Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κυριοι καλησπερα, νεος κατοχος του mx4 προφανως του κινεζικου...

2 θεματακια εχω αν μπορειτε τα φωτα σας οι εμπειροι...

1) στο flyme account ζηταει εναν κωδικο. Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο το παλικαρι που το ειχε μαλλον δεν εχει τον κωδικο.

2) μπορω να περασω αλλη ρομ π.χ. του ευρωπαικου επειδη τα περισσοτερα ειναι στα κινεζικα? (π.χ. καιρος κτλ). Εχω ακουσει οτι ειναι πανευκολο σε αυτο το τηλεφωνο να περνας ρομ..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κυριοι καλησπερα, νεος κατοχος του mx4 προφανως του κινεζικου...

2 θεματακια εχω αν μπορειτε τα φωτα σας οι εμπειροι...

1) στο flyme account ζηταει εναν κωδικο. Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο το παλικαρι που το ειχε μαλλον δεν εχει τον κωδικο.

2) μπορω να περασω αλλη ρομ π.χ. του ευρωπαικου επειδη τα περισσοτερα ειναι στα κινεζικα? (π.χ. καιρος κτλ). Εχω ακουσει οτι ειναι πανευκολο σε αυτο το τηλεφωνο να περνας ρομ..

Γιώργο από φωτογραφίες Πώς τα πάει;

Link to comment
Share on other sites

Κυριοι καλησπερα, νεος κατοχος του mx4 προφανως του κινεζικου...

2 θεματακια εχω αν μπορειτε τα φωτα σας οι εμπειροι...

1) στο flyme account ζηταει εναν κωδικο. Επειδη το πηρα μεταχειρισμενο το παλικαρι που το ειχε μαλλον δεν εχει τον κωδικο.

2) μπορω να περασω αλλη ρομ π.χ. του ευρωπαικου επειδη τα περισσοτερα ειναι στα κινεζικα? (π.χ. καιρος κτλ). Εχω ακουσει οτι ειναι πανευκολο σε αυτο το τηλεφωνο να περνας ρομ..

 

Αν έχεις το κινέζικο δεν μπορείς να περάσεις την international έκδοση. Τώρα τι έκδοση έχεις; Επίσης πρέπει να πεις σε αυτόν που το αγόρασες να βρει οπωσδήποτε το password του για να μπορέσεις να αλλάξει account αλλιώς θα έχεις θέματα. Μπορεί ακόμα και να σου κλειδώσει το κινητό αν θέλει ή να τραβήξει δεδομένα σου από το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο από φωτογραφίες Πώς τα πάει;

 

Κοιτα το συγκρινω με το 1020 οποτε καταλαβαινεις οτι θα ειναι πολυ δυσκολα τα πραγματα για το mx4...Ακομα δεν εχω εικονα πληρης, σε εξωτερικο χωρο τα παει πολυ καλα, σε indoor εχει θεματακια....Θα φτιαξω και συγκριτικο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις το κινέζικο δεν μπορείς να περάσεις την international έκδοση. Τώρα τι έκδοση έχεις; Επίσης πρέπει να πεις σε αυτόν που το αγόρασες να βρει οπωσδήποτε το password του για να μπορέσεις να αλλάξει account αλλιώς θα έχεις θέματα. Μπορεί ακόμα και να σου κλειδώσει το κινητό αν θέλει ή να τραβήξει δεδομένα σου από το κινητό.

 

Δεν μπορω να περασω international? :(

Θα μιλησω μαζι του για το account...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς. Μόνο αν η συσκευή είναι η international. Μερικές σελίδες πίσω υπάρχουν αναλυτικά οι διαφορές τους.

 

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Το θεμα με το account το ελυσα απλα επρεπε να μην εχω sim μεσα. :wacko:

Θα ψαξω να βρω την σελιδα με τις διαφορες. Παντως μου κανει εντυπωση μιας και ειναι το ιδιο hardware...

Εχεις να μου προτεινεις γενικοτερα κατι αλλο? (playstore κατεβαζω απο net)

Επισης απο οτι καταλαβα εχετε ολοι international? Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να ακολουθησω τις συζητησεις περι roms?

