Jump to content

Alcatel Idol 2 Mini S


yo_rover
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Πριν λίγες μέρες αγόρασα ένα alcatel idol mini 2, όχι το s. Μέχρι τώρα όλα καλά με το κινητάκι, απλά έχω μια απορία μιας και δεν είχα dual sim κινητό ποτέ έως τώρα. Όταν μιλάω στη sim1, αν με καλέσουν στη sim2 δείχνει ότι ο αριθμός είναι απενεργοποιημενος (και το αντίστροφο). Αυτό συμβαίνει γενικά στα δικαρτα κινητά? Οταν δηλαδή πραγματοποιείται κλήση στη μια sim, η άλλη sim απενεργοποιείται? ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 112
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο συγκεκριμένο κινητό έτσι λειτουργούν οι sim , νομίζω στο gsmarena το διάβασα , αλλα κινητά έχουν και τις 2 sim ταυτόχρονα ενεργές
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ! ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ .ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ .ΠΕΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΟ.ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΗΝ ΕΣΤΙΑΣΗ ΠΟΥ ΑΚΙΡΩΝΕΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ.ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΙΝΑΙ ΑΔΗΝΑΤΗ .ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΛΑΓΚ ΕΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΝΟΙΞΕΙ ΔΥΟ ΤΡΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΟΘΟΝΗ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ ΜΕ ΔΥΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΑ.ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΛΙΜΑΤΑ. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΡΙΜΠΟΥΤ ΚΑΙ ΕΠΑΝΕΚΙΝΗΣΕΙΣ.ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΦΤΑΙΑ ΜΟΥ ΔΗΜΙΟΥΤΓΗΣΕ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΟΛΑΕΙ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΟΠΩΣ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ .ΒΑΙΜΠΕΡ ΚΛΠ ΚΑΙ ΕΝΩ ΟΜΙΛΩ ΜΟΥ ΤΙΣ ΚΛΙΝΕΙ.

ΥΓ.ΕΠΙΚΟΙΝΟΝΙΣΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ HOMIFIX ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΛΥΣΗ

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

για την camera είναι γνωστό το πρόβλημα και γνωστη η λύση , βάλε αυτές τις εφαρμογές και θα δεις ένα διαφορετικό τηλέφωνο

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.lite&hl=el

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.cinema.lite&hl=el

για το πρόβλημα που λες ότι αργή να γυρίσει στην αρχική οθόνη δοκίμασε 1-2 φορες την μέρα να καθαρίζεις την ''cash τις μνήμης'' , πατα παρατεταμένα το δεξιό πλήκτρο και σβήσε όλες τις εφαρμογές

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΣΟΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΚΛΙΝΩ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ.

ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΡΙΜΠΟΥΤ ΔΕΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΥ ΑΝΔΡΟΙΝΤ.ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΟ ΑΥΤΟ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΕΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ.Η ΜΟΝΗ ΠΟΥ ΒΟΗΘΑΕΙ ΛΙΓΟ ΕΙΝΑΙ Η ΡΗΘΜΗΣΗ Η ΕΣΤΙΑΣΗ ΣΤΟ ΑΠΟΙΡΟ

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η αποκλειστική χρήση κεφαλαίων σύμφωνα με τους Όρους Χρήσης του myphone γιατί είναι σαν να φωνάζεις.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εχουν γινει δυο αναβαθμισεις του λειτουργικου και ενοω την αρχικη.

Οσο αφορα την καμερα εχω δοκιμασει ολες τις ανριστοιχες εφαρμογες.Το μονο που βοηθαει λιγο την κατασταση ειναι ηρυθμηση του οτοφοκους στο αποιρο

Link to comment
Share on other sites

έχει κανένας υπόψιν πως να το rootάρουμε? οτι οδηγούς και να έψαξα δεν βρήκα κάτι που πραγματικά να δουλεύει....

με ένα xperia rootαρισένο που έχω, κανένας αντίστοιχος οδηγός δεν βοηθάει κάτι ώστε να γίνει root....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα φιλοι

μετα τις Επαφες τωρα δε δουλευει ουτε και το ξυπνητηρι... (timely)

μηπως εχει διαβασει καποιος για πιθανη αναβαθμιση σε 5.0 ?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ειχα το Idol Χ απο Meri Mobiles κ στα sms στους 70 χαρακτηρες, περνουσε σε 2ο μην. Σας το κανει;

Και επισης, εχει Ελληνικα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...