Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα ,κάτοχος από σήμερα κι εγώ .

@konstantinoslp σε μαύρο εγώ όμως .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα στην παρέα ,κάτοχος από σήμερα κι εγώ .

@konstantinoslp σε μαύρο εγώ όμως .

Καλορίζικο και καλομίλητο καλέ μου φίλε! Περιμένω εντυπώσεις όπως και δήποτε!! Ειδικά από σένα που προέρχεσαι από G3 για να δω μήπως είμαι εγώ που ενθουσιάζομαι χωρίς λόγο! :p

Περιμένω πμ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και καλομίλητο καλέ μου φίλε! Περιμένω εντυπώσεις όπως και δήποτε!! Ειδικά από σένα που προέρχεσαι από G3 για να δω μήπως είμαι εγώ που ενθουσιάζομαι χωρίς λόγο! :p

Περιμένω πμ!

 

Χα χα, είχα πάρει και το note3 πρώτα πάλι , αλλά το 4 είναι πραγματικά αλλού ειλικρινά.

Καταπληκτική οθόνη και πολύ καλή κάμερα κι επιτελους έχει αλλάξει ο dialer ,επαφές κλπ.

Μένει να δω μπαταρία και σήμα πως πάει.

Κατά τα άλλα το άφησα από τα χέρια μου μόνο για να φάω

.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ.

Επειδή θέλω να μεταφέρω ό,τι υπάρχει μέσα στο Note 3,που δούλευα μέχρι τώρα,στο Note 4,που δουλεύω τώρα,υπάρχει κάπου γραμμένο πως θα το κάνω αυτό,μέσω Kies 3 και Smart Switch;

Ας βοηθήσει κάποιος,γιατί θέλω,αφού κάνω αυτή τη μεταφορά,να σβήσω μετά,τα πάντα απο το 3,για να το βάλω για πούλημα.

Με το Samsung kies φτιάχνεις ένα back up το 3 και μετά οταν συνδέσεις το αλλο κανεις επαναφορά οτι θελεις .

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Χα χα, είχα πάρει και το note3 πρώτα πάλι , αλλά το 4 είναι πραγματικά αλλού ειλικρινά.

Καταπληκτική οθόνη και πολύ καλή κάμερα κι επιτελους έχει αλλάξει ο dialer ,επαφές κλπ.

Μένει να δω μπαταρία και σήμα πως πάει.

Κατά τα άλλα το άφησα από τα χέρια μου μόνο για να φάω

.

Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά σε σχέση με το G3 απλά θα κοιμάσαι ήσυχος στο θέμα μπαταρίας!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά σε σχέση με το G3 απλά θα κοιμάσαι ήσυχος στο θέμα μπαταρίας!

 

Μακάρι , γιατί ήμουν με τον φορτιστή αγκαλιά.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Με το Samsung kies φτιάχνεις ένα back up το 3 και μετά οταν συνδέσεις το αλλο κανεις επαναφορά οτι θελεις .

Tα κατάφερα,ευχαριστώ.Τώρα,πως μπορώ να διαβάσω τι έχει μέσα η κάρτα μνήμης που έχω βάλει,χωρίς να τη βγάλω;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα μπαταριας το greenify με εσωσε.οποιος θελει ας το δοκιμασει

Και όχι μόνο.

Η μεγαλύτερη προσφορά του Greenify στο Note είναι ότι βοηθά πολύ στην μείωση του lag.

Οι περισσότερες εφαρμογές μπαίνουν σε φάση ετοιμότητας αμέσως με το που ενεργοποιείς την συσκευη.

Εκτός ότι καταναλώνουν ενέργεια, κάποιες από αυτές κρατάνε πολύ ram αλλά και για κάποιο λόγο βαραίνουν το σύστημα.

Έχω επιλέξει να παγώνουν μ ένα πάτημα στο εικονίδιο του Greenify όλες οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ σπάνια.

Με αυτόν τον τρόπο μένει η ram διαθέσιμη για τις υπόλοιπες εφαρμογές που χρησιμοποιώ συνεχώς στην διάρκεια της μέρας. Εννοείται ότι δεν βλέπεις περισσότερη διαθέσιμη ram αφού οι ρυθμίσεις φροντίζουν να καταλαμβανεται από τις εφαρμογές περίπου το 75-80%.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει τελικά αν καταναλώνει μπαταρία αυτό.