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Το θεμα με το account το ελυσα απλα επρεπε να μην εχω sim μεσα. :wacko:

Θα ψαξω να βρω την σελιδα με τις διαφορες. Παντως μου κανει εντυπωση μιας και ειναι το ιδιο hardware...

Εχεις να μου προτεινεις γενικοτερα κατι αλλο? (playstore κατεβαζω απο net)

Επισης απο οτι καταλαβα εχετε ολοι international? Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να ακολουθησω τις συζητησεις περι roms?

 

Χωρίς να κυνηγάω τις roms και να ξέρω κάτι παραπάνω, από όσο έχω καταλάβει, μείνε ή βάλε την 4.2.8.1I, και περίμενε πριν βάλεις lolipop όποια έκδοση και να κυκλοφορεί, τουλάχιστον μέχρι να βγει κάποια επίσημη (stable).

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Το θεμα με το account το ελυσα απλα επρεπε να μην εχω sim μεσα. :wacko:

Θα ψαξω να βρω την σελιδα με τις διαφορες. Παντως μου κανει εντυπωση μιας και ειναι το ιδιο hardware...

Εχεις να μου προτεινεις γενικοτερα κατι αλλο? (playstore κατεβαζω απο net)

Επισης απο οτι καταλαβα εχετε ολοι international? Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να ακολουθησω τις συζητησεις περι roms?

 

Πες μου ποια έκδοση φοράς τώρα για να καταλάβω πια έκδοση συσκευής έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Πες μου ποια έκδοση φοράς τώρα για να καταλάβω πια έκδοση συσκευής έχεις.

 

FLYMEOS 4.2.2.1A

ANDROID 4.4.2

Θες κατι αλλο? με το μαλακο οτι μου πεις....:lol::)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Το θεμα με το account το ελυσα απλα επρεπε να μην εχω sim μεσα. :wacko:

Θα ψαξω να βρω την σελιδα με τις διαφορες. Παντως μου κανει εντυπωση μιας και ειναι το ιδιο hardware...

Εχεις να μου προτεινεις γενικοτερα κατι αλλο? (playstore κατεβαζω απο net)

Επισης απο οτι καταλαβα εχετε ολοι international? Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να ακολουθησω τις συζητησεις περι roms?

 

Καλό θα ήταν να γίνει ένα νημα στην πρώτη σελίδα που να εξηγεί τις διαφορές των Ρομ για τα παιδιά που μπαίνουν τώρα στην παρέα μας... Αν μπορεί κάποιος ας το πει μπας και μας το κάνουν..

Στο θέμα μας τώρα... Λοιπόν φίλε μου... Υπάρχουν 3 Ρομ Η ιντερνασιοναλ και δυο ακόμα Κινεζικές νομίζω.. Η Α και η U. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε περάσει καποια από τις Α Γτ από ότι λένε οι παλιότεροι και πιο έμπειροι βγάζει πιο συχνά updates. Η Ι δλδ η Ιντερνασιοναλ μπαίνει μόνο σε κινητά που αγοράστηκαν εκτός Κίνας δλδ η Μειζου τα προορίζε εξαρχής για άλλες αγορές. Όμως μπορείς να βάλεις και άλλη Ρομ αν θέλεις π.χ την Α. Γενικά ναι είναι εύκολο να αλλάζεις Ρομ στο κινητό μας... Απλά κατεβάζεις την ρόμ που θέλεις να βαλεις την βρίσκεις από κάποιο file manager κλικαρεις επάνω της και γίνεται η εγκατάσταση.. Συνήθως θα τσεκάρεις και την επιλογή clear data για εκαθαρισει δεδομένων της προηγούμενης ρομ. Play store από ότι λένε εδώ τα παιδιά κατεβάζεις από το App της Μειζου όπως και όλα τα google services.Εύκολα και γρήγορα.. Πες μας ποια έκδοση έχεις πάνω τώρα για να σε βοηθήσει κάποιο παιδί που ξέρει περισσότερα..

