Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ακόμα μια απορία..πως τα παει σε θέμα θερμοκρασίας? ζεστενεται εύκολα?
One Plus 5T < Samsung Galaxy S7 Edge < Xiaomi Redmi Note 3 < Samsung Galaxy Note 4 < Samsung Galaxy S IV < Samsung Galaxy S II < iPhone 3GS < LG Arena
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ακόμα μια απορία..πως τα παει σε θέμα θερμοκρασίας? ζεστενεται εύκολα?

 

Θερμοκρασία δεν εχω δει. Καμία σχεση με σ4 και σ5!!

Link to comment
Share on other sites

Θερμοκρασία δεν εχω δει. Καμία σχεση με σ4 και σ5!!

 

Καλά, ενεργοποίησε data network & mobile hotspot και κατέβασε δεδομένα για κάνα μισάωρο και μετά πες μου!

 

Ερώτηση: Πώς γίνεται να μην διακόπτεται η σύνδεση δεδομένων όταν έχω τον παραπάνω συνδυασμό ενεργό και σβήνει η οθόνη; Αν το κινητό φορτίζει και η οθόνη είναι συνεχώς αναμμένη, η σύνδεση δεν διακόπτεται. Αν όμως η οθόνη σβήσει (είτε γιατί το κάνω εγώ, είτε γιατί το κινητό δεν είναι στην φόρτιση), μετά από λίγο διακόπτεται και η σύνδεση data (και φυσικά και το mobile hotspot παύει να μεταδίδει δεδομένα).

Σε άλλα κινητά (π.χ. HTC M8, Sony Z Ultra, iPhone) δε συμβαίνει αυτό (και βέβαια αυτό έχει ευεργετικά αποτελέσματα για τη μπαταρία, αλλά και τη θερμοκρασία της συσκευής).

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, ενεργοποίησε data network & mobile hotspot και κατέβασε δεδομένα για κάνα μισάωρο και μετά πες μου!

 

Ερώτηση: Πώς γίνεται να μην διακόπτεται η σύνδεση δεδομένων όταν έχω τον παραπάνω συνδυασμό ενεργό και σβήνει η οθόνη; Αν το κινητό φορτίζει και η οθόνη είναι συνεχώς αναμμένη, η σύνδεση δεν διακόπτεται. Αν όμως η οθόνη σβήσει (είτε γιατί το κάνω εγώ, είτε γιατί το κινητό δεν είναι στην φόρτιση), μετά από λίγο διακόπτεται και η σύνδεση data (και φυσικά και το mobile hotspot παύει να μεταδίδει δεδομένα).

Σε άλλα κινητά (π.χ. HTC M8, Sony Z Ultra, iPhone) δε συμβαίνει αυτό (και βέβαια αυτό έχει ευεργετικά αποτελέσματα για τη μπαταρία, αλλά και τη θερμοκρασία της συσκευής).

 

αν τα κανεις ολα αυτα λογικο ειναι να ζεσταθει...ειπαμε αλλα δεν ειναι και pc , αν θελεις να μην κλεινει κατεβασε οσο πιο πολυ μπορεις την φωτεινοτητα ισα ισα να φαινεται... ωστε να ειναι ανοιχτο αλλα να μην ρουφαει μπαταρια η οθονη χωρις λογο!!

Link to comment
Share on other sites

αν τα κανεις ολα αυτα λογικο ειναι να ζεσταθει...ειπαμε αλλα δεν ειναι και pc , αν θελεις να μην κλεινει κατεβασε οσο πιο πολυ μπορεις την φωτεινοτητα ισα ισα να φαινεται... ωστε να ειναι ανοιχτο αλλα να μην ρουφαει μπαταρια η οθονη χωρις λογο!!
Δεν πρεπει να ζεσταινεται με κατι τετοιο...
Link to comment
Share on other sites

Σε συνεχεια των παρατηρησεων μου ειδα ελαφρα χειροτερο σημα (σε κινητο- μεσα σε ενα σουπερ μαρκετ επιανα με το note 3 ενω με το 4 καθολου ...και παρατηρησα αργο φορτωμα σελιδας με 3g...

Εχω ελληνικο firm....

Μηπως εχω καποιο θεμα με modem και πρεπει να δοκιμασω πχ γερμανικο firm?

Επισης σε εφαρμογη οπως fb δεν βλεπω καλο σκρολαρισμα κατι που με το note 3 δεν ειχα θεμα..

Ειμαι με την NJ4...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Επισης σε εφαρμογη οπως fb δεν βλεπω καλο σκρολαρισμα κατι που με το note 3 δεν ειχα θεμα..

 

Εγώ έχω καλύτερο σκρολάρισμα απ' ότι είχα με το 3.

