Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά όλα αυτά που λέτε ρε παιδιά , αλλά δεν βλέπω να στέλνει ποτέ το επίσημο site τις προπαραγγελιες! Έχω απο 13 Σεπτεμβρίου προπαραγγειλει και δεν βλέπω φως στο τούνελ. Αρχίζει και μου την δίνει στα νεύρα όλη αυτή η κατάσταση με τις διαθεσιμότητες.

 

μεχτι τις 20 εχεις παραλαβει... :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μεχτι τις 20 εχεις παραλαβει... :)

 

 

 

Δεν το βλέπω φίλε Δημήτρη. Άσε που βλέπω να τρώω και εγώ καμπάνα 90€ φόρο απο το πουθενά. Και τελευταίο τρελο , ειμαι πλέον Ελλάδα πάλι και το τηλέφωνο θα πάει γερμανια στους συγγενείς , άρα θα πρέπει να το στείλουν απο εκεί, εδώ!

 

 

 

Edit: Να και η απάντηση της meizu:

 

Dear,

 

Your MX4 will be shipped at the middle of October, the time is that OK for you?

 

Sorry to delay because of strict customs, the products delayed at Hong Kong customs.

 

Thanks for your waiting. And any requests plz let us know.

Edited by gesvts
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το topresellerstore κάτι δεν μου αρεσει!

Τους εστειλα mail για να ρωτησω για εγγυηση κτλ και μου εστειλαν την εξης απαντηση :

''we ship every item from Italy, we offer 12 months of Italian warranty on brand products in our assistence care in Italy, but warranty doesn't cover damage, for example broken screen, and doesn't cover change of software, for example if you change the rom and the camera doesn't work you will pay for this repair.

Resto a disposizione per ulteriori informazioni,

 

Roberta

 

Customer Care''

όταν μετα έστειλα δευτερο mail ρωτώντας αμα έχει γινει κάποιο λάθος επειδή στο site τους αναφερουν για 24 μηνες εγγύηση και αν η εγγυηση περιλαμβανει και αντικατάσταση συσκευης αν χρειαστει χωρις υπαιτιότητα του χρήστη,μου έστειλαν το εξής:

''Salve,

24 months warranty is reserved to our italian customer.

we deal this warranty problem case by case, warranty is a delicate thing.

Resto a disposizione per ulteriori informazioni,

 

Roberta

 

Customer Care''

Δηλαδή 2 χρόνια εγγύηση μόνο στους Ιταλούς και το τι περιλαμβάνει αυτή η εγγύηση θα το κρίνουν αυτοί!

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσον αφορά το topresellerstore κάτι δεν μου αρεσει!

Τους εστειλα mail για να ρωτησω για εγγυηση κτλ και μου εστειλαν την εξης απαντηση :

''we ship every item from Italy, we offer 12 months of Italian warranty on brand products in our assistence care in Italy, but warranty doesn't cover damage, for example broken screen, and doesn't cover change of software, for example if you change the rom and the camera doesn't work you will pay for this repair.

Resto a disposizione per ulteriori informazioni,

 

Roberta

 

Customer Care''

όταν μετα έστειλα δευτερο mail ρωτώντας αμα έχει γινει κάποιο λάθος επειδή στο site τους αναφερουν για 24 μηνες εγγύηση και αν η εγγυηση περιλαμβανει και αντικατάσταση συσκευης αν χρειαστει χωρις υπαιτιότητα του χρήστη,μου έστειλαν το εξής:

''Salve,

24 months warranty is reserved to our italian customer.

we deal this warranty problem case by case, warranty is a delicate thing.

Resto a disposizione per ulteriori informazioni,

 

Roberta

 

Customer Care''

Δηλαδή 2 χρόνια εγγύηση μόνο στους Ιταλούς και το τι περιλαμβάνει αυτή η εγγύηση θα το κρίνουν αυτοί!

 

της ειπες οτι προκειται για το mx4?

αν παιδια δεν βρουμε ακρη ετσι,το αγοραζω εγω για οσους θελουν και τα στελνω εγω Ελλαδα με την Ιταλικη εγγυηση και μετα σου λεω εγω αν εχει η οχι :)

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

της ειπες οτι προκειται για το mx4?

αν παιδια δεν βρουμε ακρη ετσι,το αγοραζω εγω για οσους θελουν και τα στελνω εγω Ελλαδα με την Ιταλικη εγγυηση και μετα σου λεω εγω αν εχει η οχι :)

δεν ανεφερα φιλε μου η αληθεια ειναι οτι θελω το mx4,οποτε δεν ξερω αν παιζει καποιο ρόλο,αν ειναι 24 μηνη η εγγυηση μονο για το mx4 τότε ζηταω συγνωμη,αγνοήστε το μηνυμα μου :D

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

δεν ανεφερα φιλε μου η αληθεια ειναι οτι θελω το mx4,οποτε δεν ξερω αν παιζει καποιο ρόλο,αν ειναι 24 μηνη η εγγυηση μονο για το mx4 τότε ζηταω συγνωμη,αγνοήστε το μηνυμα μου :D

 

το λεω γιατι εμενα μου ειπαν ειναι 24μηνη η εγγυηση ,στο τηλεφωνο μαλιστα.

 

ομως ρωτησα αποκλειστικα για το mx4.

 

τι να πω επισημο καταστημα ειναι δεν νομιζω να εχει θεμα.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Οκ καλά και χρυσά τα δύο χρόνια εγγύηση, αλλά ρε παιδιά πόσοι από εμάς κρατάμε 2 χρόνια ένα τηλέφωνο, έτσι για να καταλάβω δηλαδή. Και εμπειρικά, αν το τηλέφωνο μέσα σε το πολύ ένα μήνα δεν βγάλει πρόβλημα δύσκολα μετά να βγάλει. Δε λέω μακάρι να είχε και 3 χρόνια εγγύηση, αλλά δεν είναι ανατρεπτικό για την αγορά του.

