Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δωστε μου τα φωτα σας γιατι πραγματικα εχω ξενερώσει απιστευτα... ειμαι στην 4.2.8.2Α και αργει παρα πολυ η εμφάνιση επαφων οπως και η αναγνώριση κλησης...σε φαση μεχρι να βγει το ονομα στην οθονη να εχει χτυπήσει 6-7 φορες και να κλεισει η γραμμη... διορθώνεται καπως αυτο γιατι δεν παλεύεται...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορω να πω οτι εχεις αδικο αλλα αυτο πουλεω ειναι οτι δεν καταλαβαινω γιατι η meizu δεν δινει την επιλογη για custom roms και λειτουργει σαν την apple.

Σαν συσκευη ειναι πολυ καλη και θα ηταν τελεια αν ν την ελευθερια επιλογης firmware..

 

Αυτά είναι καθαρά θέμα πολιτικής και σχεδιασμού της ίδια της συσκευής (λόγο περίεργης ανάλυσης). Φαίνεται όμως ότι με το MX5 άλλαξαν αυτήν την πολιτική καθώς το ΜΧ5 έχει συμβατική οθόνη και ανάλυση και επίσης έχουν δώσει ανοιχτά το λογισμικό σε τρίτους για άλλα roms αν ενδιαφέρονται οι developers.

 

Δεν ξέρω αν το παραπάνω συμπεριλαμβάνει και το ΜΧ4 (μάλλον ναι) οπότε από εδώ και πέρα στο θέμα αυτό κάτι θα δεις. Κατά τα άλλα το λογισμικό δεν διαφέρει σε κάτι από οποιοδήποτε άλλο android τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]62831[/ATTACH]

 

Παιδια γιατι εχω 16gb system files??

Ας με βοηθησει καποιος....

 

Δεν είναι λογικό. Έχεις προσπαθήσει να ξαναπερασεις την rom με clear data;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι λογικό. Έχεις προσπαθήσει να ξαναπερασεις την rom με clear data;

 

Ναι 3-4 φορες, αλλα συνεχεια εχω 16gb system files.... μηπως μου εστειλαν 16gb οι κινεζοι???

Link to comment
Share on other sites

Ναι 3-4 φορες, αλλα συνεχεια εχω 16gb system files.... μηπως μου εστειλαν 16gb οι κινεζοι???

 

Αφού λέει total 32. Δεν ξέρω τι άλλο να σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites

Περασα και την 4.2.2.2Α και παλι Εχει 16gb system files....Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει... οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει.... Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Περασα και την 4.2.2.2Α και παλι Εχει 16gb system files....Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει... οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει.... Ευχαριστω!

 

Επικοινώνησες με τον Πωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Περασα και την 4.2.2.2Α και παλι Εχει 16gb system files....Δεν μπορω να καταλαβω τι συμβαινει... οποιος εχει καμια ιδεα ας μου πει.... Ευχαριστω!

 

https://imeidata.net/check?imei=862095020941230

για δες εδώ, ποιον βγάζει κατασκευαστή?

"Ο θόρυβος δεν αποδεικνύει τίποτα. Συχνά, η κότα που έκανε απλά ένα αβγό κακαρίζει λες και έχει γεννήσει έναν αστεροειδή."
Link to comment
Share on other sites

Manufacturer: MEIZU TECHNOLOGY CO LTD

Brand: MEIZU

Model: MEIZU MX M046

Blacklist (Lost/Stolen): Free Check Now

Σωστά και σε εμένα που το δοκίμασα το ίδιο βγάζει

Link to comment
Share on other sites

τι φαση ομωσ με την μνημη... τους εστειλα και με ειπαν οτι ειναι 32.. αλλα δεν ειναι με τιποτα....

 

Το θέμα δεν είναι αν είναι 32 άλλα γιατί πιάνει τόσο χώρο το λογισμικό.

Εχεις δοκιμασει επαναφορά ρυθμίσεων;

Δεν ξέρω αν υπάρχει τρόπος να κάνεις κάτι σαν format.Ανεφερες το πρόβλημα στην meizu ή στον πωλητή;

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο document και δες έναν έναν τους φακέλους (τικ στην τελεία τέρμα δεξιά, και μετά κάτω δεξιά στις τρεις τελείες για να επιλέξεις τα details - ένα φάκελο κάθε φορά) και πες μας ποιος φάκελος καταλαμβάνει τόσο πολύ χώρο. Θα σου πούμε ποια αρχεία έχουμε εμείς και αναλόγως θα σβήσεις..
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα μέχρι το τελευταίο βήμα πριν το ανεβάσω και ήταν όλα οκ. Μετά από εκεί δεν ξέρω τι γίνεται.