Κωνσταντίνε δεν έχω παρατηρήσει κάτι υπερβολικό στην κατανάλωση. Βέβαια το δουλεύω μαζί με το always on στην εφαρμογή google και ξυπνάω το κινητό είτε με κίνηση του χεριού είτε με την φωνή μου οπότε μπορεί να μην γίνεται αντιληπτή η αυξημένη κατανάλωση από μέρους μου. Σε κάθε περίπτωση, και με δεδομένη την μπαταρία που έχει το κινητό, προσπαθώ να μην ασχολούμαι με καταναλώσεις σε τόσο μικρή κλίμακα. Το ευχαριστιέμαι το κινητό και ας βγάλει και μισή ώρα λιγότερη οθόνη.

 

Σε ένα άλλο θέμα: Η προστασία του home button. Προσπαθώ να αποφύγω την χρήση του για λόγους φθοράς και ταχύτητας. Έχω καταλήξει σε τρεις λύσεις, από τις οποίες αυτήν την στιγμή προτιμότερη για εμένα είναι η πρώτη αλλά χρησιμοποιώ και τις άλλες δύο περιστασιακά ανάλογα με τα κέφια μου.

1. Ανακάλυψα την εφαρμογή Swipe Home Button. Την συνδυάζω με την εφαρμογή Screen Off and Lock. Την έχω ρυθμίσει να λειτουργεί ως home button με σύρσιμο προς τα επάνω και ως lock screen με σύρσιμο πάνω-κάτω. Πλεονέκτημα: Από την μία γλυτώνω το home button από την καταπόνηση ενώ από την άλλη κλειδώνω την οθόνη από οποιαδήποτε εφαρμογή βρίσκομαι χωρίς να χρειάζεται να επιστρέψω στην αρχική του nova για να κλείσω την οθόνη μέσω gesture.

2. Ενεργοποίηση βοηθητικού μενού από ρυθμίσεις-προσβασιμότητα-κινητικές δυνατότητες και αλληλεπίδραση - βοηθητικό μενού. Περιέχει ότι κάνουν τα hardware buttons και τα capacitive και παραπάνω. Π.χ. κλείδωμα οθόνης - επανεκκίνηση - ένταση κλπ. Προστατεύεις όλα τα κουμπιά της συσκευής. Μειονέκτημα το μόνιμο εικονίδιο σε κάθε οθόνη.

3. Ενεργοποίηση πλαϊνού πλαισίου πλήκτρων από ρυθμίσεις - οθόνη και φόντο - λειτουργία με ένα χέρι - πλαϊνό πλαίσιο πλήκτρων. Περιέχει λιγότερες λειτουργίες από το βοηθητικό μενού αλλά πιάνει λιγότερο χώρο στην οθόνη και ελαχιστοποιείται.

 

Τελευταία ανακάλυψη: Το home button έχει εξ ορισμού τρεις λειτουργίες όταν η οθόνη είναι ανοικτή. Ένα πάτημα=home. Δύο πατήματα=s-voice. Παρατεταμένο πάτημα=εφαρμογή google. Η πρώτη λειτουργία χωρίς root δεν αλλάζει. Η δεύτερη απενεργοποιείται από το μενού του s-voice (και απενεργοποιώντας το ίδιο το s-voice). Η τρίτη λειτουργία ρυθμίζεται. Εάν πάτε ρυθμίσεις - προεπιλεγμένες εφαρμογές θα δείτε στο διαγραφή προεπιλογών την εφαρμογή της google. Διαγράψτε την από το μενού. Πατήστε παρατεταμένα το home button και σας δίνει επιλογές για εφαρμογές (σε εμένα δίνει το screen of lock και κάποιες άλλες). Δίνει επιλογή και για κανένα.

Μέρος του προβλήματος για το lag στο home button είναι ότι το λειτουργικό περιμένει να δει αν θα πατήσεις και δεύτερη φορά ή αν θα συνεχίσεις να πατάς. Διαγράψτε τα δύο πατήματα και το παρατεταμένο και δείτε το lag να ελαχιστοποιείται (ή επιλέξτε, όπως εγώ, το παρατεταμένο πάτημα να απενεργοποιεί την οθόνη).

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Tα κατάφερα,ευχαριστώ.Τώρα,πως μπορώ να διαβάσω τι έχει μέσα η κάρτα μνήμης που έχω βάλει,χωρίς να τη βγάλω;

 

Σε pc η στο κινητό θελεις να τα δεις ;

Θελω να σηκωθώ ένα πρωί και να δω τον κόσμο με τα μάτια που είχα οταν ήμουν παιδί !!!!
Link to comment
Share on other sites

Η τρίτη λειτουργία ρυθμίζεται. Εάν πάτε ρυθμίσεις - προεπιλεγμένες εφαρμογές θα δείτε στο διαγραφή προεπιλογών την εφαρμογή της google. Διαγράψτε την από το μενού. Πατήστε παρατεταμένα το home button και σας δίνει επιλογές για εφαρμογές (σε εμένα δίνει το screen of lock και κάποιες άλλες). Δίνει επιλογή και για κανένα.