Ελπίζω να σε βοήθησα..

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να γίνει ένα νημα στην πρώτη σελίδα που να εξηγεί τις διαφορές των Ρομ για τα παιδιά που μπαίνουν τώρα στην παρέα μας... Αν μπορεί κάποιος ας το πει μπας και μας το κάνουν..

Στο θέμα μας τώρα... Λοιπόν φίλε μου... Υπάρχουν 3 Ρομ Η ιντερνασιοναλ και δυο ακόμα Κινεζικές νομίζω.. Η Α και η U. Οι περισσότεροι εδώ μέσα έχουμε περάσει καποια από τις Α Γτ από ότι λένε οι παλιότεροι και πιο έμπειροι βγάζει πιο συχνά updates. Η Ι δλδ η Ιντερνασιοναλ μπαίνει μόνο σε κινητά που αγοράστηκαν εκτός Κίνας δλδ η Μειζου τα προορίζε εξαρχής για άλλες αγορές. Όμως μπορείς να βάλεις και άλλη Ρομ αν θέλεις π.χ την Α. Γενικά ναι είναι εύκολο να αλλάζεις Ρομ στο κινητό μας... Απλά κατεβάζεις την ρόμ που θέλεις να βαλεις την βρίσκεις από κάποιο file manager κλικαρεις επάνω της και γίνεται η εγκατάσταση.. Συνήθως θα τσεκάρεις και την επιλογή clear data για εκαθαρισει δεδομένων της προηγούμενης ρομ. Play store από ότι λένε εδώ τα παιδιά κατεβάζεις από το App της Μειζου όπως και όλα τα google services.Εύκολα και γρήγορα.. Πες μας ποια έκδοση έχεις πάνω τώρα για να σε βοηθήσει κάποιο παιδί που ξέρει περισσότερα..

Ελπίζω να σε βοήθησα..

 

Εννοειται και σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια. Καλο θα ηταν να γινει αυτο που λες, αλλα δυστυχως δεν το βλεπω αν δεν ασχοληθει καποιος mod. Οταν ημουν στο νημα για το g2, δεν εγινε ποτε, οποτε αναγκαστικα το εβαλα στην υπογραφη μου οπου υπαρχει ακομα (οσο αφορα τον τομεα της καμερας..)

Την εκδοση μου την ανεφερα παραπανω αν σε βοηθαει... :)

 

Aν υπαρχει και καποιος αλλος τρελλαμενος με την καμερα οπως εγω, ας το πει. Αλλιως αν ειμαι μονος μου και κρατησω το meizu, εχουμε να πουμε πολλα...:)

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

FLYMEOS 4.2.2.1A

ANDROID 4.4.2

Θες κατι αλλο? με το μαλακο οτι μου πεις....:lol::)

 

Λοιπόν θα σου πω τα βασικά και ότι απορία έχεις μου λες.

Ξεκινάμε από το ότι δεν μπορείς να βάλεις την international δηλαδή τις rom που τελειώνει σε Ι.Εσυ μπορείς να βάλεις ή τις Α όπως αυτήν που έχεις. Η τις U που είναι μόνο για Κίνα. Οπότε πας σε Α. Όπως και οι περισσότεροι εδώ. Όπως και εγώ που ενώ είχα Ι έβαλα Ά. Οι Α περνούν συνεχώς αναβαθμισεις.Απλα πρέπει να περάσεις εσύ το play store. Για να γίνει αυτό πας στο Κινέζικο μάρκετ και κατεβάζεις το google installer.Το ανοίγεις και πατάς install και αυτό ήταν. Η έκδοση που έχεις τώρα είναι αρκετά παλιά. Εγώ σου προτιμώ να βάλεις την τελευταία. Ερωτήσεις τώρα.....

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν θα σου πω τα βασικά και ότι απορία έχεις μου λες.

