Jump to content

Android κάτω από 90 ευρώ


epamiz
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αναζητώ μια απλή συσκευή για αντικατάσταση xperia tipo (που τα έχει φτύσει). Δεν με ενδιαφέρει multitasking και απαιτητικές εφαρμογές, η χρήση του θα είναι μηνύματα, τηλ, viber, λίγο browsing και καμιά φωτογραφία που και που. Με απόλυτο ταβάνι τα 90 ευρώ και Android.

 

Σημείωση λόγο βιασύνης η αγορά θα γίνει από Ελλάδα (skroutz κτλ) δηλαδή όχι κινέζικα.

 

Έχω καταλήξει σε xperia e1 και huawei y330. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Αναζητώ μια απλή συσκευή για αντικατάσταση xperia tipo (που τα έχει φτύσει). Δεν με ενδιαφέρει multitasking και απαιτητικές εφαρμογές, η χρήση του θα είναι μηνύματα, τηλ, viber, λίγο browsing και καμιά φωτογραφία που και που. Με απόλυτο ταβάνι τα 90 ευρώ και Android.

 

Σημείωση λόγο βιασύνης η αγορά θα γίνει από Ελλάδα (skroutz κτλ) δηλαδή όχι κινέζικα.

 

Έχω καταλήξει σε xperia e1 και huawei y330. Καμιά ιδέα;

 

το nokia lumia 520 να παρεις. παντως με τιποτα xperia e1 . εφυγες απο xperia για να ξαναπας xperia? δεν καταλαβες οτι ολα τα xperia Κολλανε και ειναι χαλια?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο φίλε Th3. Για τα xperia και γω πάνω κάτω έχω την ίδια άποψη (ε εντάξει δεν είναι και όλα χάλια :p), έλεγα μήπως το συγκεκριμένο μοντέλο αξίζει σε αυτά τα χρήματα. Καλό το 520 αλλά wp όπου δεν θα ήθελα να πάω, σε android τι θα μου πρότεινες?
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο φίλε Th3. Για τα xperia και γω πάνω κάτω έχω την ίδια άποψη (ε εντάξει δεν είναι και όλα χάλια :p), έλεγα μήπως το συγκεκριμένο μοντέλο αξίζει σε αυτά τα χρήματα. Καλό το 520 αλλά wp όπου δεν θα ήθελα να πάω, σε android τι θα μου πρότεινες?

 

αυτο https://www.skroutz.gr/s/3802133/LG-Optimus-L4-II.html ή αυτο https://www.skroutz.gr/s/3313500/LG-Optimus-L5-II-E460.html .

Link to comment
Share on other sites

Τα lg δεν τα υπολόγιζα και τόσο, αλλά ειδικά το l4 φαίνεται αξιοπρεπέσταστο.http://www.skroutz.gr/s/4705830/LG-L40-D160-4GB.htmlαυτό πως σου φαίνεται;
Link to comment
Share on other sites

το nokia lumia 520 να παρεις. παντως με τιποτα xperia e1 . εφυγες απο xperia για να ξαναπας xperia? δεν καταλαβες οτι ολα τα xperia Κολλανε και ειναι χαλια?

 

Γιατί πιο κινητό με android σε αυτά τα χρήματά δεν κολλάει...

Γι αυτό δεν προτιμώ ποτέ κινητό με android σε χαμηλή τιμή,γιατί μου έρχεται να το χτυπήσω στον τοίχο χωρίς καν να του έχω φορτώσει κάτι απαιτητικό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι ειτε y330 ειτε το lg d160 δεν θα ειναι να τα χτυπας σε τοιχο, ουτως η αλλως για βασικη επικοινωνία θα ειναι περισσοτερο. Δεν ξερω κιολας βεβαια για αυτο και ανοιξα το thread. Καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη :)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι ειτε y330 ειτε το lg d160 δεν θα ειναι να τα χτυπας σε τοιχο, ουτως η αλλως για βασικη επικοινωνία θα ειναι περισσοτερο. Δεν ξερω κιολας βεβαια για αυτο και ανοιξα το thread. Καθε αποψη ειναι καλοδεχουμενη :)

 

στην περιγραφη σου γραφει πως εχεις το s4 . ισχυει?