Για σήμα δεν μπορώ να μιλήσω επειδή κράτησα το 3 πολύ λίγες μέρες αλλά το σκρολάρισμα θυμάμαι ότι με ξένισε στο 3 ενώ στο 4 δεν με ενοχλεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιες σελιδες στο νετ το εχω δει και εγω ιδιως οταν το κανω γρηγορα αλλα θεωρω οτι γινεται προσπαθοντας να ανεβασει την εικονα, παντως δεν γινεται παντα..θεωρουσα οτι φταιει το νετ!
Link to comment
Share on other sites

τετοια θεματα δεν ειχα με το 3αρι παντως....

Αλλοι φιλοι με τηλεφωνα Αλλων χωρων /εκδοσεων αντιμετωπιζουν αντιστοιχα θεματα ???

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν ηρθε και η καταστροφη του κοσμου , απο την στιγμη που ανοιγει η σελιδα κανονικα και σε οποιο σημειο το σταματησεις πανω στο γρηγορο ρολαρισμα θα σου εχει ανοιχτη εικονα κ κειμενο εγω ειμαι κομπλε, το θεωρω αδιαφορο αν το κανει απο καμιά φορα .
Link to comment
Share on other sites

Θόδωρε είναι σαν να ρωτάς γιατί σε κάποια σημεία προηγείται η Mercedes και σε κάποια η ΒΜW.

Πάντως φαίνεται ότι το Exynos είναι καλύτερο γενικά σε όλα εκτός από τον τομέα της διαχείρισης μνήμης.

 

Λαθος κανεις, η ΒMW προηγειται σε ολα :p:p:p:lol::lol::lol:

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

τετοια θεματα δεν ειχα με το 3αρι παντως....

Αλλοι φιλοι με τηλεφωνα Αλλων χωρων /εκδοσεων αντιμετωπιζουν αντιστοιχα θεματα ???

Λέγε με QHD:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, ασχετο αλλα αυτον τον σπαστικο ηχο που κανει οταν παταω το πληκτρο της εντασης ωστε να ρυθμισω ποσο δυνατα θα χτυπαει το κινητο μπορω να τον κλεισω?? Γιατι ως τωρα δεν εχω βρει κατι...
Link to comment
Share on other sites

Λαθος κανεις, η ΒMW προηγειται σε ολα :p:p:p:lol::lol::lol:

 

ειναι η BMW καλυτερη;; και μαλιστα σε ολα;; λοολ! ή δεν εχεις μπει σε Mercedes ή εχεις BMW ή δεν μπορεις να αποκτησεις Mercedes(δεν θεωρειται ο βασιλιας τον αυτοκινητον αδικα μεχρι και σημερα "κατοχος" Mercedes E class Full extra sport packet με προδιαγραφες Γερμανιας ) σρ για το οφφ τοπικ

 

παιδια δλδ επι της ουσιας σε πιον ακριβως τομεα ειναι ακριβως κλυτερο το F με την πρωτια που παιρνει στην διαχειρηση μνημης;; στην πραγματικοτητα που θα το δεις δλδ να υπερτερει ;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω καλύτερο σκρολάρισμα απ' ότι είχα με το 3.

Για σήμα δεν μπορώ να μιλήσω επειδή κράτησα το 3 πολύ λίγες μέρες αλλά το σκρολάρισμα θυμάμαι ότι με ξένισε στο 3 ενώ στο 4 δεν με ενοχλεί.

 

Νομιζω οτι οντως ειναι θεμα της QHD οθονης που βαραινει το κινητο! Αν ανοιξεις το fb απο browser δεν το κανει αυτο το σπασιμο που λες. Μηπως παιζει ρολο το οτι η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι εντελως κακογραμμενη? Λεω εγω τωρα!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Λέγε με QHD:)

 

Νομιζω οτι οντως ειναι θεμα της QHD οθονης που βαραινει το κινητο! Αν ανοιξεις το fb απο browser δεν το κανει αυτο το σπασιμο που λες. Μηπως παιζει ρολο το οτι η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι εντελως κακογραμμενη? Λεω εγω τωρα!!!

 

αυτο εκανα φιλε μου....

Επισης ακουω καλα λογια για την αναβαθμιση που βγηκε Γερμανια. (NK4)

και ειμαι σε σκεψη να την περασω....

http://forum.xda-developers.com/note-4/general/firmware-update-n910fxxu1ank4-dbt-t2948187/page11

 

Βγηκε και στην Ισπανια....

 

Παντως και περσι με το note 3 αρχικα υπηρχαν θυμαμε αντιστοιχα θεματα ειδικα στον browser και μετα με τα updates ...εστρωσε...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

αν τα κανεις ολα αυτα λογικο ειναι να ζεσταθει...ειπαμε αλλα δεν ειναι και pc , αν θελεις να μην κλεινει κατεβασε οσο πιο πολυ μπορεις την φωτεινοτητα ισα ισα να φαινεται... ωστε να ειναι ανοιχτο αλλα να μην ρουφαει μπαταρια η οθονη χωρις λογο!!