Ξεκινάμε από το ότι δεν μπορείς να βάλεις την international δηλαδή τις rom που τελειώνει σε Ι.Εσυ μπορείς να βάλεις ή τις Α όπως αυτήν που έχεις. Η τις U που είναι μόνο για Κίνα. Οπότε πας σε Α. Όπως και οι περισσότεροι εδώ. Όπως και εγώ που ενώ είχα Ι έβαλα Ά. Οι Α περνούν συνεχώς αναβαθμισεις.Απλα πρέπει να περάσεις εσύ το play store. Για να γίνει αυτό πας στο Κινέζικο μάρκετ και κατεβάζεις το google installer.Το ανοίγεις και πατάς install και αυτό ήταν. Η έκδοση που έχεις τώρα είναι αρκετά παλιά. Εγώ σου προτιμώ να βάλεις την τελευταία. Ερωτήσεις τώρα.....

 

οοοοοκ! κατανοητα ολα! Μια ερωτηση...απο που κατεβαζω την τελευταια αφου λες οτι ειναι και παλια? την περναω στην μνημη και απλα μεσω file manager την τρεχω? ουτε bootloader ουτε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω για τις απαντησεις. Το θεμα με το account το ελυσα απλα επρεπε να μην εχω sim μεσα. :wacko:

Θα ψαξω να βρω την σελιδα με τις διαφορες. Παντως μου κανει εντυπωση μιας και ειναι το ιδιο hardware...

Εχεις να μου προτεινεις γενικοτερα κατι αλλο? (playstore κατεβαζω απο net)

Επισης απο οτι καταλαβα εχετε ολοι international? Αυτο σημαινει οτι δεν μπορω να ακολουθησω τις συζητησεις περι roms?

δηλαδη χωρις την sim μεσα μπορεις να κανεις log out τον παλιο κωδικο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε demon είχα το 1020 για την κάμερα του, επειδή ήθελα κάτι πιο σύγχρονο πείρα παράλληλα το honor 6 δεν με ικανοποίησε στις βραδινές οπότε πείρα και το 930 για να δω τη να κρατήσω. Εντέλει έδωσα προτα το honor 6 μετά το 930 πείρα το Meizu MX4 και μετά από καλό ζυγιζμα αναγκών έδωσα και το 1020. Πλην την ελειψη ois είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Στα των Tom όπως έγραψαν τα παιδιά είναι.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα σας! Mολις παρελαβα κ εγω αυτο το αρτιο κινητο! Ειναι η εκδοση 32gb international. Οσοι θελετε καντε ενα sign εδω μηπως και δωσει τον flyme source η Meizu. https://www.change.org/p/meizu-technology-co-ltd-unlock-bootloader-in-meizu-phones-and-release-flyme-source-for-mx4-mx4-pro-and-m1-with-their-kernel-source
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το account το ελυσα απλα επρεπε να μην εχω sim μεσα. :wacko:

Από το πουθενά βρέθηκε και η λύση με το account :D ... Τι έκανες ακριβώς ? Σε κόβω να γράφεις και οδηγό περί account :p

Οι παλιοί κάτοχοι του κινητού , να μαθαίνουν από τους νέους κατόχους ... Παράξενο πάντως αυτό περί account στο flyme της meizu..

Να αλλάζεις rom και να μαίνει? Επειδή δεν έχω δοκιμάσει ποτέ το flyme και γενικά meizu δυστυχώς , δεν έχει full wipe στις αλλαγές ?

Είναι στυλ update και clear data μόνο, όταν περνάτε rom ? Να μου πεις αφού βασίζονται όλες στο Flyme , έτσι θα είναι ..

 

ΥΓ. Γιώργο χάθηκες από το άλλο νήμα ... μπαίνω από εκεί , μπας και δω το συγκριτικό , αλλά εσύ είσαι άφαντος :p

Haier W910 value for money :D

XBMC/Kodi/SPMC Οδηγός σεταρίσματος Add-ons & Repository http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=408974

Link to comment
Share on other sites

οοοοοκ! κατανοητα ολα! Μια ερωτηση...απο που κατεβαζω την τελευταια αφου λες οτι ειναι και παλια? την περναω στην μνημη και απλα μεσω file manager την τρεχω? ουτε bootloader ουτε τιποτα?

