Jump to content

Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)


m7ixalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά τα μη-Ελληνικά νομίζω λαμβάνουν ΟΤΑ πιο γρήγορα :). Δεν θα έχεις πρόβλημα πάντως!

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Όπως ίσως καταλαβαίνεις και από το avatar είμαι στη φάση που σκέφτομαι να δώσω μια δεύτερη ευκαιρία στο android (λόγω κυρίως της αχώνευτης τιμής του 6+) και προσπαθώ να δω τι έχει αλλάξει από την τελευταία φορά που το ακούμπησα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το 6+ δεν έχει μόνο αχωνευτη τιμή, αλλά και πολλά άλλα! :) Το ΝΟΤΕ 4 πιστεύω θα είναι η πιο σημαντική αναβάθμιση (και ποιοτικά και τεχνολογικά) που έχει φτιάξει η Samsung μετά από πολύ καιρό.
Link to comment
Share on other sites

Οι συσκευές αρχίζουν να αποτελονται από αύριο στο UK. (τάδε εφη Samsung UK στο τηλέφωνο). Εάν αυτό είναι αλήθεια κι μιας και έβαλα παραγγελία στις 26/09 λογικά θα παραλάβω μέχρι το Σάββατο.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα και εγω σε φιλο να μου στειλει ενα με το που βγει..........:D

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Το 6+ δεν έχει μόνο αχωνευτη τιμή, αλλά και πολλά άλλα! :) Το ΝΟΤΕ 4 πιστεύω θα είναι η πιο σημαντική αναβάθμιση (και ποιοτικά και τεχνολογικά) που έχει φτιάξει η Samsung μετά από πολύ καιρό.

 

Έχω ακόμα κάποιες αμφιβολίες για το android αλλά όσο σκέφτομαι την διαφορά τιμής -να το υπολογίζω 550-600 σε κανένα 2μήνο δεδομένου ότι πέρσι το note 3 είχε αντίστοιχη εποχή γύρω στα 500;- σε σχέση με το iphone δέχομαι να κάνω κάποιες παραχωρήσεις. Όπως και το να χάσω features τύπου handoff και πως-το-λένε-εκείνο-που-απαντάς-το-τηλέφωνο-από-το-mac.

 

 

Τρεις ακόμα απορίες:

 

1) SMS με 160 χαρακτήρες στέλνουν όλα ή μόνο τα ελληνικά;

2) Γενικά προτιμάμε την έκδοση με τους 4 πυρήνες;

3) Το φτηνότερο (χρησιμοποιώντας και κοινή λογική πάντα) το skroutz μου κάνει ή θα πρέπει να προσέξω κάτι σε χώρα προέλευσης, τύπο κλπ; LTE στην Ελλάδα παίζει με όλα;

Link to comment
Share on other sites

Μην χασουμε την σειρα.........

Galaxy Note 4 Bend Test...........απο Unbox Therapy κια παλι.

 

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα κάποιες αμφιβολίες για το android αλλά όσο σκέφτομαι την διαφορά τιμής -να το υπολογίζω 550-600 σε κανένα 2μήνο δεδομένου ότι πέρσι το note 3 είχε αντίστοιχη εποχή γύρω στα 500;- σε σχέση με το iphone δέχομαι να κάνω κάποιες παραχωρήσεις. Όπως και το να χάσω features τύπου handoff και πως-το-λένε-εκείνο-που-απαντάς-το-τηλέφωνο-από-το-mac.

 

 

Τρεις ακόμα απορίες:

 

1) SMS με 160 χαρακτήρες στέλνουν όλα ή μόνο τα ελληνικά;

2) Γενικά προτιμάμε την έκδοση με τους 4 πυρήνες;

3) Το φτηνότερο (χρησιμοποιώντας και κοινή λογική πάντα) το skroutz μου κάνει ή θα πρέπει να προσέξω κάτι σε χώρα προέλευσης, τύπο κλπ; LTE στην Ελλάδα παίζει με όλα;

 

1. Όλα είναι το ίδιο

2. Αυτή η έκδοση θα έρθει στην Ευρώπη με τον 805.

3. Μερικοί προτιμούν τα γερμανικά και το γαλλικά. Βάλε και εμένα μέσα.

 

Στο extreme-mobile εμφανίστηκε με τιμή 790.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Για 14 ώρες μόνο (μέχρι 23:59 ΣΗΜΕΡΑ), στα €750 από Ελλάδα.

Τιμολόγιο άρα γλυτώνω εμμέσως ΦΠΑ (-23%) για το Δ' τρίμηνο -> €610 καθαρή

Μείωση φορολογητέου εισοδήματος κατά 26% επί του καθαρού ποσού -> €610 * 0,74 = €450 μετά φόρων

Μήπως να το σκέφτομαι αντί για το Meizu MX4 (€400) που κανείς δεν μου στέλνει με excluded VAT ακόμα και από Ευρώπη? :D

Edited by cv01302
Link to comment
Share on other sites

Για 14 ώρες μόνο (μέχρι 23:59 ΣΗΜΕΡΑ), στα €750 από Ελλάδα.

