Jump to content

Huawei Honor 6 ή THL 5000?


Animastic
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά!!

Είμαι σε δίλημμα σε πιο κινητό από τα δυο να διαλέξω...

ήμουν σχεδόν έτοιμος να παραγγείλω το thl5000 αλλά σήμερα είδα και το Huawei Honor 6..

στο οποίο μου αρέσει πολύ ο σχεδιασμός του.. Έχει καλύτερη ram στα 3gb.. και dual led flash..

Δεν είδα όμως να έχει gorilla glass... και νομίζω ότι είναι βασικό στοιχείο...

Είναι μεν 70-80 Ευρώ πάνω αλλά θέλω αφού θα πάρω, να πάρω κάτι καλό να το έχω..

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε την γνώμη σας και τα +- τους?

 

Επίσης αν έχετε κάποιο κινητό να μου προτείνετε να κοιτάξω πείτε το μου...

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Όχι thl. Στο λέει χρήστης thl συσκευής.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις και τους λόγους τους οποίους δεν έμεινες ευχαριστημένος από την THL?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου αλλά σε παρακαλώ μπορείς να μου πεις και τους λόγους τους οποίους δεν έμεινες ευχαριστημένος από την THL?

Έχω δει 3 συσκευές τις thl. Οι 2 βγήκαν μια χαρά. Η τρίτη είναι φτινιαρικη απλά. Χαλαρά πολύ τα κουμπιά, το κάλυμμα φεύγει στην παραμικρή πτώση κλπ.... Και τέτοια περιστατικά 50/50, το ένα καλό το άλλο κακό, αναφέρονται συχνά στο forum.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το huawei είδα ότι δεν έχει gorilla glass... θα είναι ανθεκτική η οθόνη του? επίσης θα έχει ωραία αίσθηση αφής όπως έχουν αρκετά κινητά?
Link to comment
Share on other sites

Το huawei είδα ότι δεν έχει gorilla glass... θα είναι ανθεκτική η οθόνη του? επίσης θα έχει ωραία αίσθηση αφής όπως έχουν αρκετά κινητά?

Δεν έχει θέμα. Το gorilla glass μόνο από γρατζουνιά σώζει, αν πέσει με την μούρη το κινητό πάει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Huawei, καμια σχεση με THL...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

honor 6 χιλιες φορες ανώτερο από οποιοδήποτε thl................. και πολλά ακόμη κινητά (επώνυμα και μη)
Link to comment
Share on other sites

Το huawei είδα ότι δεν έχει gorilla glass... θα είναι ανθεκτική η οθόνη του? επίσης θα έχει ωραία αίσθηση αφής όπως έχουν αρκετά κινητά?

 

Έχει Gorilla Glass και μάλιστα 3, πολλοί χρήστες λένε πως δεν έχει από που παίρνεται αυτή την πληροφορία?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε σας παρακαλώ να μου πείτε την γνώμη σας και τα +- τους?

 

Επίσης αν έχετε κάποιο κινητό να μου προτείνετε να κοιτάξω πείτε το μου...

Ευχαριστώ πολύ!

 

η huawei εχει πιο καλο ονομα.

αυτο δε σημαινει οτι το thl 5000 δεν ειναι καλο.

το thl εχει καλυτερη μπαταρια-αυτονομια.

το honor 6 εχει 3gb ram τα οποια μαλλον δε θα χρειαστεις (2gb για τους πλειστους ειναι υπεραρκετα) και δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια (θεωρειται αρνητικο).

για περισσοτερες λεπτομερειες, διαβασε τα θεματα τους εδω στο φορουμ.

 

παντως θεωρω και τα 2 κινητα που διαλεξες οτι αυτη τη στιγμη εχουν τσιμπημενες τιμες. δε γραφεις τι ακριβως ψαχνεις, αλλα αν δε σε ενδιαφερει το nfc (επειδη τυγχαινει να το εχουν οι 2 συσκευες που διαλεξες εδω αν και το honor 6 στην εκδοση των 16gb δεν εχει nfc) θα σου ελεγα φυλαξε τα χρηματα σου και δες το νεο lenovo a806 στα €150. πιο πανω ρωτας για gorilla glass, το a806 δεν εχει.