πιστευω το καλυτερο που μπορεις να βρεις είναι αυτο https://www.skroutz.gr/s/3313500/LG-Optimus-L5-II-E460.html ή το Nokua lumia 520 . σκεψτου το ξανα για wp

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για το S4, Th3. To φθηνό android προορίζεται για συγγενικό πρόσωπο. Σε ευχαριστώ, θα το σκεφτώ για το lumia. Η πιο αξιόλογη οικονομική android επιλογή είναι το moto e? Edited by epamiz
Link to comment
Share on other sites

το nokia lumia 520 να παρεις. παντως με τιποτα xperia e1 . εφυγες απο xperia για να ξαναπας xperia? δεν καταλαβες οτι ολα τα xperia Κολλανε και ειναι χαλια?

 

:lol::lol::lol::lol: ελα λιγο να παιξεις με το z2 της αδελφης μου να αλλαξεις γνομι :p οκ δεν φτανει επιδωσεις του nubia z7s μου αλλά σε καμία περίπτωση δεν κολλάei

 

όσο για 520 εχεις δίκαιο............. αν δεν θελει απαισεια εμπιρια στα 100 ευρω η παει 520 η αγορα απο την κινα. οτιδήποτε αλλο ειναι αυτοκτονια (ειδικα με το θεοβαρυ viber που sernete εδω και στα quad 2 gb ram)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol: ελα λιγο να παιξεις με το z2 της αδελφης μου να αλλαξεις γνομι :p οκ δεν φτανει επιδωσεις του nubia z7s μου αλλά σε καμία περίπτωση δεν κολλάei

 

όσο για 520 εχεις δίκαιο............. αν δεν θελει απαισεια εμπιρια στα 100 ευρω η παει 520 η αγορα απο την κινα. οτιδήποτε αλλο ειναι αυτοκτονια (ειδικα με το θεοβαρυ viber που sernete εδω και στα quad 2 gb ram)

 

:lol:χαχαχαχα . εχω δει οτι θα βγει καινουριο sony xperia c3 . δηλαδη πιστευεις οτι ποτε η sony δεν θα διορθωθει?..

Link to comment
Share on other sites

:lol:χαχαχαχα . εχω δει οτι θα βγει καινουριο sony xperia c3 . δηλαδη πιστευεις οτι ποτε η sony δεν θα διορθωθει?..

 

στα ακριβά μια χαρά πει η sony (350+++++) στα φτηνά όπως sony ετσι και η samsung είναι χάλια μαύρα..... λίγο καλύτερα πάει η lg στα φτηνά........ και κλασσικά βασιλιάδες στην κατηγόρια μεχρι 200 220 ευρώ είναι κίνα

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, αν θες επώνυμο σε αυτά τα λεφτά χαμηλά χτυπάς LG. Αλλιώς πας Κίνα.
“Bitcoin is Cash with Wings” - Charlie Shrem :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, όμως επειδή βλέπω πως οι επιλογές δεν είναι πολλές, θα το καθυστερήσω λίγες μέρες και θα ανέβω λίγο στο budget. Πάντα σε android, στα 120 ευρώ, πάλι κοιτάω σε lg? σε moto e?
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας, όμως επειδή βλέπω πως οι επιλογές δεν είναι πολλές, θα το καθυστερήσω λίγες μέρες και θα ανέβω λίγο στο budget. Πάντα σε android, στα 120 ευρώ, πάλι κοιτάω σε lg? σε moto e?

πάλι τα ίδια η Κίνα η lumia 520

moto e ούτε για αστείο

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αγοράσεις και από ευρωπαϊκή αποθήκη από κινεζομάγαζο. Πχ, μπορείς να πάρεις το CUBOT P7 MTK6582 1.3GHZ Quad Core 5.0 Inch 960*540 Pixel Screen Android 4.2, με μόνο 83€ τελική και θα σου έρθει με DHL σε 2-5 ημέρες όπως λέει στο site. Έχει και άλλα κινητά, πιο φθηνά ή πιο ακριβά εάν θέλεις να δεις ;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...