Τιμολόγιο άρα γλυτώνω ΦΠΑ (-23%) -> €610 καθαρή

Μείωση φορολογητέου εισοδήματος κατά 26% επί του καθαρού ποσού -> €610 * 0,74 = €450 μετά φόρων

Μήπως να το σκέφτομαι αντί για το Meizu MX4 (€400) που κανείς δεν μου στέλνει με excluded VAT ακόμα και από Ευρώπη? :D

'Αμα είναι έτσι ενδιαφέρομαι και εγώ...δεν κάνουμε Group buy να πέσει κι άλλο?:p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

759 το εβαλε το expansys

Οι Γερμανοι στο idealo.de,το εχουν 700 απο την αρχη.Οπότε,οσοι πιστοι...

Edit.

Πηγε 685€ σημερα.

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οι Γερμανοι στο idealo.de,το εχουν 700 απο την αρχη.Οπότε,οσοι πιστοι...

 

Νομίζω ότι με τον εφοδιασμό των καταστημάτων δεν θα αργήσουμε να δούμε τα 700 ευρώ και στην Ελλάδα.:)

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Να ανοιχτεί ένα νήμα διαθεσιμοτητας και αγοράς από κάποιο παιδί που είναι σε πισί μιας και ενδιαφερόμαστε αρκετοι; Σορυ είμαι από κινητό. Σιγά σιγά θα το έχουν στα χέρια τους οι πρώτοι αγοραστές
Link to comment
Share on other sites

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=_UYwfonN2hM]Samsung Galaxy Note 4 Speaker Test vs Note 3 - YouTube[/ame]

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή μας τα έκαναν λίγο να αααα αααα με το συμπάθεια για το iPhone plus...

http://www.phonearena.com/news/Surprise-surprise-The-Note-4-defies-expectations-by-acing-our-battery-life-test-becomes-the-longest-lasting-QHD-phone_id61586

Και διαβάστε λίγο το σχόλιο ενός για το πόσο χάλια είναι το Android (η καραμέλα που λένε τα fanboys)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6 Plus vs Samsung Galaxy Note 4 Full In-De…: http://youtu.be/awctJ5B3kwE

Το συμπερασμα που βγαζει ο νεος,ειναι υπερ του 4 αν καταλαβα καλα.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, νομίζω έτσι είναι. Για οποίον βιάζεται στο Amazon.de υπάρχει διαθέσιμο http://www.amazon.de/gp/aw/d/B00NB1DVQA/ref=redir_mdp_mobile?keywords=samsung%20note%204&qid=1412939262&ref_=sr_1_1&sr=8-1&transaction=device_only
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε σαν τη χήρα στο κρεβάτι...

Δεν σε κατάλαβα Cadfael? Για ποιόν είναι το σχόλιο σου και σε τι αναφέρεται?

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω για την ανυπομονησία όλων μας να το αποκτήσουμε ακόμα και σε μια υψηλή τιμή day one. Δεν εμπεριέχει καμμία κατηγορία σε κανέναν. Αν παραμένει απορία για την έννοια της φράσης pm.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω την έννοια της φράσης, αλλά ο τρόπος που το έγραψες θα μπορούσε να παρεξηγηθεί. Τέλος το off topic.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα: υπάρχει toggle για σκέτο 2G δίκτυο στα settings; Ψάχνοντας το βλέπω ότι εξαρτάται από τον carrier σε γενικές γραμμές. Στην Ελλάδα υπάρχουν κάποιοι carriers που το δίνουν και κάποιοι όχι;

 

Βλέπω ότι διάφορες εφαρμογές τύπου tasker θέλουν root για να το κάνουν.

 

Ρωτάω επειδή περνάω αρκετές ώρες της ημέρας σε χώρο με πολύ κακό σήμα 3G και είναι κάτι που μου ξεζουμίζει την μπαταρία στο iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα: υπάρχει toggle για σκέτο 2G δίκτυο στα settings; Ψάχνοντας το βλέπω ότι εξαρτάται από τον carrier σε γενικές γραμμές. Στην Ελλάδα υπάρχουν κάποιοι carriers που το δίνουν και κάποιοι όχι;

 

Βλέπω ότι διάφορες εφαρμογές τύπου tasker θέλουν root για να το κάνουν.

 

Ρωτάω επειδή περνάω αρκετές ώρες της ημέρας σε χώρο με πολύ κακό σήμα 3G και είναι κάτι που μου ξεζουμίζει την μπαταρία στο iPhone.

 

Στο Note3 υπάρχει, και φαντάζομαι ότι θα υπάρχει και στο Note4. Θα προσπαθήσω να το βρω σε κάποιο βίντεο παρουσίασης.

Υπάρχει

Φαίνεται στο 3:14

Edited by ggazas
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ακόμα: υπάρχει toggle για σκέτο 2G δίκτυο στα settings; Ψάχνοντας το βλέπω ότι εξαρτάται από τον carrier σε γενικές γραμμές. Στην Ελλάδα υπάρχουν κάποιοι carriers που το δίνουν και κάποιοι όχι;

 

Βλέπω ότι διάφορες εφαρμογές τύπου tasker θέλουν root για να το κάνουν.

 

Ρωτάω επειδή περνάω αρκετές ώρες της ημέρας σε χώρο με πολύ κακό σήμα 3G και είναι κάτι που μου ξεζουμίζει την μπαταρία στο iPhone.

 

ναι, υπαρχει και το αναλογο widget αν εννοεις αυτο: https://play.google.com/store/search?q=2g%203g%20on%20off

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 4 Qualcomm Snapdragon 805 (SM-N910F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...