ελληνικα unbranded. Ηταν πιο ευκολο μαλλον να δωσει στα branded cosmote-vodafone απ οτι στα "σκετα":lol:.. ας οψεται που δε τη παλευω με το IOS...[/QU

 

Το θέμα ειναι μηπως δεν τη δωσει καθολου...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εχω αποφασισει να περιμενω μονο και μονο απο πεισμα να δω ποτε θα δωσει το update στα ελληνικα unbranded. Ηταν πιο ευκολο μαλλον να δωσει στα branded cosmote-vodafone απ οτι στα "σκετα":lol:.. ας οψεται που δε τη παλευω με το IOS...[/QU

 

Το θέμα ειναι μηπως δεν τη δωσει καθολου...

 

εκει κι αν θα εχει πλακα...για να δουμε.

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ο φίλος μάλλον να δώσει κατευθείαν την 6.οχι να μείνει για πάντα ως έχει

 

Για παραπερα απο την 6, υπαρχει το παραμικρο ενδεχομενο?

Γιατι θα την παραω μαλλον τωρα την συσκευη και ειναι κριμα να μου ειναι end of life στο 4μηνο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε να βγεί η 6 πρώτα να δεις πως παίζει. Δεν ξέρω αν θυμασαι τα κουλά της L, που έπρεπε να φτάσει στην 5.1.1 για να δούμε προκοπή...
Link to comment
Share on other sites

Εννοεί ο φίλος μάλλον να δώσει κατευθείαν την 6.οχι να μείνει για πάντα ως έχει

 

Eννοειται...την 6 θα την παρει..να πω ενα ευχαριστω στο φιλο που προτεινε τη γερμανικη.....επιτελους βρηκα ακρη....τερμα τα fail..τωρα κανει βελτιστοποιηση εφαρμογων...

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Αν και ρώτησα στο θέμα του edge ας ρωτήσω και εδώ που είναι περισσότεροι οι συμμετέχοντες. Στις ρυθμίσεις των sms τι είναι ακριβώς το enhanced messenging που γράφει ότι μπορείς να στέλνεις αρχεία μέχρι 1gb? Το ενεργοποίησα και μου ζήτησε να γράψω τον αριθμό του κινητού και έστειλε ένα sms ενεργοποίησης.
Link to comment
Share on other sites

Από οτι διαβαζω εβγαλε marshmallow beta για Note 4 ....λογικα πριν το γεναρη θα την εχουμε παρει ολοι ota... Edited by Dark_Lord

nokia 3330 - motorola V560 -  sony ericsson K800i - LG KU990 - nokia E5 - huawei ideos x5 pro - sony xperia ray - Lg optimus L7 II - HTC one x- iphone 4- iphone 5 - ipad mini - samsung galaxy note 4 - iphone 6 - ipad air - iphone 7 plus - samsung galaxy s10+ - xiaomi pad 5 - samsung galaxy s22 ultra - samsung galaxy s23 ultra

samsung galaxy watch, samsung galaxy watch 5 pro

Toshiba Satellite L775, Dell Latitude 3420, Asus Zenbook 14 Oled

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως με Ισπανικη Rom εχει αναβαθμιστει απο τον Αυγουστο ως τωρα 3 φορες....

Αρχικα την 5.1.1 μετα την 5.1.1 του Σεπτεμβριου και τωρα στην τελευταια 5.1.1 του Οκτωβρη....

Καθε μηνα και μια αναβαθμιση.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Από οτι διαβαζω εβγαλε marshmallow beta για Note 4 ....λογικα πριν το γεναρη θα την εχουμε παρει ολοι ota...

Δώσε link να μας στείλεις αδιάβαστους. Και ας γίνει και brick.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο risky είναι να περάσω μια άλλη unbranded γιατί η ελληνική δεν βλέπω να έρχεται... Μπορεί να κρατηθώ άλλη μια εβδομάδα
Link to comment
Share on other sites

Πόσο risky είναι να περάσω μια άλλη unbranded γιατί η ελληνική δεν βλέπω να έρχεται... Μπορεί να κρατηθώ άλλη μια εβδομάδα

 

Δεν είναι πολύ ! Αλλα και πάλι είναι ρίσκο ! Είναι να μην πέσεις στην περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Πόσο risky είναι να περάσω μια άλλη unbranded γιατί η ελληνική δεν βλέπω να έρχεται... Μπορεί να κρατηθώ άλλη μια εβδομάδα[/QU

 

Το δικό μου ήταν ελληνικό Vodafone του έβαλα cosmote και τώρα έχω την γερμανική κανένα πρόβλημα και το knox 0×0

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου με Κυπριακή και ακόμα στην 5.0.1 ,καμιά αναβάθμιση δεν ήρθε ακόμα. Μας ξέχασε η Samsung. Θα κάνω και εγώ ακόμα λίγη υπομονή.
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Γειά βοηθήστε ρε παιδιά. Πως μπορώ να περάσω τηλέφωνα όταν η οθόνη είναι κλειδωμένη στα τηλέφωνα έκτακτης ανάγκης .Το είχα ξανακάνει αλλά τώρα δεν το βρίσκω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...