 

Εγω θελω να απενεργοποιησω το google απο το παρατεταμενο αλλα δε μου εχει επιλογη για τιποτα...

Υπαρχει καποια εφαρμογη που εχει συντομευση για το home και δε κανει τπτ;!

Edited by sxizwdogwlo
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.νεος κατοχος νοτε 4 μετα απο 7χρονη συμβειωση με iphones.πρωτη μου επαφη με το android.μεχρι στιγμης ολα τελεια,αλλα το θεμα μπαταρια με προβληματιζει λιγο για να πω την αληθεια.θα περασουν λιγες μερες και θα πω πως τα παω σε σχεση με το 6πλας που ειχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.νεος κατοχος νοτε 4 μετα απο 7χρονη συμβειωση με iphones.πρωτη μου επαφη με το android.μεχρι στιγμης ολα τελεια,αλλα το θεμα μπαταρια με προβληματιζει λιγο για να πω την αληθεια.θα περασουν λιγες μερες και θα πω πως τα παω σε σχεση με το 6πλας που ειχα πριν.

 

..επειδη και εγω ειχα το plus, και τωρα το note η διαφορα με την δικια μου χρηση παντα ,περιπου στο δυωρακι υπερ του plus!!!

Link to comment
Share on other sites

..επειδη και εγω ειχα το plus, και τωρα το note η διαφορα με την δικια μου χρηση παντα ,περιπου στο δυωρακι υπερ του plus!!!

για οθονη μιλας,σωστα?καπου τοσο λεω και εγω.

Link to comment
Share on other sites

ναι για οθονη φιλε μου!!

Και γω απο iphone.

Τα lagaκια εδω κ κει δε με ενοχλουν γιατι ειναι στα animations οποτε στην πραξη δε με καθυστερει.

Εχω θεμα ομως με την αναμονη. Δε ειναι δυνατον να τρωει 20% στο οχταωρο για 1mail, 2viber και μια αναπαντητη.

Σε 4G. Μαλλον η μονη λυση ειναι root και greenify.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω απο iphone.

Τα lagaκια εδω κ κει δε με ενοχλουν γιατι ειναι στα animations οποτε στην πραξη δε με καθυστερει.

Εχω θεμα ομως με την αναμονη. Δε ειναι δυνατον να τρωει 20% στο οχταωρο για 1mail, 2viber και μια αναπαντητη.

Σε 4G. Μαλλον η μονη λυση ειναι root και greenify.

 

Δεν Νομίζω να σε σώσει και αυτό! Καλύτερα γυρνατο στο 3G και θα δεις μεγάλη διαφορά και όταν το θες το πας και στο 4G! Το 4G καταπίνει την μπαταρία αμασιτη όπως και τα MB....

Link to comment
Share on other sites

Και γω απο iphone.

Τα lagaκια εδω κ κει δε με ενοχλουν γιατι ειναι στα animations οποτε στην πραξη δε με καθυστερει.

Εχω θεμα ομως με την αναμονη. Δε ειναι δυνατον να τρωει 20% στο οχταωρο για 1mail, 2viber και μια αναπαντητη.

Σε 4G. Μαλλον η μονη λυση ειναι root και greenify.

 

κατι κερδιζεις κατι χανεις.

προσωπικα δεν το μετανιωσα για την αλλαγη που εκανα. πηρα και μια δευτερη μπαταρια και ετσι επαψα να ασχολουμαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

απο θεμα μπαταριας το greenify με εσωσε.οποιος θελει ας το δοκιμασει

Συνεχίζει να κολλάει το viber συ συνδυασμό με greenify?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Δεν Νομίζω να σε σώσει και αυτό! Καλύτερα γυρνατο στο 3G και θα δεις μεγάλη διαφορά και όταν το θες το πας και στο 4G! Το 4G καταπίνει την μπαταρία αμασιτη όπως και τα MB....
μπορεις να μου πεις πως γινετε να εχω μονο 3g και οχι 4g?δηλαδη οταν ανοιγω τα data να μπαινει αυτοματα σε 3g.ετσι και αλλιως εδω που ειμαι 4g δεν εχει σχεδον πουθενα.
Link to comment
Share on other sites

Το 4G καταπίνει την μπαταρία αμασιτη όπως και τα MB....

 

Την μπαταρια τη ρουφαει το 4g, τα ΜΒ οχι, η καταναλωση ΜΒ ειναι ακριβως η ιδια ειτε με 2g ειτε με 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...