 

Μα το screen timeout μπορώ να το βάλω μόνο μέχρι 10 λεπτά (αν δε φορτίζει). Μετά τα 10 λεπτά η οθόνη πάλι θα σβήσει και μαζί θα συμπαρασύρει αυτά που ήδη έγραψα. Συνεπώς, αυτή δεν είναι η λύση. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του note απο s5..

Εχω καποιες αποριες...

Η μνημη του τηλ ειναι 2.7...το τηλεφωνο σχεδον λειτουργει απο 1.7 εως 2.4....Φορτωσα ακριβως τα ιδια δεδομενα που ειχα στο s5...και ομως δεν κανει καλη διαχειρηση της μνημης...το καταλαβαινω απο την λειτουργια οταν αρχιζει να σκροτσαρει..κοιταζω την μνημη κ βλεπω 2.4..ειναι φυσιολογικο? Τι μπορω να κανω για να το βελτιωσω? Ειμαι και με nova αντι του stock..η εκδοση c τα εχει αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω του note απο s5..

Εχω καποιες αποριες...

Η μνημη του τηλ ειναι 2.7...το τηλεφωνο σχεδον λειτουργει απο 1.7 εως 2.4....Φορτωσα ακριβως τα ιδια δεδομενα που ειχα στο s5...και ομως δεν κανει καλη διαχειρηση της μνημης...το καταλαβαινω απο την λειτουργια οταν αρχιζει να σκροτσαρει..κοιταζω την μνημη κ βλεπω 2.4..ειναι φυσιολογικο? Τι μπορω να κανω για να το βελτιωσω? Ειμαι και με nova αντι του stock..η εκδοση c τα εχει αυτα?

 

ναι ετσι δουλευει και το C δεν νομιζω να μπορεις να κανεις κατι για την ωρα . ισως το φτιαξουν με καμια αναβαθμιση στο μελλον

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

Πάντως λειτουργώντας το note αυτές τις μέρες καταλαβαίνω πόσο έχει αδικηθει το s5 μόνο και μόνο γιατί εμφανισιακά δεν είναι όμορφο... Αν εξαιρέσουμε το

Spen, αυτή την στιγμή δεν έχω δει διαφορες ούτε στο λεγόμενο smoothless ούτε στην ταχύτητα ούτε στην οθόνη... Μαλιστα θα έλεγα ότι με αυτήν την έκδοση το s5 είναι πιο smooth από το note.. Σε εκθεσιακό κομμάτι στο note διαπίστωσα ότι η μνήμη ξεκινά από το 1.5..δηλ με άδειο τηλέφωνο...

 

Αυτο που εντέλει διαπίστωσα είναι ότι δεν παναεχει 10αρα μνήμη... Άμα η διαχείριση είναι κακή τότε μηδέν αποτέλεσμα...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως λειτουργώντας το note αυτές τις μέρες καταλαβαίνω πόσο έχει αδικηθει το s5 μόνο και μόνο γιατί εμφανισιακά δεν είναι όμορφο... Αν εξαιρέσουμε το

Spen, αυτή την στιγμή δεν έχω δει διαφορες ούτε στο λεγόμενο smoothless ούτε στην ταχύτητα ούτε στην οθόνη... Μαλιστα θα έλεγα ότι με αυτήν την έκδοση το s5 είναι πιο smooth από το note.. Σε εκθεσιακό κομμάτι στο note διαπίστωσα ότι η μνήμη ξεκινά από το 1.5..δηλ με άδειο τηλέφωνο...

 

Αυτο που εντέλει διαπίστωσα είναι ότι δεν παναεχει 10αρα μνήμη... Άμα η διαχείριση είναι κακή τότε μηδέν αποτέλεσμα...

 

Φίλε μου το έχω γράψει πολλές φορές και καταντάει βαρετό αλλά είναι η αλήθεια. Η διαφορά είναι η ανάλυση της οθόνης. Δεν έχω δει μέχρι τώρα καμιά συσκευή με οθόνη QHD

Να είναι smooth. Το χειρότερο είναι το g3 και τα tab s της Samsung Εκεί να δεις stuttering. Το Νοτε 4 είναι το καλύτερο, το φαινόμενο είναι από μικρό έως ελάχιστο. Δεν παύει όμως να υπάρχει.

Η επιλογή των εταιρειών αυτή τη στιγμή για τέτοια ανάλυση είναι μια τεράστια πατάτα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

ειναι θεμα αναβαθμισεων..περσι που ειχε βγει το 3 ολοι λεγανε τα ιδια ...μετα απο τις αναβαθμισεις ....εστρωσε

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις Γερμανικο τηλεφωνο?

η εχει βαλει την ΝK4 για να πει ετυπωσεις?

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Έιχα ακούσει κάπου ότι το άσπρο , στο καπάκι στο ψεύτο δέρμα δεν ειναι τόσο ποιοτικό και καλό στο χέρι όσο το μαύρο. Υσχυει αυτό η ειναι μπούρδες?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...