 

Ακριβώς.απλα κατεβάζεις την ρόμπα και όπως είναι συμπιεσμενο το αρχείο το βρίσκεις από την επιλογή έγγραφα,κλικαρεις και ξεκινάει η εγκατάσταση. Τίποτα άλλο. Απλά αν το κάνεις τώρα να κλικαρεις και το καθάρισμα μνήμης. Θα σου διαγράψει όλες τις εφαρμογές όχι όμως τις εικόνες βίντεο μουσική.

Link to comment
Share on other sites

Από το πουθενά βρέθηκε και η λύση με το account :D ... Τι έκανες ακριβώς ? Σε κόβω να γράφεις και οδηγό περί account :p

Οι παλιοί κάτοχοι του κινητού , να μαθαίνουν από τους νέους κατόχους ... Παράξενο πάντως αυτό περί account στο flyme της meizu..

Να αλλάζεις rom και να μαίνει? Επειδή δεν έχω δοκιμάσει ποτέ το flyme και γενικά meizu δυστυχώς , δεν έχει full wipe στις αλλαγές ?

Είναι στυλ update και clear data μόνο, όταν περνάτε rom ? Να μου πεις αφού βασίζονται όλες στο Flyme , έτσι θα είναι ..

 

ΥΓ. Γιώργο χάθηκες από το άλλο νήμα ... μπαίνω από εκεί , μπας και δω το συγκριτικό , αλλά εσύ είσαι άφαντος :p

 

Δύσκολο μου φαίνεται να συμβαίνει κατι τετοιο. ΜΑΚΑΡΙ δηλαδη αλλα και παλι χλομο. Προφανως στη συσκευη ειχε γινει το log out απο πριν και δεν εμπαινε το καινουριο acount και μπηκε χωρις τη σιμ ή κατι τετοιο. Το IMEI του κινητού συνδέεται με το acount και δεν αλλαζει αν δε γινει log out.

Link to comment
Share on other sites

Από το πουθενά βρέθηκε και η λύση με το account :D ... Τι έκανες ακριβώς ? Σε κόβω να γράφεις και οδηγό περί account :p

Οι παλιοί κάτοχοι του κινητού , να μαθαίνουν από τους νέους κατόχους ... Παράξενο πάντως αυτό περί account στο flyme της meizu..

Να αλλάζεις rom και να μαίνει? Επειδή δεν έχω δοκιμάσει ποτέ το flyme και γενικά meizu δυστυχώς , δεν έχει full wipe στις αλλαγές ?

Είναι στυλ update και clear data μόνο, όταν περνάτε rom ? Να μου πεις αφού βασίζονται όλες στο Flyme , έτσι θα είναι ..

 

ΥΓ. Γιώργο χάθηκες από το άλλο νήμα ... μπαίνω από εκεί , μπας και δω το συγκριτικό , αλλά εσύ είσαι άφαντος :p

Έτσι όπως τα λέει ο sam. Συνδέεται με το ΙΜΕΙ γιαυτό όσες Ρομ και να βάλεις παραμένει το ίδιο. Αν δεν βάλεις Σίμ δεν βλέπει το κινητό κάποια αλλαγή χρήστη και γιαυτό το αφήνει ανοιχτό. Αλλά αν προσπαθήσεις να αλλάξεις account δύσκολο να σε αφήσει. Εσένα σε άφησε να βάλεις άλλο account; Την τελευταία Ρομ θα την βρεις σε ένα link μερικές σελίδες πίσω από τον sam

Edited by palavas1986
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα οταν πηγα να κανω εγγραφη μου ζητησε να οτι πρεπει να κανει ο προηγουμενος χρηστης logout μιλησα μαζι του μου εδωσε τα στοιχεια του εκανα logout και μετα μπηκα με τα δικα μου και ολα οκ
Link to comment
Share on other sites

Οχι παιδια για να μην παρεξηγηθω ειχε γινει ηδη Logout. Απλα το κινητο δεν με αφηνε με τιποτα να φτιαξω νεο account. Ζηταγε την προηγουμενη sim. Μολις την εβγαλα και εκανα για 3η φορα reset τοτε εφτιαξα κανονικα νεο account και ολα οκ.

