Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ απορώ πως το ευχαριστιέστε. Το κινητό πρέπει να είναι γυμνό.:worry:

Νομιζεις οτι δεν συμφωνω μαζι σου;Συφωνω.Αλλα παλι,αμα πεσει κατω,θα στενοχωρηθώ πολυ.

Και εκει ειναι το...προβλημα.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νομιζεις οτι δεν συμφωνω μαζι σου;Συφωνω.Αλλα παλι,αμα πεσει κατω,θα στενοχωρηθώ πολυ.

Και εκει ειναι το...προβλημα.:confused:

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι ειδικά οι χρήστες iPhone, που κοροϊδεύουν τα πλαστικά της Σάμμυ, ντύνουν τα κινητά τους με αποτέλεσμα πολύ χειρότερο.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε ολοι σας. Και εγω δεν γουσταρω καθολου θηκες και ιστοριες. Αλλα το προβλημα ειναι οτι δεν μου περισευουν τοοοοσα πολλα, οποτε προσπαθω να τα κραταω σε καλη κατασταση για να μπορω να τα πουλαω μετα, χωρις να χρειαστει να ριχνω τιμη γιατι εχει αυτη τη γρατζουνια εδω και αυτη εκει. Και για να το κανω αυτο κανοντας παραλληλα μια "νορμαλ" χρηση, πετωντας το στον καναπε, στο καθισμα του αυτοκινητου, κλπ, πρεπει να του εχω θηκη.

 

Οσο για αυτα που πηρα:

 

Τα κλασικα screen protector:

http://www.ebay.com/itm/351192934713?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=620381261503&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μια διαφανη απλη θηκη:

http://www.ebay.com/itm/161445281573?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μια που το κανει S5 :p:p:

http://www.ebay.com/itm/151434782773?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=450624465578&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Μια διαφανη που εχει τα κουμπια ελευθερα (δεν θελω να ειναι κλειστα):

http://www.ebay.com/itm/271609283947?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=570445681470&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Αντιστοιχα μια ιδια με τα κουμπια ελευθερα, μαλλον πιο χοντρη, οποτε θα προστατευει το φακο της καμερας καλυτερα οταν ακουμπαω το κινητο πανω σε επιφανειες με την πλατη:

http://www.ebay.com/itm/291244808385?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Και τελος, ενα tempered glass 2.5D (0.2mm). Υποτιθεται ειναι κυρτο, οποτε θα ειναι πιο καλη η αισθηση μιας και το Note 4 εχει και αυτο κυρτο γυαλι:

http://www.ebay.com/itm/281458458379?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

Η μαυρη πιο χοντρη θηκη, αν ειναι η ιδια που ειχα και στο 3, ειναι πολυ καλη. Ειχα το κινητο στην αλλη ενα χρονο περιπου και μετα απο 3-4 πτωσεις, πολλες τσεπες με κλειδια, πορτοφολι, κερματα, κτλ, το κινητο αριστο. Δεν ειχε το παραμικρο.

 

 

Και μολις πηρα και αλλα 2 tempered glass 2.5D να δω και αυτα πως ειναι:

 

(0.3mm) http://www.ebay.com/itm/181534595247?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

και

(0.33mm) http://www.ebay.com/itm/281441327052?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=580478418314&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου πω οτι με μπερδεψες,οσον αφορα στα... γυαλακια,οπότε,αναγκαστικά θα περιμενω να κάνεις τα...πειραματα σου,και να μας πεις τα αποτελεσματα.Θα μπορουσε κανείς να πει οτι το ακριβοτερο=το καλυτερο,αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο παντα.

Οσον αφορα στη θηκη,νομιζω οτι η αλα S5,ειναι η καλυτερη,γιατι οι αλλες,το κανουν ελαφρως... μπανάλ,αν μπορω να το πω ετσι.Αυτη η γυαλάδα,το υποβιβαζει πολυ.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή παραλαμβανω!!

 

Samsung Email:

I can confirm that we are expecting to get the Note 4's shipped out to customer for the 17th of October.*

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή παραλαμβανω!!

 

Samsung Email:

I can confirm that we are expecting to get the Note 4's shipped out to customer for the 17th of October.*

 

Τυχερέ, σε ζηλεύει το μισό site.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή παραλαμβανω!!

 

Samsung Email:

I can confirm that we are expecting to get the Note 4's shipped out to customer for the 17th of October.*

 

Περιμενουμε εντυπωσεις,και καμια φωτογραφια.Φανταζομαι την εκδοση με τον Snapdragon 805 θα εχεις παρει;;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η έκδοση είναι με τον Snapdragon.

Για οποίον είναι Αγγλία, η συσκευή θα αρχίσει να πωλείται από την Πέμπτη 16 του μήνα στα καταστήματα της Samsung. Απο 17 θα βρίσκεται παντού!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, η έκδοση είναι με τον Snapdragon.

Για οποίον είναι Αγγλία, η συσκευή θα αρχίσει να πωλείται από την Πέμπτη 16 του μήνα στα καταστήματα της Samsung. Απο 17 θα βρίσκεται παντού!

 

Ναι σωστα τα λες,εχω ηδη στειλει ανθρωπο να παρει 2 τεμαχια.....:lol:

Ελπιζω Σαββατο που ερχεται Ελλαδα ο συναδελφος να τα εχω στα χερια μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα από ότι διαβάζω πήρε και update περίπου 36 mb, που εκτός των άλλων βελτιώνει και άλλο την μπαταρία...