Να ρωτήσω εγώ κάτι? Βλέπω μια ταινία τώρα με το mxplayer και παίζει η φωτεινότητα. Ελάχιστα αλλά ανεβοκατεβαίνει.... Γινεται και σε σας αυτό?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα μέχρι το τελευταίο βήμα πριν το ανεβάσω και ήταν όλα οκ. Μετά από εκεί δεν ξέρω τι γίνεται.

Να ρωτήσω εγώ κάτι? Βλέπω μια ταινία τώρα με το mxplayer και παίζει η φωτεινότητα. Ελάχιστα αλλά ανεβοκατεβαίνει.... Γινεται και σε σας αυτό?

Ευχαριστω για την απάντηση. Οσο για που εωτας δε το γνωριζω δυστυχώς. Σε αλλο κινητο που το ειχα βαλει δεν ειχα καποιο θεμα.Ισως υπαρχει θεμα ασυμβατότητας της εφαρμογης.δοκιμασε και καποια αλλη για να τσεκαρεις.

Link to comment
Share on other sites

Το vlc κολλάει, απαράδεκτο. Στο iPhone 4 και δεν κολλούσε... Και πάλι παίζει η φωτεινότητα, και το video player της meizu δεν παίζει υπότιτλους πέρα από κινέζικους....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα μέχρι το τελευταίο βήμα πριν το ανεβάσω και ήταν όλα οκ. Μετά από εκεί δεν ξέρω τι γίνεται.

Να ρωτήσω εγώ κάτι? Βλέπω μια ταινία τώρα με το mxplayer και παίζει η φωτεινότητα. Ελάχιστα αλλά ανεβοκατεβαίνει.... Γινεται και σε σας αυτό?

Τα είχα παρατηρήσει και εγώ, αλλά ήταν ψιλό ανεπαισθητα, δεν με ενοχλούσαν. Δοκίμασε mx player

Proud HTC User!
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλό κινητό αλλά έχει κάτι τέτοια χαζά που σε κάνουν να ξενερώνεις λίγο. Θέλει δουλειά ακόμα το flyme για να πεις ότι είναι top κινητό το μχ4.και γενικά δε βλέπω και πολλές αναβαθμίσεις. Επίσης ζεσταίνεται γρήγορα το κινητό με λίγη χρήση και φαίνεται ότι κουράζεται. Το g2 που έχω εδω και δυο χρόνια ούτε ζεστηωουτε τίποτα. Θα το κρατήσω βέβαια αλλά σίγουρα κάνω υποχωρήσεις με το μχ4.Σορρυ για το off topic.
Link to comment
Share on other sites

τελικα μονο εγω εχω το θεμα με την καθυστέρηση στις επαφες αλλα και στην αναγνώριση κλησης? ειναι τοσο σπαστικό που θελω να το σπασω πραγματικα...
Link to comment
Share on other sites

τελικα μονο εγω εχω το θεμα με την καθυστέρηση στις επαφες αλλα και στην αναγνώριση κλησης? ειναι τοσο σπαστικό που θελω να το σπασω πραγματικα...

 

Μπορεί να σου φανεί προφανές, αλλά έκανες clear data; Και αν ναι, σκέφτηκες να αλλάξεις σε κάποια άλλη stable;

Link to comment
Share on other sites

Πάτα στο document και δες έναν έναν τους φακέλους (τικ στην τελεία τέρμα δεξιά, και μετά κάτω δεξιά στις τρεις τελείες για να επιλέξεις τα details - ένα φάκελο κάθε φορά) και πες μας ποιος φάκελος καταλαμβάνει τόσο πολύ χώρο. Θα σου πούμε ποια αρχεία έχουμε εμείς και αναλόγως θα σβήσεις..

 

Το εκανα φιλε μου... Δεν υπαρχει φακελος που να καταναλωνει πολυ χωρο... ολα ειναι φυσιολογικα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...