Ειμαι στην φαση συγκρισης με καμερα 1020 vs mx4 και δεν εχω ασχοληθει καθολου με το κινητο...με την παλια εκδοση που εχω αν βαλω μια πιο νεα εχει καποια διαφορα στην καμερα η οχι?

@vagos εχω λιωσει φιλε στις φωτο....

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φίλε demon είχα το 1020 για την κάμερα του, επειδή ήθελα κάτι πιο σύγχρονο πείρα παράλληλα το honor 6 δεν με ικανοποίησε στις βραδινές οπότε πείρα και το 930 για να δω τη να κρατήσω. Εντέλει έδωσα προτα το honor 6 μετά το 930 πείρα το Meizu MX4 και μετά από καλό ζυγιζμα αναγκών έδωσα και το 1020. Πλην την ελειψη ois είμαι υπέρ ευχαριστημένος. Στα των Tom όπως έγραψαν τα παιδιά είναι.

 

Χαιρομαι που το ακουω φιλε μου. Η αληθεια ειναι οτι σαν το 1020 δεν εχει αλλα και σαν συσκευη ειναι λιγο θεμα....

Εχω παρατηρησει ενα white spot στην οθονη του κινητου το οποιο φαινεται λιγο μονο σε ασπρο φοντο, εχει ακουσει κανεις κατι για αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Για υποψήφιους αγοραστές του ΜΧ4, παραθέτω ένα δείγμα video σε 4Κ & FHD.

Με μια παρατήρηση. Το 4κ είναι φιλτραρισμένο με ένα πρόγραμμα που λέγεται handbrake, διότι το αυτούσιο αρχείο το απέρριψε το youtube στην επεξεργασία.

Επίσης τα πρωτότυπα κλιπάκια (και τα 2) φαίνονται καλύτερα στην αναπαραγωγή στο PC. (Και στην αναπαραγωγή του πρωτότυπου 4Κ στο PC είχα θέμα, το μόνο που το αναπαράγει καλά είναι το MPC-HC που εγκαθίσταται με τους KLITE codecs).

 

1080p: https://youtu.be/lGK61MhqW_M

4K: https://youtu.be/pk-eISCqkMI

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Για υποψήφιους αγοραστές του ΜΧ4, παραθέτω ένα δείγμα video σε 4Κ & FHD.

Με μια παρατήρηση. Το 4κ είναι φιλτραρισμένο με ένα πρόγραμμα που λέγεται handbrake, διότι το αυτούσιο αρχείο το απέρριψε το youtube στην επεξεργασία.

Επίσης τα πρωτότυπα κλιπάκια (και τα 2) φαίνονται καλύτερα στην αναπαραγωγή στο PC. (Και στην αναπαραγωγή του πρωτότυπου 4Κ στο PC είχα θέμα, το μόνο που το αναπαράγει καλά είναι το MPC-HC που εγκαθίσταται με τους KLITE codecs).

 

1080p: https://youtu.be/lGK61MhqW_M

4K: https://youtu.be/pk-eISCqkMI

καπου ειχα διαβασει οτι το 4κ του μχ4 γραφει με τους νεους codec uhd. Στο pc με mp classic κ το pack που ανεφερεις παλι εχω θεμα....και το pc ειναι ενας i7

Link to comment
Share on other sites

καπου ειχα διαβασει οτι το 4κ του μχ4 γραφει με τους νεους codec uhd. Στο pc με mp classic κ το pack που ανεφερεις παλι εχω θεμα....και το pc ειναι ενας i7

 

Με ότι δοκίμασα είχα πρόβλημα (i5). Μετά είδα ότι με το πακέτο των codecs εγκαταστάθηκε και αυτό. https://mpc-hc.org/

 

Δοκίμασες και με αυτό?

Edit: Μόλις είδα ότι και συ εννοούσες το ίδιο.. σορυ

Edited by babill2004
"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...