Πάμε καλά. Επίσης αύριο θα το έχω και εγώ παιδιά σε άσπρο χρώμα, μου ήρθε σήμερα και το glass για την οθόνη του οπότε περισσότερα από αύριο!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Πιο πιθανό πιστεύω είναι να πρόκειται για λάθος copy-paste.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό πιστεύω είναι να πρόκειται για λάθος copy-paste.

Τι εννοείς? Το πήρε παλικάρι απο το XDA σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς? Το πήρε παλικάρι απο το XDA σήμερα.

 

Λέω για λάθη που κάνουν ηλεκτρονικά μαγαζιά για τις προδιαγραφές των προϊόντων. Τέτοια είδαμε στο πλαίσιο για το Note4.

Αφού παρέλαβε exynos πάω πάσο. Τι θα γίνει με την εγγύηση του όμως εφόσον αγοράστηκε από Ε.Ε.?

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Αφου σε ευχαριστησω,θα σου πω οτι με μπερδεψες,οσον αφορα στα... γυαλακια,οπότε,αναγκαστικά θα περιμενω να κάνεις τα...πειραματα σου,και να μας πεις τα αποτελεσματα.Θα μπορουσε κανείς να πει οτι το ακριβοτερο=το καλυτερο,αλλα δεν ξερω αν ισχυει αυτο παντα.

Οσον αφορα στη θηκη,νομιζω οτι η αλα S5,ειναι η καλυτερη,γιατι οι αλλες,το κανουν ελαφρως... μπανάλ,αν μπορω να το πω ετσι.Αυτη η γυαλάδα,το υποβιβαζει πολυ.

 

Τα γυαλακια για μενα ολα ιδια ειναι, την δουλεια τους θελω να κανουν. Δεν βρισκω λογο να παρω ενα που εχει 30€, οπως δεν βρισκω και λογο να παρω μια θηκη που εχει τα ιδια λεφτα. Οσο για την θηκη, δικιο εχεις, η γυαλιστερη δεν ειναι και η πιο ωραια, αλλα σιγουρα θα χρησιμοποιησω αυτη που προστατευει πιο πολυ τον φακο της καμερας. Προτιμω να βγαζω καλες φωτογραφιες με "ασχημο" κινητο, παρα θολες φωτογραφιες με ομορφο κινητο :p:p:p

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Τελικη ημερομηνια για κυκλοφορια στην ελλαδα ξερουμε? Τελικα μετα απο μερικες ημερες σκεψης αφου εδωσα το i phone 4s που ειχα, ηταν σημερα να παρω το samsung s5 , αλλα κατι μεσα μου, μου ελεγε να μην το παρω... ε και σε συνδιασμο με το note 3 που εχω παρει στην γυναικα μου απο περυσι τον Δεκεμβριο ειπα να μην χαλασω την παραδοση, οπότε κατεληξα στο 4αρι!!!!:D:D:D

Σημερα & αυριο θα ψαξω τα site για να κανω προπαραγγελια οπου το βρω φτηνοτερο!!!

Edited by xiou
Link to comment
Share on other sites

Στέλνουν Ελλάδα αυτοί ???

Όποιος το τσεκάρει μου λέει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στέλνουν Ελλάδα αυτοί ???

Όποιος το τσεκάρει μου λέει...

 

Δεν στελνουν.....μολις το τσεκαρα.Μονο Αγγλια ειναι...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Τι περιμένω και εγώ από εβδομάδα να έρθει και θα γράψω εντυπώσεις... Να πω την αλήθεια ήμουν μεταξύ αυτού και του Lg g3 το οποίο είναι τρομερό τηλέφωνο... Ελπιζω να μην το μετανιώσω... Επίσης με απασχολεί λίγο και το ζήτημα με το κενό στο πλαίσιο.. Θα δούμε... Πάντως αφαίρεσαν πολλές δυνατότητες από το note 3...Και απορώ με την Samsung που γύρισε πίσω σε usb 2 connector... Πάει καλά ?σε τηλέφωνο σχεδόν υπολογιστή γυρίζει στο πιο αργό πρότυπο για πιο λόγο ?να πει ότι άλλαξε κάτι εμφανισιακά ?

Έλεος :(( και επίσης με ξενέρωσε που έβγαλε και τα air gestures...

Τέλος πάντων θα δούμε από εβδομάδα :)

Link to comment
Share on other sites

Τα air gestures υπάρχουν (είναι κάτω από το accessibility menu η όπως λέγεται δεν θυμάμαι απέξω.

Νομιζω για να πετύχει το fast charge έπρεπε να γυρίσει σε USB 2.0 interface.

Link to comment
Share on other sites

Τα air gestures υπάρχουν (είναι κάτω από το accessibility menu η όπως λέγεται δεν θυμάμαι απέξω.

Νομιζω για να πετύχει το fast charge έπρεπε να γυρίσει σε USB 2.0 interface.

 

Απ' ότι διαβάζω τα air gestures έφυγαν επειδή έφυγαν οι υπέρυθροι αισθητήρες που έχουν το n3 και το s5.

Με την τεράστια υποδοχή που είχε το n3 για το usb 3.0 εμένα δεν με πειράζει που γυρίσαμε στο 2 πάντως!

 

Υπάρχουν ουσιαστικές διαφορές μεταξύ snapdragon και exynos ως προς την μπαταρία, τις επιδόσεις κλπ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...