 

ερχεται αυτες τις μερες και το coolpad f2 στις 5.5" (αυτο εχει gorilla glass). αρχικα θα κοστιζει περιπου €160.

 

επισης ερχεται το elephone p3000s με 5" και πολυ καλα χαρακτηριστικα και τιμη, αν και η elephone δεν εχει φτιαξει ακομα το καλο ονομα που εχουν οι lenovo, huawei, coolpad, οποτε θα πρεπει να περιμενεις reviews απο κατοχους. θα κοστιζει περιπου €150.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

η huawei εχει πιο καλο ονομα.

αυτο δε σημαινει οτι το thl 5000 δεν ειναι καλο.

το thl εχει καλυτερη μπαταρια-αυτονομια.

το honor 6 εχει 3gb ram τα οποια μαλλον δε θα χρειαστεις (2gb για τους πλειστους ειναι υπεραρκετα) και δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια (θεωρειται αρνητικο).

για περισσοτερες λεπτομερειες, διαβασε τα θεματα τους εδω στο φορουμ.

 

παντως θεωρω και τα 2 κινητα που διαλεξες οτι αυτη τη στιγμη εχουν τσιμπημενες τιμες. δε γραφεις τι ακριβως ψαχνεις, αλλα αν δε σε ενδιαφερει το nfc (επειδη τυγχαινει να το εχουν οι 2 συσκευες που διαλεξες εδω αν και το honor 6 στην εκδοση των 16gb δεν εχει nfc) θα σου ελεγα φυλαξε τα χρηματα σου και δες το νεο lenovo a806 στα €150. πιο πανω ρωτας για gorilla glass, το a806 δεν εχει.

 

ερχεται αυτες τις μερες και το coolpad f2 στις 5.5" (αυτο εχει gorilla glass). αρχικα θα κοστιζει περιπου €160.

 

επισης ερχεται το elephone p3000s με 5" και πολυ καλα χαρακτηριστικα και τιμη, αν και η elephone δεν εχει φτιαξει ακομα το καλο ονομα που εχουν οι lenovo, huawei, coolpad, οποτε θα πρεπει να περιμενεις reviews απο κατοχους. θα κοστιζει περιπου €150.

 

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας..

 

Εγώ χρησιμοποιώ αρκετά πολύ το κινητό.. γενικά επειδή είμαι προγραμματιστής και κατασκευαστής ιστοσελίδων δουλεύω πολύ με το κινητό πχ υπηρεσίες της google (drive, analytics, adsense, adwords) και διάφορες άλλες εφαρμογές που με διευκολύνουν στην δουλειά μου και άλλες για προσωπική χρήση... οπότε όσο πιο μεγάλη ram έχω τόσο πιο χαλαρός θα είμαι... και για το μέλλον γιατί όσο πάει θα έχω και άλλες απαιτήσεις και έτσι προτιμώ να δώσω κάποια χρήματα παρά πάνω και να μου κρατήσει για πχ 1 χρόνο πιο πολύ...

 

Επίσης μου αρέσει η οθόνη να έχει ωραία αφή.. και να είναι αντοχής.. και κατά προτίμηση 1920χ1080

Θέλω καλή κάμερα.. και καλό flash..

Καλό GPS (Έχω αγοράσει το Sygic)

Αν χρειαστώ κάποια βαριά εφαρμογή να μπορεί να την σηκώσει χωρίς να κολλάει..

Να υπάρχει δυνατότητα να το κάνω root

Να βγάζει updates για νεότερες εκδώσεις Android η να μπορώ να του περνάω εγώ manual

Να έχει μεγάλη οθόνη και να είναι όμορφος ο σχεδιασμός του (το huawei honor 6 μου αρέσει πολύ)

Επίσης Θα μου άρεσαν τα εφετζίδικα gestures όπως στο galaxy s4 :P

NFC Εντάξει θα μου άρεσε για το μέλλον αλλά δεν με νοιάζει και πολύ

 

Και σημαντικό θέλω να είναι αξιόπιστο..