Προσωπική άποψη πάντα...

Αυτό που πραγματικά θέλω από το κάθε μαγαζί και πιστεύω ότι είναι χρήσιμο πολύ είναι το doa...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Σωστός...:cool:
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

@galanakop

 

Πολλοι , μεταξύ αυτών και εγώ, κρατάνε για πανω απο 2 χρόνια μια συσκευή ειτε γιατί είναι καλη και απροβληματιστη(τα Meizu είναι διαχρονικά άλλωστε :)

http://www.gizmochina.com/2014/10/08/from-the-meizu-m8-to-meizu-mx4-a-look-back-on-6-generations-of-meizu-smartphones/

) ειτε γιατί δεν υπάρχει οικονομική δυνατότητα. Και με την ευκαιρια να θέσω ενα ρητορικο ερωτημα: πόσοι χρειάζονται ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ νέα συσκευη κάθε χρονο ή καθε ... 3 μηνες όπως βλέπω απο κάποιους. Γκατζετομανια απλα...

 

Για DOA όλα εχουν αλλά προλαβαινεις υπο κανονικές συνθήκες και το περιθώριο του Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μεγαλο ενδιαφερον για αυτή την πολύ ομορφη συσκευη, εγω παρελαβα το find 7 και περιμενω αυτό το εργαλειακι για να δω ποιο θα με συγκινησει περισσοτερο...

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Βλεπω μεγαλο ενδιαφερον για αυτή την πολύ ομορφη συσκευη, εγω παρελαβα το find 7 και περιμενω αυτό το εργαλειακι για να δω ποιο θα με συγκινησει περισσοτερο...

:lol:

 

Από ομορφιά ή από σβελτάδα...??

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Συνολικα, θα εχουν τα υπερ και τα κατά τους.

Αν δε βγαλω ακρη θα μεινουν και τα 2 :lol:

 

Αν αποφασισεις να "ξεφορτωθεις" το mx4 παντως δεν προκειται να μεινει στο ραφι για πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το find το είχα, πιστεύω όμως ότι το mx 4 αν και δεν το έχω, αλλά το περιμένω θα σε βολέψει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο...

Το έχω προαίσθημα...

Χαχαχα

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Αν αποφασισεις να "ξεφορτωθεις" το mx4 παντως δεν προκειται να μεινει στο ραφι για πολυ...

 

Κανενα από αυτά δε μενει στο ραφι, εχουν κορυφαια μεταπωληση όλα τα κινεζικα, για αυτό βρηκα εδώ το λιμανι μου, η κριση οδηγει σε άλλες αγορες :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Στην φωτο το κινητό είναι το...mx3 πάντως. Σκωτσέζικο ντους μας κανει η meizu με αυτό το ubuntu, απο τον Φεβρουάριο στο περιμενε ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

θελετε να κανουμε μαζικη παραγγελια μηπως κ πετυχουμε καλυτερη τιμη?

 

εγω παραμενω διαθεσιμος να την κανω μια και ξερω την γλωσσα και να τα στειλουν εκει οι ιδιοι ή να τα στειλω εγω.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη το find το είχα, πιστεύω όμως ότι το mx 4 αν και δεν το έχω, αλλά το περιμένω θα σε βολέψει περισσότερο από οτιδήποτε άλλο...

Το έχω προαίσθημα...

Χαχαχα

 

Νικολα λες? Εχω καλο feeling κι εγω για αυτό το τηλεφωνο.

Οποιος παραλαβει πρωτος (εσυ, ο Δημητρης η καποιο από τα αλλα παιδια) να μας κανει μια αναλυτικη παρουσιαση...

Εννοείται το ιδιο θα πραξω κι εγω... ;)

Link to comment
Share on other sites

Νικολα λες? Εχω καλο feeling κι εγω για αυτό το τηλεφωνο.

Οποιος παραλαβει πρωτος (εσυ, ο Δημητρης η καποιο από τα αλλα παιδια) να μας κανει μια αναλυτικη παρουσιαση...

Εννοείται το ιδιο θα πραξω κι εγω... ;)

 

Ο Δημήτρης λογικά από εβδομάδα θα το έχει και θα μας δώσει πολλές πολλές βοήθειες...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έγινε shipped απο meizumart το τηλέφωνο μου απο χθες! Δεν ξέρω αν έτυχε ή αν φταει το μειλ που τους έστειλα και ξαναρωτησα ποτε θα στείλουν. Αναμένουμε τώρα..
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έγινε shipped απο meizumart το τηλέφωνο μου απο χθες! Δεν ξέρω αν έτυχε ή αν φταει το μειλ που τους έστειλα και ξαναρωτησα ποτε θα στείλουν. Αναμένουμε τώρα..

 

καλοριζικο,σου ειπανε αν θα πληρωσεις τελωνειο?

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο,σου ειπανε αν θα πληρωσεις τελωνειο?

 

 

 

Δεν ρώτησα για τελωνείο. Κανονικά δεν πληρώνω σύμφωνα με το meizumart. Θα δείξει..

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους έγινε shipped απο meizumart το τηλέφωνο μου απο χθες! Δεν ξέρω αν έτυχε ή αν φταει το μειλ που τους έστειλα και ξαναρωτησα ποτε θα στείλουν. Αναμένουμε τώρα..

 

ωραιος εμενα ακομα δεν εχουν στειλει τιποτα!!!!

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...