Γιατί είχα πάρει ένα bedove i5 (http://www.bedove.com/productshow_58.html) που έχω τώρα και μετά από λίγο διάστημα χάλασε το μικρόφωνο (μόνο του) έπρεπε να το κοπανάω πόση ώρα για να φτιάξει..(το πήγα για φτιάξιμο και δεν μπορούσαν να μου το φτιάξουν.. έλεγαν ήταν το σήμα... :S ενώ ούτε σε εφαρμογές μπορούσε να δουλέψει το μικρόφωνο...) μετά χάλασε η αφή σε ένα σημείο δεν πιάνει και επίσης της αρραβωνιαστικιάς μου με το που το πήραμε ήταν χαλασμένο το flash της cameras..

βέβαια το είχα πάρει από ebay (είναι ένα μείον και αυτό..)

Anyway με καταλαβαίνετε πιστεύω..

 

Αυτάαααα λοιπόν...

ποοοο τώρα που το ξανά είδα τα θέλω όλα... χαχαχαχα

Καλά μπορώ να συμβιβαστώ... Δεν τα θέλω σόνι και ντέ όλα.. απλά έκανα μια περιγραφή για να καταλάβετε..

 

οπότε τι μου προτείνετε??

Edited by Animastic
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα μέχρι και 300€ τι κινητά μου προτείνετε να πάρω γιατί εγώ έβλεπα μόνο αυτές τις μάρκες που υπάρχουν στις λοιπές συσκευές εδώ στο φόρουμ γιατί πίστευα ότι αυτές είναι πιο αξιόπιστες... Περιμένω απαντήσεις!

 

Καλημέρα!!

 

oneplus one απλα!

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

η huawei εχει πιο καλο ονομα.

αυτο δε σημαινει οτι το thl 5000 δεν ειναι καλο.

το thl εχει καλυτερη μπαταρια-αυτονομια.

το honor 6 εχει 3gb ram τα οποια μαλλον δε θα χρειαστεις (2gb για τους πλειστους ειναι υπεραρκετα) και δεν εχει αφαιρουμενη μπαταρια (θεωρειται αρνητικο).

για περισσοτερες λεπτομερειες, διαβασε τα θεματα τους εδω στο φορουμ.

 

παντως θεωρω και τα 2 κινητα που διαλεξες οτι αυτη τη στιγμη εχουν τσιμπημενες τιμες. δε γραφεις τι ακριβως ψαχνεις, αλλα αν δε σε ενδιαφερει το nfc (επειδη τυγχαινει να το εχουν οι 2 συσκευες που διαλεξες εδω αν και το honor 6 στην εκδοση των 16gb δεν εχει nfc) θα σου ελεγα φυλαξε τα χρηματα σου και δες το νεο lenovo a806 στα €150. πιο πανω ρωτας για gorilla glass, το a806 δεν εχει.

 

ερχεται αυτες τις μερες και το coolpad f2 στις 5.5" (αυτο εχει gorilla glass). αρχικα θα κοστιζει περιπου €160.

 

επισης ερχεται το elephone p3000s με 5" και πολυ καλα χαρακτηριστικα και τιμη, αν και η elephone δεν εχει φτιαξει ακομα το καλο ονομα που εχουν οι lenovo, huawei, coolpad, οποτε θα πρεπει να περιμενεις reviews απο κατοχους. θα κοστιζει περιπου €150.

 

thl εχει ενα κακό......σχεδόν ανύπαρκτο quality controll ετσι η πιθανότητα να σου πετύχει μια στραβή συσκευή ειναι πολυ μεγάλη

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας τις αναγκες σου, και εγώ το 1+1 σου προτείνω, αλλιως απο τα δυο το Honor 6...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει το 1+1αρκετα.. Μου αρέσει πολύ το ZTE nubia z7 Max και το mx4.. Όπως λέω και σε αυτό το θέμα που άνοιξα..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5622770#post5622770

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...